USA – Česko 6:1 (kon.)
USA
6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Česko
Sobota 13.08.2016, 02:15 • Dr Pepper StarCenter Arena, Frisco • Reprezentace do 17 let

Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc, či dobré ráno! (04:35:46)

Zápas je u konce, Češi U17 domácího favorita dokázat nezaskočili, ačkoliv hráli velké množství přesilových her.

Do vedení šlo USA při výborném vstupu již po 85 sekundách, kdy se prosadil Devlin McCabe. Češi se osmělili zhruba v polovině první třetiny a přišlo vyrovnání, které zařídil brněnský útočník Adam Gajarský.

Druhá třetina už ale českému týmu vůbec nevyšla. Nejprve se dokázal prosadit Matt Gould, který vrátil Spojeným státům vedení. Necelých pět minut před koncem prostřední dvacetiminutovky využil přesilovou hru Ryan Savage a o necelou půlminutu později upravil na 4:1 Stanislav Demin.

Do třetí třetiny vstoupili domácí v oslabení, které ale ubránili a vzápětí navíc dokázali skórovat. A byl to právě z trestné lavice se vracející Gavin Hain, který jako pátý hráč v utkání prostřelil Lukáše Dostála. Gólovou tečku za zápasem udělal v předposlední minutě Blake McLaughlin, Američané tedy porazili český výběr U17 6:1.

Střely: 45:26 (12:9, 24:6, 9:11)
    Přesilovky: 1/3 – 0/8

58:10
    USA právě vstřelilo branku!
    A inkasujeme bohužel i šestou branku. Brněnského gólmana Lukáše Dostála překonává i ve velmi dobré formě hrající BLAKE MCLAUGHLIN, 6:1! Asistence: Devlin McCabe.

57:27

55:27
    Vyloučení v týmu USA (Devlin McCabe – 2 min., sekání).

54:14

52:14
    Vyloučení v týmu USA (Matt Gould – 2 min., podražení).

49:02

47:02
    Vyloučení v týmu USA (Stanislav Demin – 2 min., krosček).

41:19
    Pátá branka v síti Lukáše Dostála. Jen 11 sekund po návratu z trestné lavice zvyšuje na čtyřbrankový rozdíl GAVIN HAIN! Asistence: Jack Randl.

41:08

40:01

Druhá dvacetiminutovka se už českému výběru vůbec nevydařila. Ve 27. minutě poslal Spojené státy do vedení Matt Gould. V čase 35:23 využil přesilovou hru Ryan Savage a o necelou půl minutu později přidal čtvrtou branku domácích Stanislav Demin. Amerika tedy vede 4:1.

Střely: 36:15

Další třetina začne přibližně ve 4:05.

40:00

39:08
    Vyloučení v týmu USA (Gavin Hain – 2 min., napadení).

38:50

36:50
    Vyloučení v týmu Česko (Daniel Kowalczyk – 2 min., vražení na hrazení).

35:51
    Tak tohle bylo velice rychlé. Ani ne půl minuty po gólu na 3:1 přichází další domácí trefa, kterou zařídil obránce STANISLAV DEMIN! USA vede 4:1. Asistence: John Malone a Jace Foskey.

35:23
    Američané využívají přesilovou hru a dostávají se do dvoubrankového vedení. Postaral se o to RYAN SAVAGE! Asistence: TJ Walsh a Jacob Semik.

34:59
    Vyloučení v týmu Česko (Filip Bernáth – 2 min., hrubost).

33:00

31:00
    Vyloučení v týmu USA (Ethan Frisch – 2 min., držení protihráče).

26:54
    Tak bohužel Spojené státy jdou podruhé v utkání do vedení. Na 2:1 upravuje MATT GOULD! Asistence: Jack Randl a Jack Drury.

20:01

První část dnešního utkání je za námi. Američané vstoupili do zápasu skvěle a po zásluze se ujali vedení, když již po 85 sekundách skóroval Devlin McCabe. Na střely to jednu dobu bylo i 7:0 pro USA, Češi se ovšem osmělili a ve čtrnácté minutě srovnal na aktuálních 1:1 Adam Gajarský.

Střely: 12:9

Další třetina začne přibližně ve 3:13.

20:00

18:46

18:22
    Klejna s Kiefiukem jsou zpět na ledě, chvíli bude pokračovat klasická přesilovka Čechů pět na čtyři.

16:46
    Vyloučení v týmu USA (Brady Smith – 2 min., hákování).

16:22
    Vyloučení v týmu USA (Calen Kiefiuk – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Česko (František Klejna – 2 min., držení protihráče).

13:07
    Česko právě vstřelilo branku!
    Paráda, máme vyrovnáno! Na 1:1 upravuje šestnáctiletý útočník z Brna ADAM GAJARSKÝ. Asistence: Petr Had.

12:19

10:19
    Vyloučení v týmu USA (Jace Foskey – 2 min., podražení).

09:31

07:31
    Vyloučení v týmu Česko (Filip Bernáth – 2 min., držení protihráče).

06:11

04:11
    Vyloučení v týmu USA (Calen Kiefiuk – 2 min., podražení).

01:25
    Američané se bohužel brzy v utkání dostávají do vedení. Lukáš Dostál za svá záda propustil teprve druhou střelu v zápase, kterou ze své hokejky vyslal DEVLIN MCCABE! Bez asistence.

00:01

USA: Deridder (Saville) – Demin, Foskey, Frisch, Krygier, Semik, Smith – Davidson, Drury, Gould, Hain, Helgeson, Kiefiuk, Malone, McCabe, McLaughlin, Randl, Savage, Walsh.

Česko: Dostál (Kolář) – Malík, Bernáth, Adámek, Klejna, Dluhoš, Dajčar, Kowalczyk, Had – Gajarský, Jeník, Lauko, Střondala, Kropáček, Arnošt, Blümel, Kvasnica, Pavel, Dobiáš, Plášek, Koblížek.

Česko
    Češi jsou také neporaženi, ovšem tak jednoduché to neměli. Tedy až na první zápas, kdy si s outsiderem z Německa poradili 6:0. Na každou třetinu připadly dva góly – v první se dvakrát prosadil Kvasnica, ve druhé skórovali Dobiáš s Jeníkem a ve třetí Jeník s Gajarským. Čisté konto vychytal Lukáš Dostál.

Zápas se Švýcarskem byl těžší, přesto ho Češi zvládli. Nejprve na 1:1 srovnával Koblížek, na 2:2 pak Blümel. Ten dokázal otočit stav zápasu v prospěch Česka gólem na 3:2, na což navázali Gajarský a Plášek. Za Švýcary už jen snižoval Gerber, Češi tedy vyhráli 5:3 v brance s Kristiánem Kolářem.

USA
    Američané jsou po dvou zápasech neporažení. V prvním střetnutí se Švýcarskem se jim podařilo vyhrát 6:2. Do vedení šli ve třetí minutě po brance Walshe, o chvilku později skóroval i Semik. Švýcaři snížili na konci 14. minuty, nicméně v závěru první třetiny skóroval podruhé TJ Walsh. Dalšího snížení se Švýcarsko dočkalo na počátku druhé dvacetiminutovky, na což našel odpověď Black McLaughlin góly na 4:2 a 5:2. Tečku za utkáním udělal ve 48. minutě Ryan Savage.

Následující utkání se Slovenskem mělo ještě jednoznačnější průběh, ačkoliv naši sousedi po brance Martina Faško-Rudáše vedli 1:0. Pak už góly dávalo jen USA – a bylo jich rovnou deset! Dvakrát se trefili McLaughlin a Savage, po gólu přidali Semik, Davidson, Kiefiuk, Malone, McCabe a Randl.

Zdravím všechny hokejové nadšence! Reprezentační tým do 17 let pokračuje v turnaji pěti zemí v USA, jeho dnešním soupeřem bude domácí americký výběr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:15 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 2. McCabe, 27. Gould (Randl, Drury), 36. Savage (Walsh, Semik), 36. Demin (Malone, Foskey), 42. Hain (Randl), 59. McLaughlin (McCabe) – 14. Gajarský (Had)