Kladno – Třebíč 5:1 (kon.) | Trnava – Skalica 4:2 (kon.) | Litvínov – Slavia 1:2 (2:3 po s.n.)
Most – Kadaň 3:2 (kon.) | Martin – Trenčín 4:1 (kon.) | Žilina – Poprad 4:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Nový Jičín – Opava 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 3:6 (kon.)
Kobra – Trutnov 4:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 0:0 (zruš.) | Kolín – Jablonec n/N 3:1 (kon.)
Klatovy – Plzeň 4:9 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 4:5 (0:1 po s.n.)
Zlín – Znojmo 6:2 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Chabarovsk 4:5 (po pr.) | Prostějov – Havířov 2:2 (nedohr.)
Benátky n/J – Litoměřice 1:3 (kon.) | HC Slovan – Záhřeb 2:2 (kon.)
HK Nový Jičín
5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
HK Opava
Úterý 16.08.2016, 18:00 • Stadión Nového Jičína • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer z Novojičínského stadiónu. Dnes se proti sobě postaví domácí celek HK Nový Jičín a v dresů hostů se představí HC Slezan Opava. Hráči již přijíždění na ledovou plochu, utkání za malý okamžík začne.

Ačkoliv se jedná o přípravný zápas, dá se očekávat jistá rivalita. Jak Nový Jičín, tak Opava prošly několika změnami, dříve jeden ze základních stavebních kamenů David Musial se představí coby nový trenér HK Nový Jičín, dále pak můžeme vidět také hráče Opavy v dresu Jičína a to sice Iva Kociána.

00:01

Buly vyhrála Opava, která se okamžitě pouští do útoku, David Iláš se musel mít na pozoru. Vhazování po jeho levé straně.

0:50
    Stále v tažení HC Opava, která se snaží vydolovat kotouč u mantielu útočné třetiny.

1:29
    Až nyní se hráči Nového Jičína dostali do středního pásma, kde následně vybojovali těžký kotouč a snaží se založit útočnou akci.

2:38
    Málek se šikovně dostal až k Waneckému, ten raději puk přikryl.

3:00
    Jičín se na chvíli usadil v útočnm pásmu, zkoušeli kombinovat, Wanecki kotouč raději schoval pod lapačku.

3:17
    Menší trest pro hráče Opavy, Tůmu, domácí si zahrají přesilovku 5 na 4.

4:00
    Nový Jičín si moc přesilovku neužil, za sekání je vyloučen Robin Gebauer a síly se srovnají. Hraje se 4 na 4.

5:15

5:20

6:15
    Velká šance Nového Jičína! Hezky začali kombinovat, kdy Robin Gebauer spolu se svým parťákem Přemyslem Vašutem vymysleli povedenou akci. Bohužel pro ně, Wanecki byl pozorný a nepustil nic za svá záda.

7:45
    Nyní ale šance Opavy, Iláš ale pozorný, vhazovat se bude po jeho levé straně.

8:36
    Tomáš Ministr (NJI) uklidil puk do bezpečí a jde střídat.

9:20
    Cívka Dominik to zkoušel hezky z levé strany, Wanecki opět pozorný.

9:35
    Další zákrok a další vhazování, v dobré šanci teď Kocián Ivo.

10:21
    Krásná akce Nového Jičína, kdy Jiří Slovák přihrával volnému PATRIKOVI DALAJKOVI a ten střelou švihem k hornímu rohu brány, otevírá skóre na 1:0 !

12:20
    Opět velká šance na straně Nového Jičína, Adam Uhlár měl jen kousek od dalšího gólu pro Nový Jičín! Nedokázal střelu ale zvednout a Wanecki jen tak tak vyrazil betonem.

14:29
    Nový Jičin je teď určitě aktivnější a zakládá jednu šanci za druhou, ovšem zatím bez výsledku dalšího gólu.

15:10
    Nyní se situace trochu uklidnila a Opava se snaží rozjet akci od vlastní brány. Obrana domácího celku ale nespí a tento útok celkem bez problémů rozpustila.

16:03
    Domácí se chtěli zkusit dostat do útočné třetiny, vznikla celkem komická situace, kdy se do cesty připletl rozhodčí a na chvíli padá :-.) Akce zastavena pro offside.

16:15
    Teď se jim to ale povedlo, šírokým přechodem až u hostujícího strážce svatyně, Polok se svým kolegou ale tento výpad brzdí.

17:40
    Jičín Opavu tlačí jak jen může, teď promáchl Haloda a Opava se dostává ze sevření jen za cenu zakázaného uvolnění. Buly před Waneckim.

19:02
    Píská se zakázané uvolnění a vhazuje se před hostující bránou.

19:13
    Opava se vymanila z tohoto sevření, Jičín ale zkouší překvapit hostující obranu znovu, nedaří se mu to a Málek zkouší ještě poslední střelu, Wanecki chytá.

20:00

První třetina nepřinesla vyloženě gólové hody ale hokej se musí divákům líbit. Na přátelský zápas, se hraje ve snižném tempu, viděli jsme i pár dobrý šancí. Uvidíme, zda – li Opava přidá ve druhé periodě a dorovná, či dokonce přeskočí náskok Nového Jičína. Druhá třetina by měla začít přibližně za sedm minut.

Hráči již jsou na ledové ploše a utkání do dvou minut začne.

20:01

20:08
    Buly vyhrává Opava, zkoušela založit útočnou akci, Jičín se osvobozuje a vhazuje se před Ilášem.

20:40
    Také Nový Jičín zkouší něco vymyslet, brankář Opavy pozorný a vhazuje se.

20:49
    Nový Jičín vyhrál vhazování, Vašut zkoušel střelu švihem, následně hned po něm v dobré šanci Dominik Cívka, Wanecki ale sevřel puk pevně ve své výstroji, vhazování po pravé straně.

21:07
    Buly vyhrála Opava, dostala se jen do středního pásma, kde obrana Nového Jičína uklidila puk do bezpečí.

22:24
    Za faul kolenem byl vyloučen hráč Nového Jičína Cabák.

23:13
    Opava využívá přesilovou hru a zásluhou Beneše srovnává na 1:1!

26:15
    Opava se velmi zdařile usadila v pásmu Nového Jičína a měla výbornou šanci na zvýšení svého náskoku, Iláš se ale rychle přesunul a zabránil tak dalšímu gólu.

27:10
    Další útočná akce Opavy, tentokrát to zkoušel Beneš, Iláš ale chytá a skóre je tak dále nerozhodné.

28:42
    Vyloučení hostujícího hráče Trčky, dvě minuty podražení.

29:48
    Nový Jičín v přesilovce nic nevymyslel a Opavě zbývá ubránit 30 sekund z oslabení.

30:17

30:20
    Nový Jičín se teď na chvilku usadil v útočném pásmu, kdy akci zkoušel rozjet Ministr, kroužil kolem brány ale Holík ho dobře zastavil a s tím i celou akci domácích.

32:05
    Dobrá akce Opavy, před bránu se natlačil Rousek, avšak fauloval Iláše, trest se nepíská.

32:05
    Opava právě vstřelila branku!
    Autorem branky je GAVLAS. Asistence: Trčka. Gavlas si zkušeně počínal při této útočné akci, nejdříve si položil na zem Gebauera a poté si přehodil puk na holi, švihem vystřelil a trefil přesně! Kapitán tedy zvyšuje náskok svého týmu na 1:2

33:32
    Opět vhazování před Ilášem, obránce Holík chtěl vystřelit, naštěstí zasáhla obrana Nového Jičína a Iláš tak zůstává bez práce.

34:54
    Nový Jičín vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazování před Ilášem.

35:10
    Opava vyhrála vhazování a Pavelek se dobře uvolnil, naneštěstí pro něho, nebyl nikdo kdo by mu přihrál a tak dává šanci Novému Jičínu, který se snaží proniknout přes tuhou obranu Opavy.

36:08
    Vhazování u hostující branky.

36:42
    Vyloučení v týmu Nového Jičína, Chvostek.

37:41
    Hezká akce od asistenta Opavy Poloka, puk jen těsně minul bránu.

38:51

39:05
    Opava stále v hezké produkci, vhazování před Ilášem.

39:14
    Dominik Hladiš nedal útočníkům Opavy šanci a puk uklidil do bezpečí.

39:49
    Pískán offside Nového Jičína, nic závažného se již zřejmě v této třetině nestane.

40:00

Druhá třetina přinesla, jak jsem naznačoval dvoubrankovou hru z hokejek Slezanu a dá se říct že zaslouženě. Nejdříve skóroval Beneš, který vyrovnával z přesilové hry a následně kapitán a dnes nejproduktivnější hráč Opavy Gavlas. Nový Jičín se sice snaží ale nemá potřebný důraz v koncovce, uvidíme co přinese poslední třetina tohoto duelu a zda trenér David Musial změní taktiku či zamíchá sestavou svých svěřenců.

Opava vyjíždí na led a následuje i domácí celek, tedy Nový Jičín. Utkání do minutky začne.

40:01

41:00
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Michael Chvostek stál ve správný čas na správném místě! Domácí si totiž udělali menší závar před bránou. Vašutovu střelu ještě Opavský gólman vyrazil ale na Chvostka si nepřišel a stav je opět nerozhodný – 2:2 !

42:40
    Opava je z vyrovnávacího gólu mírně otřesena a naopak můžeme vidět zvýšenou aktivitu Nového Jičína, kdy "Kabeláčova" pětka si dělá na kluzišti prostor.

43:51
    Vrabel přenechal puk Moslerovi a ten nepřesnou přihrávkou vynutil zakázané uvolnění, vhazování před Waneckim.

45:32
    Filip Chvostek chtěl udělat podobnou kulišárnu jako Gavlas (OPA) ale nevyšlo mu to, obránce Opavy máchal hokejkou jak jen mohl a nakonec se mu puk podařilo dostat z hole Chvostka.

46:24
    Jiří Slovák vyzkoušel pozornost Opavského gólmana, ten byl pozorný a vhazuje se před ním.

46:32
    A je tady další gól do brány Opavy! Ministr zkoušel překvapit Waneckiho ten byl avšak pozorný, puk se ale odrazil jen před něho, kde čekal Mokrohajský Robert a překonal Waneckiho!

47:39
    A je tady další gól pro Nový Jičín. Tentokrát dominovalo trio Kocián,Gebauer, Novotný. kde první jmenovaný, trefil přesně dorážku a posílá svůj tým do vedení o dvě branky!

50:41
    Na dvě minuty za vysokou hůl, je vyloučen Chomič (OPA)

51:31
    A je tady další gól pro Nový Jičín! Ten využívá přesilovou hru a po hezké akci zvyšuje na 5:2, to je již zásadní rozdíl. Prakticky osm minut před koncem hry! Kužílek nahrál Gebauerovi, ten si počkal, viděl před bránou volného Kociána, ten již neměl problém zasadit puk prakticky do prázdné brány.

53:54
    Filip Chvostek zpoza brány nahrával přesně na hůl Vašutovi, ten mířil sice hezky mezi betony Waneckiho ale puk mezi nima neprošel!

54:30
    Hlaváč (NJI) nezpracoval těžký kotouč od svého spoluhráče a Opava může zkusit ještě něco vymyslet.

55:01
    Po velkém střetu před bránou Opavy, zůstavá ležet Dominik Novotný, snad bude v pořádku.

55:01
    Dominik se již zvedá, za potlesku publika a hra může pokračovat dále.

55:35
    Teď zcela volný Wolf, dobře čekal na modré čáře, velká hrubka obrany Nového Jičína. Wolf zkusil ohrozit bránu Iláše, to se mu nepovedlo, díky tvrdé a nepřesné střele.

56:15
    David Iláš chtěl zpracovat puk za bránou, když mu tam vjel obránce Opavy a vznikla situace, kdy domácí gólman se ocitnul pod sítí brány. Následuje vhazování.

56:33
    Nový Jičín zásluhou Michaela Chvostka se dostal do útočné třetiny, tam ale dlouho nesetrval a hra se přerušuje.

57:05
    Přesilová hra pro Opavu, za sekání vyloučen Tomáš Cabák, Opava tak může zkusit ještě něco udělat s nepříznivým stavem.

58:00
    Opavě se to ale zatím nedaří, spíše do akce se žene ještě Nový Jičín, za podpory Jiřího Slováka. (NJI)

58:43
    Přece ale jen si Opava na bránu vystřelila, Iláš střelu kryje, teď to zase zkoušel Beneš, Iláš už ležel na zemi, puk ale stačil skrýt pod svojí výstroj

59:30
    Domácí mají ještě chuť hrát hokej do těla, Opava spíše dohrává a nic závažného se zřejmě nestane.

V rámci přípravy, si ještě oba týmy vyzkouší trestné střílení, známé také jako nájezdy.

Jako první jede hráč Opavy, Pavelek.

Pavelek zkoušel střelu mezi betony a je úspěšný!

Za Jičín zkoušel sv štěstí Mokrohajský Robert, nepočínal si špatně ale gól nedal.

Za Opavu Galvas, dal

Hlaváč Michal jel jako další, nedal.

Herman to zkoušel velice dobře, chtěl vymíchat golmana, Iláš ale byl ve střehu.

Jako další jel Haloda, nedal.

Grygar za Opavu nedal

Gebauer si krásně položil Waneckiho, ten ale ještě stačil přízemní puk vyrazit.

Tak to byla hokejová paráda! Galvas si vyloženě "povodil" Iláše a bez problému dával.

Jako poslední jel Michael Chvostek, překonal Waneckiho.

Na nájezdy Opava vítězí ve stejném poměru, jako Nový Jičín v dnešním zápase, tedy 5:2. Domácí se mohou ale radovat o něco více, jelikož utkání vyhráli, také v poměru 5:2. Ode mne je to pro dnešek tedy vše, děkuji za pozornost a těším se u dalších onlajnů, brzy napočtenou! (20:10:22)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 11. Dalajka (Slovák), 41. Chvostek (Vašut), 47. Mokrohajský (Ministr), 48. Kocián (Gebauer, Novotný), 52. Kocián (Gebauer, Kužílek) – 24. Beneš, 33. Gavlas (Trčka)

HK Nový Jičín: Iláš David – Vydra Karel, Kužílek Jakub, Hruška Jakub, Cívka Dominik, Vašut Přemysl, Chvostek Filip, Haloda Marek, Cabák Tomáš, Gebauer Robin, Hlaváč Michal, Kabeláč Martin, Slovák Jiří, Hladiš Dominik, Dalajka Patrik, Chvostek Michal, Kocián Ivo, Ministr Tomáš, Mokrohajský Robert, Novotný Dominik, Uhlár Adam
    HK Opava: Wanecki – Mosler, Holík, Gavlas, Černý, Slavík, Šindelář, Tůma, Vrábel, Wolf, Polok, Trčka, Grygar, Chomič, Rousek, Herman, Pavelek, Česlík, Beneš, Štindl