Slavia – Liberec 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:3 (kon.) | Třinec – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Piráti Chomutov
Úterý 16.08.2016, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy juniorů

To je pro dnešek z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény vše. Přeji pokud možno pohodový večer, třeba u sledování hokejové Ligy mistrů. Na počtenou. (19:43:36)

Utkání nakonec skončilo těsnou výhrou Chomutova. Piráti sice drželi po většinu zápasu tříbrankový náskok, v samotném závěru se však dvakrát prosadili Bruslaři a ještě se pokoušeli o vyrovnání, ale k tomu jim nepomohla ani power-play. Oba týmy ale mohou mít pozitivní dojmy z tohoto duelu – Chomutov z výhry, Boleslav z toho, že zápas nevzdala, bojovala a snížila.

Avizované prodloužení se nakonec neuskuteční. Těžko říct proč ne, nejspíš kvůli nepříjemné kaňce tohoto utkání v podobě zraněného Martina Tůmy, kterého právě odváží sanitka na vyšetření do nemocnice, má něco s levým kotníkem. Podle vedoucího mužstva Bruslařského klubu nedohrál pro zranění levého ramene utkání ani boleslavský obránce Šanko.

59:46
    Boleslavští zkoušejí ještě 14 sekund power-play.

59:46
    Po odpískání ještě vzplály emoce u chomutovské branky, obešlo se to ale bez vyloučení.

59:42
    Kapitán Lukáš Mašek trefil z levého kruhu pouze brankáře.

59:35
    Boleslavští se snaží založit ještě jeden útok.

58:52
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Středočeši se v závěru nakonec pokoušejí o vyrovnání. Ze závaru před chomutovskou brankou se z gólu radoval JAN PROKOP. Asistence: Krejčík, Mlčoch.

58:51

58:31
    Tomáš Adámek jel téměř sám na Michala Kroftu a zamířil do pravého horního rohu, jenže domácí brankář se blýskl skvělým zákrokem lapačkou.

57:36
    Boleslavští přece jen ještě snižují. LUKÁŠ BEDNAŘÍK překazil čisté konto Dominika Pavláta pohlednou kličkou. Asistence: Kryštof Linhart.

57:33

56:51
    S tresty se roztrhl pytel. Ondřej Dvořák (CHM) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

56:27
    Puk na hokejkách mají zatím Piráti.

56:22
    František Uřidil si svou aktivitou vykoledoval ještě jeden faul. Dvě minuty za podražení dostal Jakub Köver (CHM).

55:33
    Šance na případné vyrovnání jsou nejspíš pohřbeny. Hanuš Petržílka (MBL) dostal dvě minuty za hrubost.

55:18
    Mladé Boleslavi už se výrazně krátí čas na případnou změnu skóre.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 58. Bednařík (Linhart), 59. Prokop (Krejčík, Mlčoch) – 33. Bukač (A. Novák), 36. Šilar (Hřebíček), 38. Tůma (D. Novák)

BK Mladá Boleslav: Krofta (Groh) – Mašek (C), Linhart, Uřidil, Šanko, Mlčoch, Petržílka – Veselý, Prokop, Bednařík, Straka, Krejčík, Tóth, Kalaš, Vajsejtl, Jindra, Flynn, Křížek, Kerda
    Piráti Chomutov: Pavlát (Strejc) – Hajič, Lidák, Běhula, D. Novák, Hlaváček, Hřebíček, Smutný, Gröger, A. Novák, Bukač, Dvořák, J. Svoboda, Rindoš, Adámek, Niňaj (C), Polák, Tůma, Šilar, Köver, M. Svoboda

Rozhodčí: Šádek – Heller, Vlasta