Most – Kovo Praha 2:5 (kon.) | Plzeň – Sudoměřice 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Hr. Králové 3:2 (2:1 po s.s.)
Kert Park Praha – Letohrad 2:1 (kon.)
HC Kert Park Praha
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
SK Hokejbal Letohrad
Sobota 03.09.2016, 17:30 • Lužiny • CROSSDOCK Extraliga • 1. kolo

Pro dnešek se z pražských Lužin loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (19:32:57)

"Byl to spíš boj než zápas," řekl po zápase domácí trenér David Kuna a vystihl to naprosto přesně. Velká bojovnost, snaha neinkasovat a nepřednost v předfinální a finální fázi, to vše jsme viděli na obou týmech. Rozhodl drtivý tlak Kert Parku ve třetí třetině.

44:55
    Domácí vhazují.

44:47
    Drama na konci. Wróbelova sekera za bránou hostů znamená konec v poměru hráčů 4 na 6.

44:22
    Letohrad v šesti.

44:21
    Letohradští jsou v útočném pásmu a před vhazováním si berou oddechový čas.

44:00
    Poslední minuta.

42:00
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Obrovský tlak posledních minut zúročuje gólem MARTIN KRUČEK. Asistence Jiří Kruček.

41:40
    Tahle třetina jednoznačně patří Kertu.

40:45
    Po dlouhé době se míček dostal do brankoviště Kertu, ale domácí už se zase ženou vpřed.

39:03
    Další střela Kertu (Suda), letohradští se teď snaží hlavně neinkasovat.

38:26
    Po další pěkné akci Pražanů se vhazuje v letohradském pásmu.

37:29
    Letohrad v plném počtu.

37:02
    Kovář dotírá před Šimarou, ale tlak domácích je bez gólu.

35:29
    Kert je teď hodně aktivní a vykoledoval si přesilovku.

34:38
    Další závar před bránou hostů.

33:59
    Z protiútoku se prosazuje MARTIN KRUČEK. Asistence Radek Sitter a Michal Kovář.

32:59
    Obrovská šance hostujícího Šíra, který dvakrát jen nastřeluje Mikla.

31:36
    Domácí Šperl teď spoluhráčům v obraně pěkně zavařil, ale Kert nakonec vše vyřešil.

30:40
    Soupeři se v úvodu třetiny jen oťukávají.

30:01

I druhá třetina byla vcelku vyrovnaná, hosté se v ní ujali vedení. Závěrečná část začne v 18:55.

30:00

29:29
    Kert je půl minuty ve velkém tlaku, Letohrad neví, jak z pásma ven.

26:18
    Kert se osvobozuje z přesilovkového tlaku.

24:21
    Poměr sil se vyrovná, na trestnou jde i hráč domácích.

23:33
    Domácí mají další přesilovku.

23:05

23:01
    Kert několikrát nebezpečně prověřil Šimaru.

22:51
    Z těžké pozice Jiří Kruček přestřelil poloprázdnou branku.

22:08
    V obrovské šanci v oslabení se ocitl letohradský Bohm, ale neproměnil.

21:05
    Jan Lux posílá k zemi Martina Kručka a bude za to pykat.

20:30
    Letohrad je ve velkém tlaku. Mikl se musí hodně činit.

18:58
    Blaško se Sitterem na poslední chvíli zabránili hostujícímu Škabrahovi, aby se dostal do brejku.

17:07
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Skóre otevírá ONDŘEJ ŠÍR. Asistence Miroslav Věchet.

16:38

16:32
    Klasická Nýdlova pumelice jde těsně vedle tyče brány hostů.

15:10
    Wróbel střílí z dálky, Šimara vyráží betonem.

15:01

Na střely v první třetině 13:9 pro domácí.

Oba týmy hrají trochu nervózně a snaží se neinkasovat. Nedá se říct, že by někdo měl výraznější převahu.

15:00

14:38
    Aktivita Wróbela a Fejfara přinesla domácím přesilovku.

14:00
    Poslední minuta třetiny začíná.

13:01
    Po delším tlaku Letohradu mají teď navrch Pražané.

11:53
    Mikl zkrotil nebezpečnou střelu hostů.

10:55
    Po nepřehledné situaci ve středním pásmu končí na zemi hostující Halbrštát a bude ošetřován.

09:16

08:13
    Začíná zkrácená přesilovka domácích.

08:00
    Ve hře 4 na 4 má ze hry více Kert.

07:16
    Za tvrdý atak na Mikla jde na trestnou hostující útočník.

02:38
    Letohrad se už pěkně dlouho nedostal z pásma.

01:09
    Už si zachytal i Šimara, také bez potíží chytil.

00:20
    První zákrok si připisuje domácí Mikl, šlo ale ne o neškodné nahození.

00:01

HC Kert Park Praha: Mikl, Humlíček – Nýdl, Blaško, Rozenberg, Šperl, Bureš, Topolánek (C), M. Krůček, Wróbel, J.Kruček, Fejfar, Kovář, Postulka, Suda, Sitter.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara, Šupík – J. Hejtmánek, Vychytil, Š. Švec, Anýž, Věchet, Teplý – Šír, Cvejn, Halbrštát, D. Hejtmánek, Košťál, J. Lux, Protzner, Škabraha, Běloušek, Bohm, Lajčiak.

Rozhodčí: Škrobák, Velčovský..

Hráči obou týmů se rozcvičují na hrací ploše, zápas za chvilku začne.

Hosté to budou mít v Praze těžké. Kert Park měl loni největší zastoupení v desítce nejproduktivnějších hráčů základní části, bodově ho táhlo především trio Wróbel, Fejfar, Martin Kruček. Na jaře získalý více bodů jen famózní Pardubice. Velmi kvalitní loňský tým letos posílila trojice kvalitních Jihlavanů a po uklidnění situace v klubu lze očekávat útok na medailové pozice.

Letohrad už pěkně dlouho na Lužinách nevyhrál. I tentokrát to bude mít hodně těžké. Reprezentanti Lux a Šimara a celá řada dalších zkušených hráčů se pokusí sérii přerušit.

Konečně! Letní utrpení bez ligového hokejbalu končí. Tuto sobotu se v Praze utká pátý celek loňského ročníku s devátým. Oba týmy letos myslí na vylepšení loňského výsledku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Švestka

Branky a nahrávky: 34. M. Kruček (Sitter, Kovář), 42. M. Kruček (J. Kruček) – 18. Šír (Věchet)

HC Kert Park Praha: Mikl, Humlíček – Nýdl, Blaško, Rozenberg, Šperl, Bureš, Topolánek (C), M. Krůček, Wróbel, J.Kruček, Fejfar, Kovář, Postulka, Suda, Sitter, Javorka.

Rozhodčí: Škrobák, Velčovský