Most – Kovo Praha 2:5 (kon.) | Plzeň – Sudoměřice 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Hr. Králové 3:2 (2:1 po s.s.)
Kert Park Praha – Letohrad 2:1 (kon.)
HC Kert Park Praha
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
SK Hokejbal Letohrad
Sobota 03.09.2016, 17:30 • Lužiny • CROSSDOCK Extraliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Konečně! Letní utrpení bez ligového hokejbalu končí. Tuto sobotu se v Praze utká pátý celek loňského ročníku s devátým. Oba týmy letos myslí na vylepšení loňského výsledku.

Letohrad už pěkně dlouho na Lužinách nevyhrál. I tentokrát to bude mít hodně těžké. Reprezentanti Lux a Šimara a celá řada dalších zkušených hráčů se pokusí sérii přerušit.

Hosté to budou mít v Praze těžké. Kert Park měl loni největší zastoupení v desítce nejproduktivnějších hráčů základní části, bodově ho táhlo především trio Wróbel, Fejfar, Martin Kruček. Na jaře získalý více bodů jen famózní Pardubice. Velmi kvalitní loňský tým letos posílila trojice kvalitních Jihlavanů a po uklidnění situace v klubu lze očekávat útok na medailové pozice.

Hráči obou týmů se rozcvičují na hrací ploše, zápas za chvilku začne.

HC Kert Park Praha: Mikl, Humlíček – Nýdl, Blaško, Rozenberg, Šperl, Bureš, Topolánek (C), M. Krůček, Wróbel, J.Kruček, Fejfar, Kovář, Postulka, Suda, Sitter.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara, Šupík – J. Hejtmánek, Vychytil, Š. Švec, Anýž, Věchet, Teplý – Šír, Cvejn, Halbrštát, D. Hejtmánek, Košťál, J. Lux, Protzner, Škabraha, Běloušek, Bohm, Lajčiak.

Rozhodčí: Škrobák, Velčovský..

00:01

00:20
    První zákrok si připisuje domácí Mikl, šlo ale ne o neškodné nahození.

01:09
    Už si zachytal i Šimara, také bez potíží chytil.

02:38
    Letohrad se už pěkně dlouho nedostal z pásma.

07:16
    Za tvrdý atak na Mikla jde na trestnou hostující útočník.

08:00
    Ve hře 4 na 4 má ze hry více Kert.

08:13
    Začíná zkrácená přesilovka domácích.

09:16

10:55
    Po nepřehledné situaci ve středním pásmu končí na zemi hostující Halbrštát a bude ošetřován.

11:53
    Mikl zkrotil nebezpečnou střelu hostů.

13:01
    Po delším tlaku Letohradu mají teď navrch Pražané.

14:00
    Poslední minuta třetiny začíná.

14:38
    Aktivita Wróbela a Fejfara přinesla domácím přesilovku.

15:00

Oba týmy hrají trochu nervózně a snaží se neinkasovat. Nedá se říct, že by někdo měl výraznější převahu.

Na střely v první třetině 13:9 pro domácí.

15:01

15:10
    Wróbel střílí z dálky, Šimara vyráží betonem.

16:32
    Klasická Nýdlova pumelice jde těsně vedle tyče brány hostů.

16:38

17:07
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Skóre otevírá ONDŘEJ ŠÍR. Asistence Miroslav Věchet.

18:58
    Blaško se Sitterem na poslední chvíli zabránili hostujícímu Škabrahovi, aby se dostal do brejku.

20:30
    Letohrad je ve velkém tlaku. Mikl se musí hodně činit.

21:05
    Jan Lux posílá k zemi Martina Kručka a bude za to pykat.

22:08
    V obrovské šanci v oslabení se ocitl letohradský Bohm, ale neproměnil.

22:51
    Z těžké pozice Jiří Kruček přestřelil poloprázdnou branku.

23:01
    Kert několikrát nebezpečně prověřil Šimaru.

23:05

23:33
    Domácí mají další přesilovku.

24:21
    Poměr sil se vyrovná, na trestnou jde i hráč domácích.

26:18
    Kert se osvobozuje z přesilovkového tlaku.

29:29
    Kert je půl minuty ve velkém tlaku, Letohrad neví, jak z pásma ven.

30:00

I druhá třetina byla vcelku vyrovnaná, hosté se v ní ujali vedení. Závěrečná část začne v 18:55.

30:01

30:40
    Soupeři se v úvodu třetiny jen oťukávají.

31:36
    Domácí Šperl teď spoluhráčům v obraně pěkně zavařil, ale Kert nakonec vše vyřešil.

32:59
    Obrovská šance hostujícího Šíra, který dvakrát jen nastřeluje Mikla.

33:59
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Z protiútoku se prosazuje MARTIN KRUČEK. Asistence Radek Sitter a Michal Kovář.

34:38
    Další závar před bránou hostů.

35:29
    Kert je teď hodně aktivní a vykoledoval si přesilovku.

37:02
    Kovář dotírá před Šimarou, ale tlak domácích je bez gólu.

37:29

38:26
    Po další pěkné akci Pražanů se vhazuje v letohradském pásmu.

39:03
    Další střela Kertu (Suda), letohradští se teď snaží hlavně neinkasovat.

40:45
    Po dlouhé době se míček dostal do brankoviště Kertu, ale domácí už se zase ženou vpřed.

41:40
    Tahle třetina jednoznačně patří Kertu.

42:00
    Obrovský tlak posledních minut zúročuje gólem MARTIN KRUČEK. Asistence Jiří Kruček.

44:00
    Poslední minuta.

44:21
    Letohradští jsou v útočném pásmu a před vhazováním si berou oddechový čas.

44:22
    Letohrad v šesti.

44:47
    Drama na konci. Wróbelova sekera za bránou hostů znamená konec v poměru hráčů 4 na 6.

44:55
    Domácí vhazují.

"Byl to spíš boj než zápas," řekl po zápase domácí trenér David Kuna a vystihl to naprosto přesně. Velká bojovnost, snaha neinkasovat a nepřednost v předfinální a finální fázi, to vše jsme viděli na obou týmech. Rozhodl drtivý tlak Kert Parku ve třetí třetině.

Pro dnešek se z pražských Lužin loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (19:32:57)

Jan Švestka

Branky a nahrávky: 34. M. Kruček (Sitter, Kovář), 42. M. Kruček (J. Kruček) – 18. Šír (Věchet)

HC Kert Park Praha: Mikl, Humlíček – Nýdl, Blaško, Rozenberg, Šperl, Bureš, Topolánek (C), M. Krůček, Wróbel, J.Kruček, Fejfar, Kovář, Postulka, Suda, Sitter, Javorka.

Rozhodčí: Škrobák, Velčovský