Most – Kovo Praha 2:5 (kon.) | Plzeň – Sudoměřice 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Hr. Králové 3:2 (2:1 po s.s.)
Kert Park Praha – Letohrad 2:1 (kon.)
HBC Plzeň
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
SK Sudoměřice
Sobota 03.09.2016, 14:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga • 1. kolo

Je konec. Plzeň si po tuhém boji připisuje první tři body do extraligové tabulky. Sudoměřice nepředvedli vůbec špatný výkon, na body to ovšem nestačilo.
    Ode mě je to vše, těším se na Vás u příštích přenosů z hokejbalu. Nashledanou. (15:53:57)

Střely na branku: 24 – 20.

44:43
    Hosté rozjíždějí zřejmě poslední útok.

44:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

43:49
    Také Krásný se vrací do hry. Plzeň přežila dlouhou početní výhodu.

43:19
    Sudoměřice jsou nastěhované v útočném pásmu.

42:45
    Malý vyhazuje a osvobozuje Plzeň. Pejchar mezitím opouští trestnou lavici.

42:34
    Oddechový čas pro domácí.

42:25
    Liška po přihrávce přes střed hřiště trefuje tyč.

41:31
    Obrovský nápor Sudoměřic. Svižné kombinace doplňují střely ze všech vzdáleností. Kráčina je ve velké permanenci.

40:43
    Oddechový čas pro hosty.

40:43
    Velká komplikace pro Plzeň! Ve stejném čase jsou vyloučeni Pejchar i Krásný.

39:48
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (2 minuty pro hráčskou lavici). Trest odpyká Vodrážka.

39:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Mečouni si berou zpět dvoubrankový náskok. Malý přistrčil míček MICHALU PRŮCHOVI, který se prodral ke střele z levé strany a prostřelil Brdečku, jemuž skvěle clonil právě Malý. Asistence: Ondřej Malý.

38:29
    Dlouhá výhoda domácích končí. Dominik Mišík vyloučen za podražení Vodrážky z předchozí minuty.

38:10
    Plzeň drží míček a vyčkává.

Dnešní utkání sleduje 56 diváků.

37:43
    Kavalír vyslal Vodrážku, který byl faulová. Plzeň pokračuje ve výhodě.

37:40
    Hra má neuvěřitelné tempo. Hraje se nahoru dolu. Sudoměřické přečíslení zhatila špatná přihrávka a do útoku ihned míří Plzeň.

37:16
    Síly na hřišti se vyrovnají. Švarc (PLZ) vyloučen taktéž za držení protihráče.

36:49
    Sudoměřičtí znovu rozestavili pevný blok. Plzeň se nemůže dostat k nebezpečnému zakončení.

36:22
    Vyloučení v týmu SK Sudoměřice (Navrátil – 2 min., držení protihráče).

35:48
    Přes Krásného a Pejchara se balonek dostal ke Krchovi. Jeho prudkou střelu zápěstím vyráží Brdečka jen s obtížemi.

35:31
    Je před námi necelých deset minut základní hrací doby. Plzeň drží jednobrankový náskok ovšem Sudoměřice jsou velmi nebezpečný v posledních minutách.

34:36
    Po zakázaném uvolnění Plzně se Sudoměřice drželi v útoku. Skyba s Franěm se drali ke střele, ani jeden z nich nakonec neuspěl.

33:40
    Kejř špatnou žabkou ze středu hřiště poslal Sudoměřice do přečíslení. Kráčina byl ovšem pozorný a získal odražený míček.

33:18
    Kunzmann nedostal míček za červenou čáru a v pokračující akci Sudoměřic se hosté dostali do akce dva na jednoho. Vše na sebe vzal Adam Hruboš, na kterém si smlsnul Kráčina. Ten předvedl efektní zásah lapačkou.

32:08
    Třetí zakázané uvolnění hostů v krátkém časovém sledu.

31:05
    Plzeň trpělivě zakládá útok, musí ovšem počítat s aktivním napadáním hostů.

30:50
    Sudoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté využívají početní výhodu. A nešlo o žádnou secvičenou kombinaci. JOZEF LIŠKA se běžel po levé straně ke Kráčinovy, zkusil vypálit a míček si k překvapení všem našel cestu mezi betony plzeňského brankáře. Asistence: Dominik Mišík.

30:38
    Za lehkou strkanici před brankou Kráčiny uprostřed hry jsou za hrubost vyloučeni Daniel Pejchar a Michal Tóth.

30:10
    Hosté rozestavili přesilovkový vzorec. V početní výhodě budou hrát ještě přes minutu.

30:01

Stav po třiceti minutách ukazuje dvoubrankový náskok domácích. Na Ondřeje Malého navázal Martin Krch. Ve druhé části měla Plzeň pasáže, ve kterých svého soupeře nepustili z pásma. Sudoměřice ovšem nehrají vůbec špatné utkání! Ba naopak, z pevné obrany podnikli již několik nebezpečných kontrů.

Střely na branku po druhé třetině – 21 – 15.

30:00

29:48
    Liškovy střela od červené vůbec nesedla. Chyběla ji razance i přesnost, bez potíží ji zblokoval Pejchar.

29:35
    Hosté kombinují po obvodu přesilovkového vzorce.

29:21
    Druhá přesilovka pro hosty. Ondřej Benedikt je vyloučen na dvě minuty za nedovolen bránění.

27:55
    Průcha vypálil zpoza modré a ještě si sám doběhl za dorážkou. Hru však přerušují rozhodčí po následném zásahu vysokou holí.

27:10
    Sudoměřice se nevzdávají. Svěřenci trenéra Juráska dále podnikají nebezpečné výpady za plzeňskou obrannou linii.

26:27
    Halou dnes podruhé zní domácí goal song. MARTI KRCH se zmocnil míčku a uháněl s ním vstříc Brdečkovi v samostatném úniku. Plzeňský střelec ukázal své vlohy a balonek bez rozpaků zavěsil pod břevno. Bez asistence.

26:17
    Na druhé straně zahrozil Havlík, který střelou z druhé vlny po nahrávce od Navrátila ovšem míjí branku.

25:28
    Kejř vypálil od modré čáry a volný míček dorážel Matějka. Debutant v plzeňském dresu našel místo u Brdečkova betonu a míček směřoval do branky. Domácí hráči i diváci už slavili gól, ale rozhodčí jej neuznává. Balonek odrazili obránci hostů a hra pokračuje.

24:35
    Plzeň drží míček na svých holích. Hra se teď mírně uklidnila, Sudoměřice ale ukazují, jak pevnou mají obranu. Do nebezpečných prostorů se domácí dostávají jen ztěžka.

23:41
    Domácí teď zamkli soupeře v obranném pásmu. Ovšem ani jeden z dvojice Benedikt, Hanuš branku nevstřelil.

22:30
    Plzeň pokračuje v tlaku. Dvě rány z hole Michala Průchy zastavily až Brdečkovy betony.

21:57
    Pejchar v akci dva na jednoho našel Kavalíra. Plzeňský bek zakončoval z bezprostřední blízkosti bekhendem a už to vypadalo, že míček skončí za brankovou čárou. Na poslední chvíli ovšem zasáhl jeden z hostujících obránců.

20:35
    Nyní se hraje nahoru – dolu. Vidíme samé rychlé protiútoky.

20:03

19:34
    Druhé přesilovkové formaci domácích se nedaří usídlit se v útočném pásmu. Sudoměřice vyhazují.

18:52
    Kejř a Švarc se v početní výhodě dostali k zakončení. Jejich spoluhráči se hnali za dorážkou , ovšem v mele před brankou v obou případech zvítězili obránci Sudoměřic.

18:02
    Plzeňský nápor končí vyloučením Havlíka. Dvě minuty za držení protihráče.

18:02
    Skvělá práce třetího útoku Plzně. Trojice Gřonka, Pauer, Kunzmann dnes hraje opravdu ve velké pohodě. Každý z nich se v uplynulém střídání dostal k minimálně jednomu zakončení a Sudoměřice se dobrou minutu nedostali z obranného pásma.

16:47
    Kaluža se prodral k zakončení po pravém mantinelu. Kráčina bez problémů chytá.

16:12
    Nyní se přibližně dvacet vteřin bojovalo o míček v pravém rohu za brankou Sudoměřic.

15:38
    Kejř se Švarcem dostali míček k Ondřeji Malého, který tvrdě vypálil od pravého mantinelu. V pokračující akci se do zakončení dostal ještě Průcha. Brdečka ale obě šance zhatil.

15:01

Je za námi úvodních patnáct minut. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a viděli jsme mnoho osobních soubojů. Na obou stranách jsou ovšem vidět jisté nepřesnosti. Plzeň se každopádně dostala do vedení, díky brance Ondřeje Malého z 11. minuty. Na straně Sudoměřic byl ke gólu blízko Adam Hruboš, ale Kráčina vždy Plzeň podržel.

Střely na branku po první třetině: 10 – 10.

15:00

14:22
    Vodrážka se vrací do hry, Plzeň v plném počtu.

13:53
    Další příležitost pro hosty. Fraňo získal míček a ihned jej adresoval volnému Hrubošovi. Jeho zpětnou přihrávku do prázdné brány Kráčina na poslední chvíli odrazil.

13:27
    Přes minutu se hosté v početní výhodě trápili, ovšem teď měli velikou šanci. Kaluža se díky dvěma rychlým přihrávkám dostal ke střele z mezikruží, ovšem netrefil přesně.

12:55
    Sudoměřicím se nedaří usídlit se v útočném pásmu. Nyní získal míček Pokorný a poté znovu vyhazuje.

12:25
    Plzeň po vyhraném vhazování okamžitě vyhazuje.

12:21
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Vodrážka – 2 min., hákování).

12:02
    Rychlý kontr zelenožlutých končí tvrdou střelou Skyby. Kráčina jeho pokus směrující mezi nohy vytěsnil holí.

11:24
    Kunzmann se teď prodral okolo pravého mantinelu a díky následné střele získává pro své spoluhráče útočné pásmo.

10:36
    Forčekující dvojice mladíků Fraňo, Kmenta dostala plzeňskou obranu do problémů. Kráčina ovšem zůstal bez zásahu, jelikož pokusy Tótha i Lišky zblokoval Daniel Krásný.

10:09
    Domácí se dostávají do vedení. ONDŘEJ MALÝ si pokryl míček před obráncem, pronikl do útočného pásma a přízemní střelou z otočky střílí úvodní branku zápasu. Asistence: Marek Švarc.

08:54
    Sudoměřice reklamují u rozhodčího faul na zakončujícího Hruboše, ten ovšem zůstává v klidu.

08:54
    Tohle střídání skončilo velkou šancí Sudoměřic. Hujsa skvěle našel unikajícího Hruboše. Nejaktivnější z hostujících hráčů se potřetí dostal do zakončení v blízkosti plzeňské branky. Tentokrát zkusil bekhendový blafák. Ale ani teď neuspěl.

08:48
    Třetí formace domácích pokračuje v náporu.

08:34
    Pauer s Gřonkou pěkně kombinovali a připravili šanci pro Kunzmanna. Jeho střelu z první Brdečka vytáhl betonem.

08:08
    Krch získal míček na polovině hřiště a ihned vypálil. Jeho dělovku zastavilo plexisklo za brankou soupeře.

07:28
    Pejchar vyhrál buly na Krásného, který nadvakrát vypálil. Brdečka míček vyrazil pouze před sebe a hra tak pokračovala. Následná dorážka se ovšem neujala.

07:00
    Sudoměřice v posledních několika střídáních přidali na aktivitě a plzeňská obrana má problém s jejich napadáním.

06:21
    Navrátil hledal zadovkou Helešice na středu hřiště. Ten se už chystal zakončit, jenže situaci znovu pro Plzeň zachránil Ondřej Benedikt.

05:23
    Hanuš pálí od červené, Brdečka vytáhl svoji lapačku.

04:54
    Adam Hruboš prolétl plzeňskou obranou dostal se přímo před Kráčinu. Plzeňský brankář zlikvidoval první velkou šanci utkání.

04:15
    Kmenta obětavě zblokoval ránu Vodrážky a míček putuje za červenou čáru.

03:43
    Hruboš se prohnal kolem Benedikta a uháněl na Kráčinu, Benedikt se ovšem stačil vrátit a balonek mu sebral.

02:45
    Debutant Matějka to zkusil od mantinelu. Za dorážkou se hnal Kastner. Obrana Sudoměřic ovšem včas zasáhla.

02:12
    Třetí formace Plzně se usídlila v útočném pásmu, Brdečka ovšem nemusel zasahovat.

01:04
    Patinka našel Hruboše za brankou Plzně, který se snažil ihned zakončovat po obkroužení branky.

00:34
    V první šanci zápasu se ocitl Švarc, který po dobrém napadání spoluhráčů vystihl nepřesnou rozehrávku a vypálil z mezikruží.

00:01

HBC Plzeň: Kráčina (Hrubý) – Kejř O. (C), Benedikt O., Vodrážka, Kavalír, Hanuš, Pokorný – Průcha, Švarc, Malý, Krch, Pejchar, Krásný, Kunzmann, Gřonka, Pauer, Valenta, Kastner, Matějka.

SK Sudoměřice: Brdečka (Kučera) – Novák, Kudláč, Tóth, Mišík – Hujsa Mil., Kaluža, Patinka, Havlík, Kmenta, Skyba, Helešic, Fraňo, Hruboš, Tóth M., Navrátil.

Rozhodčí: Pečený, Danylec.

HBC PLZEŇ

Také plzeňské kabina se přes léto lehce obměnila. Trenéra Kadaněho, který se přesunul k mládeži, nahrazuje Michal Edl. Bývalý kapitán mužstva. Za asistenty si vybral Luďka Polívku a Jana Beránka, taktéž bývalé hokejbalisty.
    Západočechy opustil reprezentační bek Michal Slanec, jenž nabral směr Švýcarsko. Nepokračují také Vágner a Zeman.
    I tak ale budí plzeňská sestava respekt. V akci uvidíme Petra Kráčinu, Michala Průchu, Ondřeje Kejře či Ondřeje Benedikta. Všichni patří do širšího kádru reprezentace pro MS 2017.
    Premiéru v dresu s mečounem na hrudi si odbude Stanislav Kastner a Jindřich Matějka. Po tříleté přestávce se vrací Stanislav Valenta.

SK SUDOMĚŘICE

Hokejbalisté z jihovýchodu republiky provedli v kádru několik změn. Mezi ně patří například příchod útočníka Michala Patinky ze slovenské Skalice, který se hned stal asistentem kapitána. Tým vedený Zdeňkem Juráskem dnes začíná třetí extraligovou sezónu po svém návratu mezi hokejbalovou elitu.
    Útočným esem týmu bude jistě kapitán Jan Kaluža, který si vyzkoušel reprezentačním turnaji v Novém Strašecí.
    Sudoměřicím pomáhá i trojice mladíků z Kyjova – Kučera, Fraňo a Kmenta. Přičemž druzí dva jmenovaní reprezentovali v červenci na juniorském MS v Sheffieldu.

Dobrý den z plzeňské hokejbalové haly,
    pro domácí mečouny a hostující Sudoměřice dnes startuje kolotoč CCM extraligy. Jde o souboj třetího a šestého celku z minulého ročníku. Těšme se na zajímavý duel!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 11. Malý (Švarc), 27. Krch, 39. Průcha (Malý) – 31. Liška (Mišík)

Rozhodčí: Pečený, Danylec