SaiPa – Luleå 3:2 (1:0 po s.n.) | Znojmo – Fribourg 1:3 (kon.) | Färjestad – Sparta 2:3 (po pr.)
Wolfsburg – Pardubice 6:0 (kon.)
Färjestad Karlstad
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Sparta Praha
Neděle 04.09.2016, 17:00 • Löfbergs Arena, Karlstad • Hokejová Liga mistrů • Skupina O

Děkuji Vám za pozornost při sledování tohoto online přenosu, přeji příjemný nedělní večer a někdy opět na počtenou! (19:31:55)

Sparta nakonec svému švédskému sokovi domácí porážku oplatila. Jako první se v utkání ujali vedení sice domácí po trefě Nilssona ve druhém dějství, před koncem prostřední třetiny ale ještě srovnal Vrána. Vedení 2:1 zajistil Pražanům Černoch, avšak v poslední minutě základní hrací doby na 2:2 skóroval Stapleton ve hře bez brankáře. V prodloužení 3 na 3 nakonec byli úspěšnější hosté, když po brejkové situaci vítěznou branku vstřelil Lukáš Pech.

60:59 PECH - 2:3

60:59
    Sparta právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ PECH rozhoduje o bonusovém bodu pro svůj celek! Z obranné třetiny ujel dvěma domácím hráčům, s Formanem šli 2 na 1, nejprve Pech nahrál Formanovi, ten mu jeho nahrávku oplatil a prvý jmenovaný zakončil do odkryté brány z levého kruhu. Asistence: Miroslav Forman.

60:11
    Čajkovský teď nepohlídal Johanssona, ten ujel a z pravé strany zblízka vystřelil na Pöpperleho. Ten ho však semaforem vychytal.

60:01

Sparta se z hole Jiřího Černocha ujala vedení 2:1, avšak v závěru domácí odvolali brankáře a Tim Stapleton skóre srovnal a poslal zápas do pětiminutového prodloužení 3 na 3, které za chvíli začne.

60:00
    59:18 STAPLETON - 2:2

59:18
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Ve hře 6 na 5 se podařilo domácím vyrovnat na 2:2! Nahození na bránu dokázal Pöpperle vyrazit, následnou střelu TIMA STAPLETONA také, jenže tentýž hráč se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před hostující bránou a zblízka procpal puk do brány. Bez asistence.

59:02
    Oddechový čas pro domácí. Steen zůstává na střádačce!

58:34
    Mohlo být vyrovnáno! Stapleton vyslal střelu zleva na Perssona, jenže ten puk nezpracoval a sparťané jsou již v plném počtu.

58:12
    Po střele Nygrena ujel do protiútoku Forman, jenže byl stíhán domácí obran, gól tak nepřichází!

57:37
    Další nepříjemnost pro domácí, dopouští se zakázaného uvolnění.

57:23
    Spartě se daří vyhodit.

56:41
    Po několika šancích domácích se strhla rozmíška a Čajkovský inkasuje 2 trestné minuty, Sparta jde do čtyř.

56:41
    Nejprve orazítkoval hostující branku Nygård, následně ještě z mezikruží ohrozil hostujícího gólmana Ryno.

56:05
    Asplund si hezky prohodil jednoho ze spar´tanů a dostal se do útočné třetiny.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 26. Nilsson (Persson), 60. Stapleton – 37. Vrána (Pech, Netík), 48. Černoch (Pech), 61. Pech

Färjestad Karlstad: Steen S. (Eriksson Ek) – Skogs, Nygren, Erixon, Enok, Grundel, Brandhammar, Leandersson – Asplund, Steen O., Nygård – Ryno, Åslund, Johansson – Persson J., Stapleton, Nilsson – Svensson, Eriksson, Jämtin – Persson L.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Čajkovský, Mikuš, Piskáček, Eminger, Švrček, Kalina, Gernát, Hrbas – Klimek, Vrána, Černoch – Uher, Forman, Cingel – Netík, Kumstát, Pech – Procházka O., Kudrna.

Rozhodčí: Lindqvist (FIN), Sjoberg – Lofgren, Persson (všichni SWE)