2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 08.09.2016, 18:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji hezký čtvrteční podvečer a vítám tu všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Juniorská DHL Extraliga má na programu 3. kolo, v jehož předehrávce se proti sobě postaví týmy sousedící spolu v tabulce – BK Mladá Boleslav přivítá HC Dynamo Pardubice.

Domácí tým má po dvou kolech na kontě 3 body za jedno vítězství, ve druhém zápase pak mladí Bruslaři poznali hořkost porážky. V prvním kole doma porazili liberecké Bílé Tygry jednoznačně 5:1, ve druhém kole extraligy Boleslavští nastoupili v Hradci Králové, odkud domů odjeli bez bodu po prohře 0:4. Tyto výsledky jim zajišťují zatím 10. místo v tabulce juniorské soutěže.

Nejlepším střelcem Boleslavi je po dvou zápasech vysoký útočník Jiří Veselý, který dokázal vstřelit dvě branky. Nejvíce asistencí z týmu nastřádal další forvard Lukáš Bednařík, jenž si připsal 2 asistence.

Pardubičtí junioři odehráli první zápas na Spartě, odkud si po výhře 3:2 přivezli domů všechny body. Ovšem hned o den později se doma postavili Českým Budějovicím a nakonec z toho byl jednoznačný zápas, který po výhře 8:0 ovládl hostující Motor. Stejně jako Boleslav tak Dynamo má tři body a v tabulce figuruje na 11. příčce kvůli výrazně pasivnímu skóre.

O tři góly svého týmu se rovnoměrně podělili Ondřej Trejbal, David Voženílek a Jakub Martinec. Stejně jako v případě Boleslavi je lídrem týmové statistiky asistencí hráč, jenž zaznamenal dvě nahrávky – v kádru Pardubic to je Jakub Hoskovec.

BK Mladá Boleslav: Groh (Krofta) – Linhart, Mattis, Mašek (C), Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Kulich) – Rudy, Trejbal, Faltys, Kučera, Šklíba, Zukal – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík (C), Petrus, Kubišta, Syrovec, Kaut, Štefka, Bureš

Rozhodčí: Horák, Krob – R. Špringl, Kettner.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše a za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:30
    Do prvního útoku se po pravém křídle dral kapitán Pardubic Rohlík, toho ale odzbrojila přesila Bruslařů.

01:30
    Dančišin s Uřídilem zabojovali v útočném pásmu a získali vhazování.

01:40
    David Marček po vyhraném buly nahodil puk směrem na bránu Jánského, avšak trefil jen bránícího Syrovce.

02:28
    Peterka vyvezl puk po pravé straně do útočné třetiny, domácí se ale u puku dlouho neudrželi.

02:51
    Ofsajd zastavil ofenzivu Boleslavských.

03:25
    Veselý potáhl kotouč po křídle a posunul jej na střed, kde se k nahození dostal Bednařík. Jeho pokus ale skončil až na mantinelu za bránou Dynama.

04:18
    Uřídil se prohnal po mantinelu vpřed a u kotouče jsou za bránou Jánského Boleslavští.

04:50
    Zakázané uvolnění v podání Boleslavi, vhazuje se před Grohem.

05:23
    Domácí se opět dostali až na dostřel hostující klece, Chujac ale nenahodil ideálně a kotouč skončil mimo prostor brány.

06:07
    Opětovně se domácí nedohodli v rozehrávce a vzešel z toho další icing.

06:34
    Bednařík vysunul napravo Prokopa, jehož ránu ale zablokoval obránce.

07:25
    Syrovec nabral rychlost ve střední třetině a dostal se až do pravého kruhu, domácí obrana jej ale dokázala zastavit.

07:50
    Hra je přerušena po Grohově zákroku a rozhodčí od sebe museli odtrhnout dvojici Kubišta – Mlčoch, která si spolu něco dost důrazně vyříkávala.

08:23
    Domácí sehráli skvělý útok, kdy Dančišin nalezl povedenou kolmicí Straku, jenž ale nedokázal Jánského překvapit. Na druhé straně zastavil ofsajd útok Dynama.

09:34
    Prokop a Štefka se staví na vhazování po zákroku pardubického gólmana.

09:56
    Lukáš Bednařík (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

10:25
    Straka vypíchl míč na modré čáře, ale jeho nahrávku na pravou stranu zastavil padající obránce.

11:10
    Peterka nedokázal prodloužit Maškova nahrávku ven z pásma, po následné Kučerově ráně přikryl míč na hrudi Groh.

11:42
    David Voženílek (PCE) vyloučen na dvě minuty za krosček.

11:56

12:30
    Lukáš Peterka (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

13:14
    Martinec posunul puk nalevo na Zukala, jenž tvrdou ránou vyprášil betony Dominika Groha.

13:42

14:30

14:49
    Peterka se hned po svém návratu zapojil do ofenzivy, ale jeho nahození nenašlo nikoho, kdo by mohl puk tečovat.

16:00
    Kalašovi se sice nepodařilo přesně rozehrát, Pardubičtí se ale sami zahnali až k vlastní bráně.

16:48
    Veselý podržel puk na útočné modré, ale před Prokopem jeho nahrávku sebral Jakub Hoskovec.

17:08
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    LUKÁŠ ZUKAL nahodil puk před boleslavskou bránu, kde se kotouč od změti těl odrazil do domácí sítě. Bez asistence.

18:30
    90 sekund před koncem zastavuje domácí útok ofsajdové postavení.

18:48
    Jiří Veselý (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

18:52
    Patrik Straka dokázal puk přímo z vhazování vyhodit až k Jánského bráně.

19:28
    Zukal cpal puk zprava před bránu, tam ale prostor vyklidili domácí obránci.

19:56
    Miroslav Rohlík (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:45.

První část končí za stavu 1:0 pro hosty, kteří se dostali do vedení v 18. minutě a postaral se o to Lukáš Zukal. Kromě gólové šance toho moc k vidění nebylo, doufejme, že hra bude v dalších periodách pro oko diváka lepší.

20:01

20:08
    Hned v úvodu druhé třetiny dohrál Martin Kaut u mantinelu domácího kapitána Maška.

20:48

21:10
    Bednařík vyjel zpoza brány a pokusil se volný puk doklepnout za záda Jana Jánského, to se mu ale nepovedlo. Domácí pokračovali v útoku, avšak kotouč končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Jánského.

21:43
    Marček nahodil před bránu Dynama, ale Bednaříkovi se nepovedlo puk tečovat.

21:56

23:00
    Jan Prokop se proháčkoval zprava do prostoru mezi kruhy, na poslední chvíli jej ale dokázala obrana Pardubic odzbrojit.

23:15
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí srovnávají stav. Na konci akce mezi Peterkou a Krejčíkem stál MAREK MLČOCH, jenž dokázal překonat Jánského a vyrovnal na 1:1. Asistence: Krejčík, Peterka.

24:00
    Kotouč opustil hrací plochu a skončil na střídačce, vhazovat se bude ve střední třetině.

24:34
    Mašek se pustil do ostré výměny názorů s Duškem, rozhodčí ale oba soky brzy zklidnili.

25:05
    Tóth dobře napadal hostující rozehrávku, ale Mlčochovi pak puk přeskočil hůl a domácí jsou zahnáni až za Grohovu bránu.

25:50
    Zakázané uvolnění v podání domácích, hra se stěhuje před Dominika Groha.

26:35
    Již dlouho se hraje bez přerušení a je to boj především ve střední části, ke střeleckým pokusům se hráči nedostávají.

27:25
    Trejbal protáhl puk středem hřiště a z modré čáry nahodil, Groh radši ukryl kotouč pod rukavicí.

27:39
    Jindra zavezl puk do útočného pásma, kde na jeho snahu ještě navázal Prokop. Vhazuje se před Jánským.

28:25
    Kryštof Linhart si našel odražený puk a z mezikruží jej napálil, bohužel pro domácí ale mířil nad břevno.

29:05
    Mašek se dobře vrátil s Kubištou, který byl následně důrazně dohrán v rohu.

29:23
    Icing domácího týmu, vhazování před Grohem.

30:00
    Domácí Matěj Krejčík se obětavě vrhl pod nohy střílejícímu hráči a jeho ostrý pokus zablokoval, následně je pískáno postavení útočícího hráče v domácím brankovišti.

30:07
    František Uřídil napřáhl na modré a jeho tvrdou ránu schytal blokující Voženílek do zápěstí.

30:53
    Další zakázané uvolnění Mladoboleslavských.

30:57
    Chujac byl zasažen do ruky a s bolestnou grimasou se zvedá na nohy.

32:12
    Tóth prodloužil puk do útočné třetiny, za Jánského bránou jsou u kotouče domácí.

33:02
    Straka se na malou chvíli ocitl nepokrytý před Jánským, jeho pokus ale neměl patřičné parametry a končí mimo.

34:14
    Po nepřesné rozehrávce Bruslařů se k puku dostal Voženílek, jeho rána z otočky ale Grohovi moc starostí nenadělala.

34:38
    Teď už ale ani Groh nemohl zasáhnout, Dušek totiž přesnou nahrávkou z levé strany našel před bránou JAKUBA HOSKOVCE, jenž vrátil Dynamu vedení. Asistence: Dušek, Voženílek

35:15
    Jindra posunul na útočné modré puk Prokopovi, jehož nahození od mantinelu končí vedle tyče pardubické brány.

36:10
    Uřídil si vyměnil puk s Krejčíkem, domácí vyráží dopředu.

36:30
    Jejich útočnou snahu ale zastavuje postavení mimo hru.

37:00
    Straka přihrál puk Bednaříkovi, jehož pohotovou ránu lapil parádním semaforem Jánský.

37:10
    David Chujac (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

37:35
    Dominik Groh si pohlídal puk a sebral jej do lapačky, v přesile hrající Dynamo zůstane v domácím pásmu.

37:40
    Kaut napřáhl na modré čáře, jeho ránu ale zastavil blokující Bednařík.

38:15
    Teď Pardubice dobře kombinovaly nalevo, ale finální přihrávka se nepovedla a puk vyklouzal až do střední třetiny.

39:00
    Kučera nahodil před bránu, ale Voženílek puk nedokázal srazit za Grohova záda.

39:10

39:55
    Syrovec se tlačil do koncovky, ale přes Uřídila nedokázal dobře vystřelit a Groh puk bez problémů lapil.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:32.

I po druhé periodě jsou ve vedení Pardubice. Oproti první části se obraz hry změnil k lepšímu a hrálo se ve výrazně vyšším tempu. Oba týmy si připsaly branku – za domácí ve 24. minutě vyrovnával Marek Mlčoch. Vyrovnaný stav potom vydržel až do 35. minuty, kdy Pardubičtí zase odskočili, to bylo zásluhou Jakuba Hoskovce. Těšme se na třetí třetinu!

40:01

40:32
    Jan Prokop (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

41:05
    Uřídil dokázal hosty obrat o puk a po něm hrál ještě Straka, tohle oslabení zatím Bruslařům vychází.

42:00
    Dvojblok Bednařík – Kuncek dokázal zastavit střelu od modré, následně do další rány padl Chujac.

42:32

43:50
    Mašek sebral puk a posunul jej ke Kalašovi, jenž si obhodil beka a pokračoval vpřed. Před Jánským jej ale na poslední chvíli zastavil Trejbal.

44:52
    Dušek se hodně snažil, ale puk nedostihl a hra se tak po zakázaném uvolnění vrací do pásma Dynama.

45:25
    Pardubický kapitán Rohlík byl atakován Veselým a jen ztěžka se zvedl z ledu, hraje se dál. Sudí tento souboj neposoudil jako nedovolený.

46:06
    Hosté se zase připomněli rychlou akcí vedenou po pravé straně, ale díky obětavosti obránců nebyl Groh v permanenci.

46:35
    Kuncek dostal puk na střed hřiště a z modré čáry vystřelil, Jánského svatyni ale o hodný kus minul.

47:17
    Přihrávka zleva propadla až na zadní tyč na hůl Mlčocha, jenž ale nedokázal z bezprostřední blízkosti zvednout puk nad Jánského rameno.

47:32
    David Syrovec (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

48:10
    Pardubičtí se ale zatím dobře brání, dvakrát v rychlém sledu dokázali vyhodit až ke Grohovi.

48:38
    Prokop se z levého křídla dostal k nahození, ale Jánský byl pozorný a puk ukryl v rukavici.

49:21
    Maškovi puk neposedně poskočil a domácí kapitán se dostal do střední třetiny, načež vzápětí vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

49:32

50:18
    Rohlík docela jednoduše prošel zprava do palebné pozice, ale jeho střela nebyla přesná.

50:23
    Miroslav Rohlík ale dokázal puk dobruslit a našel před bránou JAKUBA MARTINCE, jenž zvýšil náskok Dynama. Asistence: Rohlík, Kaut.

50:50
    Bednařík vystihl rozehrávku Pardubických, ale nenabral potřebnou rychlost a těsně před bránou byl zezadu odzbrojen.

51:40
    Matěj Štefka sebral puk a nabral slušnou rychlost na levé straně. Svůj únik pak zakončil tvrdou ranou nad.

51:46
    František Uřídil (MBL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

52:46
    První minuta přesilovky Pardubic nepřinesla žádnou výraznou šanci, Boleslavští zatím dobře brání.

53:18
    Lukáš Zukal se pokusil zaskočit Groha, zprava ale nedokázal zvednout puk nad rameno domácího brankáře.

53:32
    Martin Kaut napřáhl z modré čáry, ale svoji tvrdou bombu namířil těsně vedle.

53:46

54:55
    Krejčík se pokusil střelou zpoza beka zaskočit Jánského, jeho projektil se ale mezi tyče nevešel.

56:35
    Puk je v rohu a okolo něj zuří tvrdá hokejová bitva. Domácí se stále tlačí do brány Pardubic.

56:50
    Oddechový čas pro domácí.

56:50
    Domácí pokračují v šesti lidech, Groh zůstal na lavičce.

57:00
    Uřídilova bomba z modré lajny přinesla před Jánského pořádný závar, šance z toho ale nakonec nebyla, obrana Pardubic vše vyřešila.

57:37
    Dominik Groh se vrací mezi tyče, vhazuje se ve středním pásmu.

58:12
    Dušek zasprintoval za pukem a díky pravidlu o hybridním icingu se hra přerušovat nebude.

58:54
    Mašek to jako správný kapitán vzal na sebe, ale jeho výjezd zleva našel jen připraveného Jánského.

59:23
    Domácí se přeci jen dostávají na dostřel. František Uřídil našel MATĚJE KREJČÍKA, jenž dostal kotouč za Jánského záda. Asistence: Uřídil, Tóth.

59:47
    JAKUB MARTINEC dokázal sebrat domácím puk a přes celé kluziště namířil přesně k pravé tyči prázdné domácí brány.

I ve třetí části se lépe vedlo Dynamu, které přidalo dvě branky a v konečném součtu tak domácí juniory poráží 4:2. V 51. minutě zvýraznil náskok Dynama Jakub Martinec a ač Matěj Krejčík 37 sekund před koncem snížil na 2:3, poslední slovo měli Pardubičtí. Opět u toho byl Jakub Martinec, který se v čase 59:47 zmocnil puku ve vlastní třetině a přes celé kluziště jej poslal k tyči.

To je pro dnešek z Mladé Boleslavi vše, díky za pozornost. Přeji příjemný zbytek večera a těším se zase někdy u textových přenosů, na počtenou! (20:32:48)

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 24. Mlčoch (Krejčík, Peterka), 60. Krejčík (Uřídil, Tóth) – 18. Zukal, 35. Hoskovec (Dušek, Voženílek), 51. Martinec (Rohlík, Kaut), 60. Martinec

Rozhodčí: Horák, Krob – R. Špringl, Kettner