2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 08.09.2016, 18:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 3. kolo

To je pro dnešek z Mladé Boleslavi vše, díky za pozornost. Přeji příjemný zbytek večera a těším se zase někdy u textových přenosů, na počtenou! (20:32:48)

I ve třetí části se lépe vedlo Dynamu, které přidalo dvě branky a v konečném součtu tak domácí juniory poráží 4:2. V 51. minutě zvýraznil náskok Dynama Jakub Martinec a ač Matěj Krejčík 37 sekund před koncem snížil na 2:3, poslední slovo měli Pardubičtí. Opět u toho byl Jakub Martinec, který se v čase 59:47 zmocnil puku ve vlastní třetině a přes celé kluziště jej poslal k tyči.

59:47
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    JAKUB MARTINEC dokázal sebrat domácím puk a přes celé kluziště namířil přesně k pravé tyči prázdné domácí brány.

59:23
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dostávají na dostřel. František Uřídil našel MATĚJE KREJČÍKA, jenž dostal kotouč za Jánského záda. Asistence: Uřídil, Tóth.

58:54
    Mašek to jako správný kapitán vzal na sebe, ale jeho výjezd zleva našel jen připraveného Jánského.

58:12
    Dušek zasprintoval za pukem a díky pravidlu o hybridním icingu se hra přerušovat nebude.

57:37
    Dominik Groh se vrací mezi tyče, vhazuje se ve středním pásmu.

57:00
    Uřídilova bomba z modré lajny přinesla před Jánského pořádný závar, šance z toho ale nakonec nebyla, obrana Pardubic vše vyřešila.

56:50
    Domácí pokračují v šesti lidech, Groh zůstal na lavičce.

56:50
    Oddechový čas pro domácí.

56:35
    Puk je v rohu a okolo něj zuří tvrdá hokejová bitva. Domácí se stále tlačí do brány Pardubic.

54:55
    Krejčík se pokusil střelou zpoza beka zaskočit Jánského, jeho projektil se ale mezi tyče nevešel.

53:46

53:32
    Martin Kaut napřáhl z modré čáry, ale svoji tvrdou bombu namířil těsně vedle.

53:18
    Lukáš Zukal se pokusil zaskočit Groha, zprava ale nedokázal zvednout puk nad rameno domácího brankáře.

52:46
    První minuta přesilovky Pardubic nepřinesla žádnou výraznou šanci, Boleslavští zatím dobře brání.

51:46
    František Uřídil (MBL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

51:40
    Matěj Štefka sebral puk a nabral slušnou rychlost na levé straně. Svůj únik pak zakončil tvrdou ranou nad.

50:50
    Bednařík vystihl rozehrávku Pardubických, ale nenabral potřebnou rychlost a těsně před bránou byl zezadu odzbrojen.

50:23
    Miroslav Rohlík ale dokázal puk dobruslit a našel před bránou JAKUBA MARTINCE, jenž zvýšil náskok Dynama. Asistence: Rohlík, Kaut.

50:18
    Rohlík docela jednoduše prošel zprava do palebné pozice, ale jeho střela nebyla přesná.

49:32

49:21
    Maškovi puk neposedně poskočil a domácí kapitán se dostal do střední třetiny, načež vzápětí vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

48:38
    Prokop se z levého křídla dostal k nahození, ale Jánský byl pozorný a puk ukryl v rukavici.

48:10
    Pardubičtí se ale zatím dobře brání, dvakrát v rychlém sledu dokázali vyhodit až ke Grohovi.

47:32
    David Syrovec (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:17
    Přihrávka zleva propadla až na zadní tyč na hůl Mlčocha, jenž ale nedokázal z bezprostřední blízkosti zvednout puk nad Jánského rameno.

46:35
    Kuncek dostal puk na střed hřiště a z modré čáry vystřelil, Jánského svatyni ale o hodný kus minul.

46:06
    Hosté se zase připomněli rychlou akcí vedenou po pravé straně, ale díky obětavosti obránců nebyl Groh v permanenci.

45:25
    Pardubický kapitán Rohlík byl atakován Veselým a jen ztěžka se zvedl z ledu, hraje se dál. Sudí tento souboj neposoudil jako nedovolený.

44:52
    Dušek se hodně snažil, ale puk nedostihl a hra se tak po zakázaném uvolnění vrací do pásma Dynama.

43:50
    Mašek sebral puk a posunul jej ke Kalašovi, jenž si obhodil beka a pokračoval vpřed. Před Jánským jej ale na poslední chvíli zastavil Trejbal.

42:32

42:00
    Dvojblok Bednařík – Kuncek dokázal zastavit střelu od modré, následně do další rány padl Chujac.

41:05
    Uřídil dokázal hosty obrat o puk a po něm hrál ještě Straka, tohle oslabení zatím Bruslařům vychází.

40:32
    Jan Prokop (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

40:01

I po druhé periodě jsou ve vedení Pardubice. Oproti první části se obraz hry změnil k lepšímu a hrálo se ve výrazně vyšším tempu. Oba týmy si připsaly branku – za domácí ve 24. minutě vyrovnával Marek Mlčoch. Vyrovnaný stav potom vydržel až do 35. minuty, kdy Pardubičtí zase odskočili, to bylo zásluhou Jakuba Hoskovce. Těšme se na třetí třetinu!

Další třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:55
    Syrovec se tlačil do koncovky, ale přes Uřídila nedokázal dobře vystřelit a Groh puk bez problémů lapil.

39:10

39:00
    Kučera nahodil před bránu, ale Voženílek puk nedokázal srazit za Grohova záda.

38:15
    Teď Pardubice dobře kombinovaly nalevo, ale finální přihrávka se nepovedla a puk vyklouzal až do střední třetiny.

37:40
    Kaut napřáhl na modré čáře, jeho ránu ale zastavil blokující Bednařík.

37:35
    Dominik Groh si pohlídal puk a sebral jej do lapačky, v přesile hrající Dynamo zůstane v domácím pásmu.

37:10
    David Chujac (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

37:00
    Straka přihrál puk Bednaříkovi, jehož pohotovou ránu lapil parádním semaforem Jánský.

36:30
    Jejich útočnou snahu ale zastavuje postavení mimo hru.

36:10
    Uřídil si vyměnil puk s Krejčíkem, domácí vyráží dopředu.

35:15
    Jindra posunul na útočné modré puk Prokopovi, jehož nahození od mantinelu končí vedle tyče pardubické brány.

34:38
    Teď už ale ani Groh nemohl zasáhnout, Dušek totiž přesnou nahrávkou z levé strany našel před bránou JAKUBA HOSKOVCE, jenž vrátil Dynamu vedení. Asistence: Dušek, Voženílek

34:14
    Po nepřesné rozehrávce Bruslařů se k puku dostal Voženílek, jeho rána z otočky ale Grohovi moc starostí nenadělala.

33:02
    Straka se na malou chvíli ocitl nepokrytý před Jánským, jeho pokus ale neměl patřičné parametry a končí mimo.

32:12
    Tóth prodloužil puk do útočné třetiny, za Jánského bránou jsou u kotouče domácí.

30:57
    Chujac byl zasažen do ruky a s bolestnou grimasou se zvedá na nohy.

30:53
    Další zakázané uvolnění Mladoboleslavských.

30:07
    František Uřídil napřáhl na modré a jeho tvrdou ránu schytal blokující Voženílek do zápěstí.

30:00
    Domácí Matěj Krejčík se obětavě vrhl pod nohy střílejícímu hráči a jeho ostrý pokus zablokoval, následně je pískáno postavení útočícího hráče v domácím brankovišti.

29:23
    Icing domácího týmu, vhazování před Grohem.

29:05
    Mašek se dobře vrátil s Kubištou, který byl následně důrazně dohrán v rohu.

28:25
    Kryštof Linhart si našel odražený puk a z mezikruží jej napálil, bohužel pro domácí ale mířil nad břevno.

27:39
    Jindra zavezl puk do útočného pásma, kde na jeho snahu ještě navázal Prokop. Vhazuje se před Jánským.

27:25
    Trejbal protáhl puk středem hřiště a z modré čáry nahodil, Groh radši ukryl kotouč pod rukavicí.

26:35
    Již dlouho se hraje bez přerušení a je to boj především ve střední části, ke střeleckým pokusům se hráči nedostávají.

25:50
    Zakázané uvolnění v podání domácích, hra se stěhuje před Dominika Groha.

25:05
    Tóth dobře napadal hostující rozehrávku, ale Mlčochovi pak puk přeskočil hůl a domácí jsou zahnáni až za Grohovu bránu.

24:34
    Mašek se pustil do ostré výměny názorů s Duškem, rozhodčí ale oba soky brzy zklidnili.

24:00
    Kotouč opustil hrací plochu a skončil na střídačce, vhazovat se bude ve střední třetině.

23:15
    Domácí srovnávají stav. Na konci akce mezi Peterkou a Krejčíkem stál MAREK MLČOCH, jenž dokázal překonat Jánského a vyrovnal na 1:1. Asistence: Krejčík, Peterka.

23:00
    Jan Prokop se proháčkoval zprava do prostoru mezi kruhy, na poslední chvíli jej ale dokázala obrana Pardubic odzbrojit.

21:56

21:43
    Marček nahodil před bránu Dynama, ale Bednaříkovi se nepovedlo puk tečovat.

21:10
    Bednařík vyjel zpoza brány a pokusil se volný puk doklepnout za záda Jana Jánského, to se mu ale nepovedlo. Domácí pokračovali v útoku, avšak kotouč končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Jánského.

20:48

20:08
    Hned v úvodu druhé třetiny dohrál Martin Kaut u mantinelu domácího kapitána Maška.

20:01

První část končí za stavu 1:0 pro hosty, kteří se dostali do vedení v 18. minutě a postaral se o to Lukáš Zukal. Kromě gólové šance toho moc k vidění nebylo, doufejme, že hra bude v dalších periodách pro oko diváka lepší.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:56
    Miroslav Rohlík (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

19:28
    Zukal cpal puk zprava před bránu, tam ale prostor vyklidili domácí obránci.

18:52
    Patrik Straka dokázal puk přímo z vhazování vyhodit až k Jánského bráně.

18:48
    Jiří Veselý (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

18:30
    90 sekund před koncem zastavuje domácí útok ofsajdové postavení.

17:08
    LUKÁŠ ZUKAL nahodil puk před boleslavskou bránu, kde se kotouč od změti těl odrazil do domácí sítě. Bez asistence.

16:48
    Veselý podržel puk na útočné modré, ale před Prokopem jeho nahrávku sebral Jakub Hoskovec.

16:00
    Kalašovi se sice nepodařilo přesně rozehrát, Pardubičtí se ale sami zahnali až k vlastní bráně.

14:49
    Peterka se hned po svém návratu zapojil do ofenzivy, ale jeho nahození nenašlo nikoho, kdo by mohl puk tečovat.

14:30

13:42

13:14
    Martinec posunul puk nalevo na Zukala, jenž tvrdou ránou vyprášil betony Dominika Groha.

12:30
    Lukáš Peterka (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

11:56

11:42
    David Voženílek (PCE) vyloučen na dvě minuty za krosček.

11:10
    Peterka nedokázal prodloužit Maškova nahrávku ven z pásma, po následné Kučerově ráně přikryl míč na hrudi Groh.

10:25
    Straka vypíchl míč na modré čáře, ale jeho nahrávku na pravou stranu zastavil padající obránce.

09:56
    Lukáš Bednařík (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

09:34
    Prokop a Štefka se staví na vhazování po zákroku pardubického gólmana.

08:23
    Domácí sehráli skvělý útok, kdy Dančišin nalezl povedenou kolmicí Straku, jenž ale nedokázal Jánského překvapit. Na druhé straně zastavil ofsajd útok Dynama.

07:50
    Hra je přerušena po Grohově zákroku a rozhodčí od sebe museli odtrhnout dvojici Kubišta – Mlčoch, která si spolu něco dost důrazně vyříkávala.

07:25
    Syrovec nabral rychlost ve střední třetině a dostal se až do pravého kruhu, domácí obrana jej ale dokázala zastavit.

06:34
    Bednařík vysunul napravo Prokopa, jehož ránu ale zablokoval obránce.

06:07
    Opětovně se domácí nedohodli v rozehrávce a vzešel z toho další icing.

05:23
    Domácí se opět dostali až na dostřel hostující klece, Chujac ale nenahodil ideálně a kotouč skončil mimo prostor brány.

04:50
    Zakázané uvolnění v podání Boleslavi, vhazuje se před Grohem.

04:18
    Uřídil se prohnal po mantinelu vpřed a u kotouče jsou za bránou Jánského Boleslavští.

03:25
    Veselý potáhl kotouč po křídle a posunul jej na střed, kde se k nahození dostal Bednařík. Jeho pokus ale skončil až na mantinelu za bránou Dynama.

02:51
    Ofsajd zastavil ofenzivu Boleslavských.

02:28
    Peterka vyvezl puk po pravé straně do útočné třetiny, domácí se ale u puku dlouho neudrželi.

01:40
    David Marček po vyhraném buly nahodil puk směrem na bránu Jánského, avšak trefil jen bránícího Syrovce.

01:30
    Dančišin s Uřídilem zabojovali v útočném pásmu a získali vhazování.

00:30
    Do prvního útoku se po pravém křídle dral kapitán Pardubic Rohlík, toho ale odzbrojila přesila Bruslařů.

00:01

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše a za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

BK Mladá Boleslav: Groh (Krofta) – Linhart, Mattis, Mašek (C), Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Kulich) – Rudy, Trejbal, Faltys, Kučera, Šklíba, Zukal – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík (C), Petrus, Kubišta, Syrovec, Kaut, Štefka, Bureš

Rozhodčí: Horák, Krob – R. Špringl, Kettner.

Pardubičtí junioři odehráli první zápas na Spartě, odkud si po výhře 3:2 přivezli domů všechny body. Ovšem hned o den později se doma postavili Českým Budějovicím a nakonec z toho byl jednoznačný zápas, který po výhře 8:0 ovládl hostující Motor. Stejně jako Boleslav tak Dynamo má tři body a v tabulce figuruje na 11. příčce kvůli výrazně pasivnímu skóre.

O tři góly svého týmu se rovnoměrně podělili Ondřej Trejbal, David Voženílek a Jakub Martinec. Stejně jako v případě Boleslavi je lídrem týmové statistiky asistencí hráč, jenž zaznamenal dvě nahrávky – v kádru Pardubic to je Jakub Hoskovec.

Domácí tým má po dvou kolech na kontě 3 body za jedno vítězství, ve druhém zápase pak mladí Bruslaři poznali hořkost porážky. V prvním kole doma porazili liberecké Bílé Tygry jednoznačně 5:1, ve druhém kole extraligy Boleslavští nastoupili v Hradci Králové, odkud domů odjeli bez bodu po prohře 0:4. Tyto výsledky jim zajišťují zatím 10. místo v tabulce juniorské soutěže.

Nejlepším střelcem Boleslavi je po dvou zápasech vysoký útočník Jiří Veselý, který dokázal vstřelit dvě branky. Nejvíce asistencí z týmu nastřádal další forvard Lukáš Bednařík, jenž si připsal 2 asistence.

Přeji hezký čtvrteční podvečer a vítám tu všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Juniorská DHL Extraliga má na programu 3. kolo, v jehož předehrávce se proti sobě postaví týmy sousedící spolu v tabulce – BK Mladá Boleslav přivítá HC Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 24. Mlčoch (Krejčík, Peterka), 60. Krejčík (Uřídil, Tóth) – 18. Zukal, 35. Hoskovec (Dušek, Voženílek), 51. Martinec (Rohlík, Kaut), 60. Martinec

Rozhodčí: Horák, Krob – R. Špringl, Kettner