Martin – Poprad 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 4:3 (1:0 po s.n.)
Trenčín – Zvolen 1:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 1:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:3 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 11.09.2016, 17:00 • ENEL aréna • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Vypredaný štadión Liptovského Mikuláša skanduje. Nováčik Tipsport ligy si zaslúžene poradil po samostatných nájazdoch s majstrom z Nitry. Na Liptove sa hral rýchly a kvalitný zápas s úžasnou bodkou na záver. Atmosféra dnes bola nezabudnuteľná. (19:46:43)

PIATKA - 3:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Autorom víťazného gólu je PIATKA.

3. série
    1:0
    Milamov blafák Križan vystihol.

2. série
    1:0
    Piatka presnou strelou prestrelil betóny Valenta.

2. série
    0:0
    Slovákova strela trafila len Križanovu vyrážačku.

1. série
    0:0
    Huna sa pokúšal o strelu pomedzi betóny, Valent bol pozorný.

1. série
    0:0
    Krištof to skúšal blafákom, no neuspel.

Samostatné nájazdy začínajú.

Po krátkej úprave hracej plochy bude zápas pokračovať samostatnými nájazdmi. V predĺžení si oba tímy vypracovali viacero príležitostí, ale brankári parádne svoje tímy podržali.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:45
    Robert Huna bol v protiútoku ale bol pod tlakom a vystreliť sa mu nepodarilo.

64:35
    Do konca predĺženia zostáva 25 sekúnd

Oddychový čas domácich.

64:10
    Na druhej strane bol za bránkou Rudolf Huna, ale nepodarilo sa mu ohroziť Valentovu bránu.

63:40
    Laliberté bol azda v najväčšej príležitosti v predĺžení. Po prihrávke od Slováka mal pred sebou odkrytú bránku, ale Križan zmaril jeho úmysel a prerušil hru.

63:10
    Križan teraz zaexceloval po strele Milama. Nitra je teraz veľmi nebezpečná a nepúšťa domácich z obranného pásma.

62:55
    Nitra bola teraz aktívna a viacero krát sa dostala k nebezpečnej strele.

62:20
    Ručkay bol v obrovskej príležitosti, ale jeho strela minula bránu.

61:42
    Buly v útočnom pásme Nitry vyhrali Liptáci a nasťahovali sa do útočného pásma.

61:11
    Pri puku sú hostia, ale domáci dobre bránia a nepúšťajú ich cez stredné pásmo.

60:40
    Ďalšia obrovská šanca domácich. Utočník MHK 32 už mal pred sebou len prázdnu bránu, ale pod tlakom puk nedokázal trafiť.

60:14
    V rýchlo protiútoku Rudolf Huna prihrával pred bránu Róbertovi Hunovi, ale ten nedokázal puk do brány hostí.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine žiadny gól nepadol a tak zápas bude pokračovať predĺžením 5. min 3 na 3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:15
    Tímy sa snažia neurobiť chybu a tak sa príliš dopredu netlačia.

58:30
    Macík sa dostal k strele spomedzi kruhov, ale puk minul bránu Križana.

57:36
    Do konca 3. tretiny máme ešte 2 a pol minúty a obe mužstvá už hrajú s plným počtom hráčov.

57:28
    Milam vystrelil prudko od modrej čiary. Túto strelu Križan vyrazil na ochrannú sieť a tak sa hra prerušuje.

56:37
    Nepresnou prihrávkou o puk prišli a Nitra teraz kombinuje vo vlastnom obrannom pásme.

55:44
    Hrá sa opäť 4 na 4. Súboj v rohu ihriska vyhrali domáci a s pukom sa vybrali na útočný výlet.

55:30
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kabáč – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min.).

55:05
    Števuliak vletel do útočného pásma, odpútal sa od obrancu a spomedzi kruhov vystrelil, ale brankár jeho puk vyrazil betónom.

54:20
    Domáci teraz zvýšili obrátky a vytvorili si teraz viacero príležitostí na vsietenie gólu, ale ani jednu nedokázali využiť.

53:50
    Obrovská šanca domácich. Rudolf Huna si obkorčuloval bránu a trafil len tyčku Valentovej brány.

53:00
    O puk sa bojuje v strednom pásme, ale tento súboj vyhrali hostia a zakladajú rýchly protiútok, ale obrancovia MHK 32 ich pri mantinely odzbrojili.

52:40
    Nitrania si tak sami pokazili možnosť hrať presilovú hru a hrať sa bude 4 na 4.

52:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezei – 2 min., sekanie).

52:31
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro. Huna – 2 min., hákovanie).

51:42
    Versteeg si nakorčuľoval medzi kruhy a vystrelil. Puk trafil len pravú tyčku Križanovej brány.

50:31
    Nitra je v útočnom pásme, ale gólovú príležitosť si kombináciami vytvoriť zatiaľ nevie.

50:09
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Nitry. Pri puku sú ale domáci hráči a zakladajú útočnú akciu.

49:34
    Nádašdi po vstupe do útočného pásma okamžite vypálil. Valent puk skryl do lapačky.

48:45
    Liptáci majú puk na svojich hokejkách a kombinujú vo vlastnom pásme.

47:59
    Vhadzuje sa opäť v strednom pásme a Liptovský Mikuláš už hrá s piatimi hráčmi.

47:39
    Nitra má výhodu o jedného hráča ešte pol minúty

46:56
    Konig prudko vypálil od modrej čiary, Štefankov teč skončil opäť na ochrannej sieti a tak je hra vykázaná do stredného pásma.

46:45
    Po strele nitrianskeho obrancu puk skončil na ochrannej sieti a hra sa prerušuje.

46:30
    Liptáci zatiaľ úspešne puk vyhadzujú mimo obranné pásmo.

46:04
    Nitra hrá teraz presilovú hru 4 na 3.

46:04
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Burzala – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

45:18
    Domáci kombinujú v útočnom pásme. Uram presne našiel pred bránkou Sukeľa, ale ten bol tlakom nebol schopný zakončiť.

44:56
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min.).

44:56
    Dnešné stretnutie sleduje 3100 divákov.

44:26
    Vhadzuje sa v útočnom pásme domácich, ale k puku sa dostali hostia a zakladajú útočnú akciu.

44:17
    Kriška vystrelil z medzikružia, ale Valent dokázal puk zastaviť.

43:51
    Krásna akcia domácich. Na jej konci Uram prihrával Sukeľovi, ale tomu sa nepodarilo zakončiť.

43:27
    Nádašdi sa dostal do útočného pásma a prudko vypálil. Puk letel tesne okolo pravej žrde.

42:46
    Nitrania zakladajú akciu z vlastného pásma, ale Milamova strela bola veľmi nepresná a k puku sa dostali hostia.

42:12
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min.).

Hostia v plnom počte.

41:10
    Števuliak sa po Sukeľovej prihrávke dosta s pukom medzi kruhy , ale jeho strela bola zblokovaná.

40:14
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, ale po nepodarenej strele od modrej čiary sa k puku dostala Nitra a puk vyhodila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila nám druhá tretina dnešného stretnutia. Diváci dnes v Liptovskom Mikuláši vidia kvalitný hokejový zápas s množstvom útočných akcií. Liptáci v druhej tretine dokázali po sebe streliť dva rýchle góly a dostali sa tak na pár minút do vedenia. Nitranom sa podarilo vyrovnať stav stretnutia v presilovej hre 5 na 3. Domáci budú na začiatku tretej tretiny hrať presilovú hru, uvidíme ako s ňou obrana Nitry poradí.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:51
    Do konca tretiny zostáva 9 sekúnd a tak si Liptáci na začiatku tretej tretiny zahrajú takmer celú presilovú hru.

39:51
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., sekanie).

38:59
    Končí sa oslabenie Liptovského Mikuláša, ale hostia pokračujú v tlaku a nechcú Liptákov pustiť z ich obranného pásma.
    37:57 LALIBERTÉ - 3:3

37:57
    Nitra dala gól!

Nitrania už boli na ľade v plnom počte a túto výhodu dokázali využiť, keď z blízkosti bránky presne trafil DAVID LALIBERTÉ.
    Asistencie: Peter Konig, Jameson Milam.

37:24
    Domáci puk hosťom zobrali a vyhodili ho cez celú hraciu plochu.

37:08
    Hrať sa teraz bude 3 na 4 .... uvidíme, či dokážu Nitrania z tejto výhody vydolovať nejaký gól.

37:08

36:29
    V týchto fázach hry je na oboch stranách dosť vylúčení, ale iba Liptáci to zatiaľ dokázali využiť.

36:29
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro. Huna – 2 min., podrazenie).

35:33
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Štefanka – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Macík – 10 min. osobný trest).

34:54
    Táto presilová hra zatiaľ Liptákom nevychádza najlepšie, Nitra často puk vyhadzuje.

33:45
    Rudolf Huna krásne potiahol akciu a pred bránkou hľadal jeho brata Richarda, ten však na puk nedotiahol.

33:27
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Piačka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

33:22
    Tak hostia teraz dostali poriadne studenú sprchu, uvidíme ako sa s ňou dokážu vysporiadať.
    32:37 SUKEĽ - 3:2

32:37
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Liptáci strielajú ďaľší gól po rýchlej akcii. Uram perfektne našiel strielanou prihrávkou MATÚŠA SUKEĽA a ten puk tečoval a poslal za brankárov chrbát.
    Asistencia: Marek Uram.
    32:19 Ro. HUNA - 2:2

32:19

Domáci v presilovej hre rýchlo zakombinovali v útočnom pásme a RÓBERT HUNA nemal problém prekonať brankára hostí.
    Asistencie: Rudolf Huna, Richard Huna.

31:33
    Hostia ihneď po vhadzovaní puk vyhodili mimo útočné pásmo.

31:28
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Konig – 2 min., podrazenie).

30:53
    Domáci zvýšili aktivitu a neustále ohrozujú bránku Nitry.

30:10
    Faith išiel sám proti brankárovi Valentovi, jeho strela neprešla za jeho chbát.

28:49
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min.).

27:43
    Ihneď po skončení jednej presilovej hry budú domáci hrať ďalšiu, ale zatiaľ sa nevedia udržať v útočnom pásme.

27:36
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., podrazenie).

27:00
    Števuliak krásne našiel pred bránou osamoteného Sukeľa, ale ten trafil bankára len do betónov.

26:46
    Strela Makovského v rýchlo protiútoku nenarobila brankárovi Valentovi moc roboty.

25:55
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme hostí. Róbert Huna mal obrovskú príležitosť vyrovnať po odrazenom puku, ale obrancovia stihli puk zblokovať.

25:36
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Macík – 2 min.).

Domáci v plnom počte.

24:52
    Kutálek sa natlačil pred bránku Križana, ale tam ho dobre obrancovia MHK 32 odzbrojili.

24:18
    Nitra hrá zatiaľ presilovku veľmi dobre, ale Križan úspešne všetky strely chytá.

23:40
    Domácim sa konečne puk podarilo vyhodiť a aspoň nachvíľu si môžu vydýchnuť.

23:03
    Liptáci budú hrať opäť v oslabení. Nitra zatiaľ dobre kombinuje.

23:03
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru. Huna – 2 min., sekanie).

22:01
    Nitra v útočnom pásme kombinovala okolo modrej čiary, ale strela Mezeia minula bránu Križana.

21:47
    Brankár Križan ich útočné snaženie zastavil a prerušil hru.

21:30
    Vhadzuje sa v strednom pásme po prerušení hry kvôli ofsajdu. Buly vyhrali hostia a nahodili puk do útočného pásma

21:04
    Mezei sa snažil z uhla prekvapiť brankára domácich, ale puk letel pár centimetrov ponad bránu.

20:20
    Richard Huna si perfektne nakorčuľoval a spoza obrancu vystrelil. Valent si napokon s pukom podaril. Nasledovala ešte strela Bobčeka, ktorá bola tečovaná, ale za brankárov chrbát puk neprešiel.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.

Máme tú záver prvej tretiny. Obom tímom sa už podarilo skórovať. Zápas je zatiaľ vyrovnaný a hrá sa rýchly a aktívny hokej. Uvidíme ako si oba mužstvá budú počínať v druhej tretine.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:25
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Liptáci majú puk na hokejkách a prihrávajú si v obrannom pásme.

19:06
    Pomaly sa blíži koniec tretiny a oba tímy už len čakajú na prestávku a do útoku sa nehrnú.

18:47
    Atmosféra na štadióne je úžasná, oba fankluby sa skvele bavia a štadión je vypredaný.

18:00
    Nitra v útočnom pásme dlhšie kombinovala, ale po nie veľmi ideálnej strele puk skončil v Križanovej lapačke.

17:23
    Vhadzuje sa v útočnom pásme MHK 32. Puk zostal na hokejkách Nitry, ktorý okamžite vyrazili do útoku. Slovákova strela však brankára neohrozila a k puku sa dostali domáci.

16:32
    Uram spoza brány prekvapil Valenta, ale tomu sa podarilo vystihnúť jeho zámer a puk zakryl.

15:34
    Nádašdi teraz nenápadne vystrelil od modrej. Puk Valentovi narobil problémy, ale napokon ho dokázal poslať do bezpečia.

15:19
    Rudolf Huna sa natlačil až pred brankára hostí, ale jeho strela bola zblokovaná obrancom Nitry a tak puk skončil na ochrannej sieti.

14:35
    Pred bránou MHK 32 sa k puku teraz dostal Laliberté, ale nedokázal ho spracovať a tak ho Križan skryl do lapačky.

14:21
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Puk majú na hokejkách domáci hráči, ale nepresnou prihrávkou zapríčinili zakázané uvoľnenie a tak sa hra prerušuje.

14:20

12:57
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Nitry, ktorá zostáva pri puku, ale Liptáci im ho zobrali a zakladajú útočnú akciu.

12:35
    Liptáci sa zatiaľ v útočnom pásme neusadili, Nitra dobre obraňuje stredné pásmo.

12:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 2 min.).

11:02
    Liptáci majú na ľade prvú formáciu. Nádašdi vystrelil a Richard Huna dobre tečoval puk pred brankárom, ale puk len tesne prešiel okolo pravej tyčky Valentovej bránky.
    10:14 MACÍK - 1:2

10:14

V rýchlom protiútoku bola teraz Nitra. K puku sa napokon dostal RADOSLAV MACÍK, ktorý nechytateľnou strelou prekonal Križana.
    Asistencie: Juraj Štefanka, Peter König

09:22
    Versteeg sa snažil pred bránou nájsť Krištofa, ale ten bol dobre bránený a pri puku sú teraz Liptáci.

09:10

08:25
    Nitra si zatiaľ väčšiu príležitosť na skórovanie v tejto presilovej hre nevypracovala.

07:33
    Konig vyslal prudkú strelu, ale Križan si s pukom rutinérsky poradil.

07:09
    NItra hrá opäť presilovú hru, ale zatiaľ sa nevie usadiť v útočnom pásme.

07:01
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., sekanie).

06:28
    NItra teraz narobila domácim problémy pred ich bránkou, ale puk do brány sa im pretlačiť nepodarilo.

05:44
    MHK 32 sa tlačí smerom dopredu a rýchlo kombinujú v útočnom pásme aj naďalej.
    05:05 Ru. HUNA - 1:1

05:05

Rýchla odpoveď domácich. Vhadzovalo sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci zostali pri puku a RUDOLF HUNA tečoval Marovačíkovu strelu a prekonal Valenta.
    Asistencia: Matej Moravčík
    04:23 RAIS - 0:1

04:23

Liptovský Mikuláš v oslabení svojmu súperovi podľahol, keď v páde MATÚŠ RAIS prekonal brankára Križana.
    Asistencia: Michal Krištof.

03:30
    Ordzovenský sa perfektne natlačil až pred Križana, ale bol faulovaný Rudolfom Hunom a tak sa k zakončenie nedostal

03:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru.Huna – 2 min.).

02:35
    Nitra bola v útočnom pásme, ale domácim sa podarilo puk vyhodiť a hra sa prerušuje pre zakázané uvoľnenie.

02:20
    Kriška sa po Kabáčovej strele dostal medzi kruhy a okamžite vypálil, ale jeho strela bola zblokovaná.

01:45
    Vhadzuje sa po ľavici brankára Križana. Buly vyhrali hostia, ale po nepresnej prihrávke prišli o puk

01:00
    Krištof bol v rýchlo protiútoku, obtočil sa okolo Križanovej bránky a ocitol sa v obrovskej príležitosti, ale svoju šancu nevyužil.

00:20
    Do útoku sa ihneď vrhli Liptáci. Róbert Huna sa dostal k strele, ale puk zastavili betóny brankára hostí.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Bobček, Mezovský, Ru.Huna, Ro.Huna, Ri.Huna – Nádašdi, Burzala, Števuliak, Sukeľ, Uram – Šiška, Makovský, Kriška, Kabáč, Faith – Kadlubiak, Moravčík, Lištiak, Piatka, Laco

HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Blackwater, Slovák, Laliberte – Mezei, Rais, Kutálek, Krištof, Ručkay – Versteeg, Konig, Bajtek, Štefanka, Macík – Pupák, Kuzma, Piačka, Bene, Chalupa

Rozhodca: Lauff, Orolin – Korba, Riš.
    NItru čaká súboj na ľade nováčika z Liptova. Ako sa jej bude dariť?

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní hokejového zápasu 2.kola Tipsport ligy, kde domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne majstra HK Nitra. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Po návrate do najvyššej hokejovej ligy hneď v úvodnom kole vysoko zdolal MsHK Žilina 7:2, najmä zásluhou bratov Hunovcov. Liptovský Mikuláš cez prípravu posilnilo viacero odchovancov a najväčšiu silu má v útočných formáciách.
    Najproduktívnejší hráč: Richard HUNA (2+1)
    Skóre: 7:2

HK Nitra
    Prvé kolo odohrala Nitra na vlastnom ľade proti Banskej Bystrici, kde po napínavom priebehu zápasu napokon zdolala svojho súpera tesne 4:3 najmä zásluhou 2 gólov Krištofa.
    Najproduktívnejší hráč: Michal KRIŠTOF (2+0)