Detva – Pov. Bystrica 10:0 (kon.) | Skalica – Michalovce 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Orange 20 7:2 (kon.)
Prešov – Trnava 4:3 (2:1 po s.n.)
HK Detva
10:0 (2:0, 4:0, 4:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Neděle 11.09.2016, 17:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V krátko slede pokračuje ďalším kolom 1. Budiš hokejová liga. Pod Poľanu pricestuje celok z Považskej Bystrice. Favorit stretnutia je jasný.

Detva
    Domáci celok pod vedením Miroslava Nemčeka vstúpil do sezóny dvomi výhrami. Najprv si doma poradili medvede s Trnavou jasne 7:2 a v piatok zabodovali opäť na plno, keď vyhrali na Zemplíne 4:3. Aj v treťom vystúpení sezóny sa nič iné ako výhra na domácom ľade neočakáva. Diváci čakajú gólové hody.

Považská Bystrica
    Hokejisti z Považia v prvom kole prekvapili, keď o všetky body ozbíjali zemplínčanov a vyhrali 3:1. Následne však na domácom ľade o body prišli, keď podľahli Topoľčanom 1:4. V Detve na body veľmi na body pomýšľať proti favoritovi nemôžu, ale môžu však prekvapiť, ako tomu bolo v Michalovciach.

Potvrdí teda Detva úlohu jasného favorita, alebo sa podarí Považskej Bystrici prekvapiť? Uvidíme po 60. min hry v Detve.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Cibuľa(Rosandič) – Fekiač V., Paleček, Gašpar, Valjent, Škvaridlo – Srnka, Zorvan, Jakubík, Šimon, Říha – Videlka, Fekiač F., Petro, Mačkovič, Hrušík – Fekiač P., Gábor, Balko, Pohanka, Šedivý

HK 95 Považská Bystrica: Kampas – Ligas, Hriňa, Záborský, Filo, Hudec – Zlocha, Majerčík, Podsedlý, Kleinedler, Blaško – Rufati, Prášek, Čičala, Koleda, Švanter – Šimko, Kožúrik, Potocký

Rozhodca: Jozef Babeliak – Peter Hanko, Ing. Martin Číž

Vážení čitatelia, z technických príčin prinesieme prvú tretinu formou zmien stavu. Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

02:45
    Jaroslav Filo (HK 95 Považská Bystrica) – 2 minúty za podrazenie.

04:45
    Hostia v plnom počte.

14:19
    Ján Blaško (HK 95 Považská Bystrica) – 2 minúty za nedovolené bránenie.

16:22
    Detva dala gól!

Domáci tím síce presilovku nevyužil, avšak krátko na to prišiel gól RASTISLAVA GAŠPARA a domáci tím tak vyhráva 1:0!
    Bez asistencii.

19:23
    Lukáš Majerčík (HK 95 Považská Bystrica) – 2 minúty za krosček.

19:42

Domáci tím využíva presilovku a dostáva sa tak do vedenia 2:0! Autorom gólu je TOMÁŠ ŠKVARIDLO!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vyhráva Detva 2:0!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:12

V druhej minúte druhej tretiny s presadil domáci IVAN JAKUBÍK a zvýšil skóre na rozdiel troch gólov.
    Asistencie: Patrik Fekiač, Lukáš Hrušík

21:59
    Silvester Prášek dostáva dve minúty za napadnutie.

23:28

Detva využíva presilovku o jedného hráča, keď gól dal RASTISLAV GAŠPAR.
    Asistencie: Tomáš Škvaridlo, Viktor Fekiač.

26:29
    Detva nedokázala presne rozohrať puk a ten skončil na zakázanom uvoľnení.

27:02
    K nahodenému puk od zadného mantinelu sa dostal Gašpar, ale jeho pokus medzi betóny Kompas vrazil.

27:43
    F. Fekiač od modrej zakončuje pomedzi korčule brániaceho hráča, ale našiel pripraveného Kompasa.

28:11
    Rufati si v strednom pásme vyšliapol na P. Fekiača, ale čistým spôsobom.

28:45
    Zorvan to skúšal od modrej čiary, ale jeho strela po ľade minula bránu.

29:17
    Tlak domáci pokračuje. Pohanka vystrelil, ale puk sa odráža od korčúľ hráčov pred Kompasom.

29:42
    Domáci sa budú musieť brániť. Dve minúty dostáva Filip Šedivý, keď na útočnej modrej fauloval súpera podrazením.

30:37
    V presilovke s pokúšal Cibuľu ohroziť Koleda, ale nemieril presne.

31:40
    V závere oslabenia unikol Videlka, ale jeho bekhendový pokus nebol úspešný.

31:42
    Detva je v plnom počte.

32:01
    Po akcii Čičalu sa predviedol domáci Cibuľa.

32:27

Domáci kanonier RASTISLAV GAŠPAR dáva svoj tretí gól v dnešnom zápase.
    Asistencia: Viktor Fekiač.

32:27
    Oddychový čas hostí.

32:52
    Ďalšiu, ale tento raz nedôraznú strelu poslal Mačkovič.

33:29
    Od modrej čiary vyskúšal zakončiť Hudec, ale mieril veľmi nepresne a vysoko.

34:11
    Petro skúšal na Kompasa sťahovačkou, ale brankár súpera je pripravený.

35:16
    Patrik Fekiač skúšal pred branou súpera tečovať nahodený puk od modrej čiary, ale aj teraz je Kompas pripravený.

35:29
    Šimon poslal strelu nad ľadom na Kopmasa, ktorý mal zakrytý výhľad, ale na dvakrát so poradil.

36:00
    Lukáš Majerčík za hru z vysokou hokejkou do tváre Říhu dostáva dve minúty.

36:31
    Šedivý pred bránkoviskom miešal pukom až oň prišiel a brániaci sa hostia ho vyhodili.

37:11
    Gašpar je pri chuti. Kompas ho tento raz pri jeho strele a následnej dorážke vychytal.

37:34

Po strele Gašpara ešte Kompas dokázal zasiahnuť, ale následne na dorážku VIKTORA FEKIAČA už nemal šancu a Detva tak využila ďalšiu presilovku.
    Asistencie: Rastislav Gašpar, Tomáš Škvaridlo.

38:18
    Gábor poslal svoju strelu ku tyčke, ale Kompas tak stihol dať svoj betón.

38:43
    Strelu Zorvana chcel P. Fekiač sklepnúť pred Kompasom do brány, ale nepodarilo sa mu ho umiestniť.

38:56
    Na opačnej strane bol domáci Cibuľa natlačený do vlastnej brány aj s pukom, ale rozhodca hru prerušil.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:17
    Strelu Mačkoviča si takmer do vlastnej siete tečoval Kožúrik.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Je tu koniec druhej tretiny. Po 40 min. je stav 6:0. Domáci v druhej časti využili dve presilové hry.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:19
    Strelu Patrika Fekiača zrazil Kompas pred seba a následne prerušil hru.

42:49
    Balko nedokázal presne prihrať puk a ten sa odrazil rovno ku Kompasovi.

42:52
    Gašpar mieril do horného rohu, ale nepresne.

43:25
    Hudec sa ocitol sám pred Cibuľom, ale ten jeho pokus betón vyrazil.

43:57
    Videlka od modrej čiary zakončil, ale jeho pokus sa skončil neúspešne.

44:40
    Cubuľa je v pohotovosti po strele Švantnera. Domáci brankár sa nenechal prekvapiť.

45:26
    Hostia trošku ožili a Cibuľa zráža strelu Majerčíka na zadný mantinel.

46:51
    Blaško dobiedzal pred Cibuľom, ale domáci všetko dali do poriadku.

47:03
    Ivan Švantner oslabil svoje mužstvo, keď dostal dve minúty za hákovanie.

47:39

Detva využíva ďalšiu presilovku. Keď po strele Palečeka puk pred Kompasom tečoval LUKÁŠ ŘÍHA.
    Asisntencie: Tomáš Paleček, Dávid Videlka.

47:42
    Domáci Lubor Balko dostáva dve minúty za držanie. Od hostí Slavomír Hriňa dve minúty za nešportové správanie.

49:00

Domáci aj v hre 4 na 4 dávajú gól. Puk sa dostal pred bránkovisko, kde bol pripravený VIKTOR FEKIAČ a nedal Kopmasovi šancu.
    Asistencie: Michal Vajlent, Rastislav Gašpar.

49:24
    Obrovskú možnosť na druhej strane zahodil Rufati, keď z blízka prestrelil.

Dnešné stretnutie sleduje 289 divákov.

49:42
    Obe mužstvá v plnom počte.

50:07
    Videlka hľadal pred Kompasom Říhu, lenže Kompas jeho úmysel vystihol.

52:19

Kapitán Srnka dostal puk z vlastnej tretiny do útočnej. Tam prihral Škvardilovi, ktorý ako na podnose ponúkol ďalší gól RASTISLAVOVI GAŠPAROVI.
    Asistencie: Tomáš Škvardilo, Branislav Srnka.

53:56
    Hostia aj napriek debaklu, ktorý utržujú v Detve hrajú sympatický hokej.

55:36
    Kombonačná akcia hostí sa končí domácim vylúčením.

55:43
    Patrik Pohanka dostáva dve minúty za hru z vysokou hokejkou.

56:08
    Číčala si dal puk na forhend a vyskúšal Cibuľu,ktorý nechce prísť o čisté konto.

57:43
    Domáci prežili oslabenie.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:13

Domáci obecenstvo si žiadalo desiatku a hráči ich vypočuli. Gól strelil JURAJ PETRO.
    Asistencie: Ivan Jakubík, Lukáš Hrušík.

59:29
    O ďalšiu strelu na Kompasa sa postaral Balko.

Je tu záver stretnutia, v ktorom domáca Detv deklasoval súpera z Považskej Bystrice výsledkom 10:0. (19:16:51)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 17. Gašpar (bez asistencii), 20. Škvaridlo (bez asistencii), 22. Jakubík (P. Fekiač, Hrušík), 24. Gašpar (Škavridlo, V. Fekiač), 33. Gašpar (V. Fekiač), 38. V. Fekiač (Gašpar, Škvaridlo), 48. Říha (Paleček, Videlka), 49. V. Fekiač (Vajlent, Gašpar), 53. Gašpar (Škvaridlo, Srnka), 59. Petro (Jakubík, Hrušík)

HK Detva: Cibuľa (Rosandič) – Fekiač V., Paleček, Gašpar, Valjent, Škvaridlo – Srnka, Zorvan, Jakubík, Šimon, Říha – Videlka, Fekiač F., Petro, Mačkovič, Hrušík – Fekiač P., Gábor, Balko, Pohanka, Šedivý
    HK 95 Považská Bystrica: Kompas – Ligas, Hriňa, Záborský, Filo, Hudec – Zlocha, Majerčík, Podsedlý, Kleinedler, Blaško – Rufati, Prášek, Čičala, Koleda, Švanter – Šimko, Kožúrik, Potocký

Rozhodčí: Jozef Babeliak – Peter Hanko, Ing. Martin Číž