HC Plzeň – Sparta 1:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:4 (po pr.)
Liberec – Pardubice 2:6 (kon.) | Kobra – PZ Kladno 5:4 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 3:4 (kon.)
Ústí n/L – Chomutov 1:4 (kon.) | Tábor – Jihlava 1:5 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 0:3 (kon.)
K. Vary – Kladno 6:3 (kon.) | Žďár n/S – Č. Budějovice 4:1 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
HC Slavia Praha
Neděle 11.09.2016, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 4. kolo

To už je pro dnešek opravdu vše! Loučím se s vámi z města pod Bílou věží a těším se zase někdy u ledního hokeje z Hradce Králové, na počtenou. (14:38:28)

Závěr střetnutí je tu! Poměrně vyrovnané utkání nakonec končí dělbou bodů, přičemž šťastnějším mužstvem je dnes Slavia, která v prodloužení dokázala svou příležitost díky Šimonu Vlčkovi využít. Mountfield naopak zvládl trefit "jen" břevno, pročež z tohoto duelu vytěžil jeden bod. V mužstvu Východočechů bych dnes vyzdvihl výkon Vojtěcha Síly a Matěje Moronga (oba 1+1). Na druhé straně byl produktivní Jakub Janča (2+1).

64:09
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš očividně nadále platí! Po neproměněné příležitosti Hradeckých se do šance po přihrávce Křenka dostal ŠIMON VLČEK, který svou trefou rozhoduje dnešní utkání! Bonusový bod tak putuje do hlavního města! Asistence: Lukáš Křenek.

63:35
    Lvi šli dva na jednoho, vyměnili si puk a Poppel svou ranou orazítkoval břevno svatyně Slavie!

63:07
    Po souboji čtrnáctek se měl pískat faul na hostujícího Hovorku, sudí však hru pouští.

62:45
    Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění Mountfieldu.

62:09
    Síla nepřetlačil v souboji Srdínka, který mu tak znemožnil zakončení.

61:31
    Vlčkovi sjel puk při zakončení z hole a střela tak byla velmi nepovedená.

60:43
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Další Janouškův pokus z uctivé vzdálenosti dopadl stejně, jako ten Naarův.

60:19
    Naarovu střelu od modré Dusil zachytil do lapačky.

60:02
    Atraktivní prodloužení ve třech hráčích v poli začíná! Uvidíme, zda přinese rozhodnutí.

60:01

Třetí třetina je u konce. Z pohledu branek byla nejbohatší, zatímco v první i druhé periodě jsme se museli spokojit vždy s jediným zásahem, nyní jsme viděli během dvaceti minut hned čtyři trefy. Vyrovnaný zápas tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy! Prodloužení začne přibližně v 14:08.

60:00

59:58
    Vojtěch Síla ještě předvedl parádní sprint za vyhozeným kotoučem, ale přihrávku, kterou nasměřoval před svatyni hostí, žádný z jeho spoluhráčů nezachytil.

59:47
    Málem přišel úder na druhé straně! Petrák se šikovnou kličkou zbavil obránce a nebezpečně pálil. Vacek předvedl parádní semafor. Oddechový čas si bere také trenér Mountfieldu, Petr Luštinec.

59:14
    Hradečtí jsou v pásmu protivníka a rychle kombinují, přijde rozhodující zásah?

58:51
    Jiří Novák si bere oddechový čas, aby si jeho hráči, kteří jsou již delší dobu na ledě, mohli odpočinout. Drama vrcholí!

58:51
    Zakázané uvolnění hráčů z hlavního města.

58:19
    Šanci rozhodnout zápas měl kapitán Hradce Poppel, ale z blízkosti svatyni Pražanů těsně minul!

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, stihne ještě některé mužstvo skórovat?

57:45
    Hra se nám začíná přiostřovat, na ledě vidíme více tvrdých střetů, které mají občas i nepublikovatelnou slovní dohru.

57:29
    Pražané šli dva na jednoho, Vlček se rozhodl vzít odpovědnost na sebe a vyslal tvrdou ránu, která prosvištěla jen těsně nad břevnem svatyně Východočechů!

56:55
    Soukupova střela od modré skončila na betonech Dusila.

56:18
    Východočeši jsou v obranném pásmu protivníka a rychle si vyměňují touš.

55:30
    Vacek nechal puk projít kolem své svatyně, za ní pak musela hradecká obrana o kotouč bojovat, ale nakonec z tohoto střetu vyšla vítězně a může založit další akci.

55:08
    Slavia vyhrála buly v obranném pásmu a jde rychle do útoku.

54:48
    Dopředu se teď ženou Hradečtí, ale defenziva hráčů z hlavního města je teď pevná a Lvy do zakončení nepouští.

54:20
    Závar před brankou Mountfieldu. Křenek našel puk ve změti těl, ale Vacka překonat nedokázal.

53:08
    Tak to byla blesková akce v podání hráčů z hlavního města! Slavia se dostala do situace dvou na jednoho, Janča rychle přihrál na DAVIDA KIŽLINA, jenž nekompromisní ranou pod víko znovu srovnává skóre! Asistence: Jakub Janča, Maxim Havrda.

52:55
    Pražané musí začít s dalším ofenzivním snažením až od Dusila.

52:19
    Maxim Kubánek zvládl rychlým pohybem přejít jednoho hradeckého beka, druhý ho však již zvládl vytlačit ze střelecké pozice do rohu kluziště.

51:39
    Slabou střelu po ledě zvládl Vacek skrýt pod lapačkou.

51:05
    Postavení mimo hru a v něm svěřenci Petra Luštince.

50:36
    Pražanům se tento stav pochopitelně nezamlouvá a nyní se ženou vpřed s kotoučem na holích.

49:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to byla blesková odpověď! Vyrovnané skóre vydrželo jen dvacet vteřin a po rychlé kombinaci, na jejímž konci stál MARTIN SOUKUP, jsou Východočeši znovu o krok napřed! Asistence: Tomáš Müller, Šimon Junek.

49:34
    Mountfiled se tlačí vpřed, chce si své vedení rychle vzít zpět!

49:24
    A to se jim daří! Marečkovu ránu od modré sice zblokoval jeden z hradeckých hráčů, ale kotouč rychle našel JAKUB JANČA, který svou druhou trefou znovu vrací vyrovnaný stav! Asistence: Tomáš Mareček.

49:13
    V útoku jsou nyní Pražané a snaží se znovu srovnat.

48:38
    Utkání má svižné tempo, hra se příliš nepřerušuje.

47:50
    Slavia se zmocnila kotouče ve vlastním pásmu a může založit vlastní akci.

47:13
    Hradečtí kombinují v pásmu protivníka. Jejich přihrávky jsou dnes na dobré úrovni, zvlášť, přihlédneme-li k tomu, že je začátek sezóny.

46:47
    Východočeši v postavení mimo hru.

46:40
    Janča šikovně prostrkával puk před branku Mountfieldu, Kližin se však díky důsledné defenzivě Hradce k zakončení nedostal.

46:00
    Další nahození před svou klec si Dusil s přehledem pohlídal.

45:31
    Řehákova rána od modré zaduněla o mantinel za svatyní Pražanů.

44:55
    O černou pryž se nyní bojuje v rohu za brankou Slavie, vyhráli ji Hradečtí a nebezpečně kombinují.

44:32

44:20
    S nahozením na svou branku si Dusil snadno poradil.

44:02

43:53
    A má slova stvrzují gólově! Vojtěch Síla našel před brankou MATĚJE MORONGA, který svou trefou obrací dnešní zápas ve prospěch Lvů! Asistence: Vojtěch Síla.

43:33
    Hradečtí jsou zatím aktivnější při hře ve čtyřech. Jsou pevně usazeni před klecí Slavie.

43:04
    Naarova střela od modré prosvištěla vedle pravé tyče svatyně Dusila.

42:32
    Vojtěch Síla zachytil rozehrávku soupeře a chtěl se hnát do protiútoku. Za záchranou brzdu zatáhl Kučera, který útočníka Východočechů podrazil, za což již putuje na lavici hanby.

42:12
    Pražané si přihráli rukou a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

42:02
    Myška oslabuje hradecký tým. Odsedí si na trestné lavici zasloužené dvě minuty za vražení na hrazení.

41:11
    Soukup narazil Havrdu tvrdě, ale čistě ramenem na mantinel a oba hráči odjeli z tohoto souboje v pořádku.

40:26
    Poppel zaváhal s rozehrávkou před vlastní klecí, ale naštěstí pro něj tím byli útočníci Slavie nejspíš zaskočeni a nabídnutou šanci tak nevyužili.

40:12

40:01

Rozhodčí i hráči Slavie jsou již na ledové ploše, čekáme na domácí tým. Pražené budou hrát ještě jedenáct vteřin v početní výhodě.

Druhá třetina je minulostí. Lvi v ní přidali na tempu a byli v této pasáži aktivnějším mužstvem, jejich tlak byl místy až drtivý. Dlouho se jim však nedařilo z něj vytěžit vytoužení vyrovnání. To se jim podařilo až krátce před sirénou, poté co vznikl závar v brankovišti Dusila a Vojtěch Síla dotlačil kotouč za čáru. Do třetí periody tak vstoupíme za vyrovnaného stavu – 1:1. Třetí třetina začne přibližně v 13:31.

40:00

39:55
    Kotouč letí znovu až k Dusilovi, v této fázi hry se již nic důležitého nestane.

39:38
    Postavení mimo hru svěřenců Jiřího Nováka.

39:12
    Pražanům se teď nedaří usadit se na delší dobu v pásmu Mountfieldu.

38:45
    Puk letí přes všechny čáry až k Dusilovi.

38:12
    Šance pro Slavii vzít si své vedení zpět! Müller dostává dvě minuty za podražení.

37:39
    Lvi nakonec přece jen ze svého tlaku vytěžili svůj první gól! Po ráně Poppela vznikl před klecí Slavie závar, Morong prostrčil puk Dusilovi mezi komíny, kotouč zůstal ležet volný v brankovišti. První do něj zvládl šťouchnout VOJTĚCH SÍLA, který tak srovnává stav! Asistence: Matěj Morong, Petr Poppel.

37:18
    Poppel poslal svůj pokus těsně nad břevno svatyně Pražanů.

36:59
    Morongovu ránu z mezikruží zblokovala defenziva Slavie.

36:39
    Švecova střela od levého mantinelu neznamenala pro Vacka větší nebezpečí.

36:12
    Lvi jsou znovu usazeni před Dusilem, ale nedaří se jim najít dobrou střeleckou pozici.

35:48
    Pelda zachytává přihrávku jednoho z Pražanů a zakládá akci Hradce.

35:08

34:50
    Jančův pokus od modré skončil na betonech Vacka.

34:23
    Domácí v plném počtu. Zbývá jim pětačtyřicet vteřin přesilovky.

34:01
    Pelda z bezprostřední blízkosti jen těsně minul pravou tyč klece Pražanů!

33:27
    Hra ve čtyřech jde zatím lépe hráčům Mountfieldu, ti si rychle vyměňují touš v nebezpečné blízkosti Dusilovi svatyně.

33:08
    Početní výhoda Slavie rychle končí. Křenek dostává dvě minuty za podražení.

32:53
    Pražané se usazují před Vackem a rozjíždí kombinaci.

32:27
    Hradečtí vyhazují kotouč až k Dusilovi a spěchají na střídačku.

32:23
    Přesilovku si vyzkouší také hráči z hlavního města. Müller dostává dvě minuty za podražení.

32:10

31:42
    Lvi jsou pevně usazeni před Dusilem, ale Slavii se nedá upřít výborná poziční hra v oslabení.

31:21
    ...do něhož obětavě padl jeden z bránících hráčů a puk se ocitl mimo hrací plochu.

31:08
    Východočeši rozjíždějí kolotoč rychlých přihrávek...

30:37
    Slavia vyhazuje puk až k Vackovi.

30:10
    Hradec si svou aktivitou vynutil přesilovku. Havrda po dobrém obranném zákroku, ale také následném faulu usedá na trestnou lavici – dvě minuty za krosček.

29:43
    Rychlý přechod Lvů do útoku zmařil dobrým postavením Havrda, který zblokoval nebezpečný pas na volného hráče.

29:32
    Klapkův pokus z mezikruží zachytil Vacek do lapačky.

28:53
    Po nepřesné rozehrávce obrany Mountfieldu se k puku dostal Jágr, ale také s ním nedokázal vymyslet nic užitečného.

28:28
    Více ze hry teď mají domácí, Slavia čeká na rychlé brejky.

28:07
    Hradečtí v postavení mimo hru.

27:54
    Lvi zakládají další akci za vlastní svatyní.

27:17
    Křenek v úniku zakončoval bekhendovou střelou, ale Vacek šel rychle na zem a pokus pokryl!

26:41
    Hovorkova rána od modré měla dost razance, ale postrádala přesnost.

26:29
    Až nyní se Pražané šikovně osvobodili a špatná rozehrávka znamená icing Lvů.

25:49
    Východočeši jsou v drtivém náporu a obrana Slavie se snaží zašlápnout puk u mantinelu, což se jí nedaří.

25:04
    Hraje se delší dobu v obranném pásmu hráčů z hlavního města, kteří se nemohou osvobodit. S ránou z levého kruhu si Dusil poradil betonem, Hradec však tlačí dál!

24:32
    Pražané dostali touš z vlastního pásma, ale ne na dlouho, Lvi se hrnou vpřed s dalším útokem.

23:58
    Janda šikovně přihrával zpoza branky soupeře do prostoru mezi kruhy, obrana Slavie však byla důsledná.

23:25
    Jágrova nepříliš silná střela pomalu prošla kolem pravé tyče hradecké svatyně.

23:16
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

22:37
    Naar natáhl hůl vysoko ke stropu haly a vyslal tvrdý projektil, který schytal Švec do nohy. Zvládl se však zvednout a dojet na střídačku.

22:04
    Hradečtí se tlačí vpřed, ale obrana hostí je nepouští do zakončení.

21:38
    O touš se bojovalo v rohu za brankou Dusila, nakonec jej získala defenziva Slavie.

20:56
    Pražané vybojovali kotouč za vlastní svatyní, ale příliš dlouho jej na svých holích neudrželi a vpřed se řítí hráči Mountfieldu.

20:29
    Tečovaná rána Hovorky od modré skončila na skle za domácí klecí.

20:06
    Úvodní buly druhé periody vyhráli Lvi a Janoušek nahazuje puk za branku Dusila.

20:01

Obě mužstva jsou již na ledě, druhá třetina za chvilku začne.

Úvodní třetina je za námi, obě mužstva v ní měli několik příležitostí ke vstřelení branky, ale ujala se až dorážka Jakuba Janči minutu a šestatřicet vteřin před první sirénou. Do další části hry tak Pražané vstoupí s nejtěsnějším možným náskokem. Druhá třetina začne přibližně ve 12:46.

20:00

19:50
    Morong se ještě snažil procpat kotouč před klec Slavie, ale důsledná obrana jeho pas zblokovala.

19:02
    Lvi na úvodní trefu protivníka odpovídají tlakem, ale hráči z hlavního města teď předvádějí efektivní defenzivu.

18:24
    Ale Pražané i přesto nabídnutou příležitostí nepohrdli! Vacek střelu Moravce vyrazil jen před sebe, kde byl důsledný JAKUB JANČA, který uklidil puk za záda hradeckého brankáře! Asistence: Dominik Moravec, Jan Srdínko.

17:47
    Dobrá práce Vojtěcha Síly v oslabení nutí Slavii začít další akci až od Dusila.

17:30
    Záliš si odsedí dvě minuty za krosček. Další příležitost pro Pražany, jak otevřít gólový účet dnešního klání.

16:53
    Kašparův tvrdý projektil od modré mířil těsně vedle pravé tyče svatyně Slavie.

16:19
    Poppel se šikovně vytočil v obranném pásmu s kotoučem na holi a rychle zakládá akci Mountfieldu.

16:04

15:57
    Vojinovičovu ránu z mezikruží zkrotil Vacek na hrudi.

15:45
    Hradecký útočník chtěl předvést forhendovou kličku, ale podjela mu brusle a následný pád znemožnil lepší zakončení.

15:45
    Vojtěch Síla byl faulován Kučerou v úniku a uvidíme trestné střílení!

15:20
    Lvi se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, ale Slavia rychle obrací do útoku.

15:07
    Poté, co touš opustil hrací plochu, se bude vhazovat po pravé ruce Vacka.

14:44
    Pražané jsou v pásmu Hradeckých, ale ti je aktivně napadají a znemožňují tak přesnější kombinaci.

14:04
    Přesilovka pro Slavii. Janda dostává trest na dvě minuty za hákování.

13:14
    Nejprve Havrda a poté Kižlin se hnali v samostatném úniku na Vacka, ani jednomu z nich se ale blafák nepovedl a stav tak zůstává bezbrankový!

12:40
    Morong se šikovnou kličkou zbavil obránce a prochází podél mantinelu do pásma Pražanů.

11:50
    Slavia teď na chvíli zatlačila protivníka a vyslala několik pokusů směr Vackova svatyně, všechny však byly nepřesné a Hradečtí jdou do protiútoku.

11:17
    Janouškův zblokovaný pokus skončil v ochranné síti za brankou Pražanů.

11:05
    Naarovo nahození ze středního pásma Dusil s přehledem skryl pod lapačkou.

10:37
    Havrda se po šikovné přihrávce zpoza branky dostával do gólového blafáku, ale lehký háček jednoho z bránících hráčů mu nedovolil lépe zakončit!

09:59
    Řehák vyhrál souboj o puk u mantinelu a přihrávkou založil další akci Mountfieldu.

09:15
    Vojinovičova bekhendová rána jen těsně minula pravou tyč svatyně Hradce!

08:55
    Po úmyslném ofsajdu Lvů se bude vhazovat po levé ruce Vacka.

08:39
    Soukupova střela z pravého kruhu minula horní tyč o několik centimetrů.

08:17

07:59
    Nyní již Východočeši svírají svého soupeře v jeho pásmu. Janouškovu ránu ale znovu lapil Dusil.

07:32
    Ani Hradeckým se teď přesilová hra příliš nedaří a Pražané jsou ve čtyřech.

07:02
    Slavia se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

06:49
    Nepříliš prudkou ránu od modré Dusil zkrotil ve svém náručí.

06:17
    Ošklivý střet u hrazení! Vojtěch Síla však nejspíš bude v pořádku. Lvi budou hrát minutu a patnáct vteřin přesilovku pět na tři! Klapka dostává 2 + 10 minut za naražení na hrazení.

05:44

05:32
    Slavii se přesilovka vůbec nedařila a nyní končí. Havrda inkasuje dvě minuty za hákování.

04:50
    Havrda se snažil bekhendovou přihrávkou najít spoluhráče před brankou protivníka. V dané oblasti se však žádný jeho kolega nevyskytoval.

04:37

04:10
    Mountfield začal oslabení aktivně a dokonce se dostal k zakončení, s ním ale Dusil neměl větší potíže.

03:44
    Morong dostává dvě minuty za napadení. První přesilovka pro Pražany.

03:28
    Slavia z této příležitosti však nic nevytěžila a na opačnou stranu směřují s pukem na holích Hradečtí.

03:07
    Nositel slavného jména Jágr zaváží kotouč do pásma Východočechů.

02:44
    Pražané v postavení mimo hru.

02:06
    Záliš se dostal, po nepřesné rozehrávce hostí, k zakončení z nebezpečné pozice, ale Dusil vychytal jeho i dorážku Jušty!

01:30
    Lvi se osvobodili ze svého pásma jen nakrátko, Slavia je v náporu.

00:58
    Kližinovi se klička nepovedla a pomalý puk schoval Vacek pod lapačkou.

00:40
    Hradečtí zavezli kotouč za svatyni Dusila, kde o něj svádějí souboj s defenzivou Pražanů.

00:10
    Na začátku utkání je pískána přihrávka rukou v podání hráčů Slavie.

00:01

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Pelda, Řehák, Junek, Naar, Janoušek, Perička, Myška, Grauer – Petržílka, Soukup, Nedomlel, Kašpar, Síla, Müller, Jušta, Záliš, Janda, Morong, Poppel "C". Trenér: Petr Luštinec.

HC Slavia Praha: Dusil (J. Němeček) – Moravec, Mareček, D. Němeček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojinovič, Urych, Křenek, Havrda "C", Labuzík, Janča, Vlček, Petrák, Jágr. Trenér: Jiří Novák.

Rozhodčí: Veinfurter – Huryta, Vepřovský.

Východočeši prožívají snový vstup do nové sezóny. Všechna tři dosavadní utkání vyhráli v šedesáti minutách. V prvním zápase porazili na vlastním kluzišti Tábor jasným výsledkem – 6:2.

Také druhé klání sehráli před vlastními fanoušky a znovu z toho bylo poměrně přesvědčivé vítězství 4:0, tentokrát jim byl soupeřem Liberec. K úvodnímu venkovnímu střetnutí zajeli svěřenci Petra Luštince na horkou půdu do nedalekých Pardubic. Ve vyrovnaném souboji s úhlavním rivalem nakonec slavili nejtěsnější možnou výhru – 1:0. Podaří se jim naplno bodovat i dnes?

Pražané nevstoupili do soutěže v ideálním rozpoložení. Ze tří úvodních duelů dokázali sice hned dvakrát bodovat, ale prozatím nezvládli vyhrát v základní hrací době. Zvláště první zápas se jim vůbec nevyvedl, když podlehli Jihlavě na vlastním ledě poměrně vysoko – 2:7.

Druhým soupeřem jim byli hráči ze Žďáru nad Sázavou, odkud Slávisté odvezli jeden bod za porážku 4:5 v prodloužení. Prozatím poslední střetnutí odehráli před vlastními fanoušky s Mladou Boleslaví. Svěřenci Jiřího Nováka v něm zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

Pěkný den přeji všem příznivcům ledního hokeje z města na soutoku Labe a Orlice. Extraligová sezóna mladšího dorostu se pozvolna rozjíždí. Dnes nás čeká zápas 4. kola, ve kterém domácí Mountfield HK přivítá tým HC Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 38. Síla (Morong, Poppel), 44. Morong (Síla), 50. Soukup (Müller, Junek) – 19. Janča (Moravec, Srdínko), 50. Janča (Mareček), 54. Kižlin (Janča, Havrda), 65. Vlček (Křenek)

Rozhodčí: Veinfurter – Huryta, Vepřovský