Žilina B – Sereď 3:1 (kon.) | FC Košice – MFK Zvolen 1:0 (kon.) | Šamorín – Trnava B 2:2 (kon.)
Pohronie – Martin 0:0 (kon.) | Nitra – Slovan Bratislava U21 3:2 (kon.)
FC Nitra
3:2 (2:0)
ŠK Slovan Bratislava U21
sk Neděle 11.09.2016, 19:00 • Futbalový štadión FC Nitra. • MONACObet liga

Futbalisti FC Nitra zvíťazili v domácom prostredí so Slovanom B 3:2 po polčase 2:0. Domácim patril prvý polčas, v ktorom sa im podarilo dvakrát skórovať. Do listiny strelcov sa zapísali Fábry a Shejbal. Aj v druhom polčase bola Nitra lepším tímom. V 50. minúte síce Balaj zahodil pokutový kop, no o tri minúty neskôr napravil svoje zaváhanie a zvýšil náskok domácich na tri góly. Po hodine hry sa hosťom podarilo zásluhou striedajúceho Tichého znížiť. Po tomto góle hostia ožili a vyrovnali hru. V 84. minúte sa krásnou individuálnou akciou blysol stopér Laczkó a razom bolo o čo hrať. Nitra však v zostávajúcom priebehu už svoj tesný náskok udržala a po výhre 3:2 sa dostala do čele druholigovej tabuľky. (20:59:56)

90+3

90+1
    Žltú kartu dostáva Kurčík (ŠK Slovan Bratislava B).

89
    Hostia sa snažia o zúfalý nápor, ale dobre fungujúca obrana Nitry ich do gólových šancí nepúšťa.

88
    Žltú kartu dostáva Valenta (FC Nitra).

87
    Žltú kartu dostáva Shejbal (FC Nitra).

84
    ŠK Slovan Bratislava B dáva gól!
    Stopér a kapitán hostí ADAM LACZKÓ sa vydal na výlet, prešiel až pred bránu Nitry a strelil kontaktný gól – 3:2.

80
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Charizopulos, prichádza Kotrík.

80
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Bučák, prichádza Sabo.

72
    Charizopulos sa odhodlal k strele z 20-tich metrov. Tá letí tesne nad hosťujúcu bránu.

64
    Žltú kartu dostáva Majerčák (ŠK Slovan Bratislava B).

64
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Ivančík, prichádza Valenta.

63
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Šimončič, prichádza Oravec.

62
    Brankár Greif našiel výkopom Ďuriša. Hosťujúci hráč krásne vyzval do koncovky SIMONA TICHÉHO, ktorý nezaváhal – 3:1.

59
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Kele, prichádza D. Hrnčár.

59
    Žltú kartu dostáva Charizopulos (FC Nitra).

55
    Križko vyslal z priameho kopu prudkú strelu, ktorú brankár Greif s problémami vyrazil.

55
    Žltú kartu dostáva Bučák (ŠK Slovan Bratislava B).

53
    Nitra dala gól!

Po centri Ivančíka sa presadil kanonier Nitry FILIP BALAJ a je to už 3:0 pre domácich.

52
    Balaj nepremenil penaltu, keď prekopol bránu Slovana B.

50
    Bola nariadená penalta.

50
    Majerčák fauloval v pokutovom území Balaja. Nitra bude zahrávať pokutový kop.

49
    Onedlho ďalšia dobrá príležitosť Nitry. Charizopulosova strela spoza šestnástky smerovala nad bránu.

48
    Po prihrávke z ľavej strany sa dostal do koncovky Ivančík. Lopta smerovala nad bránu.

46
    Začal sa druhý polčas.

NItra bola v prvom polčase lepším tímom a svoju prevahu vyjadrila aj dvomi gólmi. V 14. minúte sa presadil z hranice šestnástky Andrej Fábry a v 27. minúte poistil domáce vedenie po peknej akcii Shejbal. Druhý polčas začne cca o 20:01.

45
    Prvý polčas sa skončil.

42
    Po rohovom kope domácich hlavičkoval Marián Kolmokov len do rúk brankára Greifa.

37
    Slovan B pochopil, že pod Zoborom musí hrať aktívnejšie a dlhšie držať loptu na svojich kopačkách. Hostia vyrovnali hru, ale Dušana Kolmokova zatiaľ neohrozili.

31
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Antálek, prichádza Tichý.

27

JAN SHEJBAL sa krásne uvoľnil v šestnástke a presnou strelou do šibenice zvýšil na 2:0.

22
    Po rohovom kope sa domáci dostali do zakončenia. Brankár Greif bol pozorný.

14

Šimončič nádherne vysunul ANDREJA FÁBRYHO, ktorý následne z hranice šestnástky umiestnil loptu presne k tyči – 1:0.

11
    Futbalisti Nitry držia súpera na jeho polovici. Domáci sú lepším tímom, ale proti obrane súpera sa im zatiaľ nepodarilo presadiť.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Nitra: D. Kolmokov – M. Kolmokov, Balaj, Ján Chovanec, Šimončič, Ivančík, A. Fábry, Shejbal, Kuník, Križko, Charizopulos
    Náhradníci: Stránský – Ďurek, Valenta, Oravec, Kotrík, Vencl, Dunda

ŠK Slovan Bratislava B: Greif – Antálek, Kurčík, Laczkó, Lády, Morócz, Majerčák, Bučák, S. Šefčík, Kele, F. Ďuriš
    Náhradníci: Ondruš, Sabo, D. Hrnčár, Tichý, Rýdzi, Valach

Rozhodca: Nemček – Hrmo, Jánošík.

Nitra naposledy doma rozstrieľala Slovan B 6:1 a podobné gólové hody sa očakávajú aj tentoraz. Belasí prídu pod Zobor s defenzívnou taktikou, ktorú budú zrejme praktizovať celý zápas. Zverenci trénera Róberta sú jasným favoriom, navyše súperovi majú čo vracať, keďže posledný vzájomný zápas v hlavnom meste prehrali 2:3 a to i napriek tomu, že po polčase viedli 2:0. Náš tip: 3:0.

ŠK Slovan Bratislava B sa momentálne nachádza na 9. priečke so 6 bodmi a so skóre 8:12. Rezerve belasých sa podarilo v doterajšom priebehu súťaže vyhrať len jeden zápas doma s Martinom. V poslednom odohratom kole Slovan B prehral s posledným Pohroním 1:2 a to i napriek tomu, že po polčase viedol 1:0.

FC Nitra sa momentálne nachádza na 3. priečke s 15 bodmi a so skóre 18:9. Corgoňom sa podarilo v doterajšom priebehu vyhrať 5 zápasov. Štyry z nich zaznamenali v rade a tak ťahajú úspešnú sériu, ktorú sa pokúsia v domácom prostredí natiahnúť. V poslednom odohratom kole sa Nitre podarilo zdolať Sereď na jej ihrisku 1:3. Nitra má momentálne najlepší útok v lige, ktorý má priemer 2,25 gólu na zápas.

Vítam Vás pri sledovaní onlajn prenosu z druhej najvyššej slovenskej súťaže – II. Liga západ. V dnešnom stretnutí si pod Zoborom zmerajú sily FC Nitra a ŠK Slovan Bratislava B. Úvodný výkop je naplánovaný na 19.00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.