Čeljabinsk – Ufa 4:2 (kon.) | Jokerit – Omsk 3:4 (0:2 po s.n.) | Riga – Novosibirsk 3:4 (kon.)
Minsk – Novokuzněck 4:2 (kon.) | Viťaz – Soči 4:3 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Záhřeb 3:2 (3:2 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 17.09.2016, 13:30 • Traktor Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Také v sobotu pokračuje KHL a já Vám přiblížím utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Salavatem Julajev Ufa. Překvapivě lépe je na tom zatím domácí Traktor, který v dosavadním průběhu sezóny nasbíral do tabulky Východní konference o tři body více než soupeř.

Salavat Julajev Ufa:
    Ufa tradičně patří k silným týmům, ale vstup do ligy se ji letos úplně nevydařil. 11 získaných bodů totiž stačí až na desáté místo tabulky Východní konference. Naposledy hráči Salavatu Julajev doma přehráli 4:2 Vladivostok a protrhli tak sérii čtyř zápasů bez vítězství.

Nejproduktivnější hráč:
    Andreas Engqvist – 8b (2+6)

Brankáři:¨
    Niklas Svedberg – 9 zápasů, průměr 2,84, úspěšnost 89,4%

Traktor Čeljabinsk:
    Hokejisté Čeljabinsku zvládli vstup do sezóny velmi slušně. Z devíti zápasů získali 14 bodů a na Východě jim tak patří průběžné sedmé místo. Traktor se odráží zejména od kvalitní defenzivní hry, která je navíc podpořena výkony brankáře Demčenka. Ten pustil českého náhradníka Pavla Francouze mezi tyče zatím jen na 19 minut. Naposledy se hokejisté Čeljabinsku na svém ledě blýskli, když dokázali přehrát 5:3 mistrovský Magnitogorsk.

Paul Szczechura a Maxim Jakuceňa 9b (3+6)

Brankáři:
    Vasilij Demčenko – 9 zápasů, průměr 1,81, úspěšnost 94,2%

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – N. Bělov, Kolcov, Děnisov, Borodkin, Žuldikov, Šinin (C), Klimontov, A. Petrov – Mirnov, Pestunov, Jakuceňa – Szczechura, Kručinin, Sevankajev – Pankov, J. Petrov, Černikov – Šolochov, Šarov, Peňkovskij.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Loginov, Garejev, D. Vorobjov, Arzamascev – Hartikainen, Engqvist, Omark – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – Něstěrov, Chripunov, A. Lazarev – I. Grigorenko (C), M. Vorobjov, Kaprizov.

Rozhodčí: Fraňo, Bělov – Sadovnikov, Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hlasatel právě představuje domácí hráče, kteří po jednom přijíždějí na led. Za malou chvíli zazní ruská hymna.

Oficiality jsou minulostí, vše je připraveno k zahájení duelu.

00:01

00:10
    Od začátku zápasu o sobě dávají vědět fanoušci Ufy. Ti využili víkendového termínu a zcela zaplnili svůj sektor.

00:34
    První zákrok hostujícího Svedberga, který podržel puk v lapačce a přerušil hru.

00:49
    Lisin obkroužil domácí branku a snažil se najít někoho ze spoluhráčů. Domácí obrana ale dobře pokryla najíždějící soupeře.

01:14
    Alexander Černikov to zkoušel po objetí branky. Svedberg si prostor u bližší tyčky pohlídal.

02:09
    Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy chtějí hrát hokej.

02:40
    Garejev od mantinelu nahodil kotouč na domácí branku. Děmčenko zakročil jistě.

02:50
    Kuljaš napálil puk na branku od červené čáry, pozorný Děmčenko ho vyráží do rohu.

03:44
    Borodkinovi rozehrávka nevyšla. Puk zachytili ve středním pásmu hosté.

04:46
    Černikov dostal puk na modrou a vystřelil. Svedberg vyráží.

05:26
    Stále se hraje ve velkém tempu, navíc se přerušuje minimálně.

06:09
    Od modré pálil Kornějev. Hostující bek trefil jen zadní mantinel.

06:33
    Po střele Mirnova se snažil dorážet Pestunov. Svedberg měl levý beton na správném místě.

07:41
    Výborné střídání domácích. Svědberg se měl co ohánět, ale dokázal vyrazit i finální bombu Denisova!

08:12
    Hosté se ale stále nemohou vymanit. Velký tlak Traktoru!

08:27
    Neskutečná šance Alexandra Pankova! Ten bekhendem zametal kotouč již do odkryté branky, ale trefil jen tyčku a od ní se puk odrazil k Svedbergovi, který ho dokázal zády zalehnout těsně před Černikovem!
    08:27 Pankov trefl v obrovské šanci jen tyčku hostující branky.

09:04
    Dobrou šanci měl na druhé straně Stěpan Chripunov. Ten se před brankou dostal k bekhendovému zakončení, ale puk uvízl ve výstroji Děmčenka.

09:50
    Makarov nahrával Lisinovi, který byl v útočném pásmu o něco dříve než puk. Ofsajd Ufy.

10:36
    Hosté nyní drží puk a snaží se založit nebezpečný útok.

11:17
    Další postavení mimo hru Ufy. Provinil se Chripunov.

11:55
    Hraje se rozhodně nadprůměrný hokej. Tempo hry je velmi vysoké.

12:18
    Důležitý zákrok Děmčenka, který udržel na svém děle puk po Kuljašově bombě. Pokud by mu kotouč vypadl, musel by čelit dorážkám číhajících protihráčů.

13:11
    Engqvist procpal puk před brankoviště, kde byl jeho švédský krajan Linus Omark. Šikovný útočník ale nedostal kotouč za Děmčenka!

14:09
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    ALEXANDR PANKOV skóruje ve svém prvním zápase za Traktor! Po zmatcích před Svedbergem se k němu odrazil puk a Pankov už pálil do odkryté klece. Hostující gólman okamžitě vystartoval na rozhodčího a upozorňuje na počínání Černikova, který postupně poslal k zemi hned dva hráče Ufy. Není mu to však nic platné. Asistence: Alexandr Šinin.
    14:09 Alexandr PANKOV - 1:0

15:26
    Hosté budou hrát přesilovku. Za podražení je vyloučen Maxim Jakuceňa.

16:28
    Po střele Makarova z pravého kruhu se snažil dorážet Lisin. Puk má ale Děmčenko.

16:56
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají! Od modré napřáhl DENIS KULJAŠ, který propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Děmčenka. Asistence: Andreas Engqvist a Linus Omark.
    16:56 Denis KULJAŠ - 1:1

17:34
    Denis Bodrov zasáhl ramenem do obličeje Jakuceňu a přesilovku si zahrají také domácí. Rozhodčí se poradili a Martin Fraňo nakonec posílá Bodrova s trestem na 5 minut + do konce utkání do šaten!

18:16
    Skvěle to udělal Lisin, který se dostal za záda Nikity Žuldikova a donutil domácího beka k faulu!

18:16
    Enver Lisin si zřejmě neodpustil nějaký komentář a dostává desetiminutový osobní trest. Hrát se každopádně bude 4 na 4.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nabídla velmi zajímavý hokej. Sledujeme útočně laděnou a vyrovnanou partii, čemuž odpovídá i skóre 1:1. Domácí poslal v 15. minutě do vedení Alexandr Pankov, jenž se trefil hned v prvním zápase za Traktor, ovšem v čase 16:56 srovnal v přesilovce Denis Kuljaš. Ufa poté přišla o Denise Bodrova, který byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání.

20:15
    Pokus Bělova zachytil do lapačky Svedberg. Za dvě sekundy vyprší trest domácího Žuldikova a Traktor tak bude pokračovat v přesilovce 5 na 4.

20:18
    Tento čas právě nastal, hosté se budou bránit ještě více než dvě minuty v oslabení.

21:05
    Kolcov neudržel útočné pásmo. Hosté tak mohou pošetřit nějaký čas.

21:17
    Mirnov nedokázal dorazit puk za ležícího Svedberga, netrefil branku!

22:07
    Z vrcholu levého kruhu střílel Paul Szczechura. Svedberg udržel kotouč ve výstroji.

22:35
    Kolcov našel mezi kruhy Maxima Jakuceňu, který trefil Svedberga. Hosté jsou kompletní!

22:56
    Domácí ještě zůstali v tlaku! Po akci Černikova zakončoval z mezikruží Petrov, ale Svedberg byl opět na místě.

23:38
    Teď zase hrozí hosté. Děmčenko si musel připsat první dva zákroky v této třetině.

24:20
    Při standardním počtu hráčů na ledě hra opět nabírá velké tempo. Chvíli hrozí Ufa, pak zase Traktor.

25:03
    Tohle bylo sehrané nádherně! Maxim Jakuceňa dostal kotouč na pravý kruh. Už mohl střílet, ale ještě nahrál před branku KIRILLOVI KOLCOVOVI, který si kotouč stáhl na bekhend a poslal ho za záda bezmocného Svedberga. Asistence: Maxim Jakuceňa a Nikolaj Bělov.
    25:03 Kirill KOLCOV - 2:1

25:20
    Přesilovka pro hosty. Za podražení je vyloučen Vladimir Denisov.

26:20
    Ufa soupeře zamkla v jeho obranném pásmu. Traktor však zatím odolává.

26:33
    Maxim Jakuceňa vložil hůl pod nohy Omarkovi a domácí se budou bránit ve třech!

26:57
    Kuljašovi puk přeskočil hokejku a hosté tak ztratili útočné pásmo!

27:21
    Domácí jsou ve čtyřech!

27:46
    Z osy hřiště střílel Igor Grigorenko. Puk se od zadního mantinelu odrazil zpět před brankoviště, ale Děmčenko ho stihl přikrýt!

28:05
    Po ráně Gončarova od modré se hosté snažili před brankoviště dorážet. Děmčenko opět úspěšný.

28:34
    Celek Traktoru je kompletní!

29:41
    Hosté se snaží hrát aktivně, chtějí vyrovnat, ale Děmčenko chytá velmi dobře.

30:08
    Střela Engqvista byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

30:34
    Velké šance domácích! Nejprve se před Svedberga natlačil Kručinin a poté se ještě dostal před brankou ke kotouči Kolcov. Třetí gól v hostující síti z toho ale není!

31:09
    Jeden z hostujících hráčů pálil hned po buly, Děmčenko vyráží.

31:49
    Tak tohle si Niklas Svedberg za rámeček nedá! MAXIM JAKUCEŇA zavezl kotouč do útočného pásma po pravém křídle a spíše z nouze ho bekhendem nahodil z ostrého úhlu na hostující klec. Svedberg ale situaci podcenil a sám si puk srazil za svá záda. Asistence: Dmitrij Pestunov a Jurij Petrov.
    31:49 Maxim JAKUCEŇA - 3:1

32:27
    Domácí přidávají další gól! Ránu Černikova vyrazil Svedberg pouze na hůl ALEXANDRA PANKOVA, který dorážel do odkryté branky – 4:1. Asistence: Alexandr Černikov.
    32:27 Alexandr PANKOV - 4:1

32:27
    Hosté střídají gólmany! Niklase Svedberga nahradil Andrej Gavrilov.

33:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Enver Lisin – 2 min., faul loktem).

34:52
    Domácím se početní výhoda moc nedaří. Přitom v ní mohli rozhozeného soupeře možná definitivně dorazit.

35:36
    Hosté v plném počtu. Ubráněné oslabení by pro ně mohlo být malou vzpruhou.

36:33
    Zajímavá spolupráce elitní formace Ufy. Omark se ale před brankou k zakončení neprotlačil.

37:32
    Domácí se teď musejí bránit, celek Salavatu Julajev je zamkl do jejich obranného pásma.

38:33
    Enver Lisin se vrací na trestnou lavici. Hostující forvard přidržel unikajícího Kručinina.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Ve vlastním oslabení vyrazil dopředu obránce Kuljaš. Děmčenko jeho ránu vyrazil.

39:58
    Jakuceňa už mohl střílet, ještě ale dělal stahovačku a bránící hráč mu vypíchl kotouč.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina jasně patřila domácímu Traktoru, který hned třikrát skóroval a vede nad Ufou 4:1. Ve 26. minutě poslal domácí do vedení 2:1 po parádní souhře Kirill Kolcov a poté ještě hráči Čeljabinsku vyprodukovali dva zásahy v rozmezí pouhých 37 sekund. Nejprve zaskočil hostujícího gólmana Svedberga bekhendem z ostrého úhlu Maxim Jakuceňa a poté ho rovnou vyhnal na střídačku svým druhým zásahem v utkání Alexandr Pankov.

Statistiky 2. třetiny:
    Střely na branku – 14:13 (28:28)
    Zblokované střely – 7:2 (11:7)
    Vyhraná vhazování – 8:10 (14:25)
    Hity – 6:5 (14:13)

Třetí třetina začne přibližně v 15:11.

Vše se chystá k zahájení třetí třetiny. Hráči Traktoru mají zápas výborně rozehraný.

40:01

40:12
    A hned první šance domácích. Střelu z levé strany vyrazil povyjetý Gavrilov.

40:34

41:19
    Teď se domácí zatáhli ke své obranné modré a vyčkávají, s čím přijde soupeř.

42:30
    Traktor dobře brání. Hráči Ufy sice pobývají v útočném pásmu, ale zatím bez šancí.

42:53
    Tak to jsem zakřikl! Nabídku Dmitrije Vorobjova pohotově sklepl mezi Děmčenkovy betony IGOR MAKAROV – 4:2. Asistence: Dmitrije Vorobjov a Jevgenij Bodrov.
    42:53 Igor MAKAROV - 4:2

43:51
    Domácí odpověděli velkým závarem. Gavrilov už seděl ve svém brankovišti, ale ve spolupráci s obránci situaci přestál!

44:34
    Hosté tedy ještě vykřesali naději na obrat. Uvidíme, jak bude duel probíhat dál.

45:52
    Za hákování Kornějeva je vyloučen Dmitrij Pestunov. Šlo o zbytečný zákrok v útočném pásmu.

46:59
    Proti Kuljašovi si povyjel Děmčenko a puk skončil v jeho výstroji

47:07
    Domácí se osvobozují.

47:25
    Obrana Traktoru kotouč srazila do ochranné sítě. Vhazuje se před Děmčenkem.

47:33
    Domácí po buly vyhazují až k brance soupeře a tohle oslabení ubrání!

47:53
    Traktor v plném počtu.

48:14
    Engqvist hledal před brankou Hartikainena, kterému ale domácí zablokovali hůl.

48:57
    Domácí se soustředí hlavně na obranu. Teď kotouč vyvezl Jakuceňa a dokonce prověřil Gavrilova.

49:44
    Teď se hráči Traktoru spokojili jen s nahozením kotouče za branku soupeře.

50:23
    Pokus Grigorenka byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Buly před Děmčenkem.

51:03
    Enver Lisin pálil z levého kruhu vedle domácí branky.

52:15
    Domácí stále odolávají. Ufa se přes jejich obranu složitě dostává do vyložených šancí.

53:39
    Z levé strany střílel Grigorenko. Puk končí na hrudi Děmčenka.

54:05
    Borodkin vypálil ze středního pásma, Gavrilov byl pozorný.

54:13
    Gólman Ufy si poradil také s pokusem Černikova. Po něm raději podržel kotouč.

55:01
    Domácí vybojovali na obranné modré kotouč a Mirnov s Jakuceňou vyrazili do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný netrefil puk před zcela odkrytou brankou!

56:03
    Domácí skvěle brání svou obrannou modrou. Ufa se přes ni těžko dostává.

56:29
    Dokonce velká šance Alexandra Pankova. Toho o hattrick připravil Gavrilov, jenž jeho bekhendovou kličku zastavil betonem!

57:03
    Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty, Ufě tedy dochází čas.

57:24
    Děmčenko teď měl i štěstí! Už jen ležel v brankovišti, ale nikdo z hostujících hráčů za něho puk neuklidil!

58:24
    Kručinin šetří cenné sekundy v rohu útočné třetiny Traktoru.

58:54
    Jedovatá střela Pankova z pravé strany. Gavrilov ji vyráží.

59:02
    Poslední minuta, Gavrilov stále nemůže na střídačku!

59:13
    Teď už branka Ufy prázdná je!

59:38
    Vasilij Děmčenko svým zákrokem přerušil hru. Rozhodčí navíc viděli postavení hráče Ufy v brankovišti a vykazují hru do středního pásma!

59:50
    Hraje se za hostující brankou, je rozhodnuto!

Hokejisté Traktoru Čeljabinsk porážejí Ufu 4:2 především zásluhou skvělé druhé třetiny, kterou vyhráli 3:0. Ve třetí části se už trefili pouze hosté, kteří Igorem Makarovem snížili na rozdíl dvou branek, ale více už toho obrana Traktoru se spolehlivým Děmčenkem v zádech soupeři nepovolila. Pro domácí cenná výhra, naopak v Ufě mají o čem přemýšlet. Úvod sezóny se ambicióznímu týmu rozhodně nevydařil podle představ.

Statistiky 3. třetiny:
    Střely na branku – 11:13 (39:41)
    Zblokované střely – 5:1 (16:8)
    Vyhraná vhazování – 6:8 (20:33)
    Hity – 8:6 (22:19)

Děkuji za pozornost a někdy zase u on-line přenosů z KHL na počtenou! (15:45:54)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Pankov (Šinin), 26. Kolcov (Jakuceňa, N. Bělov), 32. Jakuceňa (Pestunov, J. Petrov), 33. Pankov (Černikov) – 17. Kuljaš (Engqvist, Omark), 43. I. Makarov (D. Vorobjov, J. Bodrov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (33. Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Loginov, Garejev, D. Vorobjov, Arzamascev – Hartikainen, Engqvist, Omark – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – Něstěrov, Chripunov, A. Lazarev – I. Grigorenko (C), M. Vorobjov, Kaprizov.

Rozhodčí: Fraňo, Bělov – Sadovnikov, Sazonov