Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Havířov – Vsetín 3:2 (po pr.) | Písek – Kolín 3:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:0 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (po pr.)
HC Slavia Praha
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
HC Plzeň 1929
Sobota 17.09.2016, 10:45Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:45.

Dobré ráno všem, kteří mají v plánu pro dnešek sledovat mimo jiné také zápas NOEN Extraligy staršího dorostu, při kterém v rámci 6. kola bude hostit domácí tým HC Slavia Praha soupeře, kterým je tým HC Plzeň 1929.

HC Slavia Praha (4 zápasy – 9 bodů)

Sešívaným se vstup do sezóny povedl bravurně, když první tři zápasy bez problému vyhráli. Zápas čtvrtého kola, který měli odehrát na ledě Chomutova se odložil, tudíž mají za sebou o jeden zápas méně než jejich dnešní soupeř. Páté, tudíž předchozí kolo se odehrálo včera a hostující tým z pražských Letňan dokázal červenobílé přehrát a odvézt si všechny tři body.
    Dnes tak Slavia bude mít chuť napravit včerejší porážku.

HC Plzeň 1929 (5 zápasů – 8 bodů)

Jakožto soupeř se dnes proti Slavii postaví tým, který je jen o jednu příčku v tabulce pod ní se ztrátou jednoho bodu. Plzeň dokázala přehrát Litvínov, Kladno a ve včerejším kole zvládla vybojovat v prodloužení druhý, bonusový bod. Pokud by dnes vyhrála v základní hrací době, posune se nad Slavii, což je bezesporu jejich dnešním cílem. Body však ani jeden z týmů nenechá protivníkům na ledě zadarmo.

HC Slavia Praha: Vecka (Pánek) – Vobořil, Holý, Melovič, Stark, Macek, Zderadička, Erben – Šilhan, Grim, Brož – Martínek Hradil, Marek – Všetečka, Janča, Furch – Klepáček.

HC Plzeň 1929: Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Kolda, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal, Šiška, M. Červenka, Hajšman, Hasman, Váňa, Kovařík.

Rozhodčí: Luděk Pilný – Zbyněk Karda, Daniel Müller..

00:01

00:05
    Ihned po buly se ujali puku hosté, ale dopustili se zakázaného uvolnění. Vhazování před Kolářem.

00:21
    Šilhan dostal přihrávku z levého kruhu a vystřelil. Kolář puk zastavil svým levým betonem.

01:10
    Slavistická obrana ještě nepropustila hosty do své třetiny.

01:42
    Pour se dostal s pukem až před Vecku, který puk vyrazil před sebe. Dokázal ale pokrýt i několik dorážek.

01:57
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Jakub Pour – 2 min., nedovolené bránění).

02:20
    Hostím se daří puk vyhodit za bránu Vecky.

02:45
    Sešívaní mají problém s rozehrávkou. Veškeré přihrávky jim blokují Plzeňští.

03:30
    O touš se bojuje po mantinelech ze strany na stranu a ke střelám nedochází.

03:57

03:58
    Ihned po nástupu Poura na led se podařilo domácímu Starkovi vystřelit. Lapačka Koláře ale byla rychlejší.

04:30
    Všetečka jel sám na bránu, ale obránce modrobílých jej dostihl a zakončit tak nedokázal.

05:33
    Hajžman jel za pukem který mířil mezi kruhy v obranné třetině domácích. Vecka vyjel puku naproti a Hajžmanovi jej poslal mezi nohama až na svého spoluhráče v červenobílém dresu.

06:22
    Macek přihrál od modré na pravý kruh kde stál Martínek, jeho střelu vyrazil gólman hostí, bez větších potíží do rohu kluziště.

07:26
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre dnešního zápasu.
    ONDŘEJ VÁŇA se dostal ke kotouči v bezprostřední blízkosti domácího gólmana jež dokázal překonat bekhendovou střelou mezi betony.
    Asistence: Vít Reitspies.
    07:26 Ondřej VÁŇA - 0:1

08:55
    Hraje se převážně v obranném pásmu domácích.

09:12
    Kolda nyní dokázal několikrát dorážet puk do betonu ležícího Vecky, ale kotouč za brankovou čáru nedostal.

09:55
    Slavia se snaží vymanit ze svého pásma, ale daří se jí jen vyhodit na zakázané uvolnění.

10:22
    Domácí jsou u puku vždy o krok později. Plzeň v zásadě nemá žádný problém si udržet hru na svých holích.

10:57
    Máme tu dvoubrankové vedení hostující Plzně. Na mezikruží se zorientoval s pukem JOSEF HASMAN a z otočky dokázal vystřelit o levého horního rohu brány domácích.
    Asistence: Martin Červenka, Nicholas Kaňák.
    10:57 Josef HASMAN - 0:2

11:47
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Šilhan – 2 min., sekání).

11:54
    Tohle už pro domácí tým vůbec nevypadá dobře. Modrobílí zvyšují vedení na 3:0. Kaňákovu střelu od modré vyrazil Vecka před sebe, ale na dorážky MATĚJE KOLDY už nestačil.
    Asistence: Nicholas Kaňák.
    11:54 Matěj KOLDA - 0:3

11:54
    Oddechový čas pro domácí.

13:53
    Slavii se stále nedaří uklidnit hru a dostat se z obranného pásma. Opět vyhazují na zakázané uvolnění.

14:25
    Po bojích o puk u mantinelu sudí přerušují hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

14:48
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Josef Roubal – 2 min., faul kolenem).

14:50
    Domácí ihned z buly střílejí na Koláře, který puk pozorně pokrývá.

15:17
    Červenobílí kombinují v útočném pásmu, ale ke střele je soupeř vůbec nepouští.

16:00
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Viktor Martínek – 2 min.).

16:03
    Slavia vyhrává buly a při hře 4 na 4 míří do útočného pásma.

16:33
    Všetečka vystřelil od modré, ale bránu přestřelil.

16:48

17:20
    I když už jsou hosté v pěti, tak je na puku domácí tým který se snaží udržet puk co nejdál od vlastní brány.

17:41
    Rozhodčí přerušují pro hru vysokou holí. Vhazování ve středním pásmu.

18:00

18:45
    Nezachycená přihrávka na modré doklouzala až na zakázané uvolnění domácího celku.

18:50
    Reitspies vystřelil ihned po buly, ale Vecka byl pozorný a puk má ve své výstroji.

19:04
    Zderadička zkusil vystřelit od modré, ale puk proletěl těsně vedle brány.

19:26
    Ofsajdu se dopustili hostující hráči. Vhazuje se ve středním pásmu.

19:50
    Domácí se probouzejí a napadají bránu Plzně.

20:00

V první třetině byl značně lepším týmem hostující celek, jak je vidět i při pohledu na skóre. Dominovali od začátku a nepouštěli sešívané téměř vůbec k puku. První se prosadil v osmé minutě Váňa. Zanedlouho dokázal zvýšit vedení svého týmu Hasman a ihned minutu poté se podařilo Koldovi dotáhnout skóre na 0:3.
    Druhá třetina začne přibližně v 11:33.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (František Čada – 2 min., hákování).

20:47
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou týmy se nedokáží usadit v pásmu.

21:04
    Holý vystřelil od modré. Ale puk zachytil okamžitě lapačkou Kolář.

22:00

23:00
    Vobořil v rychlosti narazil ramenem do mantinelu za bránou hostí a zůstal ležet na ledě. Po chvíli se zvedá a odjíždí na střídačku.

23:30
    Nyní je hra mnohem vyrovnanější než v první třetině. Šance jsou na obou stranách.

23:36
    Zakázané uvolnění domácích.

23:42
    Vecka prokryl pod lapačku puk projíždějící okolo levé tyčky jeho brány.

24:37
    Kombinace mezi středním a útočným pásmem domácích zastavuje ofsajd.

24:47
    Ze středu hřiště nahodil puk Stark přímo do lapačky Koláře, který puk pouští na led a posouvá ke svým spoluhráčům.

25:42
    Šilhan nyní předvedl hezkou akci s Brožem. První jmenovaný poslal křižnou přihrávku přes obránce hostí na pravý kruh kde si najížděl právě Brož, který však Koláře překonat nedokázal.

26:30
    Ofsajd domácích.

26:45
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Ondřej Holý – 2 min., podražení).

27:09
    Po skrumáži před brankou kdy každý šermoval přes každého s hokejkami i těly nakonec puk ve vzduchu zachytil Vecka přesně do lapačky.

27:49
    Vecka nyní podržel několik dorážek i střel od plzeňských hráčů.

28:45

29:35
    Pokaždé když už to vypadá na slibnou akci, tak soupeř zblokuje přihrávku nebo střelu a opět se hra přesune na druhou stranu.

30:14
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Viktor Martínek – 2 min., nedovolené bránění).

31:07
    Stav utkání už vypadá velmi jednoznačně. Vecka předvedl několik skvělých zákroků, ale když se k puku dostal JAKUB POUR na pravém kruhu, tak proti jeho rázné střele do pravého horního rohu nemohl už gólman sešívaných nic dělat.
    Asistence: Josef Roubal.
    31:07 Jakub POUR - 0:4

32:03
    Damien Hradil se zorientoval s pukem mezi kruhy, ale jeho ráznou střelu vyrazil betonem Kolář za vlastní bránu.

32:55
    Několik střel poslali nyní červenobílí na Koláře, který si ale stále drží čist konto za zády.

33:30
    Martínkovo nahození má brankář Plzně v lapačce a pro jistotu jej drží a nerozehrává.

34:16
    Do přečíslení dva na jednoho se dostali plzeňští Roubal s Matiáškem, ale bek domácích zblokoval poslední z přihrávek a tudíž z toho nevzniklo žádné ohrožení pro Vecku.

35:16
    Holý už mohl otevřít skóre! Po několika zmatcích v okolí brány Plzně dostal Holý puk na hůl přímo na mezikruží a stál před ním už jen strážce svatyně hostí. Kolář předvedl neuvěřitelný zákrok a stále je tak nepřekonaný.

36:40
    Zderadička prokličkoval úplně sám přes celé hřiště a obránci mu nezabránili ani v zakončení. To však opět zlikvidoval brankář Plzně.

37:32
    Od Šilhánové střely zachránila domácí tým teč, která puk vymrštila až do sítě nad bránou Slavie.

37:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Stark – 2 min., hrubost).

38:59
    Vecka se opět předvedl asi šesti neuvěřitelnými zákroky! Jeho tým se ani nestačil otáčet. Plzeňští stříleli jednu střelu za druhou a nekompromisně tlačili puk do brány všemi směry a všemi způsoby.

39:37

40:00

V druhé třetině dnešního utkání už se domácí tým o mnoho zlepšil. Vytvořil si několik šancí ale ani tak se nikomu nepodařilo překonat Koláře. Naopak se podařilo Plzeňským zvýšit své vedení gólem v 32. minutě, kdy dokázal překonat Vecku Pour svižnou střelou z pravého kruhu. Stav utkání je tak 0:4
    Třetí část začne přibližně v 12:20.

40:01

40:38
    Puk byl vyhozen mezi střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

41:17
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Šilhán – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martínek – 2 min., hrubost).

41:51
    Přejíždí se ze strany na stranu kvůli nepřesným přihrávkám na obou stranách.

42:25
    Vecka nyní zachytil rychlou střelu po ledě.

43:16
    Všetečka jel sám na Koláře, ale ten v bráně už vážně čaruje.

43:50
    Opět šance na druhé straně. I Vecka ukazuje výborné brankářské umění.

45:08
    Nyní zase domácí u puku v útočné třetině. Ke střele se však nedostali.

45:39
    Zakázaného uvolnění se dopouštějí slavističtí.

47:12
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Michal Houdek – 2 min., hákování).

47:43
    Domácí nyní uzavřeli Plzeň v jejich obranném pásmu a nastřelují Koláře ze všech směrů. Ten je ale pořád bezchybný.

48:27
    Trestné střílení za podražení na Jakuba Poura!

48:27
    Hosté vedou už 5:0. Proměněné trestné střílení se podařilo JAKUBOVI POUROVI, který vymíchal Vecku v bráně a forhendem zasunul kotouč k levé tyčce.
    Bez asistence.
    48:27 Jakub POUR - 0:5

49:12

52:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Brož – 2 min., podražení).

53:57
    domácí se uvolňují z nátlaku a puk vyhazují za Koláře.

54:29
    Čadovu střelu z mezikruží ztečovali slávisté do ochranné sítě.

54:51

55:09
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Jan Matiášek – 2 min., příliš mnoho hráčů).

55:49
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí prolomili Koláře a snižují na 1:4! Využívají přesilové hry. Střelu Brože se středu útočného pásma tečoval JAN GRIM pod víko brány Plzně.
    Asistence: Jaroslav Brož, Ondřej Holý.
    55:49 Jan GRIM - 1:5

57:25
    Domácí se snaží vybojovat aspoň jeden další gól, ale obrana Plzně jim tuto možnost vůbec nedává.

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu a o vítězi je již rozhodnuto.

Dnešní zápas už podle skóre jasně napovídá, že hosté dominovali. Slavia měla několik šancí, které díky neuvěřitelným zákrokům Koláře nedokázala proměnit, a tak byl stav utkání po celou dobu přikloněný na stranu Plzně. Jedenáct minut před koncem zápasu zkazil čisté konto Kolářovi Grim a vybojoval alespoň čestný gól pro domácí.
    Ode mě je to pro dnešek vše a z Edenu se s vámi loučí Barbora Wolfová. (13:10:57)

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 56. Grim (Brož, Holý) – 8. Váňa (Reitspies), 11. Hasman (Červenka, Kaňák), 12. Kolda (Kaňák), 32. Pour (Roubal), 49. Pour

Rozhodčí: Luděk Pilný – Zbyněk Karda, Daniel Müller.