Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Havířov – Vsetín 3:2 (po pr.) | Písek – Kolín 3:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:0 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (po pr.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
5:4 (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 17.09.2016, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

To už je ode mě všechno. Přeji dobré odpoledne a stejně tak i pohodový zbytek víkendu. Na počtenou zítra u Tipsport extraligy. (15:06:30)

V samostatných nájezdech byli tedy úspěšnější hokejisté Bruslařského klubu, kteří otočili vývoj utkání a nakonec získali dva body. Pardubice může naopak dvoubodová ztráta mrzet, protože dlouho vedly, ale nepovedla se jim druhá třetina.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem vítězné branky je VOJTĚCH VEVERKA, jenž uspěl střelou mezi betony.

3. série
    2:1
    Filipu Kofferovi ujel kotouč a nezakončil.

3. série
    2:1
    Vojtěch Veverka propálil Vlka mezi betony.

2. série
    1:1
    Matěj Blümel jel pomalu a nedokázal přehodit Haasův beton.

2. série
    1:1
    Lukáš Kučera zkoušel najít místo mezi betony, ale neuspěl.

1. série
    1:1
    Matýs přehodil brankářův beton a prosazuje se.

1. série
    1:0
    Klenot Oscara Flynna. Jel velice pomalu, skoro zastavil, vymíchal gólmana a zakončil ke vzdálenější tyči!

Samostatné nájezdy začínají.

Penaltový rozstřel zahájí Mladá Boleslav.

Kapitáni si sjíždějí k tradičnímu hodu mincí, jenž určí, který tým zahájí samostatné nájezdy.

Prodloužení nerozhodlo, a tak budou následovat samostatné nájezdy. Stane se tak po krátké úpravě ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:26
    Hosté jeli dva na jednoho, ale Filip Koffer, jenž zakončoval, neměl dostatek prostoru u levé tyče.

64:09
    Oba týmy se hodně snaží, nechtějí udělat chybu a pustit nkoho do úniku.

63:46
    Další střelu lapil boleslavský brankář.

63:28
    Z otočky vypálil v levém kruhu Ondřej Matýs, ale Radek Haas chytil puk.

63:15
    Dominik Chára z mezikruží nezamířil přesně.

62:55
    Hraje se nahoru dolů, ale bez větších šancí.

61:51
    Z mezikruží vypálil Zdeněk Křížek, bylo to však jen pouze do připraveného brankáře.

60:58
    Oscar Flynn za sebou nechal puk při přechodu do útočného pásma.

60:40
    Před důrazným Matějem Blümelem přikryl Radek Haas puk.

60:01

Týmy si vyměnily strany hřiště, ale pardubická střídačka proti tomu protestovala, a tak se prohodily.

Hráči si najíždějí do středového kruhu, za malou chvíli nastane rozuzlení zápasu.

60 minut hrací doby nerozhodlo, a tak bude po krátké přestávce pokračovat zápas pětiminutovým prodloužením hraným novým modelem po třech hráčích na každé straně hřiště. Bruslaři sice v úvodu třetiny ještě vedli 5:4, ale za hosty zvládl vyrovnat Matěj Blümel ve 47. minutě.

60:00

59:41
    Střelu Oscara Flynna ze středního pásma chytil Tomáš Vlk do lapačky.

59:12
    Dynamo zakládá ještě jeden útok, ale zdá se, že zápas spěje do prodloužení.

58:53
    Východočeši mají tlak v útočném pásmu a snaží se o zisk třech bodů.

58:30
    Do protiútoku si najeli Bruslaři, ale branku Dynama neohrozili.

58:18
    Pardubičtí uzamkli Mladou Boleslav v útočném pásmu.

57:55
    Další icing Mladé Boleslavi. Lukáš Kučera se mezitím po desetiminutovém osobním trestu vrací na led.

56:38
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

56:28

56:03
    Propagační střela z hole Petra Foerstera rozvlnila síť za brankou Tomáše Vlka.

55:43
    Domácí se vůbec nemohou usadit v útočné třetině, vidíme jednu z nejhorších přesilovek tohoto zápasu.

53:29
    Martin Dlabola neudržel puk na modré čáře, a tak Bruslaři musí pryč z pásma.

52:53
    Dynamo zavezlo kotouč do útočného pásma. Mladá Boleslav si zatím nemůže vytvořit nějaký větší tlak.

52:26
    Matouš Horský vypálil od modré čáry, čímž způsobil rozruch před brankovištěm hostů, ale nikdo kotouč nakonec nedorazil mezi tři tyče.

51:59
    Středočeši kombinují v útočném pásmu.

51:28
    Michal Žouželka (PCE) fauloval nejproduktivnějšího domácího hráče Oscara Flynna, který odjíždí na střídačku za doprovodu zdravotní sestry. Hostující hráč dostal pětiminutový trest a do konce utkání za faul kolenem. Trest odpyká Roman Libnar (PCE).

51:10
    Hosté výborně zachytávají rozehrávku či střely domácích. Na Bruslařích je už znát i trochu frustrace z toho, že ačkoliv mají v posledních minutách převahu, nedokáží ji zužitkovat.

50:53

50:39
    Dominik Hrachovec nedokázal zblízka vymíchat Tomáše Vlka.

50:20
    Vít Rozlílek zaváží puk do útočného pásma Pardubic.

50:08
    Na modré čáře se napřáhl Matouš Horský, ale kotouč šel úplně mimo.

49:54
    Nyní už se Středočeši do pásma dostali, nedaří se jim však ohrozit Vlkovu branku.

49:43
    Domácí mají problém s přechodem do útočné třetiny.

49:23

49:13
    Tentokrát Jiráskovu střelu tečoval ještě Hrachovec, jenže i tentokrát se kotouč odrazil od zelené sítě za bránou.

49:08
    David Jirásek se na modré čáře vší silou opřel do kotouče, jenže puk skončil v ochranné síti.

48:53
    Za vlastní brankou podrazil jednoho z Bruslařů Václav Leder (PCE), a tak si početní výhodu zahrají i Boleslavští.

48:46
    Dominik Hrachovec dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Tomáše Vlka nepřekonal.

48:29
    Chárova střela z pravého kruhu byla tečována mimo.

48:15

47:34
    Hosté dohrávají ještě klasickou přesilovku a stále se drží před Radkem Haasem.

46:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dvojnásobnou přesilovku dokázali Pardubičtí využít. Matouš Horský měl puk na hokejce, ale nedokázal ho vyhodit. K dorážce se dostal MATĚJ BLÜMEL, jenž vyrovnal skóre zápasu. Asistence: Filip Koffer, Martin Bučko.

46:15
    Domácí znovu vyhodili puk mimo hřiště a 95 sekund budou hrát ve třech! Menší trest odsedí David Jirásek (MBL).

45:50
    Hlavní trenér Pardubic Michal Mikeska debatoval asi minutu s hlavním rozhodčím, chtěl vyšší trest pro Lukáše Kučeru. Rozhodčí Velčovský však svůj názor nezměnil.

45:50
    Za naražení zezadu odjel na trestnou lavici Lukáš Kučera (MBL). Vít Rozlílek utrpěl velice nepříjemný atak, sudí debatují o trestu. Nakonec se rozhodli udělit Kučerovi dvě minuty a plus osobní desetiminutový trest. Menší trest odpyká Michal Čermák.

45:20
    Na druhé straně to zkusil od modré Matouš Horský, ale trefil jen bránícího hráče.

44:31

44:14
    Skrz stínící hráče vystřelil od modré Jan Oliva, puk ale až do brány nepropadl.

44:05
    Puk skončil mimo hřiště. Vhazuje se v útočném pásmu Východočechů.

43:46
    Ani Dynamu přesilová hra moc nejde, žádnou gólovou šanci v ní diváci ještě neviděli.

42:31
    Dlouho se v pěti nehrálo. Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Martin Dlabola (MBL).

42:10

41:51
    Východočeši posílají kotouč až k Radku Haasovi.

41:28
    Puk je v útočném pásmu Pardubic. Domácí z této přesilovky nejspíš moc nevytěží.

40:53
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, Dynamo hraje opět oslabení velice zkušeně.

40:10
    Krátce po úvodním buly se vylučuje. Michal Machač (PCE) zlomil hokejku a následně ji podal na střídačku, což je proti pravidlům. Pardubice se tak musejí opět bránit.

40:01

Blíží se začátek poslední třetiny. Vzhledem k tomu, že je skóre těsné, dá se očekávat tuhý boj. Hráči už přicházejí na led.

Po druhé třetině mohou být spokojenější hokejisté Bruslařského klubu, kteří třemi góly otočili vývoj utkání a nyní vedou 4:3. Bruslaři těžili hlavně ze skvělé spolupráce Oscara Flynna a Lukáše Kučery. Naopak se dá čekat, že ve třetí třetině hráči Dynama přidají na svém výkonu a utkání ještě značně zdramatizují.

Další třetina začne přibližně ve 14:09.

40:00

39:49
    A do třetice totéž. Hra je nyní dost kouskovaná.

39:41
    Další icing Mladé Boleslavi.

39:35
    Východočeši jsou ještě v pásmu a snaží se opět o vyrovnání.

39:20
    Lukáš Kučera s Oscarem Flynnem si očividně dobře rozumí. Druhý jmenovaný dostal zpoza brány přihrávku a bez přípravy zakončoval, jenže Tomáš Vlk byl pozorný. Následně se vhazuje ve středním pásmu, domácí hráč byl údajně v brankovišti.

38:52

38:41
    Překvapit gólmana chtěl Matěj Blümel, který vystřelil pod břevno. Radek Haas na to však dobře viděl a ukázkově chytil kotouč lapačkou.

38:36
    Pardubičtí chtějí usilovně znovu vyrovnat a jsou důrazný v útočné třetině.

37:38
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Vskutku ukázková práce všech třech hráčů, kteří se na gólu podíleli. Petr Foerster poslal puk na Oscara Flynna, který jej z otočky poslal do mezikruží volnému LUKÁŠI KUČEROVI, jenž zakončil do prázdné branky. To byla situace, ve které neměl Tomáš Vlk nárok se zorientovat, vše se sehrálo neskutečně rychle. Asistence: Oscar Flynn, Petr Foerster.

36:42
    Po střele Jana Olivy od modré Radek Haas puk jen vyrazil. K dorážce se však nedostal žádný z pardubických hráčů.

36:13
    Pardubičtí si vytvořili menší tlak v pásmu, ale na branku nevystřelili.

33:28
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru.

32:52
    V těchto chvílích se hraje převážně ve středním pásmu bez nějakých gólových šancí.

31:18
    Následuje icing Bruslařského klubu.

31:09
    Filip Koffer stál tváří v tvář gólmanovi, nedokázal jej ale vymíchat.

30:55
    Hosté nyní uzamkli Mladou Boleslav v pásmu a mají velký tlak.

30:48
    Michal Pochobradský nepříjemně dorážel v brankovišti puk, Radek Haas si byl ale jistý.

30:27
    Václav Leder se napřáhl na modré čáře ke střele, ale zlomil u toho hokejku, a tak odjíždí rychle střídat.

30:02
    Z mezikruží vypálil David Jirásek, ale brankář i tentokrát chytil puk.

29:42
    Další střelu, tentokrát z levého kruhu, ukryl pardubický gólman ukázkově ve své lapačce.

29:14
    Oscar Flynn dostal dlouhou přihrávku a ačkoliv byl stíhán jedním hráčem, i tak dokázal vystřelit. Mezi betony Tomáše Vlka se však netrefil.

28:36
    Zakázané uvolnění Pardubic. Druhá třetina zatím nejspíš neprobíhá podle představ hostů.

27:46
    O kotouč se dlouho bojuje v rohu v útočném pásmu domácích.

27:08
    Je vyrovnáno. Mezi modrou čárou a levým kruhem se napřáhl reprezentační bek MATOUŠ HORSKÝ, jehož dobře mířené střele propadl kotouč až do branky Pardubic. Asistence: Oscar Flynn, Lukáš Kučera.

26:58
    Středočeši kombinují v útočném pásmu, ale zatím brankáře nepřekvapili.

26:16
    Další vyloučení Pardubic. Menší trest za podražení dostal Václav Leder (PCE).

25:48
    Pardubičtí mají problém s přechodem do útočného pásma. Domácí si nyní hlídají lépe modrou čáru.

25:20
    Nádherná spolupráce dvou nadějných hráčů Bruslařského klubu. Domácí jeli dva na jednoho, přičemž Flynn vybídl ke střele Kučeru, puk však stačil ještě Tomáš Vlk vyrazit. Ke kotouči se ale znovu dostal OSCAR FLYNN, který jej dopravil do prázdné branky. Asistence: Lukáš Kučera, Matouš Horský.

24:57
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

24:47

24:30
    Východočeši posílají puk přes všechny čáry.

24:10
    Hosté výborně napadají a zachytávají střely. Oslabení mají hokejisté Dynama sehraná hodně dobře.

24:00
    Puk byl znovu sražen mimo.

23:47
    Domácí jsou v pásmu, ale zatím nestřílejí moc přesně.

23:08
    Bruslaři vstřelili gól, ale rozhodčí mezitím přerušil hru dřív, následně se omlouvá. I takové věci se stávají, pro Mladou Boleslav hodně smolná chvíle.

23:08
    Dnešní utkání sleduje 63 diváků.

22:57
    Od modré vypálil David Jirásek, Tomáš Vlk však vytěsnil puk ramenem.

22:47
    Za podražení byl vyloučen na dvě minuty Ondřej Matýs (PCE). Početní výhodu si tak zahrají i Boleslavští.

22:41
    Bruslaři hrají ve výhodě.

22:11

22:00
    Hlavní rozhodčí vykázal hru do středního pásma. Nejspíš pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

21:46
    Skrz stínící hráče vypálil z mezikruží Jan Oliva. Brankář s obtížemi chytil puk.

21:27
    Projektil z hole Michala Machače dokázal Radek Haas chytit.

20:53
    Filip Koffer nezamířil přesně.

20:23
    Zatím se hraje v obranném pásmu Pardubic.

20:11
    Bruslaři jdou znovu do čtyř. Za vyhození puku mimo hrací plochu dostal dvě minuty Lukáš Kučera (MBL).

20:01

Hráči jsou už na ledě, za malou chvíli začne druhá třetina.

První dějství ovládli starší dorostenci Pardubic, kteří byli hokejovější, měli víc šancí a hlavně přesilových her. Pokud budou chtít domácí s výsledkem něco udělat, budou muset přidat a hlavně se vyvarovat faulů. Zda se jim to podaří, nebo přidají hosté další branky, napoví další části hry.

Další třetina začne přibližně v 13:19.

20:00

19:33
    Pardubice využívají přesilovou hru a hostující fanoušci i střídačka se radují. Puk sklepl k levé tyči JIŘÍ BUCEK. Asistence: Matěj Blümel, Martin Bučko.

19:10
    Středočeši jeli dva na jednoho, ale Oscar Flynn neměl možnost přihrát Lukáši Kučerovi, a tak vystřelil, jenže pod víko se netrefil.

18:56
    Bruslaři jsou dnes značně nedisciplinovaní. Michal Čermák (MBL) dostal dvě minuty za držení hole.

18:41
    Hokejisté Pardubic jsou opět v útočném pásmu, Radek Haas si nemůže stěžovat na nedostatek práce.

18:12

17:46
    Mladá Boleslav si nedokáže vytvořit tlak, Dynamo se osvobozuje.

16:55
    Ani Bruslařům zatím přesilovka moc nejde.

16:12
    Jan Černý (PCE) byl potrestán na dvě minuty za to, že posunul na ledě zlomenou hůl, což je proti pravidlům.

16:08
    Matouš Horský nezvládl zpracovat kotouč, tudíž se k němu dostali hokejisté Dynama.

15:55
    Hynek Havelka je v pásmu sám, a tak nemá komu nahrát.

15:35
    Další závar u Haasovy branky, ale domácí včas poslali puk pryč.

15:11
    Ofsajd domácích přerušil hru.

14:13
    Oscar Flynn z mezikruží těsně minul. Puk prosvištěl kolem pravé tyče.

13:57
    Pardubicím zatím přesilovky moc nejdou.

13:53

13:18
    Znovu je puk až za brankou Tomáše Vlka.

13:04
    Mladé Boleslavi se podařilo vyhodit. Bruslaři nehrají oslabení špatně.

12:30
    Kotouč byl sražený do ochranné sítě. Vhazuje se znovu v útočném pásmu Pardubic, které mají možnost zvýšit své vedení.

11:53
    Michala Machače měl údajně podrazit David Jirásek (MBL), což znamená, že si Pardubice opět zahrají přesilovku. Z komentátorského stanoviště to však jako faul moc nevypadalo, spíš se zdálo, že Machač upadl sám. Rozhodčí byl však poblíž a okamžitě zvedl ruku.

11:48
    Výhoda pro Pardubice.

11:09

10:50
    Bučko způsobil svou střelou od modré velký závar v brankovišti Mladé Boleslavi, ale žádný z hokejistů Dynama i přes veškeré úsilí neprocpal puk do brány.

10:15
    Petr Foerster se dostal ke kotouči a zavezl jej až za pardubickou bránu.

09:44
    O kotouč se bojuje v rohu u pardubické branky. Hostům zatím přesilovka nejde.

09:25
    Dynamo se zatím nedostalo do útočného pásma.

09:09
    Dominik Hrachovec (MBL) byl vyloučen za zdržování hry, protože právě on kotouč poslal mimo led.

09:09
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazuje se v obranném pásmu Mladé Boleslavi.

08:40
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Bruslaři v tomto duelu zatím hodně posílají kotouče přes všechny čáry.

07:31
    Do levého kruhu si najel neproduktivnější hráč Mladé Boleslavi OSCAR FLYNN, který poslal kotouč přes gólmanovu hlavu přesně pod víko. Asistence: Zdeněk Křížek, Lukáš Kučera.

07:12
    Brankář Radek Haas nedokázal udržet kotouč po střele Michala Machače, přičemž jej pohotově dorazil FILIP KOFFER. Asistence: Michal Machač, Matěj Blümel.

06:46
    Další icing Bruslařského klubu.

06:28
    Hned po buly vystřelil Jiří Bucek, puk směřoval však mimo branku.

06:17
    Závar u boleslavské branky uklidnil pohotovým vyhozením puku Petr Foerster, a zabránil tak dalšímu inkasování. Pardubice jsou zatím lepším týmem.

05:13
    Tentýž hráč o chvíli později vystřelil, puk však směřoval pouze do Haasovy lapačky.

04:57
    Oscar Flynn neměl vůbec komu nahrát, a tak jej od puku odstavil Čestmír Javůrek.

04:17
    Nyní už se Středočeši drží kolem Vlkovy branky, zatím se však nedostali ke střele.

03:40
    Bruslaři ani tentokrát nedokázali udržet útočné pásmo.

03:15
    Další zakázané uvolnění domácích.

03:04
    Snahu Východočechů o přechod do útočného pásma se nezdařil. Rozhodčí přerušil hru pro postavení mimo hru.

02:39
    Pardubice mají stále častěji puk na hokejkách.

01:47
    Pěkný gól do prázdné branky. Po střele brankář Radek Haas puk jen vyrazil a než se stačil přemístit, byl u něj volný MATĚJ BLÜMEL, pro kterého nebyl vůbec žádný problém uklidit kotouč do odkryté brány. Asistence: Michal Machač, Filip Koffer.

01:35
    Dominik Hrachovec mohl jet sám na branku, ale než se rozjel, dohnali jej hosté.

01:06
    Icing Mladé Boleslavi

00:38
    Vít Rozlílek nahazuje do útočné třetiny.

00:13
    Tomáš Vlk si připsal hne první zákrok, když ukryl puk v lapačce.

00:01

Hokejisté i rozhodčí jsou už na ledě, za malou chvíli začne další utkání.

V malé hale se oproti včerejšku výrazně ochladilo, dnes už teploměr pod střechou ukazuje jen 15 stupňů. Z ledu právě odjíždí rolba, je zde docela mlha a přes zamlžené mantinely je špatný výhled. Doufejme, že hokej toto vykompenzuje a uvidíme skvělý zápas.

BK Mladá Boleslav: Haas (Marek) – Novák, Dlabola, Jirásek (A), Imlauf, Horský, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Křížek (A), Veverka (C), Hrachovec, Šíp, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Jánský) – Blažej, Leder, Oliva, Žouželka, Bučko, Rudy, Hybeš, Javůrek – Machač (A), Libnar, Pochobradský, Koffer, Kostka, Chára, Blümel (C), Černý (A), Buček, Matýs, Rozlílek

Rozhodčí: Velčovský – Gabriel, Zmeškal.

Bruslaři si v pátek odpoledne s chutí zastříleli, IHC Písek vyprovodili poměrem 15:0. V tabulce se domácí nacházejí na 2. místě se 12 body.

Pardubičtí starší dorostenci si svůj páteční duel předehráli už v úterý, kdy v derby podlehli těsně Hradci Králové 3:4. V tabulce se Dynamo nachází na 4. místě s osmi body.

V sobotu krátce po poledni se v boleslavské malé hale střetnou týmy Mladé Boleslavi a Pardubic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Flynn (Křížek, Kučera), 26. Flynn (Kučera, Horský), 28. Horský (Flynn, Kučera), 38. Kučera (Flynn, Foerster), rozh. náj. Veverka – 2. Blümel (Machač, Koffer), 8. Koffer (Machač, Blümel), 20. Bucek (Blümel, Bučko), 47. Blümel (Koffer, Bučko)