Žilina – Martin 2:4 (kon.) | Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Košice – Trenčín 6:0 (kon.)
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.) | Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 18.09.2016, 17:00 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Koniec zápasu. (19:32:15)
    62:46 BEZÚCH - 3:2

62:46
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci skórujú, keď sa odrazený puk dostal k JURAJOVI BEZÚCHOVI a ten ho triafa do odkrytej bránky. Asistoval Ďatelinka.

62:15
    Hostia sa oslobodili, vyhodili puk do stredného pásma.

61:50
    Hickmott z ľavej strany a Matuškin z pravej strany zamestnali dobrými strelami Križana.

61:40
    Maione vystrelil trikrát od modrej, ale neprekonal Križana.

60:45
    Už sa hrá, buly vyhrali domáci.

60:44
    Ešte si berie Bystrica oddychový čas, bude hrať v štyroch proti trom.

60:44
    Kriška narazil na mantinel Ďatelinku a ponúka presilovku Liptákom.

60:23
    Surový sa ocitol voľný pred Križanom, ale neprekonal ho.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:31
    Hostia sa teraz dobre bránia, domáci nasťahovaní v útoku, ale nevyslali nebezpečnejší puk na bránku.

58:45
    Striedajú sa útoky na oboch stranách, ale viac práce má Križan po koncovkách Bystričanov. Tí častejšie strieľajú.

58:00
    Liptáci číhajú na šancu, rýchly brejk. Domácim sa nedarí nátlakový hokej. Truchno teraz zakončoval z kruhu, ale iba do Križana.

57:09
    Rýchly protiútok Mikuláša, Kriška z pravej strany poslal nádherný puk pred bránku, kde ho trafil Sukeľ, ale neprekonal Bacashihuu.

56:48
    Zakázané uvoľnenie hostí, buly pred Križanom.

56:21
    Už sa začína taktizovať, viac sa tímy sústredia na defenzívu. Čaká sa na chybu, ktorá by mohla rozhodnúť zápas.

55:40
    Buly pred Križanom, vyhrali ho hostia.

55:00
    Teraz sa viac bojovalo o puk v strednom pásme, pri mantineli bola tlačenica, napokon ho majú v moci Liptáci.

54:04
    Obraz hry sa nemení, sledujeme rýchle prechody do útokov na oboch stranách a čo je potešiteľné, hráči sa snažia o častú streľbu.

53:33
    Dnešné stretnutie sleduje 2403 divákov.

53:04
    Mikuš si nerozumel s Bacashihuom čo využil takmer Rudolf Huna, napokon brankár Bystrice zbadal puk a pokryl ho.

52:30
    Útoky sa teraz striedajú na oboch stranách, ale nevidíme vyloženú šancu.

51:15
    Bezúch sa pekne predral dopredu a dobre preveril Križana, ten drží svoj tím na remízovom stave.

50:55
    Bystrica v pätici a ide dopredu.

50:36
    Kadlubiak vystrelil od modrej, Bacashihua opäť chytá puk ako muchu lapačkou.

50:25
    Až teraz sú hostia nasťahovanú v útočnej tretine, dve strely Nádašdiho – prvá vedľa a druhú Bacashihua pokryl.

49:51
    Liptákom zatiaľ presilovka nejde, dokonca sa dopustili zakázaného uvoľnenia, takže buly je pred Križanom.

48:52
    Róth ide za podrazenie na trestnú lavicu a ponúka hosťom presilovku.

48:26
    Mikuš vystreli spoza kruhu, ale puk Križan videl a schoval ho do lapačky.

47:47
    Liptáci boli dlhšie v útočnom pásme, no Bacashihua nemal prácu.

47:00
    Teraz viacero technických prehreškov na oboch strán rozkúskovalo hru, ale oba tímy sa snažia útočiť, vidíme zaujímavý hokej.

46:10
    Liptáci hrajú v pätici a dostali puk do stredného pásma.

46:00
    Až teraz po strele Bortňáka závar pred Križanom, ale ten puk nepúšťa za seba.

45:36
    Stále neplodná presilovka Bystrice, nedostávajú sa do koncovky domáci hokejisti.

44:52
    Domácim presilovka nejde podľa predstáv, nevedia sa dostať ku koncovke.

44:00
    Kadura fauluje v strednom pásme a putuje na trestnú lavicu za napadnutie Rótha.

43:42
    Češík obišiel bránku a hľadal pred ňou Rótha, puk však nejde k adresátovi.

43:21
    Andrisík to skúšal z medzikružia, ale Križan opäť dobre zasiahol.

42:55
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nič účinné tam nepredviedli.

42:04
    Na opačnej strane brejk hostí s koncovkou Laca, Bacashihua podržal svoj tím.

42:00
    Matuškin od modrej vystrelil a Križan mal problémy, potom ho ešte zamestnal dobrou strelou Bezúch.

41:22
    Buly na opačnej strane pred Križanom, domáci sú úspešní.

41:11
    Liptáci na buly pred Bacashihuom, prehrali ho.

40:55
    Bystričania sú v útočnej tretine, ale s pukom pri mantineli, napokon oň prišli.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:39
    Hickmott sa natlačil pred bránku a takmer prekonal Križana zblízka. Je tam závar, ale rozhodca hru prerušuje, následne ešte menšia šarvátka.

39:19
    Domáci vyrovnali napokon na 2:2 – Andrisík spoza bránky poslal puk pred ňu, kde bol TOMÁŠ SUROVÝ a ten pohotovo zakončil.

38:31
    Prečíslenie Češíka s Róthom, ale skackavý puk nekončí za Križanom, bolo to nedorozumenie zo strany domácich a mohlo aj skončiť gólom pri kúsku šťastia.

37:38
    Domáci boli v útočnej tretine, neujal sa nahodený puk Matuškina od modrej čiary.

37:00
    Bystrica už v pätici, ale hostia v útočnom pásme na puku a snažia sa o koncovku.

36:36
    Skóre sa nemení, videorozhodca usúdil, že puk s Bacashihuom za bránkovou čiarou nebol.

36:36
    Kvôli hluku na štadióne sa hlavný rozhodca zohol za stoličkou hlásateľky, aby videorozhodcu dobre počul.

36:36
    Nie je spojenie s videorozhodcom, napokon to riešia arbitri cez mobil.
    36:36

36:36
    Až teraz hostia zatlačili domácich a Uram z uhla posiela puk na Bacashihuu, ktorý s ním padá do bránky, ide sa telefonovať, či bol alebo nebol gól.

36:10
    Liptákom sa nedarí v presilovke zatiaľ usadiť sa v útočnom pásme...

35:35
    Rudolf Huna sa pekne pretlačil dopredu pred bránku, ale s jeho koncovkou si Bacashihua poradil.

34:52
    Maione sekal a ide na trestnú, presilovku si zahrajú hostia.

34:35
    Domáci boli dlhšie v útočnom pásme, ale po rohoch s pukom, pri mantineloch, nebolo to plodné.

33:42
    Truchno v šanci, bekhendovu dorážku Križan pokryl. Brankár Liptákov podáva kvalitný výkon zatiaľ.

33:11
    Uram trestné strieľanie nevyužil, triafa hornú žŕdku!

33:11
    Uram unikol domácim a ide na Bacashihuu sám, je však faulovaný Mihálikom a bude trestné strieľanie.

32:30
    Hostia už v pätici a majú puk na paliciach.

32:26
    Liptáci v oslabení nasťahovaní v útočnej tretine a robia starosti domácim.

32:05
    Opäť sa Liptáci oslobodili a vyhodili puk z obranného pásma.

31:38
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nehrozili výrazne, napokon prišli o pásmo.

30:55
    Maione vypálil od modrej a triafa žŕdku Križanovej svätyne.

30:27
    Moravčík za hákovanie ide na trestnú lavicu a ponúka domácim ďalšiu presilovku.

29:34
    Stále pokračuje tlak Bystrice, hostia sa iba bránia.

28:50
    Liptáci sú už v pätici, ale musia sa brániť, domáci tvoria v útočnej tretine.

28:41
    Hostia mali ďalšie prečíslenie v oslabení, ale Rudolfovi Hunovi ušiel puk a už sa vytlačil z dobrej pozície.

28:12
    Domáci sa už nasťahovali do útočnej tretiny, strelu Bortňáka spoza kruhov Križan vykryl.

27:21
    Ďalšia chyba Bystrice v strednom pásme a Kriška tiesnený Truchnom išiel na Bacashihuu, nepokoril ho.

26:59
    Prečíslenie Liptákov v oslabení, napokon Róbert Huna zakončil z ľavej strany, no priamo do Bacashihuu.

26:43
    Kadlubiak ide za podrazenie na trestnú lavicu a presilovku bude hrať Bystrica.

25:39
    Na opačnej strane protiútok hostí, Laco prihral Kriškovi pred bránku a ten zakončuje už tiesnený Maionem, ktorý sa stihol vrátiť a sťažiť útočníkovi Liptákov koncovku. Nie je z toho teda gól.

25:31
    Maione narobil poriadne vetry Liptákom aj s dobrou koncovkou, Križan puk vyrazil po strele tohto obrancu Bystrice z dvoch metrov.

24:25
    Pekná akcia Bystrice, Matoušek z pravej strany poslal puk pred bránku, no Ťavoda pred Križanom neuspel.

23:33
    Hostia sa tiež snažia niečo vymyslieť v útočnej tretine, majú druhé buly v rade pred Bacashihuom.

22:52
    Domáci sú zatiaľ aktívnejší v úvode druhej tretiny, ale nedostávajú sa do nebezpečnej koncovky.

22:00
    Križan teraz nerozohral puk, nestihol a Bortňák ho takmer prekonal, iba centimetre chýbali aby puk skončil medzi opustenými žrďami Liptákov.

21:04
    Mapokon Róth mal veľa priestoru, strieľal z ľavej strany, no mieril dosť nepresne.

20:55
    Bystričania boli v pásme, ale nedokázali účinne zakončiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:47
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nič tam nevymysleli.

19:03
    Bystrica v pätici, hra je teraz v strednom pásme.

18:40
    Surový stratil puk na modrej a mohol z toho ťažiť Róbert Huna, išiel na Bacashihuu ale tiesnený kapitánom Bystrice nedokázal streliť gól, hoci predviedol slušnú koncovku.

18:18
    Pokračuje aktivita Bystrice, Križan teraz prikryl puk pri žrdi, o ktorý tam hráči bojovali.

17:51
    Truchno neuspel pred bránkou, buly pred Križanom Bystričania prehrali.

17:25
    Maione vystrelil od modrej, ale puk sa od hráča Liptákov dostal von z tretiny.

17:02
    Matoušek sa pekne preštrikoval pred bránku, ale tam ho hákoval Mezovský a putuje na trestnú lavicu.

16:26
    Domáci zostali v útočnej tretine, ale neposlali puk na bránku, napokon hostia môžu vyraziť dopredu.

15:58
    Križan bude v poriadku po konzultácii s lekárom.

15:58
    Matuškin teraz pálil z pravej strany a Križan puk vyrazil krkom, je bolestivo zasiahnutý a bude asi potrebovať ošetrenie.

15:35
    Domáci teraz hýrili aktivitou, po strele Surového Križan puk skryl do lapačky.

14:44
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa sťahuje pred Križana na buly.

14:00
    Bystričania taktiež v útočnom pásme, snažia sa dostať do príležitostí, ale zadáci hostí dobre vykrývajú priestor.

13:01
    Hostia sú pri chuti, boli v útočnom pásme, ale nedostali sa k šanci.
    12:22 A.LACO - 1:2

12:22
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    presilovku využili hostia. Po strele Bobčeka od modrej tečujue puk za Bacashihuu ANDREJ LIŠTIAK – 1:1. Druhá asistencia. Piatka.

12:01
    Hostia až teraz v útočnom pásme v povestnom lichobežníku a tvoria.

11:25
    Veľká šanca Liptákov, Sukeľ sa dostal pred bránku, no zoči – voči Bacashihuovi neuspel!

11:02
    Rudolf Huna vystrelil z ľavej strany, Bacashihua je pozorný. Liptáci po buly prišli o útočné pásmo.

10:32
    Tamáši ide za podrazenie na trestnú, hostia budú hrať presilovku.

10:06
    Bystričania sú teraz aktívnejší, tvoria v útočnom pásme a točia hostí vo vlastnej tretine.

9:16
    Po vyhratom buly Wishart vystrelil od modrej a zvoní žŕdka na bránke hostí!
    8:57 RI.HUNA - 1:1

8:57
    Mikulášania vyrovnali po rýchlom prechode do útoku, prihrával Róbert Huna a z ľavej strany prestrelil Bacashihuu RICHARD HUNA – 1:1. Gólman Bystrice dostal ´teplomer´.

8:20
    Na opačnej strane prenikol dopredu Brezniak, ale nie je úspešný pri ľavej žrdi Bacashihuovej svätyne.

8:00
    Aj Surový sa prezentoval pekným streleckým pokusom, Križan je proti.

7:38
    Hickmott si vytvoril priestor v strede útočnej tretiny a dostal sa pred Križana, nepokoril ho.

7:04
    Sledujeme svižný hokej, v rýchlom tempe, oba tímy sa snažia o útočnú hru.

6:21
    Teraz sa útoky striedajú na jednej i druhej strane, hra sa prelieva a hráči sa snažia aj zakončovať.

6:00
    Liptáci sa dlho v útočnom pásme neohriali, stratili puk a Bystričania idú na bránku hostí.

5:15
    Opäť buly pred Križanom, ale domáci ho prehrali a hostia pôjdu s pukom dopredu.

4:42
    Truchno sa dostal ku koncovke zblízka, Križan puk vyrazil. Dobrá možnosť.

4:24
    Domáci sú v útočnej tretine, pre posunutú bránku hostí bude buly pred Križanom.

3:32
    Róbert Huna sa natlačil pred bránku, ale zblízka neskóruje, následne ešte Nádašdi strieľal od modrej, ale Bacashihua puk pokryl.

2:41
    Liptáci sú teraz v útočnej tretine a vybojovali tam buly. Snažia sa hroziť.
    1:59 ANDRISÍK - 1:0

1:59
    Liptáci boli pod tlakom v tretine, nedokázali vystriedať druhú formáciu a tretia bystrická, v zápise ako druhá, sa presadila. po prihrávke Bortňáka skóruje z otočky bekhendom MARTIN ANDRISÍK – 1:0.

1:23
    Zatiaľ sa nič významné na ľade nedeje, viac aktivity je na strane domácich, ale brankári nečelili strelám.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Odznela hymna SR, nasleduje minúta ticha za fanúšika Jakuba Cimermana, ktorý včera zomrel v mladom veku.

Hráči sú už na ľade, čaká sa na hymnu SR.

Ľad je už pripravený, čaká sa na príchod hráčov.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, P. Mikuš. Wishart, Maione. Mihálik, Matuškin. Ťavoda – Truchno, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Andrisík – Róth, Češík, Matoušek – Ferleťák, Tamáši, Valent

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Bobček, Mezovský, Nádašdi, Šiška, Kadlubiak, Moravčík, Oravec – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Lištiak, Piatka, A. Laco – Števuliak, Kabáč, Brezniak – Kadura

Rozhodca: V. Snášel – Valo, Krajčík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Banskobystričania sa na domácom ľade pokúsia po prvýkrát v sezóne vyhrať. Pod Urpínom hrali iba jeden zápas a ten nezvládli. S Košicami prehrali minulú nedeľu v predĺžení. Potom však vyhrali v Poprade a Martine, takže s dvoma víťazstvami na ihriskách súperov idú na tento duel nabudení s odhodlaním potešiť domácich fanúšikov a hlavne bodovať naplno.

Liptovský Mikuláš nebude ľahkým sústom. Nováčik je ambiciózny a dokáže potrápiť aj silné tímy. Vzdoroval na ľade Košíc, vyhral v Žiline a doma zdolal majstrovskú Nitru po nájazdoch. Naposledy zakopol s Popradom, ale až v predĺžení. V štyroch dueloch bodoval trikrát, takže z Banskej Bystrice rozhodne nechce odísť naprázdno.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dado Balco

Branky a nahrávky: 2. Andrisík (Bortňák), 40. T.Surový (Andrisík), 63. Bezúch (Ďatelinka) – 9. Ri.Huna (Ro.Huna), 13. Lištiak (Bobček, Piatka)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, P. Mikuš. Wishart, Maione. Mihálik, Matuškin. Ťavoda – Truchno, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Andrisík – Róth, Češík, Matoušek – Ferleťák, Tamáši, Valent

Rozhodčí: V. Snášel – Valo, Krajčík