Rusko – Vietnam 7:0 (kon.) | Kolumbie – Paraguay 0:0 (2:3 po pen.)
po penal. (2:3)
Kolumbie
0:0 (0:0)
Paraguay
Středa 21.09.2016, 03:00 • Coliseo el Pueblo, Cali (COL) • Mistrovství světa • Osmifinále
    Domácí Kolumbijci dělali, co mohli. Bez dvou klíčových hráčů dotáhli utkání se štěstím do penalt, ale tam už byla šťastnější Paraguay.

Utkání, které za padesát minut nepřineslo jediný gól, musely rozhodnout až penalty. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Paraguaye a můžeme tedy říci, že spravedlnost nakonec nebyla slepá. Vždyť postupující tým měl spoustu šancí na to, aby duel rozhodl, už v závěru druhé půle i v prodloužení. Jedním z hrdinů penaltového rozstřelu se stal náhradní gólman Paraguaye Carlos Espinola, který lapil dva pokusy soupeře. Kolumbijci jsou velmi smutní, někteří i pláčou, ale ruku na srdce, dnes prostě na postup neměli. (05:04:32)

Vítězná penalta Gabriela Ayaly.

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Paraguay.

Autorem vítězné branky je GABRIEL AYALA.

4. série
    2:3
    Je rozhodnuto! Gabriel Ayala proměnil penaltu střelou do protipohybu a Paraguayci se radují z postupu do čtvrtfinále!
    OTERO

4. série
    2:2
    Otera vychytal Espinola!

3. série
    2:2
    Adolfo Salas srovnal přízemní střelou k tyči.

3. série
    2:1
    Ranou nahoru uspěl Yefri.

2. série
    1:1
    Juan Salas se trefuje alespoň z penalty. Vyrovnáno!

0:0
    na penalty šel do brány Paraguaye Espinola, který vychytal Jhonatana!

Střílení penalt začíná.

Utkání došlo do penalt, což je pro Kolumbii obrovská výhra. Paraguay totiž měla spoustu šancí na rozhodnutí. Nešťastníkem zápasu se stal zejména kapitán hostí Juan Salas, který to měl na noze hned několikrát. Obrovskou příležitost neproměnil také Adolfo Salas, jehož střelu odvrátil ve skluzu z prázdné brány Sierra. V penaltové loterii se už může stát cokoliv...

50:00
    Druhé prodloužení skončilo.

49:52
    Asi poslední střela zápasu, která skončila vedle kolumbijské svatyně. Při bránění se navíc nepříjemně zranil Sierra, který se svíjí na zemi ve velkých bolestech. Na nohu domácího hráče spadl Adolfo Salas.

49:22
    Otero vzal zakončení na sebe. Jeho projektil se otřel o tyč!

49:21
    Žlutou kartu dostal i Adolfo Salas.

49:21
    Pozor! Gabriel Ayala fauloval těsně před brankovištěm a kromě žluté karty budou hosté čelit nebezpečné standardce!
    49:01 Neskutečné, co dnes Paraguayci nedali. Střelu Adolfa Salase vyrazil z prázdné brány obránce.

49:01
    To není možné! Enmanuel Ayala připravil stoprocentní šanci pro Adolfa Salase, který pálil do odkryté brány, ale balón senzačně ve skluzu srazil do autu Sierra!

48:42
    Hned dvě velké šance Paraguaye! Ñañez vyhrál oba souboje tváří v tvář protihráči!

47:51
    Co k tomu dodat? Ve velké šanci střílel nešťastník Juan Salas, kterého tentokrát vychytal Ñañez.

47:17
    Enmanuel Ayala svou střelu schoval za obránce. Balón ale zase minul tyč domácí brány.

47:10
    Na zemi nyní leží Ortíz. Ze strany domácího hráče jde spíše o natahování času, aby mohl on i jeho spoluhráči pošetřit síly.

46:53
    Už se opět hraje.

46:51
    Po pravé straně zatáhl míč dopředu Otero. Jeho rána skončila vedle vzdálenější tyče. Bránící Martinez si navíc ublížil a potřebuje ošetření.

46:44
    Juan Salas krásně rozběhl Adolfa Salase. Ten ale míč špatně zkrotil a nic z toho nebylo.

46:04
    Kolumbie už vyloženě spoléhá na penalty. Bez svých dvou opor domácí na víc nemají.

45:43
    Do zakončení se dostal Sierra. Bránu soupeře ale netrefil.

45:01
    Začalo druhé prodloužení.

Ani první prodloužení nepřineslo gól. Kolumbie se štěstím odolává drtivému náporu soupeře. Domácí mohou vděčit za to, že jsou stále ve hře, kapitánovi Paraguaye Juanu Salasovi, který spálil snad čtyři velké šance a už dvakrát nedostal balón ani do prázdné brány!

45:00
    První prodloužení skončilo.

44:47
    Obrovský tlak Paraguaye. Francisco Martinez mířil vedle.

44:01
    Neuvěřitelné! Juan Salas pálil do poloodkryté brány, ale zase mu něco málo chybělo! Balón rozvlnil boční síť. Pokud Paraguay vypadne, tak Salas asi nebude mít lehké spaní.

43:38
    Gabriel Ayala už byl s míčem v těsném autu. Rozhodčí přerušil hru.

43:15
    Juan Salas dnes nemá štěstí. Po pěkné kombinaci vyšlo zakončení na něj, ale jeho bodlo skončilo těsně vedle!

42:42
    Domácí hráči zakopávají míč jen do autu. Paraguay rozjíždí další akci.

41:49
    Kolumbijcům schází kapitán Angellot i Abril. Kouč Fonnegra točí méně hráčů a těm už docházejí síly.
    41:13 Kapitán Paraguaye Juan Salas neproměnil ani tohle.

41:13
    Neskutečné, co nedal Juan Salas! Ayala mu naservíroval míč na zadní tyč, ale kapitán Paraguaye trefil místo prázdné brány jen boční síť!

40:13
    Na nástřel Reyese u tyče těsně nedosáhl Otero.

40:11
    Sandarder hodně ostře sestřelil Jhonatana. Žlutá karta pro hráče Paraguaye.

40:01
    Začal první poločas prodloužení.
    Ani 40 minut hry nestačilo aktérům zápasu ke vstřelení gólu.

Sledovali jsme hodně opatrné utkání. Přeci jen více šancí si vytvořila Paraguay, která mohla zejména v závěrečných minutách několikrát rozhodnout. Při šanci Juana Salase dokonce domácí spasil Ortíz, jenž míč odvracel na brankové čáře. Následovat bude prodloužení.

40:00
    Druhý poločas skončil.

39:58
    Kolumbijci už zápas dohrávají, na řadu přijde prodloužení.

39:26
    Míč už byl v autu, rozhodčí přisoudili rozehrávku domácím.

39:01
    Minuta do konce, míč teď drží Kolumbie.

38:33
    Kolumbijcům zřejmě docházejí síly. Gabriel Ayala ale nyní pálil jen do rukavic Ñañeze.

37:55
    Rozhodnout se snaží Paraguayci, kteří pochopili, že soupeř je zranitelný. Enmanuel Ayala jen těsně minul vzdálenější tyč!

37:00
    Už se opět hraje. Stále více to zavání prodloužením.

36:52
    Kolumbijec Sierra špatně došlápl a nyní je ošetřován.

35:50
    Další šance Paraguaye. Rejala už byl ale vytlačen do ostrého úhlu a neprosadil se.
    34:37 Nádherná akce Paraguaye. Zakončení Juana Salase ale zastavil na brankové čáře Ortíz.

34:37
    Paraguay je teď lepší! Hosté nádherně vykombinovali defenzivu soupeře a Juan Salas už zakončoval celou akci do prázdné brány. Kolumbii ale spasil na brankové čáře Ortíz!

33:47
    Ñañez zlikvidoval tutovku soupeře vynikajícím zákrokem! Zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil snad hlavou, možná ramenem!

33:23
    Jhonatan, který dnes nastoupil s kapitánskou páskou, vystřelil poměrně zajímavě, ale míč tak o metr minul tyč.

32:59
    Štiplavou střelu vyslal na Ñañeze ze střední vzdálenosti Salas. Domácí gólman vyráží.

32:14
    Gimenez se pokusil vyslat spoluhráče do šance dlouhým výhozem. U míče byl první kolumbijský brankář Ñañez.

31:14
    Lavička Paraguaye si vyžádala oddechový čas.

30:37
    Přeci jen se nám hra trochu otevírá! Přečíslení 2 na 1 řešil kolumbijský hráč střelou vedle.

29:57
    Nadějné akce na obou stranách! Nejprve pálil vedle Jhonatan a na druhé straně střílel do boční sítě Juan Salas!

29:26
    Výhoz brankáře Ñañeze hledal Reyese. Vše vyřešil včasným výběhem Gimenez.

28:50
    Oba týmy se snaží držet míč na půlce, opravdu není moc co komentovat.

27:33
    Yeisson se snažil z pivota sklepnout míč spoluhráči, ovšem balón sebrala obrana hostí.

27:04
    Dalekonosný projektil Villalby mezi tyče nezamířil. Paraguayský futsalista to zkoušel od půlící čáry.

26:18
    Situaci si trochu zkomplikoval rozehrávající Yeisson, ale nakonec to pro domácí dobře dopadlo.

25:49
    Utkání opět sklouzává k taktické bitvě, kterou jsme sledovali v úvodním dějství.

24:33
    Přihrávka Reyese adresáta nenašla. Rozehrává Paraguay.

23:18
    Ozývají se fanoušci Kolumbie, kteří by chtěli vidět gól svého týmu.

21:54
    Druhý poločas začal z obou stran aktivněji. Brankáři si už připsali několik zákroků.

20:01
    První poločas vyrovnaného utkání gól nepřinesl.

Statistiky 1. poločasu:
    Střely na bránu – 4:4
    Střely mimo – 5:2
    Rohové kopy – 2:1
    Držení míče v % – 43:57

První poločas nabídl minimum zajímavých situací. Oba týmy hrály velmi opatrně, převládala snaha zbytečně nepustit soupeře do šance. Tu největší si vytvořili až v závěru úvodního dějství Paraguayci, když Enmanuel Ayala pálil zblízka do břevna domácí svatyně.

20:00

19:40
    Kombinují hráči Paraguaye, kteří se snaží spíše udržet míč a dohrát poločas v klidu.

19:01
    Poslední minuta do konce úvodního dějství. Útočnou akci rozehrává Kolumbie.
    18:15 Po střele Enmanuela Ayaly měli Kolumbijci velké štěstí, zachránilo je břevno.

18:15
    Tak Paraguayci si vytvořili obrovskou příležitost! Po přihrávce Adolfa Salase byl v brankovišti úplně sám Enmanuel Ayala, jehož střelu zastavilo břevno brány Kolumbie!

17:02
    Poslední tři minuty prvního poločasu. Tohle je o jedné chybě, žádný z týmů se sám o sobě nesnaží nic vytvořit.

16:29
    Kouč Kolumbie Arney Fonnegra si vzal oddechový čas.

16:20
    Na hře Kolumbie se podepisuje absence dvou klíčových hráčů. Angellot i Abril jsou pro dnešní zápas vykartovaní.

15:45
    Martinez se s míčem opět dostává do autu. Tenhle zápas opravdu není moc atraktivní.

14:57
    Kolumbijcům nevyšla rychlá kombinace, míč pro soupeře.

14:16
    Obranná partie pokračuje. Ani jeden z týmů nechce posadit soupeře na koně zbytečným zaváháním.

13:28
    Francisco Martinez se zahnal až do autu. Rozehrávají Kolumbijci.

12:56
    Probouzí se fanoušci Kolumbie. Ti byli v posledních minutách trošku ospalí.

12:18
    Juan Salas byl zahnán až do rohu, odkud míč z nouze poslal jen do rukou brankáře Ñañeze.

11:08
    Nástřel Reyese končí v rukavicích Ñañeze. Nikdo z nabíhajících hráčů tak nemohl míč tečovat.

10:57
    Oba celky se snaží rozhýbat hru spíše individuálními akcemi.

09:35
    Kolumbie teď měla velkou šanci! Balón ve skluzu neusměrnil do odkryté brány Jhonatan.

08:58
    Tenhle průnik Juana Salase už byl hodně zajímavý. Hostující kapitán servíroval míč na zadní tyč, kde na něj ale spoluhráč nedosáhl.

07:50
    Průnik Juana Salase nebyl úspěšný. Sledujeme doslova taktické šachy.

07:07
    Domácí Zuñiga se opřel do míče v těžké pozici. Jeho halfvolej také gólmana soupeře neohrozil.

06:51
    Z dálky vystřelil Villalba. Paraguayský futsalista mířil nad.

06:21
    Rozhodčí teď dlouho o něčemem diskutovali s hráči i trenéry. Nakonec přichází na řadu míč rozhodčího.

05:52
    Z přímého kopu pálil Carlos Reyes. Ten namířil míč po zemi k tyči, ale Gimenez tam byl včas!

05:47
    Rozhodčí nařídil proti Paraguayi standardní situaci a nyní bránící tým rovná do patřičné vzdálenosti od míče.

05:27
    Kolumbie se osměluje, žlutomodří jsou teď u míče.

04:59
    Další střela, kterou vyslal z levé strany Sierra. Gimenez balón opět jen vyráží, zřejmě si vzal kluzké rukavice.

04:18
    Nyní ale přišla střela Jhonatana. Balón směřoval do Gimeneze, který ho vyrazil na roh.

03:49
    Ze strany Kolumbie to je opravdu hodně opatrné. Domácí jsou zřejmě svázáni odpovědností.

02:50
    Francisco Martinez si dal při kličce míč daleko od nohy a zahnal se až za brankovou čáru. Výhoz Ñañeze.

01:56
    Ñañez vystartoval ze svého brankoviště a před protihráčem odehrál míč do autu.

01:42
    Sledujeme trpělivou kombinaci Paraguaye. Domácí reprezentace v úvodu brání.

00:40
    Paraguayci se dostávají k míči a halou okamžitě zní ohlušující pískot.

00:01

Kolumbie: Ñañez (Mejía) – Ortiz, Sierra, Jhonatan (C), Reyes – Zuñiga, Yeisson, Yefri, Yulian, Bolivar, Otero.

Paraguay: Gimenez (Espinola) – E. Ayala, A. Ayala, A. Salas (C), F. Martinez – Pedrozo, Santander, Rejala, Morel, H. Martinez, J. Salas (C), Franco, Villalba.

Rozhodčí: Sorescu (ROU), Malfer (ITA), Fernandes (POR).

Kolumbie:
    Kolumbijci mají jako pořadatel šampionátu samozřejmě velkou motivaci. Tato země je dominantní ve venkovní obdobě futsalu, ovšem v soutěžích pod hlavičkou FIFA se prosazuje až v posledních letech. Na MS si Kolumbie poprvé zahrála až před čtyřmi lety v Thajsku, ale hned skončila čtvrtá. Stejného umístění tento celek dosáhl také na posledních dvou ročnících Copy Ameriky.

Na domácím šampionátu postoupili Kolumbijci do osmifinále ze druhého místa skupiny A, když nasbírali pět bodů za výhru a dvě remízy. Na úvod turnaje si připsali cennou plichtu 1:1 s Portugalskem, ale ovšem výsledek 3:3 proti Uzbekistánu už byl zklamáním. Postup však domácí reprezentace stvrdila vydřenou výhrou 4:3 nad Panamou. V tomto utkání ovšem ztratila kapitána Angellota Cara, který nebude moci do osmifinále nastoupit kvůli dvěma žlutým kartám.

Paraguay:
    Národní tým Paraguaye je poměrně pravidelným účastníkem MS ve futsale. Na dvou předchozích šampionátech tato jihoamerická země vždy postoupila ze základní skupiny a nejinak je tomu i na aktuálním mistrovství. Paraguayští futsalisté jsou také stříbrnými medailisty z loňského šampionátu Jižní Ameriky.

Paraguay byla nalosována do skupiny C, v níž získala šest bodů a dál postoupila ze druhého místa. Jihoameričané začali šampionát porážkou 2:4 se silnou Itálií, ovšem dva další duely už zvládli dobře. Nejprve rozstříleli 7:1 Vietnam a v rozhodujícím utkání zdolali 8:4 Guatemalu.

Přeji krásné brzké ráno všem milovníkům futsalu! Dnes startuje vyřazovací fáze světového šampionátu v Kolumbii, já Vám prostřednicím textového on-line přenosu přiblížím dění v osmifinálovém duelu mezi domácí Kolumbií a Paraguayí. Kolumbijci se budou moci spolehnout na fanatické publikum. Tento faktor z nich dělá mírného favorita jihoamerického derby.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.