Brazílie – Írán 4:5 (2:3 po pen.) | Španělsko – Kazachstán 5:2 (kon.) | Portugalsko – Kostarika 4:0 (kon.)
po penal. (2:3)
Brazílie
4:5 (2:1)
Írán
Čtvrtek 22.09.2016, 00:30 • Coliseo Bicentenario, Bucaramanga (COL) • Mistrovství světa • Osmifinále

Statistiky: střely celkem: 68-42, střely na bránu: 24-18, střely mimo: 22-7, zablokované střely: 22-17, rohové kopy: 22-16, zákroky: 14-20. (07:35:32)

Těžko tomu lze uvěřit, ale Írán po fantastickém comebacku v prodloužení utekl hrobníkovi z lopaty a po penaltovém rozstřelu vyřazuje v osmifinále mistrovství světa v Kolumbii úřadující šampióny z Brazílie! První senzace je na světě. Lepší drama by nenapsal ani William Shakespeare. Írán po senzačním vyřazení šampiónů vyzve ve čtvrtfinále Paraguay. Konečný výsledek. Brazílie 4 Írán 5 na penalty.

Írán právě vstřelil branku!
    Rozhodující penaltu proměnil AHMAD ESMAEILPOUR!

3. série
    2:3
    Ahmad Esmaeilpour napálil míč doprostřed brány a vyřazuje ze hry úřadující šampióny z Brazílie! Coliseo Bicentenario je na nohou.

3. série
    2:2
    Falcão musel proměnit a proměnil, když těsně nad zemí zamířil prudkou střelou k pravé tyči.

2. série
    1:2
    Mohammadreza Sangsefidi napálil míč pod břevno, od kterého se zřejmě míč odrazil do brány!

2. série
    1:1
    Ari napálil míč směrem na bránu, jenže jeho radosti zabránila levá tyč!

1. série
    1:1
    Ali Hassan Zadeh ustál tlak a napálil míč pod horní tyč.

1. série
    1:0
    Rodrigo si vzal obrovský rozeběh a mezi nohama přízemní střelou propálil Samimiho.

Střílení penalt začíná.

Pokud jste vydrželi až do hluboké noci, musíte si mnout ruce. Írák dokázal proti Brazílii dokonat skvělý comeback, a to hned dvakrát, když po remíze 3:3 v základní hrací době v prodloužení na hattrick Falcãa odpověděl Mohammad Keshavarz. Před námi je penaltová loterie. Výsledek po prodloužení. Brazílie 4 Írán 4.

50:00
    Druhé prodloužení skončilo.

49:59
    Falcão se v závěru dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě dvě ale byly zablokovány a čekají nás penalty!

49:45
    Tiago se vydal na polovinu hřiště, aby znovu podpořil útok svého týmu a Brazílie za ovací fanoušků čeká na magický moment! Přijde?

49:14
    Dyego zkusil vypálit z pravého křídla, Samimi byl ale připraven a jeho pokus vyrazil na rohový kop.

48:54
    Před bránou Íránu bylo pořádně horko, Kanárci se ale ke střele nedostali.
    47:34 Mohammad KESHAVARZ - 4:4

47:34
    Írán bleskově odpovídá na vedoucí gól Brazílie poté, co Mahdi Javid rozdal míč doprava a MOHAMMAD KESHAVARZ (1) nádherným lobem překonal počtvrté v zápase Tiaga. Stav utkání je vyrovnaný těsně před koncem prodloužení 4:4. Asistence: Mahdi Javid (3).

Tomáš Reiner

Branky: 9. Falcão (Xuxa), 13. Falcão (Rodrigo), 29. Dieguinho, 48. Falcão – 14. Tayebi, 31. Kazemi (Tayebi), 37. Zadeh (Esmaeilpour), 48. Keshavarz (Javid), rozh. pen. Esmaeilpour

Karty:   7. Rodrigo (BRA), 34. Rato (BRA) – 23. Tayebi (IRN), 36. Tavakoli (IRN)

2:3   Ahmad Esmaeilpour (IRN)

Brazílie: Tiago (Guitta, Gian) – Rafael Rato, Ari, Dyego, Fernandinho – Rodrigo, Dieguinho, Je, Falcão (C), Bateria, Jackson, Xuxa. Trenér: Sergio (BRA).
    Írán: Samimi (Mohammadi) – Keshavarz (C), Esmaeilpour, Javid, Hassan Zadeh – Ahmadi, Kazemi, Tavakoli, Sangsefidi, Taheri, Alighadr, Tayebi, Bahadori. Trenér: Seyed Nazemalsharieh (IRN).

Rozhodčí: Ondřej Černý (CZE). Druhý rozhodčí: Kamil Cetin (TUR). Třetí rozhodčí: Yuri Ferney Garcia Sanchez (COL). Časoměřič: Sasa Tomic (CRO)