Brazílie – Írán 4:5 (2:3 po pen.) | Španělsko – Kazachstán 5:2 (kon.) | Portugalsko – Kostarika 4:0 (kon.)
po penal. (2:3)
Brazílie
4:5 (2:1)
Írán
Čtvrtek 22.09.2016, 00:30 • Coliseo Bicentenario, Bucaramanga (COL) • Mistrovství světa • Osmifinále

Írán právě vstřelil branku!
    Rozhodující penaltu proměnil AHMAD ESMAEILPOUR!
    47:34 Mohammad KESHAVARZ - 4:4

47:34
    Írán bleskově odpovídá na vedoucí gól Brazílie poté, co Mahdi Javid rozdal míč doprava a MOHAMMAD KESHAVARZ (1) nádherným lobem překonal počtvrté v zápase Tiaga. Stav utkání je vyrovnaný těsně před koncem prodloužení 4:4. Asistence: Mahdi Javid (3).
    47:16 FALCÃO - 4:3

47:16
    Brazílie právě vstřelila branku! FALCÃO (10) využil obrovské chyby v obraně v podání Hamida Ahmediho a nádherným lobem posílá Brazílii necelý tři minuty před koncem prodloužení do vedení 4:3! Kapitán Brazílie zkompletoval na turnaji druhý hattrick a namířil úřadující mistry za postupem.
    36:55 Ali Hassan Zadeh - 3:3

36:55
    Írán předvedl nádhernou kombinaci a po rychlém přenesení míče z pravé strany na levou ze středu hřiště napálil míč pod horní tyč ALI HASSAN ZADEH (4). Asistence: Ahmad Esmaeilpour (1).
    30:55 Afshin KAZEMI - 3:2

30:55
    Hossein Tayebi kolmou přihrávkou našel na levém křídle volného AFSHINA KAZEMIHO (1), který bez přípravy zamířil z úhlu ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Hossein Tayebi (1).
    28:56 DIEGUINHO - 3:1

28:56
    Brazílie právě vstřelila branku! DIEGUINHO (5) skvěle vystihl rozehrávku Íráku, který si zahrával v blízkosti brány tak dlouho s ohněm, až se popálil! Dieguinho zachoval v koncovce klidnou hlavu a krásným lobem tentokrát již překonal bezmocného Samimiho.
    13:52 Hossein TAYEBI - 2:1

13:52
    Afshin Kazemi u levé postranní čáry připravil o míč Bateriu, který si počínal v osobním souboji příliš ledabyle, a HOSSEIN TAYEBI (3) zakončil následný samostatný únik krásnou přízemní střelou k bližší levé tyči. Asistence: Afshin Kazemi.
    12:38 FALCÃO - 2:0

12:38
    Brazílie právě vstřelila branku! FALCÃO (9) přeběhl míč a Rodrigo na pravé straně hřiště rozehrál volný přímý kop, po kterém kapitána svého týmu našel krásnou přihrávkou a ten vzápětí míč patičkou uklidil v blízkosti pravé tyče do prázdné brány. Nádherně sehraná standardní situace a Brazílie vede v osmifinále mistrovství světa nad Íránem 2:0. Asistence: Rodrigo (1).
    8:37 FALCÃO - 1:0

8:37
    Brazílie právě vstřelila branku! Xuxa na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a nádherným přetaženým centrem našel FALCÃA (8), který pohotovým volejem po zemi zamířil mezi nohy bezmocného Samimiho. Asistence: Xuxa (6).

Tomáš Reiner

Branky: 9. Falcão (Xuxa), 13. Falcão (Rodrigo), 29. Dieguinho, 48. Falcão – 14. Tayebi, 31. Kazemi (Tayebi), 37. Zadeh (Esmaeilpour), 48. Keshavarz (Javid), rozh. pen. Esmaeilpour

Karty:   7. Rodrigo (BRA), 34. Rato (BRA) – 23. Tayebi (IRN), 36. Tavakoli (IRN)

2:3   Ahmad Esmaeilpour (IRN)

Brazílie: Tiago (Guitta, Gian) – Rafael Rato, Ari, Dyego, Fernandinho – Rodrigo, Dieguinho, Je, Falcão (C), Bateria, Jackson, Xuxa. Trenér: Sergio (BRA).
    Írán: Samimi (Mohammadi) – Keshavarz (C), Esmaeilpour, Javid, Hassan Zadeh – Ahmadi, Kazemi, Tavakoli, Sangsefidi, Taheri, Alighadr, Tayebi, Bahadori. Trenér: Seyed Nazemalsharieh (IRN).

Rozhodčí: Ondřej Černý (CZE). Druhý rozhodčí: Kamil Cetin (TUR). Třetí rozhodčí: Yuri Ferney Garcia Sanchez (COL). Časoměřič: Sasa Tomic (CRO)