Chabarovsk – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 5:2 (kon.) | Kunlun – Soči 2:1 (kon.)
Novokuzněck – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 3:2 (2:1 po s.n.) | Jokerit – Viťaz 3:4 (0:2 po s.n.)
Minsk – Jaroslavl 2:0 (kon.) | Záhřeb – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | HC Slovan – Petrohrad 0:6 (kon.)
po s.n. (0:2)
Jokerit Helsinky
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 04.10.2016, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (20:01:57)

Viťaz se nakonec stává překvapivým vítězem tohoto duelu. Jokerit byl před zápasem pasován do role favorita, nicméně moc dobře nezvládl druhou polovinu první třetiny a vlastně i celou druhou, takže se musel smířit s porážkou po nájezdech. Penaltovou loterii totiž jeho soupeř hladce ovládl. Dodjme, že českou stopu nechal na utkání i hostující útočník Horák, který skóroval na 1:2 ve druhé třetině.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz.
    Autorem vítězné branky je NIKITA VYGLAZOV.

2. série
    0:2
    A je konec. Helenius nevyzrál na další zakončení, tentokráte od Vyglazova, a Viťaz tak získává bod navíc.

2. série
    0:1
    Joensuu taktéž na Säteriho nevyzrál.

1. série
    0:1
    Aaltonen proměňuje a posílá Viťaz do vedení.

1. série
    0:0
    Salminenovu střelu vychytal Säteri.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení, které až na jedno vyloučení vlastně nic nepřineslo, nám o vítězi nerozhodlo, následovat tedy budou samostatné nájezdy. Než se vrhneme do penaltového rozstřelu, doplňme údaj o návštěvnosti. Dnešnímu duelu přihlíží 8727 diváků.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Tohle jsou nepříjemné zprávy pro domácí celek. Vůbec jeho první vyloučení v tomto utkání přichází v opravdu pořádně nevhodnou dobu.

Dnešní utkání sleduje 8727 diváků.

64:15
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Topi Jaakola – 2 min., vysoká hůl).

64:00
    Zbývá minuta do konce prodloužení. Už jen chvilku se může hrát přes čas. Salminen se před pár okamžiky ocitl v dobré pozici, ale se svým zakončením nebyl úspěšný.

62:26
    Hostující Kempe se nyní snažil prosadit bekhendem, bohužel pro Viťaz neúspěšně. Svůj pokus totiž usměrnil jen nad Heleniusovu branku.

61:55
    Dvě minuty z prodloužení jsou pryč. Ani jeden z týmů neměl k rozhodující bance vyloženě blízko.

60:50
    O'Neill nejprve pálil vedle, po něm také Genoway, ovšem Säteri mezi třemi tyčemi dokázal zasáhnout. Na druhé straně se Viťaz též neprosadil, Helenius byl mužem na svém místě.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 4. Joensuu (Regin, Salminen), 39. O'Neill (Ch. Genoway, A. Kulda), 51. A. Kulda (Joensuu, Salminen) – 15. Kokšarov (Al. Stěpanov, Gimajev), 22. Horák (Šitikov), 34. Kempe (Kopejkin, Katičev), rozh. náj. Vyglazov