Olomouc – Chomutov 1:4 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 2:0 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:5 (kon.)
Třinec – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Jihlava – Kladno 0:3 (kon.)
Berani Zlín
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HC Litvínov
Pátek 07.10.2016, 17:00DHL Extraliga juniorů • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké odpoledne ze Zlína. Dnes uvidíme jedenácté kolo juniorské extraligy a konkrétně zápas mezi domácím Zlínem a hosty z Litvínova.

Zlín se momentálně nachází na 12. místě tabulky s 14 body za čtyři výhry v základním hracím čase, za jednu výhru v prodloužení a pět proher při vyrovnaném skóre 29:31.
    Zlín se s Litvínovem v dosavadním ročníku ještě neutkal. V tomto kole bude mít výhodu domácího prostředí, kde jsou zlínští Ševci zatím rozhodně silnější a padli jen s Třincem.

Nejproduktivnější hráči Zlína
    Jan Václavek – 13 bodů (3+10)
    Petr Miko – 8 bodů (4+4)
    Štěpán Fryšara 7 bodů (5+2)

Litvínov je na tom tabulce rozhodně lépe než domácí – 6. místo, ale co se týče bodů, tak hostě mají pouze o tři více a to 17. Jde vidět, že tabulka je po 10 kolech velmi vyrovnaná.
    Litvínov přijede do Zlína přerušit sérii proher ve venkovních zápasech. Z posledních 4 zápasů sice dva vyhráli, ale to měli výhodu domácího prostředí. Poslední dva, které hráli venku, prohráli, a proto mají o motivaci postaráno.

Nejproduktivnější hráči Litvínova
    Jan Bečvář – 12 bodů (7+5)
    Tomáš Fencl – 8 bodů (4+4)
    Jan Dufek – 8 bodů (4+4)

PSG Zlín: Huf(Šimonů) – Kosorin, Augustin, Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Kenša, Miko, Václavek, Karafiát, Bainar, Strmiska, Stiksa, Horváth

HC Litvínov: Chour(Kovařík) – Franc, Havlík, Březák, Brejžek – Macháč, Kučera, Schmidmayer, Drašar, Vébr, Bárdoš, Fencl, Chmelař, Horák, Jícha, Dufek, Havelka

Rozhodčí: Kika-Goňa,Novák.

00:01

00:48
    První vážnější šance domácích, kdy gólman hostí Chour vyrzil střelu od modré pouze před sebe, ale zlínský útočník na odražený puk nedosáhl. Hraje se v pásmu hostí.

01:56
    Chour raději skryl kotouč v lapačce před najíždějícím útočníkem domácích. Vhazuje se v obranném pásmu hostí.

03:00
    Hra je přerušena, jeden z domácích hráčů zůstal ležet na zemi. Ale už se zdá být v pořádku a míří ke střídačce. Vhazování ve středním pásmu.

03:26
    Chyba v rozehrávce hostí, domácí šli do přečíslení, ale nakonec je z toho jen vhazování v útočném pásmu po střele Procházky.

04:57
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Shmidmayer – 2 min., podražení).

05:34
    Domácí kombinují v útočném pásmu a už si dokázali najít i prostor ke střele. Od modré vypálil Gazda, Chour je zatím pozorný.

06:33
    Domácím se nepovedl přechod do útočné třetiny a je z toho zakázané uvolnění.

06:57
    Hosté v plném počtu. Domácí si za celou přesilovku vytvořili pouze jedinou střelu, hosté se ubránili bez větších potíží.

07:56
    Domácí Bainar vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hufem.

08:02
    Hostující Jícha se ihned po buly dostal do dobré příležitosti, ale trefil pouze prostředek branky. Další vhazování v obranném pásmu domácích.

08:44
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí útočník KARAFIÁT JIŘÍ se dostal ke střele z mezikruží a propálil hostující Choura! Karafiát se dokázal trefit přesně mezi vyrážečku a výstroj hostujícího gólmana, který neměl šanci. Asistence: Kolařík Michal

10:25
    Hostě jsou teď malinko aktivnější, domácí obrana zatím vše odvrací, někdy i s dávkou štěstí.

11:53
    Domácí asi na minutu zamkli hosty v jejich třetině, ale nedokázali vystřelit na bránu. Hosté se poté pustili do protiútoku, který měl krátkého trvání.

12:41
    Nepřesnost v domácí rozehrávce, která ústí v zakázané uvolnění domácích.

13:32
    Hosté teď několikrát nahazovali kotouč od modré na teč, ale pouze v jediném případě puk propadl až k Hufovi, který s tečí neměl problém. Teď opět hrají domácí.

15:38
    Hostující Schmidmayer se ocitl v obrovské šanic tváří tvář Hufovi, ale neuspěl.

15:57
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Fryšara – 2 min., krosček).

16:10
    Huf nyní předvedl krásný zákrok vyrážečkou proti střele od modré. Hosté po buly i nadále kombinují v útočné třetině.

16:52
    Hostující Březák je hlavním střelcem Litvínova v této přesilovce, první jeho střelu Huf vyrazil do rohu, na druhou už nedosáhl a kotouč mířil jen těsně kolem pravé tyče.

17:38
    Havelka šikovně tečoval nahození od modré, puk znovu míří těsně vedle domácí branky.

17:57

18:13
    Hosté se vymanili z tlaku domácích pouze za cenu zakázaného uvolnění.

18:48
    Bylo nařízeno trestné střílení! Hostující Chmelař jel sám na Hufa, ale byl podražen.

18:48
    Chmelař nic nevymýšlel a zkusit Hufa prostřelit, ten zůstal klidný a připsal si jistý zákrok.

19:07
    Střela od modré hostujícího Březáka, Huf opět jistě vyrazil kotouč do rohu.

20:00

Mohli jsme vidět bojovný hokej z obou stran, kdy lehce navrch mají domácí, ale i hosté si dokázali vytvořit šance. Nejvíce mohou litovat neproměněného trestného střílení. Také byl k vidění pár ostrých hitů, uvidíme, co nám přinesou další dvě třetiny.

20:01

20:05
    Ihned po buly se hosté dostali do ofsajdu.

20:35
    Domácí drželi hosty v jejich obranné třetině, ti se dostali z tlaku oouze za cenu zakázaného uvolnění,

21:48
    Hostující obránce Franc prověřil Hufa, ten předvedl krásný zákrok lapačkou.

22:36
    Strmiska nádhernou nahrávkou uvolnil Horvátha, který tváří tvář Chourovi nedokázal puk dostat do sítě. Chour si vyborně pohlídal bližší tyčku.

23:13
    Další šance domácích ! Gazda si najel mezi kruhy a vystřelil těsně vedle pravé tyče Chourovi brány.

24:03
    Domácí přejel útočné pásmo příliš rychle, je z toho ofsajd.

24:16
    Hra je přerušena, jeden z domácích zůstává ležet na ledě. Tak nějaké chvilce se zvedá a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku. Vhazovat se bude před Hufem.

24:29
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Václavek – 2 min., sevření puku rukou).

24:50
    Další krásný zákrok Hufa ! Domácí gólman si počkal na střelu od modré a neměl problém puk chytit do lapačky.

25:33
    Vhazování proběhne ve středním pásmu, jelikož puk se dostal mim kluziště od jednoho z hostujících hráčů.

26:29
    Domácí v plném počtu. Hostům se tahle přesilovka vůbec nepovedla, měli pouze jedinou střelu na branku.

27:01
    Václavek krásně naservíroval puk Horváthovi, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal skórovat.

28:25
    Hosté se dostali ke střele ovšem z velkého úhlu a tak Huf neměl problém připsat si další zákrok.

29:53
    Huf raději podržel kotouč v rukavici, bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

30:07
    Na druhé straně Chour také raději přikryl kotouč a máme tu vhazování na opačné straně kluziště.

30:26
    Velká chyba v rozehrávce hostí, kterou ale domácí nevyužili. Václavkovi sjel kotouč z čepele a nebezpečí proto pominulo.

32:22
    Nyní se hra přelívá z jedné třetiny do druhé, oba týmy mají snahu jít do zakončení, ale obrany obou celků jsou prozatím pozorné.

33:34
    Jeden z hostujících hráčů přejel útočnou třetinu příliš rychle – ofsajd.

34:36
    Máme tu další ofsajd domácích a to značí vhazování ve středním pásmu. Ve druhé třetině je hra daleko více rozkouskovaná.

34:55
    Úmyslný ofsajd hostí. Vhazování před Chourem.

35:24
    A další ofsajd hostí.

37:04
    Chour teď měl menší problémy s nahozením od modré, ale nakonec dokázal kotouč zkrotit.

37:37
    Nadějná akce domácích, kdy střelu od modré zkoušeli tečovat hned dva hráči, ale nakonec kotouč míří mimo branku.

38:46
    Domácí BAINAR VIKTOR se ocitl v nájezdu sám na hostujícího gólmana, trochu si pohrál s kotoučem a zakončil nekompromisně k tyči ! Asistence: Augustin Patrik

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli daleko více přerušení než v té první a možná i proto bylo méně šancí. Ale oba týmy hodně bojují a nenechávají ani metr prostoru tomu druhému. Zlínu se podařilo v závěru třetiny vstřelit ještě branku, takže do té třetí vstoupí s dvoubrankovým náskokem.

40:01

41:14
    Domácí Bainar jel sám na branku, snažil se trefit horní růžek Chourovi branky, ale přestřelil. První velká šance ve třetí třetině.

42:35
    A znovu to jsou domácí, kteří jsou velmi aktivní ze začátku třetiny a snaží se přidat třetí gól. Tentokrát ovšem hostující obrana jejich snahu zlikvidovala.

44:07
    Domácí prověřili Choura z velké vzdálenosti, hostující gólman okamžitě zakládá protiútok.

45:03
    Další velká šance, kterou měl tentokrát domácí Horváth. Zrychlil do útočné třetiny a sám pálil mezi kruhy, Chour jeho střelu vyrazil.

47:12
    Hostující Bárdoš v obrovské šanci minul branku! Ocitl se sám před odkrytou svatyní domácího Hufa, ale nedokázal přesně zamířit.

47:57
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Bainar – 2 min., vysoká hůl).

49:07
    Hostující Dufek si krásně nabruslil na střed kluziště a nebezpečně vypálil, Huf jistým zákrokem udržel nulu na svém kontě.

49:57

50:43
    Domácí se osvobozující pouze za cenu zakázaného uvolnění.

50:58
    Huf kryje další střelu hostí a i díky němu domácí zatím neinkasovali.

52:23
    Domácí drželi hosty v jejich pásmu až gólman Chour raději podržel kotouč. Bude se vhazovat právě před Chourem.

53:35
    Hra je teď hodně vyrovnaná, domácí pozorně brání a hosté se snaží vstřelit gól, který by jim dal ještě naději na vyrovnání.

54:36
    Chour si pohlídal střelu z úhlu a jelikož nestihl už rozehrát, bude se před ním také vhazovat.

54:49
    Od modré hezky vystřelil Padrnos, Chour vyrazil jeho střelu levým betonem.

55:40
    Domácí se osvobozují z tlaku jen díky zakázaněmu uvolnění,

55:40
    Oddechový čas pro domácí.

56:17
    Václavek se krásně prokličkoval až k Chourovi, ten mu v poslední chvíli kotouč vypíchl.

57:51
    Zakázané uvolnění hostí, kteří se nemohou dostat do nějakého tlaku a tudíž vstřelit aspoň jednu branku.

58:29
    Od modré vystřelil Franc, Huf kotouč viděl také bez problémů chytil.

58:29
    Oddechový čas pro hosty.

58:29
    Hosté hrají v 6 po oddechovém času!

59:33
    Domácí Procházka ukázal obětavost a skočil do střely hostí, která mohla skončit gólem.

Po velkém boji domácí zaslouženě vyhrávají zápas výsledkem 2:0. Domácí Huf s přehledem vychytal čisté konto, kdy ale celý tým PSG dnes ukázkově bránil. Hosté si vytvořili jen minimum šancí, které navíc nedokázali proměnit. (18:58:05)