Columbus – Boston 1:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:4 (kon.) | Florida – Tampa 0:0 (odl.)
Montreal – Toronto 6:1 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 5:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 4:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Boston Bruins
Pátek 07.10.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

V pátek v noci je na programu velice zajímavý souboj mezi dvěma týmy, které během letošní přípravy NHL ještě ani jednou nevyhrály v základní hrací době. Columbus Blue Jackets vyzve na svém ledě Boston.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Werenski, Jones, Murray, Savard, Nutivaara, Johnson – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, Wennberg, Bjorkstrand – Saad, Gagner, Foligno (C) – Calvert, Karlsson, Anderson. Hlavní trenér: John Tortorella.

Boston Bruins: Chudobin (Subban) – Ehrhoff, Miller, Liles (A), Carlo, Morrow, O'Gara – DeBrusk, Nash, Griffith – Beleskey (A), Czarnik, Heinern – Kuraly, Moore (A), Hayes – Schaller, Acciari, Randell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Brian Pochmara, TJ Luxmore. Čároví: David Brisebois, Tony Sericolo.
    Krásná Nationwide Arena krátce před začátkem střetnutí.

Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ledě Nationwide Areny a za pár okamžiků bude moci utkání mezi Columbusem Blue Jackets a Bostonem začít.

00:01

0:30
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brone Jenner – 2 min., vražení na hrazení).

1:38
    Columbus vstoupil do utkání velice dobře a po pouhých 30 sekund šel do oslabení. Bruins mají k dispozici přesilovou hru, kterou se jako první pokusil využít John-Michael Liles, jeho následný pokus ale vyrazil pozorný a připravený Sergej Bobrovsky, který si připsal první úspěšný zákrok v dnešním zápase.

2:28
    Christian Ehrhoff se dostal dvě sekundy před koncem přesilové hry Bruins ke střele, obránce Bostonu ale pálil těsně mimo.

2:34
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston Bruins sice přesilovou hru nevyužil, pouhé čtyři sekundy po jejím skončení se ale prosadil MATT BELESKEY, který před bránou skvěle tečoval střelu Colina Millera od modré čáry a usměrnil puk vedle levého betonu Sergeje Bobrovskyho. Asistence: Colin Miller a Christian Ehrhoff.
    2:34 Matt BELESKEY - 0:1

2:57
    Jack Johnson předvedl krásný hit, když si u mantinelu počíhal na Roba O'Garu.

3:52
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Noel Acciari – 2 min., podražení).

05:24
    Bruins se v rozpětí pouhých dvanácti sekund dostali v oslabení ke dvěma střelám, Austin Czarnik ani Matt Beleskey ale tvrdou střelou na brankáře Sergeje Bobrovskyho vyzrát nedokázali!

5:56
    Blue Jackets nesehráli přesilovou hru vůbec dobře a nedostali se ani k jedné střele. Krátce po skončení početní výhody to vzápětí zkusil Brandon Dubinsky, na jeho pokusu si ale pochutnal Anton Chudobin.

7:16
    Vzápětí to zkusil Brandon Saad, jehož střela byla nebezpečná a mířila do horní části brány, Anton Chudobin ji ale skvělým zákrokem zneškodnil.

7:16
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jimmy Hayes – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

8:02
    Bruins vyrazili v oslabení do přečíslení dva na jednoho, v obraně ale předvedl skvělý obraný zákrok Cam Atkinson.

8:39
    Brandon Saad nebezpečně vypálil, jeho následná střela ale minula Chudobinovu bránu.

9:17
    Blue Jackets nevyužili ani druhou přesilovou hru a zatím se marně snaží odpovědět na brzké vedení Bruins. Columbus se během úvodních devíti minut dostal pouze ke dvěma střelám na bránu.

9:38
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Matt Calvert – 2 min., vražení na hrazení).

9:38
    Brandon Dubinsky vyhrál v obranném pásmu vhazování proti Mattovi Beleskeymu a Blue Jackets mohli vyhodit puk ze svého pásma.

11:11
    Joe Morrow napřáhl od modré čáry k táhlé střele s příklepem, jeho následný pokus ale zastavil pozorný Sergej Bobrovsky.

12:44
    Vyloučený Matt Calvert se vrátil zpět z trestné lavice a ani jeden z týmů zatím nevyužil ani jednu ze dvou přesilových her.
    Seznamte se! Brankář domácího Columbusu Sergej Bobrovsky.

13:17
    Matt Calvert odvedl v obraně dobrou práci, když zablokoval prudký pokus z hole obránce Bruins Colina Millera.

13:50
    Matt Calvert se vydal z obranného pásma do útoku a vzápětí se sám dostal ke střele, tu ale zablokoval dobře postavený Joe Morrow.

14:10
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Cam Atkinson – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

14:10
    Cam Atkinson usedl na trestnou lavici a Boston Bruins si po krátké reklamní přestávce zahraje třetí přesilovou hru, která potrvá čtyři minuty!

14:35
    Colin Miller vypálil nebezpečně z levého křídla, Sergej Bobrovsky ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus ukryl ve své výstroji!

14:58
    Seth Jones se pokusil skórovat v oslabení a jeho následná střela mířící pod horní tyč se od masky Antona Chudobina odrazila do ochranné sítě!

16:51
    Colin Miller vypálil od modré čáry, jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila a od ochranného skla se odrazila mimo ledovou plochu.

18:11
    Boston nedokázal využít dvojnásobné přesilové hry a vyloučený Cam Atkinson se vrátil zpět na ledovou plochu.

18:20
    John-Michael Liles trefil pouze clonícího Jacka Johnsona a Sergej Bobrovsky zasahovat nemusel.

18:54
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., podražení).

18:54
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Scott Hartnell – 2 min., hrubost).

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

19:16
    Sam Gagner prověřil pozornost Antona Chudobina prudkou střelou, brankář Bruins ale zůstává nepřekonán.

20:00

Boston Bruins sice úvodní přesilovou hru zápasu, ve kterém se poměrně hodně vylučuje, neproměnil. Pouhé čtyři sekundy po jejím skončení se ale po skvělé tečí prosadil Matt Beleskey, který po necelých třech minutách poslal Bruins do brzkého vedení. Oba týmy si během úvodní části zápasu zahrály tři přesilové hry, ani jednu ale využít nedokázaly. Skóre po první třetině. Columbus Blue Jackets 0 Boston Bruins 1.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:03.

Statistiky po první třetině: střely na bránu: 5-10, zablokované střely: 3-3, hity: 4-2, trestné minuty: 10-6.

20:01

20:04
    V Nationalwide Areně začala prostřední část zápasu mezi Columbusem a Bostonem, do které hostující Bruins zásluhou Matta Beleskeyho vstupují s vedením 1:0.

20:58
    Sam Gagner se dostal ke střele, jeho pokus ale bez potíží zastavil bezchybný Anton Chudobin.

21:20
    Oba dva týmy v rychlém sledu předvedly jeden ostrý hit, ten byl ovšem zároveň čistý, takže vylučovat se nebude.

22:39
    David Savard nebezpečně vypálil, jeho následná střela ale zamířila vedle levé tyče.

23:17
    Riley Nash mířil přesně k pravé tyči, jenže Sergej Bobrovsky vytáhl skvělý zákrok a levým betonem jeho pokus vyrazil!

24:37
    William Karlsson minul bránu Antona Chudobina a Blue Jackets zatím pálí poměrně hodně nepřesně. Většina střel Columbusu končí mimo.

25:07
    Brandon Saad a Sam Gagner se během pouhých sedmi sekund dostali ke střele, Anton Chudobin ale předvedl pěkný dvojitý zákrok a puk za svá záda nepustil!

26:00
    Bruins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Chudobinovou bránou.

26:20
    Oba týmy se na začátku prostřední části prezentují hodně fyzickým hokejem a navzájem si v rámci pravidel znepříjemňují život.

27:11
    Jen, co jsem to dořekl, Josh Anderson si v dresu Columbusu u mantinelu počíhal na Tylera Randella.

27:31
    Zach Werenski napřáhl k pěkné střele, následný pokus obránce Blue Jackets se ale mezi tři tyče nevešel.
    Rozhovor s Mattem Beleskeym, střelcem úvodní branky.

28:01
    Jake DeBrusk se ocitl před bránou ve skvělé šanci, jenže z blízkosti trefil pouze beton Sergeje Bobrovskyho, který skvělým zákrokem zabránil Bostonu ve vstřelení druhého gólu!

29:14
    Anton Chudobin opustil svou bránu a v polovině zápasu ho nahradil mezi třemi tyčemi Malcolm Subban.

29:27
    Oliver Bjorkstrand nebezpečně vypálil, jeho následná střela ale bránu Antona Chudobina neohrozila a zamířila mimo.

29:27
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brando Carlo – 2 min., držení protihráče).

30:02
    Alexander Wennberg se jako první pokusil využít přesilovou hru, jenže jeho následná střela zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Malcolm Subban.

31:40
    Dvě střely Bostonu v rychlém sledu byly zablokovány, a tak to vzápětí zkusil Seth Griffith, jeho prudká střela s příklepem ale zamířila pouze do výstroje Sergeje Bobrovskyho.

32:59
    Columbus měl před pár okamžiky k dispozici přesilovou hru, jenže ani tentokrát se mu ji nepodařilo využít.

33:42
    Boone Jenner krásně objel bránu a pokusil se puk zasunout k tyči, jenže Malcolm Subban se dokázal včas přesunout a jeho drzí pokus zastavil!

34:51
    Jimmy Hayes v rychlém sledu dvakrát vypálil, oba jeho pokusy ale bránu Sergeje Bobrovskyho minuly.

36:00
    Do konce druhé třetiny zbývají odehrát čtyři minuty a Boston Bruins stále drží těsné jednobrankové vedení.

36:48
    Joe Morrow se pokusil zdvojnásobit vedení svého týmu, jenže jeho následná střela skončila na výstroji Sergeje Bobrovskyho.

37:02
    Sergej Bobrovsky sice v úvodu zápasu rychle inkasoval, jenže od té doby zamkl svou bránu na sto západů.

37:23
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Beleskey – 2 min., nedovolené bránění).

38:19
    Brandon Dubinsky mohl využit přesilovou hru a konečně vyrovnat na kýžených 1:1, jenže jeho následná střela byla sražena těsně mimo!

39:09
    Sean Kuraly nebezpečně vypálil bekhendem poté, co se dostal v blízkosti brány k dorážce, Sergej Bobrovsky ale proti Bruins vytáhl fantastický dvojitý zákrok!

39:24
    Matt Beleskey se vrátil zpět na led a Boston hraje v plném počtu.

40:00

Druhá třetina byla mnohem vyrovnanější a Columbus byl dokonce střelecky mírně aktivnější, ani jednomu z týmů se ovšem skórovat nepodařilo, a tak stav utkání v Nationwide Areně stále určuje branka Matta Beleskeyho z úvodu zápasu. Skóre po druhé třetině. Columbus Blue Jackets 0 Boston Bruins 1.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:52.

Statistiky po druhé třetině: střely na bránu: 17-20, zablokované střely: 5-7, hity: 13-5, trestné minuty: 10-10.

40:01

40:12
    V Nationwide Areně začala závěrečná část zápasu, do které Boston vstupuje po bezbrankové druhé třetině s vedením 1:0.

41:26
    Markus Nutivaara předvedl pěkný hit, když u mantinelu tvrdě a zároveň čistě dohrál Jimmyho Hayse.

43:46
    Scott Hartnell minul bránu a Boston může přejít do rychlého protiútoku.

43:53
    Blue Jackets minuli bránu a Rob O'Gara založil rychlý protiútok přihrávkou na Jakea DeBruska, který nabral na pravém křídle rychlost a poté před bránou našel SETHA GRIFFITHA, který do jeho přihrávky pouze nastavil hůl a poslal puk za záda bezmocného Sergeje Bobrovskyho. Asistence: Jake DeBrusk a Rob O'Gara.

44:51
    David Savard se pokusil po necelé minutě od druhého inkasovaného gólu Columbusu vyrovnat, jeho střela ale skončila na výstroji Malcolma Subbana.

45:23
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Joe Morrow – 2 min., vražení na hrazení).

46:49
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets konečně využívají jednu z mnoha přesilových her a BRANDON SAAD po rychle sehrané akci vrací Columbus zpět do zápasu!! Sergej Bobrovsky rychle rozehrál na Setha Jonese, který kolmou přihrávkou přihrál na levém křídle do jízdy Brandonovi Saadovi, který si v levém kruhu pro vhazování srovnal puk mezi trojicí protihráčů na hůl a poté střelou po ledě zamířil mezi betony Malcolma Subbana Asistence: Seth Jones a Sergej Bobrovsky.
    46:49 Brandon SAAD - 1:2

47:17
    Josh Anderson vzápětí mohl vyrovnat, to by ale jeho prudká střela nesměla zamířit těsně vedle.

49:12
    Zach Werenski se během pouhých třinácti sekund dostal dvakrát do zakončení, jenže obě jeho střely byly nepřesné a zamířila mimo.

50:06
    Vzápětí to zkusil na straně Columbusu David Savard, také jeho pokus ale minul bránu Malcolma Subbana.

50:58
    Tyler Randell odvedl v obraně dobrou práci, když do dalšího zakončení nepustil Setha Jonese a jeho pokus zablokoval.

52:00
    Do konce utkání zbývá odehrát osm minut a během dosavadního průběhu zápasu jsme byli svědky celkem deseti přesilových her, z nichž využita byla pouze jedna.

53:19
    Sean Kuraly vypálil a Sergej Bobrovsky si připsal úspěšný zákrok.

53:43
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Rob O'Gara – 2 min., hákování).

54:25
    Columbus má k dispozici v dnešním zápase sedmou přesilovou hru a ideální možnost dotáhnout jednobrankový náskok Bostonu Bruins. Jako první se o to pokusil pěknou tečí Nick Foligno, Malcolm Subban byl ale na svém místě.

55:06
    Sam Gagner se v dnešním zápase dostal již ke čtvrté střele, ani tentokrát ale na pozorného brankáře Bostonu nevyzrál. Malcolm Subban si připsal další úspěšný zákrok.

55:16
    Zach Werenski ukazuje, že není bůh ví jaký střelec, když se dostal k další střele, ta ale potřetí v řadě zamířila mimo.

57:12
    Boston vyhodil puk na zakázané uvolnění a hlavní trenér Bruins Claude Julien si vyžádal oddechový čas.

58:27
    Columbusu už nezbývá příliš času na vyrovnání a pomalu se blíží chvíle, kdy do hry naskočí šestý hráč.

58:30
    Sergej Bobrovsky vystartoval na střídačku a Blue Jackets to zkouší během závěrečné minuty a půl sekund ve hře bez brankáře!

58:55
    David Savard minul bránu a následnou akci Blue Jackets zastavilo postavení mimo hru, po kterém si domácí trenér John Tortorella vyžádal oddechový čas.

59:20
    Hra byla přerušena a do konce utkání zbývá odehrát pouhých 40 sekund. Podaří se Columbusu vyrovnat?

59:48
    Blue Jackets si vytvořili obrovský tlak, jenže Malcolm Subban vytáhl skvělý zákrok a dvanáct sekund před koncem zápasu podržel svůj tým nad vodou!

59:56
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (John-Michael Liles – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:59
    Columbus si během posledních čtyř sekund vytvořil obrovský závar, jenže následná střela zamířila mimo a Boston už o dnešní vítězství nic nepřipraví!

Boston dlouho vedl v Nationwide Areně gólem Matta Beleskeyho ze třetí minuty utkání, na který až na začátku třetí třetiny navázal Seth Griffith. Columbus si poté zahrál šestou přesilovou hru v zápase a zásluhou bleskově sehrané akce se mu ji podařilo využít, když se prosadil Brandon Saad, který vrátil Blue Jackets zpět do zápasu. Domácí hokejisté si v závěru při hře bez brankáře vytvořili tři slibné šance, vyrovnat už se jim ale nepodařilo. Bruins dnes na ledě Columbusu vítězí, již za sedm dní se ale oba týmy střetnou znovu v ostrém zápase NHL. Konečný výsledek. Columbus Blue Jackets 1 Boston Bruins 2.
    Rozhovor se střelcem vítězného gólu Sethem Griffithem.

Statistiky: střely na bránu: 28-22, zablokované střely: 5-10, hity: 14-11, trestné minuty: 10-16.

1. Seth Griffith (BOS) 1+0
    2. Brandon Saad (CBJ) 1+0
    3. Sergej Bobrovsky (CJB) 58:15 minut., 22 zákroků., 2 góly, úspěšnost zákroků 90,9% (03:38:23)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 47. Saad (Jones, Bobrovsky) – 3. Beleskey (Miller, Ehrhoff), 44. Griffith (DeBrusk, O'Gara)

Boston Bruins: Chudobin (30. Subban) – Ehrhoff, Miller, Liles (A), Carlo, Morrow, O'Gara – DeBrusk, Nash, Griffith – Beleskey (A), Czarnik, Heinern – Kuraly, Moore (A), Hayes – Schaller, Acciari, Randell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Brian Pochmara, TJ Luxmore. Čároví: David Brisebois, Tony Sericolo