Lipt. Mikuláš – Žilina 2:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nitra 5:2 (kon.) | Martin – Trenčín 2:3 (1:2 po s.n.)
Nové Zámky – Zvolen 1:5 (kon.) | Poprad – Košice 3:4 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HK VITAR Martin
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 07.10.2016, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Máme za sebou prvú šestinu Tipsport ligy, po jej skončení je Martin na siedmom mieste so ziskom 12 bodov a skóre 21:28, hostia z Trenčína sú na priebežnej piatej priečke, keď nazbierali 16 bodov a majú aktívne skóre 24:20.

Martinčania, ako už tradične, bodujú najmä na domácom ľade, kde už dokázali zdolať Poprad, Liptovský Mikuláš aj Nové Zámky, podľahli na ňom len Bystrici. Doma martinskí brankári nedostali gól už 148 minút! V minulom kole cestovali zverenci trénera Paukovčeka do Košíc, kde inkasovali vysoký prídel 3:9, od toho zápasu však mali dostatok času, aby sa otriasli a pripravili na nový duel. Mužstvo bolo navyše posilnené dvoma legionármi, fínskym krídelníkom Antti Höllim a ruským hokejistom Sergejom Korostinom.

Dukla v posledných štyroch zápasoch bodovala, hoci prehra po predĺžení doma s Popradom, ani strata dvojgólového vedenia v Nových Zámkoch, mužstvo príliš nehriala. V tíme chýba zranený Marcel Hossa, postupne si hráči z prvých troch útokov otvárajú svoje strelecké konto v novom ročníku. Ako posledný z prvých troch formácii ešte neskóroval Lukáš Novák. Pred týždňom si zverenci trénera Holaňa poradili doma s Mikulášom 6:1 a potom viedli 2:0 v Nových Zámkoch po dvoch tretinách, ale domáci dvoma zásahmi dostali duel do predĺženia, kde rozhodli.

V prvom vzájomnom zápase týchto súperov v sezóne sa zrodila pomerne jasná výhra Trenčanov na vlastnom ľade.

1.kolo

9.9.2016

HK Dukla Trenčín – MHC Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 14. Pardavý (M. Novák, Drgoň), 18. Tybor (Gašparovič, Albers), 25. R. Dlouhý (L. Novák), 42. Veilleux (Drgoň, M. Novák), 49. Veilleux (Bohunický, Hatala) – 45. Bílek (Heizer, Koyš)

Vylúčení: 12:10, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 33:30

Rozhodovali: V. Snášel – R. Bednár, R. Gajan, 2121 divákov

HK Dukla Trenčín: Chábera – Drgoň, M. Novák, Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Ryzák, Holenda – L. Novák, R. Dlouhý, Marc. Hossa – Jak. Gašparovič, Mich. Hlinka, Tybor – Sojčík, Veilleux, D. Novák – Pardavý ml., J. Švec, Briestenský

MHC Martin: Dzubina – Fabian, Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Rusina, Jendroľ, Vyskoč – Koyš, Heizer, Bílek – Murček, Galamboš, Pokrivčák – Rzavský, Dokshin, Nemček – Poliaček, Surovka, Ambroz
    Na zápas sa teší aj Trenčan Michal Novák

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHC Martin: Corbeil – Brňák, Tabaček, Rantanen, Salija, Pulli, Dvořák, Leško, Pacalaj – Koyš, Heizer, Dírer – Rzavský, Galamboš, Pokrivčák – Korostin, Dokšin, Hölli – Poliaček, Surovka, Nemček

Dukla Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, M.Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Sojčík, R.Dlouhý, L.Novák – Gašparovič, Kalináč, Tybor – Hlinka, Veilleux, Ölvecký – Briestenský, J.Švec, D.Novák

Rozhodca: Baluška, Husár – Kacej, J.Tvrdoň.

Rozhodcovská štvorica na ľade, aj hostia v červenom, v bránke s Janom Cháberom, aj domáci v bielych dresoch, ich svätyňu bude chrániť Kanaďan Mathieu Corbeil.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Domáci to skúsili nahodením puku do pásma, ale Drgoň dostal puk do stredného pásma.

00:35
    Druhý pokus o útok ukončila strela Dírera z ľavého krídla, ktorá však bola nepresná.

01:24
    Tybor sa snažil predrať do koncovky, ale po prechode útočnou modrou ho eliminoval obranným zákrokom Galamboš.

01:35
    Po vyhratom vhadzovaní v pásme zakončoval spomedzi kruhov bekhendom Olvecký, Corbeil puk dobre videl a vyrazil do rohu.

02:14
    Martin dal gól!
    Fínsky krídelník ANTTI HOLLI nabral rýchlosť po pravom krídle, prešmykol sa okolo Ryzáka a natlačil pred bránu, položil si Cháberu a skóroval.
    02:14 HOLLI - 1:0

02:31
    Domáci pri chuti, Dukla vyhadzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.

02:44
    Štvrtá formácia Trenčanov nahodila na bránu, pred dobiedzajúcim Švecom brankár domáceho tímu radšej puk pridržal a prerušil hru.

02:54
    Dukla vyhrala vhadzovanie, nastrelenie Drgoňa od modrej nik nedokázal pred bránou tečovať.

03:35
    Gašparovičov strelecký pokus z pravého kruhu pripravený Corbeil pokryl.

04:31
    Antti Holli opäť robil vietor v defenzíve Trenčanov, tentoraz to zvládli.

04:40
    Rýchly protiútok Dukly, Olvecký prenechal puk v pásme Hlinkovi, jeho strelu z ľavej strany kanadský brankár udržal.

05:03
    Štvrtá formácia Dukly tentoraz lepšie zvládla svoje striedanie, domáci pri ňom urobili icing.

05:38
    Strela Dírera z väčšej vzdialenosti, vyrazený puk sa odrazil pred odkrytú bránu, ale Heizer nedokázal prekonať presúvajúceho sa Cháberu.

07:04
    Holli od zadného mantinelu prihral na pravý kruh Dokšinovi, jeho pohotová koncovka skončila len v náruči Cháberu.

07:17
    Zatiaľ teda lepším tímom Martinčania, ich útočné poňatie robí hosťom problémy.

08:20
    Už druhé striedanie po sebe od štvrtého útoku Trenčanov prinieslo zakázané uvoľnenie Martina, prvý útok Dukly tak má mosžnosť vyhrať buly v útočnom pásme.

08:30
    Napriek vyhratému buly Trenčania pásmo strácajú.

09:15
    Lukáš Novák prenechal v pásme puk Sojčíkovi, jeho strelecký pokus z ľavého kruhu nebol pre bránu Martina nebezpečný.

09:51
    Dravý Kalináč vybojoval puk za bránou proti nedôraznému Salijovi, predložil potom puk pred bránu Gašparovičovi, ale ten v čistej šanci zoči-voči brankárovi neuspel.

10:00
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Galamboš – 2 min., podrazenie).

10:12
    Nepresnosťami v rozohrávke stratili Trenčania pásmo pri presilovke.

10:31
    Gašparovičov prienik do pásma zastavil Dvořák, opäť puk vyhodený až k Cháberovi.

10:52
    Dukla sa nedokáže usadiť v útočnej tretine, domáci dobre bránia oslabenie.

11:09
    Nastrelením puku z väčšej vzdialenosti získali Trenčania aspoň vhadzovanie v útočnej tretine.

11:42
    Ani tretia formácia hostí početnú výhodu nehrá dobre, po Hlinkovrj nepresnosti opäť strata pásma.

12:00
    Domáci v plnom počte.

12:20
    Martinčania už v pätici okamžite zaútočili, Pokrivčák v nádejnej pozícii na pravom kruhu mieril len do pripraveného Cháberu.

13:03
    Trenčania zahustili stredné pásmo, sťažili tak domácim rozohrávku, rezultovalo z toho zakázané uvoľnenie.

13:16
    Trenčín dal gól!
    Dlouhý vyhral buly v útočnom pásme, Sojčík posunul na modrú LUKÁŠOVI KOZÁKOVI, ktorý využil, že L.Novák sa už stihol presunúť pred bránu a presnou strelou prekonal brankára.
    Asistencia: Dlouhý, Sojčík
    13:16 KOZÁK - 1:1

13:44
    Icingu sa teraz dopustili hostia, podarí sa MHC podobný trest ako pred chvíľou Dukle?

13:45
    Po Heizerovom vyhratom buly mal možnosť vystreliť od mantinelu Tabaček, ale nemal takú dobrú parketu ako pred chvíľou na druhej strane Kozák.

14:14
    Opäť zakázané uvoľnenie z martinských hokejok, hra sa sťahuje pred Corbeila.

14:39
    Druhý trenčiansky útok sa udržal chvíľu v útočnom pásme na puku, ale domáci získali puk a rýchlo otočili hru, Rzavského nahodenie schoval Chábera v lapačke.

14:55
    Z Olveckého aktivity ťažil Veilleux, ale strela z ľavého krídla neprekvapila Corbeila.

15:20
    Hlinkov tvrdý atak na Korostina nebol posúdený ako nedovolený.

16:10
    Briestenský dostal priestor pri bráne, natlačil sa do koncovky pred Corbeila, ale puk cez kanadského brankára nedostal.

17:22
    Dírer si netrúfol proti presile brániacich hráčov, urobil teda to, čo bolo najrozumnejšie, nahodil na bránu a po Cháberovom zákroku získal útočné pásmo.

17:43
    Domáci vyhrali buly, ale Trenčania ich nepustili s pukom od mantinelov, potom ich vytlačili z pásma.

18:15
    Gašparovič najprv vyskúšal Corbeila, dostal sa ešte k odrazenému puku, ktorý posunul na stred Kalináčovi, jeho ľahký švih zachytil brankár MHC do lapačky.

19:40
    Záver tretiny v znamení súboja prvých útokov, ale ani jeden z nich sa nedostal k bráne.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvode prvej tretiny boli aktívnejší domáci a okrem gólu si vytvorili aj viac šancí, ale potom Dukla vyrovnala hru a niekoľkokrát zahrozila pred Corbeilom. Kozákov vyrovnávajúci gól znamená, že pred druhou tretinou je všetko otvorené.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:12
    Koyš bol pred bránou tiesnený, ale dokázal z otočky vstreliť, lenže bránu hostí netrafil.

21:03
    M.Novák chcel pohotovo vysunúť spoluhráčov do útoku, ale prihrávka nebola presná – icing.

21:34
    Holenda sa vyhol faulu Pokrivčáka, udržal puk v útočnom pásme a posunul ho Gašparovičovi, ten videl voľného RADOSLAVA TYBORA na ľavom kruhu a prihral mu. Tybor presne trafil horný roh brány.
    Asistencie: Jakub Gašparovič, Matúš Holenda.
    21:34 TYBOR - 1:2

21:57
    Dukla dostala chuť a domáci sa teraz len vyhodili cez všetky čiary.

22:07
    Martinčania sa rýchlo dostali zo svojho pásma a Holli nabral rýchlosť v strednom pásme, skúsil jedovku z ľavého kruhu a Chábera mal čo robiť, aby jeho pokus vyrazil ramenom.

23:15
    Štvrtý útok zamotal hlavy obrane MHC, rezultoval z toho faul.

23:25
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Surovka – 2 min., podrazenie).

23:25
    Pre Surovku to bolo veľmi smolné, lebo hokejka sa mu zasekla pod mantinelom a cez ňu potom prepadol trenčiansky hráč.

23:38
    Trenčania kombinovali v pásme, Kozákovu bombu od modrej Corbeil zachytil lapačkou.

23:45
    Opäť pálil Kozák, tentoraz Corbeil vyrážal puk, následne ho jeho spoluhráč vyhodil na striedačku.

24:11
    Rantanen vybvojoval puk a poslal ho až k Cháberovi.

24:28
    Skvelý pas Gašparoviča na spoluhráča, Tybor ušiel obrancom a sám sa rútil na bránu, lenže netrafil priestor medzi troma žrďami.

24:38
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Kozák – 2 min., podrazenie).

24:38
    Kozák zastavil Pokrivčáka len faulom, hrať sa bude chvíľu 4 na 4.

25:20
    Domáci už s piatimi hráčmi a budú hrať skrátenú presilovku.

25:30
    Dokšinov pokus z pravého kruhu Chábera pokryl, o chvíľu Holli výborne medzi kruhy nachystal Korostinovi, ale ruský forward neprekonal brankára Dukly.

26:25
    Tabaček ešte ťažil v závere presilovky z toho, že sa jeho tím udržal v tretine, ale jeho strelecký pokus Chábera dokázal zneškodniť.

26:40
    Opäť Tybor prenikal defenzívou domáceho tímu, vo finálnej fáze mu brániaci hráči puk stečovali.

27:10
    Albers videl spoluhráča pred bránou a od modrej tam poslal puk, nakoniec sa trenčiansky hráč k teču nedostal a Corbeil vyrazil do bezpečia.

27:24
    Domáci vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme, od modrej posielal do ohňa Dvořák, trenčiansky brankár puk videl a pokryl.

27:45
    Dvořák fauloval Olveckého pred svojou bránou, Trenčania majú výhodu.

28:10
    Veilleux počas hry 6 na 5 zamestnal Corbeila z ľavej strany, ten si poradil.

28:17
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Dvořák – 2 min., podrazenie).

28:38
    Dlouhý strieľal švihom spomedzi kruhov, Corbeil aj so šťastm puk vytesnil.

29:01
    Martinčanom sa podarilo získať puk a vyhodiť ho, na chvíľu môžu vydýchnuť.

30:03
    Kombinácia druhého útoku Dukly v útočnom pásme nepresná, domáci tak dobre bránia presilovku.

30:17

31:19
    Hlinka nabil Bohunickému na modrú, jeho strela bola zblokovaná mimo bránu.

32:35
    Trenčania majú teraz miernu prevahu, domáci sa snažia, väčšinu síl minú na elimináciu nebezpečia z hokejok súpera.

33:40
    Opäť Dukla v útoku, spoza brány prihral Gašparovič na voľného Kalináča, jeho príklep z pravej strany neprekonal Corbeila.

34:12
    Rantanen tvrdo dohral Kalináča, čím získal puk a prešiel ním celé klzsisko, nakoniec sa z uhla pokúsil prekvapiť Cháberu, ale neúspešne.

34:26
    Olvecký šikovne hokejkou spracoval vysoký puk, udržal sa na puku proti Pullimu a prihral do tandemu na Michala Nováka, ten pálil spomedzi kruhov, ale domáci brankár bol úspešný.

34:55
    Martinský protiútok, Tabaček podporil ofenzícu, pokus spoza obrancu bol ale stečovaný.

35:36
    Pokrivčákov pokus od modrej Chábera dobre videl a zblokoval puk mimo nebezpečných priestorov.

36:51
    Z domácej strany je nebezpečný najmä legionársky útok Rusov s Fínom, teraz si Trenčania dali na Holliho pozor.

37:05
    Tabaček ako falošné krídlo udržal puk, poslal dozadu na Dírera, ktorý prudko vypálil smerom k bráne, puk bol odrazený pred odkrytú bránu, kde sa pohotovo presadil PATRIK KOYŠ.
    Asistencie: Matej Dírer, Ján Tabaček
    37:05 KOYŠ - 2:2

38:34
    Ako po každom góle v tomto zápase, tím ktorý inkasoval chvíľu naberá dych, ale Martinčania zatiaľ nedokázali z toho ťažiť.

39:10
    Tretia formácia hostí sa nasťahovala do útočného pásma, k puku sa dostal Bohunický a snažil sa využiť skrumáž pred bránou, puk bol však po jeho strele stečovaný mimo bránu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine boli dlho lepší Trenčania, ale vedúci gól nedokázali poistiť a v závere domáci tím vyrovnal. Ani pred treťou tretinou teda nie je nič jasné a tri body môžu ukoristiť tak Martinčania, ako aj Dukla.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Veilleux namiesto Dlouhého na centri prvého útoku, práve kanadský hráč sa snažil prekvapiť Corbeila oročkou s pukom okolo brány, ale brankár domácich sa stihol dobre presunúť.

40:28
    Trenčania vstúpili do tretej tretiny aktívne, Martinčania vyhodili cez všetky čiary.

41:17
    Druhý trenčiansky útok sa dlhšie držal v pásme, aj vďaka tomu, že jeden z domácich stratil hokejku, ale k strele na bránu Martinčania súpera nepustili.

41:51
    Veilleux aj vo svojej tretej formácii, opäť to skúšal na bránu spoza hráča, Corbeil puk prikryl.

42:25
    Domáci to skúšali dlhým pasom na útočnú modrú, ale Korostin tam nespracoval puk.

42:50
    Dírer vybojoval puk pre Heizera, ten vystrelil z ľavého kruhu, Chábera na dvakrát puk pokryl.

43:13
    Aktívna minútka zo strany domácich, zatlačili Trenčanov, ale do vyložených šancí to cez pozornú obranu súpera nejde.

43:50
    Naďalej sa hrá pred Cháberom, ten podržal puk po nahodení od modrej aby umožnil spoluhráčom vystriedať.

44:29
    Trenčania prepadli v útoku a Dokšin s Korostinom sa rútili na Holendu. Druhý menovaný zakončoval prečíslenie, ale Chábera podržal svoj tím.

44:59
    Dukla sa snažila o odpoveď,ale obranu súpera nepreľstila. Martinčania však puk následne vyhodili cez všetky čiary.

45:29
    Laxná rozohrávka hostí, Dírer ju zachytil a okamžite mieril po pravej strane k bráne, jeho strela bola zblokovaná a puk tancoval v bránkovisku, prví boli pri ňom Trenčania.

46:11
    Galamboš s pukom obkorčuľoval bránu a dokázal aj zakončiť, Chábera puk prikryl.

46:56
    V tretej tretine do toho viac dávajú domáci, ukazujú väčšiu vôľu po víťazstve. Bude korunovaná úspechom?

47:45
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Dírer – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

47:45
    Dírer zbytočným zákrokom v strede ihriska venoval hosťom presilovku. Poďakujú sa za túto šancu?

48:30
    Corbeil vyrazil strelu Sojčíka nad plexisklo.

48:37
    Kombinácia v presilovke ale Trenčanom nevychádza, opäť musia zakladať útok od vlastnej brány.

49:14
    Drgoň posielal puk do ohňa od modrej, nikto ho nedokázal tečovať a Corbeil si pripísal úspešný zákrok.

49:18
    Domáci vyhrali buly a opäť tak puk až za trenčianskou bránou.

49:45

50:27
    Novák zachytil puk na modrej, napálil puk na bránu, medzi kruhmi výborne tečoval Tybor, puk mieril medzi nohy brankára, ale Corbeil skvelým reflexom zachránil.

50:47
    Trenčania v tlaku, tretí útok usadený v pásme, bomba Bohunického od modrej bola vyrazená, puk nikto z útočiacich hráčov nedokázal doraziť.

51:33
    Heizer s Koyšom zakladali prečíslenie, ale Kalináč sa dobre vrátil a ich akciu prerušil.

51:55
    Brňák sa pokúsil ohroziť bránku z väčšej vzdialenosti, puk bol stečovaný na ochrannú sieť.

52:18
    Brňák chcel využiť odrazený puk a zameiriť do útočnej tretiny, rozhodcovia zapískali ofsajd.

53:53
    Tybor s Gašparovičom rýchlo prešli stredným pásmom, v útočnej tretine Gapšarovič prenechal na pravom kruhu Tyborovi a ten sa snažil trafiť pravý horný roh, Corbeilova rýchla lapačka akciu zneškodnila.

55:05
    Druhý martinský útok síce zavrel súpera v tretine, ale Trenčania vytláčali útočiacich hráčov len k mantinelom.

55:33
    Nepresná akcia Dukly, po zakázanom uvoľnení sa hra opäť vracia pred Cháberu.

56:25
    Martinčania dobre zakombinovali pred bránou Dukly,puk sa dostal pred bránu, ale Holli skackajúci puk nedokázal presne trafiť.

57:10
    Lukáš Kozák po prihrávke Lukáša Nováka mal streleckú možnosť na ľavom kruhu, ale neprestrelil brániacich hráčov.

57:46
    Kozák zakončoval opäť zľava, Corbeil puk schoval vo výstroji.

58:20
    Rantanen zaviezol puk do útočnej tretiny, od manitnelu nahodil na bránu, ale chýbali tam jeho spoluhráči.

58:29
    Zakázané uvoľnenie Martinčanov a tréner Paukovček rozumne vzal time-out, aby si jeho tím oddýchol a nedostal sa pod tlak.

59:00
    Tretí útok Trenčanov strávil striedanie v pásme, ale puk posúval len popri mantineloch.

59:50
    Martinčania to skúsili ešte v závere, strela z uhla spoza beka ale Cháberu neprekonala.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Čaká nás predĺženie. Špeciálny nový formát 3 na 3 svedčí technickým hráčom a prináša veľa vzruchu na ľade. Rozhodne sa teda v nadstavenej päťminútovke, alebo uvidíme nájazdy?

Pre domácich je to vôbec prvé predĺženie v sezóne, Dukla hrala už tri, s Nitrou sa zápas dostal až do nájazdov a tie vyhrala, s Popradom a Novými Zámkami však Trenčania predĺženie prehrali.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:41
    Olvecký hľadal pred bránou L.Nováka, ale prihrávku mu zblokovali obrancovia.

61:01
    Unavení Trenčania nestíhali dozadu a Heizer mal šancu pred Cháberom. Trenčiansky brankár zachránil.

61:57
    Tybor mieril sám na bránu, lenže trenčiansky kanonier na Corbeila nevyzrel.

62:31
    Aj predĺženie je dosť opatrné, obrancu Tabačeka nik nepodporil poriadne smerom dopredu, ten preto len vypálil a puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.

62:48
    Po Hlinkovej prihrávke pálil Veilleux, ale strela mu nesadla.

63:20
    Holli s Brňákom v prečíslení 2 na 1, fínsky hráč dostal puk na spoluhráča, lenže obranca Brňák nie je zakončovateľ.

64:15
    Olvecký s Kozákom nezakončili prečíslenie na druhej strane.

64:49
    Brňák veeeľmi dlho na ľade, nastrelil len obrancu M.Nováka.

64:58
    Gašparovič ešte vyštartoval v závere predĺženia, strieľal príklepom z ľavého kruhu, Corbeil zasiahol betónom.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení mohli rozhodnúť oba tímy, ale nestalo sa tak. Čistých šancí možno mohlo byť aj viac, domáci tréner priveľmi opatrný, posielal do hry jediného útočníka a dvoch obrancov, aj preto viaceré nádejné brejky neboli dotiahnuté. Trenčania volili obvyklejší variant s dvoma útočníkmi, tiež však nevyužili naplno svojich kreatívnych a rýchlych hráčov. Takže nasleduje rozstrel.

Martin prvýkrát bojuje o bod navyše v nájazdoch, Dukla si takýmto spôsobom poradila s Nitrou, vtedy bol úspešný Hossa, ktorý však dnes v zostave chýba pre zranenie.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. série
    0:0
    Tabaček nepremieňa.

1. série
    0:1
    Michal NOVÁK premieňa, úspešný blafák do forhendu.

2. série
    1:1
    Holli premieňa, šikovne obstrelil zblízka Cháberu.