Mountfield HK – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 8:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 0:1 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:0 (kon.)
Písek – Pardubice 4:8 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 8:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:5 (2:1, 2:1, 0:3)
Rytíři Kladno
Sobota 15.10.2016, 13:00 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítejte u online přenosu, kde vám nabídneme utkání třináctého kola NOEN Extraligy staršího dorostu. Na led pražské Sparty přijedou hokejisté Kladna.

Výkony jako na houpačce zatím předvádí sparťané. Po rozpačitém startu následovaly tři výhry v řadě. Pak ale zase Pražané dvakrát prohráli. V tabulce skupiny zápas jim patří zatím čtvrtá příčka. V minulém kole ale rozdrtili Litvínov 12:4, což určitě nijak netěší Rytíře, kteří se pokusí Spartě podobný výsledek nedovolit.

Úvod sezóny kladenským hokejistům příliš nevyšel. Svědčí o tom předposlední místo v tabulce skupiny západ. Na sparťany ztrácí deset bodů. Poslední zápas doma proti Letňanům příliš nevyšel, když prohráli 3:6. Proti Spartě jistě budou chtít nějaké body získat.

Vzájemný zápas

Kladenští hokejisté již v této sezóně jeden souboj se sparťany absolvovali. Na domácím ledě sice bojovali, pražský tým ale pro sebe uzmul tři body dvě minuty před koncem díky gólu Čecha.

HC Sparta Praha: Škorpík – Simostics, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Prymula, Švarc, Šišolák, Čížek, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Vorobjev, Pavel.

Rytíři Kladno: Jiroušek – Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller – Penc, Březina, Svoboda, Stůj, Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Kalaj, Kouba.

Rozhodčí: Lacina – Buček, Svoboda.

Hráči se tradičně zdraví před zápasem a utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:19
    Přihrávka rukou hostujícího hráče, vhazuje se ve středním pásmu.

00:36
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tak to je velmi rychlý gól v podání kladenských Rytířů. ADAM PENC si najel do mezikruží a střelou zápěstím překonává Škorpíka. Asistence: Adam Kalaj, Adam Zich.

02:03
    Škorpík raději podržel nahození a vhazuje se po jeho levici.

02:40
    A teď opět hosté blízko branky, situaci tři na dva ale zhatil obětavým zákrokem obránce Sparty.

04:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je srovnáno. Schwamberger projel s kotoučem útočné pásmo až za branku soupeře, poslal přesnou přihrávku před branku a MICHAEL ŠVARC přesnou střelou srovnává skóre zápasu. Asistence: Tomáš Schwamberger

05:40
    Sparťané teď dvakrát zkusili nahodit kotouč od modré na Jirouška, ten ale vždy dokázala zasáhnout.

07:23
    Čížkova tvrdá střela označkovala pouze postranní tyč kladenské branky.

07:53
    Velký závar před Jirouškovou brankou, kde kotouč skákal před Kropáčkem, ten však nedokázal dorazit a ani nikdo další z hráčů Sparty puk za brankovou čáru nedostali.

09:09
    Sparťané se teď drží v útočném pásmu a tlačí soupeře, gól z toho ale nevytěžili.

09:49
    A teď zase možnost na druhé straně, Husarik měl v mezikruží čas na střelu, Škorpík ale kotouč vytěsnil mimo tři tyče.

10:20
    A zase Kladenští. Ihned po buly ve vlastním obranném pásmu si kotouč vzal Jelínek. Rychle se dostal před sparťanskou branku, gólman ale předvedl jistý zákrok.

11:01
    Krásný hokej ze strany na stranu je dnes k vidění. V šanci zase sparťané, krásnou situaci tří na dva ale Flídr nedokázal zakončit.

11:46
    A teď zase Rytíři. Stůj střílel, Škorpík opět jistý.

12:07
    Čížkovu přízemní střelu pokryl Jiroušek lapačkou.

12:53
    Úžasný Škorpík zasáhl proti akce dvou kladenských Rytířů.

13:08
    Nedáš, dostaneš. To teď předvedli sparťané. Prymula vyvezl kotouč do útočného pásma, přihrál Jegoru GNUSINOVI a ten trefil odkrytou část branky. Asistence: Patrik Prymula

14:43
    Špatné rozehrávky hostů málem Pražané využili, Pavel vypíchl kotouč a mohl jet sám na branku. Puk mu ale uskočil a akce rychle skončila.

15:59
    Hadamczikova střela míří vysoko nad branku soupeře.

16:46
    Švarcovi nesedla střela od modré čáry, přesto se však ještě sparťané dostali k dorážce. Jiroušek ale zasáhl.

17:14
    Havlínovu střelu kryje Jiroušek lapačkou.

17:55
    Sparťané díky obratu velmi ožili, ke střele se dostal Flídr, kotouč ale zastavil obránce.

18:31
    Kladenští budou mít šanci vyrovnat v přesilové hře. Schwamberger si jde odpočinout na trestnou lavici za faul kolenem.

18:56
    Sparťanům se podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma, když hosté chtěli založit další útok, zastavil je ofsajd.

19:30
    Rytíři uzavřeli sparťany v obranném pásmu, nepřesná rozehrávka je ale zastavila a musí opět začínat za vlastní brankou.

19:55
    Rendla vystřelil, Škorpík ale kotouč viděl a bez problému střelu kryje.

20:00

Do utkání vstoupili lépe hosté, když se díky brance Adama Pence dostali do vedení již v první minutě zápasu. Sparťané se ale nenechali zaskočit a dvěma góly stav utkání otočili. Nejdříve se prosadil Michael Švarc, do vedení dostal Pražany ve čtrnácté minutě Jegor Gnusin. Sparta tak vede po první třetině nad Kladnem 2:1.

Oba týmy vjíždí na led a druhá část za chvíli začne. Kladnu zbývá ještě třicet jedna sekund přesilové hry. Na trestné lavici sedí Schwamberger.

20:01

20:31
    Sparťané bez problémů přežili půlminutové oslabení.

20:46
    Pavel jel sám na branku a byl faulován, uvidíme trestné střílení.

20:46
    A Sparta vede už o dvě branky. ONDŘEJ PAVEL proměnil trestné střílení svižnou střelou nad vyrážečku.

21:36
    Kladenští hokejisté jsou zaskočeni rychle brankou, sparťané teď několikrát ohrozili Jirouškovu branku, ten ale střely pokryl.

22:01
    Hadamczik vystřelil od modré čáry, tečovaný kotouč vyrazil Jiroušek pouze vedle sebe, žádný ze sparťanů ale nedokázal doklepnout puk do odkryté branky.

22:59
    Sparťané teď hrají opravdu dobře, Schwamberger jel sám na gólmana, ten střelu však zastavil.

23:46
    A Sparta z tlaku vytěžila čtvrtou branku. V nepřehledné situace před brankou Jirouška se nejlépe zorientoval ONDREJ ŠIŠOLÁK a zvyšuje vedení Sparty. Kladenští nejsou s výrokem rozhodčího spokojeni, protože podle nich nebylo vše podle pravidel. Gól ale platí. Asistence: Michael Švarc

25:13
    Kladenští hokejisté teď budou mít šanci opět se dostat do zápasu díky přesilové hře, vyloučen je Prymula za podražení.

25:25
    Sparťané ale začínají lépe, Schwamberger vyvezl puk až do útočného pásma a šetří čas.

25:59
    Jelínkovu střelu dokázal zblokovat jeden ze sparťanů.

26:58
    Rytíři se konečně usadili v útočném pásmu, Haspeklovu střelu tečoval Bláha, ale Škorpík puk udržel.

27:40
    Sparťané jsou již v plném počtu, Škorpík zlikvidoval střelu Bláhy.

28:08
    Závar před sparťanskou brankou, kotouč poskakoval před Škorpíkem a šli do něj tři hráči Kladna. Gólman pražské Sparty ho ale dokázal najít a ukrýt v lapačce.

29:08
    Střídání ve špatnou chvíli mohlo kladenské hokejisty mrzet. Na volné části kluziště ujel Pavel s Arnoštem, který však tečoval puk nad Jirouškovu branku.

30:02
    Bláhovu střelu ztečoval jeden ze sparťanských obránců do ochranné sítě.

30:45
    Velmi dobře zapracoval před brankou Svoboda, jeho teč však mířila těsně vedle sparťanské branky.

31:38
    Rytíři korigují stav a stále živí naději v obrat. Jelínkovu střelu sice Škorpík vyrazil, pro DANIELA KOUBU byla ale dorážka do prázdné branky snadná. Asistence: Šimon Jelínek, Pavel Husarik

32:40
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje v obranném pásmu Kladna.

33:01
    Bláha před sebou měl odkrytou branku, jeho bekhendová střela však mířila pouze do boční sítě.

34:10
    Švarc střílel od modré čáry, kotouč se ale nedostal ani k Jirouškovi.

34:48
    Daniho střelu kryje Jiroušek.

34:58
    I na druhé straně je jistější gólman. Husarik na Škorpíka nevyzrál.

35:48
    Pika se skvěle prokličkoval až před kladenskou branku, jeho přihrávku však nedostal žádný ze sparťanských hráčů.

36:46
    Bláha se objevil těsně před Škorpíkem, než ale stihl vystřelit, zpacifikovala ho sparťanská obrana.

37:47
    Tvrdou střelu Švarce vyrazil Jiroušek do ochranné sítě, vhazuje se v obranném pásu Kladna.

38:19
    Gnusin obětavými zákroky zastavil přihrávku na volního kladenského hráče před sparťanskou brankou.

39:38
    Čížkova střela míří těsně nad kladenskou branku.

40:00

Na rozdíl od první třetiny to byli tentokrát sparťané, kteří vstřelili rychlý gól. Trestné střílení proměnil Ondřej Pavel. Když o tři minuty později zvyšoval Ondrej Šišolák na 4:1, vypadalo to s kladenskými Rytíři špatně. Naději ale vykřesal ve třicáté druhé minutě Daniel Kouba. Sparta tak má před třetí třetinou dvoubrankový náskok.

40:01

40:54
    Kropáčkovu střelu zablokoval Veber.

41:54
    Škorpík musel teď likvidovat dvě střely a stále drží dvoubrankový náskok.

42:10
    Hadamczikova střela mířila těsně vedle, ke kotouči se mohl dostat Šišolák, ale těsně minul.

42:24
    Nepřesná rozehrávka Kladna a zakázané uvolnění.

43:19
    Pavel projel celé hřiště až k Jirouškovi, ten jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

43:59
    Už to vypadalo, že Prymula může zvýšit vedení, nakonec ho ale rozhodčí vylučuje za nedovolené bránění.

44:34
    Kladenští hokejisté se nemohou usadit v útočném pásmu.

44:59
    Naopak sparťané se dostali do velké šance, Jiroušek vyjel po kotouči, který ale netrefil a musel se hodně natahovat, aby Pavlova střela neskončila gólem.

45:59
    Sparťané bez potíží zvládli i třetí dnešní oslabení a jsou již v plném počtu.

47:58
    Sparťané sice jsou v útočném pásmu, ale žádnou nebezpečnou šanci se nevytvořili.

48:48
    Čížkovu bekhendovou střelu pokryl Jiroušek.

49:42
    Opět bekhendová střela, tentokrát z hole Pavla. I v tomto případě byl však úspěšnější kladenský gólman.

51:22
    Šišolák se dvakrát dostal blízko gólu, vždy ale zasáhl Jiroušek.

52:11
    Také sparťané dostanou v dnešním zápase možnost přesilové hry. Vyloučen je Svoboda za nedovolení bránění.

52:54
    Přesilová hra domácích ale netrvala dlouho. Na trestné lavici sedí Čížek za sekání.

53:24
    Bláhova střela mířila vedle Škorpíkovy branky.

54:12
    Svoboda naskakuje na led a Rytíři mají necelou minutu přesilovou hru 5 na 4.

54:51
    Po tečované střele se vhazuje před Škorpíkem.

55:03
    Konec bude ještě zajímavý. Kladenští sice nedokázali využít zkrácenou přesilovou hru, na rozdíl jediné branky ale snižuje ONDŘEJ BLÁHA. Asistence: Václav Veber

55:19
    A je vyrovnáno! Už se zdálo, že Škorpík udrží kotouč, ten mu ale vypadl a dostal se k němu ADAM KALAJ, který srovnává skóre zápasu. Asistence: Ondřej Bláha, Václav Veber.

57:08
    Veberovo nahození chytil Škorpík do lapačky.

58:14
    A to je pro kladenské hokejisty velká šance. Na trestné lavici je Hanuš.

58:31
    A to je pro Spartu zlé. 89 sekund před koncem jdou do třech. Na trestnou lavici míří Pika.

58:31
    Kladenští chtějí rozhodnout utkání v základní hrací době a berou si oddechový čas.

58:46
    A Kladno slaví! Ještě pět minut před koncem prohrávali o dvě branky, nyní díky gólu ADAMA KALAJE v přesilovce 5 na 3 vedou o jeden gól a mají navíc přesilovku. Asistence: Václav Veber

58:46
    Oddechový čas pro domácí.

58:46
    Sparťané to zkouší bez gólmana.

58:59
    Už mohlo být rozhodnuto, dva kladenští hráči ujížděli ve dvou na prázdnou branku, puk jim ale ujel.

59:50
    Sparťané ještě dokázali vystřelit, ale gól nepadl.

Neuvěřitelný obrat dokázali v dnešním zápase kladenští Rytíři. Pět minut před koncem prohrávali o dvě branky, díky gólům Bláhy, Kalaje a opět Kalaje však zápas otočili a slaví v dnešním zápase 5:4. Pro sparťany bude určitě velmi těžké dnešní porážku skousnout, naopak hosté se radují.

To je ode mě vše a přejí hezký zbytek víkendu. (15:05:17)

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 5. Švarc (Schwamberger), 14. Gnusin (Prymula), 21. Pavel (TS), 24. Šišolák (Švarc) – 1. Penc (Kalaj, Zich), 32. Kouba (Jelínek, Husarik), 56. Bláha (Veber), 56. Kalaj (Bláha, Veber), 59. Kalaj (Veber)

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Simostics, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Prymula, Švarc, Šišolák, Čížek, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Vorobjev, Pavel.
    Rytíři Kladno: Jiroušek (Altrichter) – Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller – Penc, Březina, Svoboda, Stůj, Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Kalaj, Kouba.

Rozhodčí: Lacina – Buček, Svoboda