Opava – Technika Brno 5:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Vsetín 1:3 (kon.) | Kopřivnice – Poruba 2011 3:6 (kon.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 6:5 (po pr.) | Nymburk – Žďár n/S 3:2 (po pr.)
Řisuty – Kobra 3:7 (kon.) | Kolín – Pelhřimov 9:2 (kon.) | Bílina – Děčín 4:2 (kon.)
Klatovy – Klášterec nO 6:2 (kon.) | David Servis – Jindř. Hradec 6:4 (kon.) | Tábor – Písek 5:0 (kon.)
Vrchlabí – Sokolov 9:1 (kon.) | Jablonec n/N – Trutnov 5:4 (po pr.)
BK Havlíčkův Brod
6:5 (2:1, 2:2, 1:2 - 1:0)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Sobota 15.10.2016, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga skupina Střed (ČR) • 8. kolo

Přeji příjemný sobotní večer a vítám vás u on-line přenosu v rámci 8. kola 2. ligy skupiny Střed. Utkání, ve kterém čtvrtý Havlíčkův Brod doma přivítá třetí Moravské Budějovice, začíná v 17:00.

Havlíčkův Brod si bude zajisté chtít tímto zápasem získat fanoušky zpět na svou stranu, jelikož v 7. kole podlehl v derby Vysočiny Žďáru nad Sázavou 4:2. V případě výhry v dnešním utkání se mohou za jistých okolností Bruslaři dostat i na první místo v tabulce.

Moravské Budějovice okusily ve druhé lize porážku pouze v prvním kole, od té doby drží vítěznou sérii šesti zápasů v řadě. V posledním kole se podařilo Žihadlům zvítězit na domácím ledě nad Táborem 4:3 po samostatných nájezdech.

Vzájemný zápas v přípravě:

Moravské Budějovice – Havlíčkův Brod 5:6

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Panec) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek.

HC Moravské Budějovice 2005: Dudáček (Dusík)- Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Hačecký, Mikeš "C", Nováček – Rytnauer "A", Krutiš, Horký – Lupač, Matějka, Havel.

Diváci jsou připraveni na svých místech a rozhodčí se rozbruslují, což značí, že zápas za pár minut vypukne!

Hráči domácích i hostů jsou již na ledě a mohou očekávat vynikající atmosféru, jelikož i hostujících fans dorazil vcelku hojný počet!

00:01

00:21
    Ofsajd domácích.

00:29
    Zatím se hraje velmi rozháraný a často přerušovaný hokej, diváci mohli vidět již tři zakázaná uvolnění.

00:58
    O první střelu zápasu se postaral od modré čáry David Bušek, Dudáček kryje.

01:40
    Hraje se zatím především v útočném pásmu domácích, žádné větší šance ani střely však Kotlina zatím neviděla.

02:40
    David Kozlík se pokoušel projet přes obranu až k Dudáčkovi, pozorná obrana hostů ho však dokázala zastavit.

03:42
    Tomáš Semrád vystřelil pěknou ránu od modré čáry, Dudáček ji vyrazil před sebe, kde se několik domácích snažilo dorážet, ale ani jednomu se nepodařilo puk procpat za brankářova záda!

04:24
    Hačecký vstřelil z levého kruhu, Novák kryje.

05:09
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    LUKÁŠ ENDÁL si výborně nikým nehlídán najel z pravé strany až před Milana Dudáčka a chladnokrevně zavěsil! Asistence: Semrád.

05:30
    Domácí si gól zasloužili, v dnešním zápase jsou zatím jednoznačně lepším celkem.

06:47
    David Kozlík je dnes velmi při chuti, opět zkoušel projet prostupnou obranou hostů a pěkně vystřelil, ale Dudáček jeho střelu schoval do své lapačky!

07:13
    TOMÁŠ SEMRÁD se dostal na modré čáře k puku a bez rozpaků ho napálil přímo do šibenice branky Milana Dudáčka! Asistence: Endál, Třetina.

07:38
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Polívka – 2 min.).

09:36
    Bruslařům se z přesilovky příliš vytěžit nepodařilo, hosté v plném počtu.

09:47
    Před brankou Žihadel je dnes velice rušno, je vidět, že se domácí na dnešní zápas dobře vyspali, Moravské Budějovice zatím drží velmi dobrými zákroky Milan Dudáček.

10:50
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., podražení).

11:30
    Šanci na kontaktní gól mají nyní Žihadla, dobrý zákrok vyrážečkou si připsal Novák po střele Lukáše Havla.

12:52

13:00
    Moravské Budějovice se nyní usadily před Čeňkem Novákem, ten však má před sebou pozornou obranu, která většinu šancí zničí již v zárodku.

13:53
    Patrik Přidal se hnal sám do útoku, vystřelil asi tři metry od Dudáčka, který měl svou vyrážečku na správném místě, Lukáš Endál se k dorážce nedostal.

15:16
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Nyní obrana domácích snad poprvé v zápase zachybovala a pustila k dorážce LUKÁŠE NOVÁČKA, který doslova dotlačil puk za záda bezmocného Čeňka Nováka. Bez asistence.

16:40
    Matějka vystřelil puk do ochranné sítě.

16:56
    Žihadla branka velice nabudila a nadále se tlačí před Nováka.

17:22
    Lukáš Havel se dostal až za branku domácích, svoje sólo však nedokázal zakončit.

18:01
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., vražení na hrazení).

18:20
    Ihned po odpískání faulu měli hosté obrovskou šanci, Lukáš Havel se objevil před Novákem a z metru napálil puk do jeho pravého betonu!

19:27
    Žihadla si přihrávají v obranném pásmu domácích, Nováka však ani jeden z hostů neohrozil.

20:00

V úvodní třetině dnešního zápasu mohli diváci vidět pěkný hokej z obou stran. Již v sedmé minutě vedli Bruslaři 2:0 zásluhou Lukáše Endála a Tomáše Semráda a byli jednoznačně lepší celkem na ledě. Moravským Budějovicím se podařilo v šestnácté minutě snížit a postupně se i hra vyrovnala. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začíná přibližně za čtyři minuty.

20:01

20:01

20:50
    David Bušek se dostal do obrovské šance, když se nikým nehlídán zjevil před Dudáčkem, nedokázal však přesně trefit puk!

21:00
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Mikeš – 2 min., krosček).

21:52
    Lukáš Endál dokázal prostřelit Milana Dudáčka, jeho zákrok však puk posunul mimo bránu.

22:57

23:03
    Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhou, žádné velké šance však Kotlina neviděla, pouze zlomenou hůl Filipa Beneše.

24:55
    A je vyrovnáno! Po střele Patrika Kováře vyrazil Novák puk přesně před dorážejícího LUKÁŠE HAVLA, který zakončil přesně nad lapačku bezmocného gólmana. Asistence: Kovář, Nováček.

25:52
    Žihadla tento gól pořádně nažhavil, Čeněk Novák má nyní plné ruce i nohy práce s hostujícími útočníky.

26:22
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Peroutka – 2 min., sekání).

27:03
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Bušek – 2 min., sekání).
    Dnešní den nabízí celkem 14. zápasů druhé ligy!

Dnes pokračuje druhá liga! Kdo má radost ➡️ ❤️ #CCMHockey #MadeOfHockey #hokej

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

27:19
    Počet hráčů na ledě se opět vyrovnal, David Bušek zatáhl za záchrannou brzdu a nyní si odpykává trest za sekání.

27:25
    Miroslav Třetina nepřesně přihrává na Lukáše Endála, z následného protiútoku hostů nic nebylo.

28:10
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., sekání).

28:22
    Hosté si zahrají přesilovku 5 na 3 čtyřicet sekund, jsou v plném počtu.

28:40
    Domácí vyhazují.

29:11
    David Bušek na ledě, ale obrana Bruslařů má plné ruce práce, Žihadla mají opravdu šikovné útočníky, kteří si vytvářejí mnoho šancí.

29:25
    Bruslařům se opět podařilo vyhodit.

29:45
    Obrana domácích se zamknuta ve svém pásmu, pokaždé se jí ale zatím podařilo kotouč vyhodit.

30:16

31:00
    Roman Mikeš se řítil sám na Čeňka Nováka, tomu se však puk podařilo zalehnout!

31:52
    Bruslaři se postupně osmělují a dostávají se čím dál více před klec Dudáčka!

32:50
    Miroslavu Třetinovi se podařilo objet branku a přesně naservíroval puk na připraveného PATRIKA PŘIDALA, který zavěsil mezírkou vedle levého betonu Dudáčka! Asistence: Třetina.

33:30
    Domácí jsou nyní opět pány na ledě i v hledišti. Vstřelený gól nabudil jak hokejisty, tak fanoušky!

34:00
    Vysunutá obrana domácích kryje útok Mikeše.

34:30
    Semrád od modré netrefuje branku.

34:40
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Peroutka – 2 min., faul kolenem).

34:49
    Hosté vyhazují.

35:09
    Havlíčkův Brod se žene do útoku, Beneš však přihrál nepřesně.

35:28
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Beneš – 2 min., hrubost).

35:35
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., hrubost).

35:42
    Domácím se podařilo vyhodit.

35:56
    Opět je tu vyrovnaný stav a hosté využívají přesilovku. Žihadla si postupně proťukala puk až na osamoceného LUKÁŠE HAVLA, který dokázal prostřelit bezmocného Nováka. Asistence: Mikeš, Šťáva.

36:45

36:52
    Ještě 40 sekund mají hosté početní výhodu.

37:35

37:42
    Vyčerpaná obrana Bruslařů jde střídat.

38:13
    Lukáš Endál si najel až před Milana Dudáčka, který puk chytá do své lapačky. Při této šanci byl však pravděpodobně faulovaný a Miroslav Třetina si jel s hostujícím obráncem vyřídit účty. K bitce však nedošlo.

38:27
    Hra je nyní velice nervózní, hráči obou týmu se hecují a dochází často ke strkanicím.

39:07
    Lukáš Endál si najel do levého kruhu a přihrál milimetrově na nikým nehlídaného PATRIKA PŘIDALA, který přidává svůj dnešní druhý gól! Asistence: Endál, Třetina.

39:37
    Žihadla se ještě tlačí před Čeňka Nováka, ten však všechny rány a dorážky pochytal.

40:00

Prostřední třetina diváky v Kotlině rozhodně nenudila, padly v ní hned čtyři branky! Třetinu plnou zvratů začal svým vyrovnávacím gólem Nováček, následně dostal Bruslaře opět do vedení Přidal. Hostům se však opět podařilo vyrovnat zásluhou Havla, ale Přidal opět strhl vedení na stranu svého týmu. Fanoušci sledují parádní hokej a zajisté se těší na třetí třetinu, která začne přibližně v 18:42.

40:01

40:31
    Třetí třetina začala velkou šancí Žihadel. Roman Mikeš se hnal sám na Nováka, který ho dokázal výborným zákrokem lapačkou vychytat!

41:30
    Posunutá branka hostů.

41:30
    Hokej je plný nepřesných přihrávek na obou stranách.

42:13
    Tomáš Mečiar si přihrával s Filipem Navrátilem, první jmenovaný se nakonec nedostal ani ke střele.

43:05
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Matějka – 2 min., nedovolené bránění).

43:25

44:00
    Fanoušci Havlíčkova Brodu se dožadují další branky v síti Milana Dudáčka.

44:23

44:54
    TOMÁŠ SEMRÁD napřáhl na modré čáře a vyslal parádní dělovku do šibenice Milana Dudáčka! Asistence: Lacina.

46:07
    Nyní to vypadá pro domácí hokejisty velmi dobře, ale soudě dle dosavadního průběhu zápasu se může stát opravdu cokoliv.

46:30
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Matějka – 2 min., hrubost).

48:00
    Ve hře 4 na 4 se toho na ledě zatím moc neudálo.

48:40
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Bušek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:53
    Hosté si opět zahrají přesilovku.

49:07
    Hostům se zatím nepodařilo vypracovat si nějakou vážnější šanci, hraje se především v jejich obranném pásmu.

49:42
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kozlík – 2 min., hákování).

49:50
    Bruslaři vyhazují.

50:14
    Hosté opět využívají přesilovku. Po skrumáži před klecí Čeňka Nováka se k puku dostal ROMAN MIKEŠ a pěknou ranou vedle betonu domácího gólmana prostřelil. Asistence: Šťáva, Nováček.

51:40
    Gól Žihadla opět velice nabudil, jako zatím pokaždé v tomto zápase.

52:23
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Michálek – 2 min., hrubost).

53:00
    Bruslaři tentokrát doplácejí na nedisciplinovanost a nechávají se poměrně často a zbytečně vylučovat.

53:04
    Oddechový čas hostů.

53:07

53:50
    Bruslařům se zatím daří útoky hostů odvracet a vyhazovat puky ze svého pásma.

54:12
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Ludvík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Rytnauer – 2 min., hrubost).

55:05
    Hraje se opět velice nervózní hokej, žádný z týmů nechce udělat chybu, vidíme i poměrně časté přerušování hry.

55:45
    I přesto, že se domácím teď moc nedaří, fanoušci své miláčky mohutně povzbuzují.

56:30

57:00
    Zakázané uvolnění domácích.

57:14
    David Horký si najel z levého kruhu před Nováka, ale branku ve velké šanci minul!

57:37
    Hra je plná nepřesností, oba týmy ze sebe však vydávají maximum, diváci vidí bitvu o každý centimetr na ledě!

58:04
    Zakázané uvolnění hostů.

58:13
    Žihadla jsou opět natlačená před Novákem, ten spršku střel a dorážek zatím kryje.

58:53
    Tak takový průběh zápasu se opravdu často nevidí! Lukáš Havel po chybě obrany Bruslařů dokázal vybojovat puk, který předal osamocenému LADISLAVU RYTNAUEROVI, jenž trefil odkrytou část branky Nováka a je opět vyrovnáno! Asistence: Havel, Nováček.

59:58
    Je jisté, že dnešní zápas bude o něco delší, diváci v Kotlině se totiž dočkají prodloužení!

59:59
    Na ledě nyní leží jeden z hráčů hostů, ale už se zvedá a pomalu odjíždí za potlesku fanoušků střídat.

60:00

Divoká přestřelka nekončí ani po třetí třetině, která skončila 1:2 pro Žihadla. Bruslaři dokázali odskočit o dvě branky, ale hostům se podařilo stav srovnat a tak se dočkáme pětiminutového prodloužení!

60:01

60:13
    Prodloužení začalo šancemi domácích, hlavními aktéry jsou Endál s Třetinou.

60:20
    Oddechový čas domácích.

60:55
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Lupač – 2 min., hákování).

61:10
    Bruslaři zamkli hosty v jejich pásmu, ale nedaří se jim zatím přesně přihrát.

61:47
    Brejk hostů zastaven.

62:01
    A je rozhodnuto!!! Tento opravdu divoký zápas ukončil svou střelou do odkryté klece kdo jiný, než největší kanonýr Bruslařů, LUKÁŠ ENDÁL! Asistence: Třetina, Semrád.

A máme tu konec nervydrásajícího zápasu, ve kterém spadl zajisté domácím fanouškům obrovský kámen ze srdce. Utkání plné krasných momentů a akcí rozhodl pro Bruslaře hezkým gólem Lukáš Endál. Ode mě je to pro dnešek z Kotliny vše a těším se zase někdy na počtenou! (19:41:23)

Adam Karas

Branky a nahrávky: 6. Endál (Semrád), 8. Semrád (Endál, Třetina), 33. Přidal (Třetina), 40. Přidal (Endál, Třetina), 45. Semrád (Lacina), 63. Endál (Třetina, Semrád) – 16. Nováček, 25. Havel (Kovář, Nováček), 36. Havel (Mikeš, Šťáva), 51. Mikeš (Šťáva, Nováček), 59. Rytnauer (Havel, Nováček)

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Dudáček (Dusík)- Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Hačecký, Mikeš "C", Nováček – Rytnauer "A", Krutiš, Horký – Lupač, Matějka, Havel.

Rozhodčí: Radim Slávka – Bohuslav Maloušek, Martin Maťašovský