Opava – Technika Brno 5:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Vsetín 1:3 (kon.) | Kopřivnice – Poruba 2011 3:6 (kon.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 6:5 (po pr.) | Nymburk – Žďár n/S 3:2 (po pr.)
Řisuty – Kobra 3:7 (kon.) | Kolín – Pelhřimov 9:2 (kon.) | Bílina – Děčín 4:2 (kon.)
Klatovy – Klášterec nO 6:2 (kon.) | David Servis – Jindř. Hradec 6:4 (kon.) | Tábor – Písek 5:0 (kon.)
Vrchlabí – Sokolov 9:1 (kon.) | Jablonec n/N – Trutnov 5:4 (po pr.)
HK Opava
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
HC Technika Brno
Sobota 15.10.2016, 15:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 10. kolo

Zatímco první sekundy utkání dávaly vyniknout především hostujícímu celku, skóre přesto otevřeli domácí, kteří sice v prvních dvou třetinách byli s jednogólovým rozdílem Opavě v patách, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Oproti tomu Slezan svůj náskok bezpečně navyšoval a k dnešní výhře 5:2 přispěl hattrickem Petr Grygar.

Z opavského zimního stadionu je to pro tuto chvíli vše, přejeme příjemný zbytek sobotního odpoledne. (17:12:04)

59:46
    Hosté se do posledních chvil snaží s výsledkem něco udělat, ale Šafránek jim toho spolu s domácí obranou moc nedovoluje.

58:36
    Buhaj se probojoval s pukem k Šafránkovi, ale jeho akci opět zmařila opavská obrana.

58:18
    Domácí začínají Nováka opět bombardovat střelami.

56:46
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava si buduje bezpečný náskok, a hostům se tak začíná vyrovnání vzdalovat. PETR GRYGAR využil nahrávky Petra Chalupy a poslal kotouč do kasy hostí.
    Asistence: Petr Chalupa.

55:57
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Kaluža – 2 min.).

54:58
    Bošek s pukem nabral rychlost a pokusil se na Šafránka vyzrát střelou k tyči. Obrana byla ale dost pozorná.

54:35
    Po dorážce u Šafránkovy kasy vznikla menší strkanice, kterou ihned rozpustili čároví rozhodčí.

53:23

52:56
    Střelou od modré prověřil Novákovu pozornost Holík.

51:23
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Čtvrtníček – 2 min., držení protihráče).

50:28
    Šafránek schoval nebezpečnou střelu při chaosu u brány do lapačky a týmy rychle střídají.

48:08
    JAKUB VÍTEK dostal do mezikruží přihrávku od Hermana a z těsné blízkosti pokořil Nováka střelou k tyči.
    Asistence: Bohumil Herman a Vladimír Holík.

47:10
    Hru zastavuje ofsajd hostujícího celku.

45:39
    Domácí několika přihrávkami dostali kotouč až za bránu Brna. Akce ale proběhla relativně v klidu, spíš jako kdyby se pouze pokoušeli puku zbavit, než aby útočili.
    Dnešní den nabízí celkem 14. zápasů druhé ligy!

Dnes pokračuje druhá liga! Kdo má radost ➡️ ❤️ #CCMHockey #MadeOfHockey #hokej

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

44:54
    Oddechový čas pro domácí.

44:30
    Kozákova střela těsně minula opavskou kasu!

43:34
    Technika je sice ve třetině Opavy, ale více než střely na bránu jsou k vidění souboje o kotouč u hrazení.

42:54
    Vyloučení v týmu HK Opava (Holík – 2 min., nedovolené bránění).

41:35
    Novák teď v bráně skutečně čaroval, odrazil hned několik střel opavského útoku.

40:27
    Icing Techniky, hra se stěhuje k Novákovi.

40:01

Druhá třetina Opavě větší náskok nevybudovala, Domácím se sice povedlo ve 24. minutě z hole Petra Chalupy zvýšit na 3:2, ale na soupeřův gól dokázal odpovědět Hynek Grünwald a tak se i na druhou přestávku odchází s rozdílem jednoho gólu.

Poslední třetina začne přibližně v 16:35.

40:00

39:54
    Před koncem třetiny veze Benýšek puk za kasu hostí, konec druhé dvacetiminutovky moc atraktivity nenabízí.

38:40
    Hra opět připomíná spíše tenis, ani jeden tým se nedokáže déle udržet v pásmu soupeře.

36:52

35:13
    Opavští se usadili v blízkosti Nováka, který si s jejich střelami ale ví rady.

34:52
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Štancl – 2 min., podražení).

34:24
    Domácí kombinují v pásmu soupeře, rozhodčí už ale signalizuje vyloučení na brněnské straně.

33:42
    Po souboji o puk zůstal na ledě za brněnskou kasou ležet jeden z hostujících hráčů.

32:50
    S kalužovou střelou od modré si Šafránek poradil.

31:41
    Wolf nastřelil boční síť brněnské kasy.

30:37
    Hra se momentálně rychle dostává z jednoho konce hřiště na druhý, sledujeme spíše předávání puku, než atraktivní hru.

28:29
    Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru před Nováka.

27:56
    Technika právě vstřelila branku!
    HYNEK GRÜNWALD si nabruslil do mezikruží a zakončil přesně pod víko, hosté se začínají domácím gólově opět přibližovat
    Asistence: Jiří Kozák a David Vlček.

27:27

26:41
    Brněnští semkli soupeře ve svém útočném pásmu a kombinují. Šafránek si zatím se všemi střelami poradil.

25:27

24:04
    Novák se natáhl pro puk, který nestihl chytit, jelikož mu jej vyfoukl Pavelek. Ten se pokoušel využít odkrytou bránu, ale kromě toho, že střela nebyla přesná zafungovala také brněnská obrana.

23:23
    PETR CHALUPA dostal přihrávku na hranici kruhu a dělovkou k tyči pokořil Nováka potřetí.
    Asistence: Pavel Selingr a Jiří Šindelář.

21:50
    Technika bojuje v útočném pásmu v domácími o puk u mantinelu, začátek druhé třetiny nenabízí zrovna atraktivní podívanou.

20:45
    Domácí usadili v pásmu soupeře a kombinují.

20:01

Přesto, že na začátku hry byli aktivnější hosté, prvního gólu dosáhl domácí celek, zásluhou Petra Grygara. Ten vybojoval svému týmu po třinácti minutách hry dvoubrankové vedení. Technika však dokázala na dvougólové manko zareagovat a hezkým gólem snížil Patrik Brzobohatý.

Druhá třetina začne přibližně v 15:47.

20:00

19:59
    První třetinu ukončila Tůmova střela, kterou si Novák pohlídal.

18:41
    Střelu z mezikruží schovává Šafránek pod lapačku.

16:11
    Tak tohle byla parádička Patrik Brzobohatý si objel domácí kasu a následně zasunul puk vedle pravé tyče.
    Asistence: Jan Boček a Marek Kaluža.

15:56
    Bustinově střele z mezikruží clonila opavská obrana.

15:02
    Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min., držení protihráče).

14:28
    Bočkova vysoká střela skončila v ochranné síti.

13:42
    Šindelářovu střelu z kruhu si Novák pohlídal.

12:34
    Pořádnou dělovkou poslal za Slavíčkova záda kotouč PETR GRYGAR.
    Asistence: Pavel Selingr.

12:09
    Kotouč zamířil na střídačku hostí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:47
    Florekova střela těsně minula tyč opavské brány

10:45
    Brno je opět na koni, ale k Šafránkovi se zatím mnoho střel nedostává.

09:52
    Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se bude vhazovat před Novák.

08:39
    Dělovku z hole Matova si Šafránek schoval do lapačky.

07:57
    Kozáková střela zamířila do ochranné sítě nad domácí brankou.

06:53
    Domácí bojují v obranném pásmu o puk u mantinelu, hra je teď poměrně kouskovaná.

05:50
    Technika je opět u Šafránka, kterého zatím pečlivě střeží domácí obrana.

03:58
    Slavíček si povyjel z brány a volného místa využil PETR GRYGAR.
    Asistence: Petr Chalupa

03:27
    Opavští se poprvé ocitli v útočném pásmu a kombinují.

02:33
    Domácí brankář musí být stále velice pozorný, Technika totiž stále krouží kolem jeho brány. Nebezpečně teď vypadala další střela Bolka, se kterou ale u Šafránka nakonec nepochodil.

01:09
    Hosté se prohánějí s pukem v útočném pásmu a pokoušejí se přes opavskou obranu dostat k domácí kase. Benýškovu ránu schovává Šafránek do lapačky.

00:16
    Šafránek si může připsat první zákrok. Z předbrankoviště na něj pálil Bolek, ale jeho rána pouze zaduněla o nastražené betony domácího gólmana.

00:01

HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Holík, Šindelář, Galvas, Černý T., Mosler, Tůma, Slavík, Vrábel – Wolf, Polok, Vítek, Grygar, Chalupa, Selingr, Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Rousek

HC Technika Brno: Slavíček (Novák) – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Vlček – Benýšek, Brzobohatý P., Bustin, Stehlík, Biolek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, Brzobohatýb M., Florek, Grünwald

Rozhodčí: Fiedler – Novák, Wesley.

Počet odehraných zápasů: 8
    Počet výher: 3 (Poruba sn., Nový Jičín, Kopřivnice sn.)
    Počet proher: 5 (Opava, Valašské Meziříčí, Šumperk, Vsetín, Hodonín)
    Umístění v tabulce: 8. místo
    Body: 7
    Počet vstřelených branek: 17
    Počet inkasovaných branek: 33

HK Opava

Počet výher: 3 (Technika Brno, Nový Jičín, Valašské Meziříčí)
    Počet proher: 5 (Poruba, Hodonín p., Kopřivnice, Šumperk, Vsetín)
    Umístění v tabulce: 5. místo
    Body: 10
    Počet vstřelených branek: 21
    Počet inkasovaných branek: 27

Příjemné odpoledne z opavského zimního stadionu! Již v 15 hodin na svém ledě přivítá HK Opava soupeře HC Technika Brno. Týmy už za sebou jedno letošní společné utkání mají, postavili se proti sobě hned v prvním kole druholigových zápasů. Z utkání vyšla vítězně Opava, která si na domácím stadionu Brna vybojovala výhru výsledkem 5:2

Pojďme se nyní společně připomenout momentální formu obou celků.

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 4. Grygar (Chalupa), 13. Grygar (Selingr), 24. Chalupa (Selingr, Šindelář), 49. Vítek (Herman, Holík), 57. Grygar (Chalupa) – 17. Brzobohatý P. (Boček, Kaluža), 28. Grünwald (Kozák, Vlček)

Rozhodčí: Fiedler – Novák, Wesley