Plzeň – Sparta 0:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 7:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:3 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:3 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:5 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 16.10.2016, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 13. kolo

59:25
    Oddechový čas pro Severočechy. Vhazovat se bude v obranném pásmu svěřenců Václava Sýkory. Laco zůstává na střídačce.

59:10
    Laco jede na střídačku, Piráti hrají v šesti!

55:12
    Bednář s Köhlerem šli dva na jednoho, hradecký kapitán předvedl pěknou žabku, ale druhému jmenovanému vypíchl puk gólman Pirátů.

48:30
    Dnešní utkání ve FORTUNA aréně sleduje 5095 diváků.

37:06
    Kämpf pálil z levého kruhu, bližší tyč minul jen velmi těsně!
    31:59 Dávid SKOKAN - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

31:59
    Piráti právě vstřelili branku!
    V rozmezí patnácti vteřin Chomutov výrazně dramatizuje utkání! Mrázkovu ránu, která prošla pod Rybárem, dorazil do svatyně Hradce DÁVID SKOKAN! Asistence: Jaroslav Mrázek, Michal Vondrka.
    31:44 David KÄMPF - 3:1

31:44
    Tento tlak se daří Pirátům využít! Rána Růžičky byla zblokována defenzivou Lvů jen k DAVIDU KÄMPFOVI, který snižuje na 1:3! Asistence: Vladimír Růžička, David Kaše.

31:12
    Branka neplatí. Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu. Michal Vondrka ještě důrazně protestuje u sudích, ale nebude mu to nic platné.

31:12
    Rutta vyslal ránu z mezikruží, po níž se Rybár i s kotoučem svalil někam k brankové čáře. Následně se strhla v brankovišti Hradce mela. Nyní se prohlíží video a hlavní otázka nejspíš bude, kdy byla přerušena hra a kdy a zda překročil touš čáru.

30:23
    Štajnoch teď dostává svým faulem Lvy do potíží. Inkasuje dvě minuty za hákování.

26:18
    Nebezpečný pokus od modré Rybár pouze škrtl lapačkou. Černá pryž se poté snášela k svatyni Mountfieldu a nakonec orazítkovala její břevno!

25:45
    Hodně rušno teď bylo před Lacem, který neudržel střelu, jenže ani jeden z útočníků Hradce nebyl v brankovišti Chomutova dost důrazný.

24:03
    Šance pro Lvy, aby ještě více zvýraznili svou dominanci. Tomica inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
    22:09 Richard JARŮŠEK - 3:0

22:09
    Hradec právě vstřelil branku!
    RICHARD JARŮŠEK nám právě předvedl svou rychlost a průbojnost. Jeho tempu, které nabral už ve středním pásmu, zadáci Pirátů prostě nemohli stačit. Bednář vyslal skvělou průnikovou přihrávku, útočník Mountfieldu si ji zpracoval a kotouč pak poslal prudce mezi betony Laca! Asistence: Jaroslav Bednář.

20:00
    V závěru první třetiny se ještě strhla menší potyčka mezi Jarůškem a Kudělkou. Aktivnějším a také silnějším v ní byl forvard Lvů. Oba však vyfasují stejný trest – dvě minuty za hrubost.

19:00
    Piráti docílili branky, ale radovali se zbytečně. Rozhodčí po konzultaci s videosudím správně rozhodli, že gólu bylo dosaženo rukou.

18:20
    Jarůšek dostal přihrávku na pravý kruh od Džerinše, následně pěkně vypálil, ale neméně dobře si vedl Laco se svou lapačkou!

14:32
    A právě bek Mountfieldu se dostal ke střele z mezikruží, ale Laco fantasticky vyrazil!

12:44
    Růžička pálil tvrdě z levého kruhu, ale Rybár šel rychle do rozkleku a puk našel v náruči.

10:42
    Šance pro Chomutov snížit náskok soupeře, Jaroslav Bednář inkasuje dvě trestné minuty za podražení.

08:39
    Dlapa navíc inkasuje dvě minuty za podražení, tudíž bude Hradec hrát i nadále v početní výhodě.

08:39
    Chomutov střídá brankáře, Jana Strmeně nahrazuje Ján Laco.
    08:39 Ryan POTULNY - 2:0

08:39
    Druhá přesilovka se rovná druhému gólu! Dragoun v ponechané výhodě tečoval přihrávku Bednáře, černá pryž vyletěla do vzduchu a dopadla do míst, kde se nacházel RYAN POTULNY, jenž zvyšuje na 2:0! Asistence: Michal Dragoun, Jaroslav Bednář.

07:50
    Následně si bek Chomutova půjde zchladit hlavu na trestnou lavici – dvě minuty za vysokou hůl. Lvi mohou jít rychle po začátku zápasu do trháku.
    05:06 Bedřich KÖHLER - 1:0

05:06
    Přesilovka je využita! Gregorc vypálil z modré, puk se po odrazu od mantinelu dostal před branku k BEDŘICHU KÖHLEROVI, který otevírá skóre dnešního duelu – 1:0! Asistence: Blaž Gregorc, Jaroslav Bednář.

04:57
    Jaroslav Bednář nalil parádně Potulnymu, jenže ten ve stoprocentní šanci selhal!

03:23
    ...kterou však využít nedokázal. Lvi si si zahrají první přesilovku. Mrázek dostává dvě minuty za napadení.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 6. Köhler (Gregorc, Bednář), 9. Potulny (Dragoun, Bednář), 23. Jarůšek (Bednář) – 32. Kämpf (V. Růžička, Kaše), 32. Skokan (Mrázek, Vondrka)

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Newton, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Jarůšek – Köhler, Potulny, Bednář (C) – Nedvídek, Dragoun, T. Knotek – Kopta, J. Veselý, Čáp. Trenér: Václav Sýkora.
    Piráti Chomutov: Strmeň (9. J. Laco) – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka (C), Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Skokan – Koblasa, Šťovíček, Hřebejk. Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Blümel, Zíka