Celta Vigo – Ajax 2:2 (kon.) | Standard – Panathinaikos 2:2 (kon.) | Šachtar – Gent 5:0 (kon.)
Konyaspor – Braga 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Schalke 0:1 (kon.) | Salzburg – Nice 0:1 (kon.)
Karabach – PAOK 2:0 (kon.) | Liberec – Fiorentina 1:3 (kon.) | Beer Ševa – Sparta 0:1 (kon.)
Inter – Southampton 1:0 (kon.) | FCSB – Curych 1:1 (kon.) | Osmanlispor – Villarreal 2:2 (kon.)
Olympiakos – Astana 4:1 (kon.) | Manchester Utd. – Fenerbahce 4:1 (kon.) | Feyenoord – Zorja Luhansk 1:0 (kon.)
Young Boys – APOEL 3:1 (kon.) | Saint-Étienne – Qäbälä 1:0 (kon.) | Mohuč – Anderlecht 1:1 (kon.)
Dundalk – Zenit 1:2 (kon.) | Alkmaar – Maccabi Tel Aviv 1:2 (kon.) | AS Řím – Austria 3:3 (kon.)
Plzeň – Astra Giurgiu 1:2 (kon.) | Genk – Ath. Bilbao 2:0 (kon.) | Rapid – Sassuolo 1:1 (kon.)
AS Řím
3:3 (2:1)
FK Austria Vídeň
Čtvrtek 20.10.2016, 21:05 • Stadio Olimpico, Řím • Evropská liga • 3. kolo

S konstatováním, že AS Řím na domácím stadionu neudržel průběžné vedení 3:1, když hosté dvěma slepenými góly v závěru srovnali na 3:3, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:18:15)

Situace v tabulce:
    Ve druhém utkání vyhrála Astra Giurgiu na hřišti Viktorie Plzeň 2:1 a celá situace v tabulce se pořádně zamotala. I po této remíze. AS Řím a Austria Vídeň jsou v čele tabulky a na prvních dvou postupových místech, mají shodně pět bodů. Třetí je právě Giurgiu, jenž bere za výhru na hřišti Viktorky vůbec první tři body. Čtvrtá je pak dvoubodová Plzeň. Po polovině zápasů základní části je tak vše stále otevřené.

Zápas je u konce a po vývoji během takřka osmdesáti minut končí nečekaným výsledkem. V prvním poločasu se sice hosté ujali vedení, když centr Kayodeho poslal z první do sítě Raphael Holzhauser, ale hned poté ukázal Stephen El Shaarawy, co v něm je. Tři minuty po prvním gólu si krásně naběhl na míč za obranu a přeloboval Almera. Druhou branku vsítil ve 34. minutě již náhradnímu gólmanu Hadžikićovi, jenž o devět minut dříve střídal Almera. Znovu dostal míč za obranu, po levé straně si to namířil do vápna a vymetl všechny pavučiny ze vzdálenější šibenice.

Ve druhém poločasu měl AS optickou převahu, dlouho nepůjčoval míč soupeři, ale uklidňující gól nemohl přijít. To se změnilo v 69. minutě, kdy další Tottiho centr za obranu napálil z malého vápna z první do sítě Alessandro Florenzi. Jenže poté přišly dvě hrůzné chvíle domácích a naopak okamžiky radosti Austrie. V 82. minutě se totiž po dvou odrazech dostal míč k Dominiku Prokopovi, který prostřelil brankáře Alissona, jenž měl zakrytý výhled. Za další dvě minuty vyrovnal na konečných 3:3 útočník Olarenwaju Kayode, na kterého obrana AS zcela zapomněla a ten měl moře prostoru k ustanovení konečného výsledku.

90+4
    Žlutý kartonek dostává také Leandro Daniel Paredes, který troškou frustrace přejel u střídaček achillovky Felipe Pirese. To nebylo moc pěkné.

90+3
    Osman Hadžikić dostává žlutou kartu za zdržování po tom, co Nainggolan již nedokázal zastavit dlouhý míč před čárou a náhradní gólman hostí natahoval při odkopu čas.

90+2
    Ofsajd také na druhé straně, přistižen v něm byl Olarenwaju Kayode, střelec vyrovnávací branky na 3:3, který rovněž asistoval u prvního gólu hostí.

90
    Ve druhém poločasu budou nastaveny tři minuty.
    90. Edin Džeko se z gólu radovat nemůže, ofsajd to skutečně byl

90
    Část fanoušků AS se již radovala, když si Džeko naběhl na míč za obranu po přihrávce Tottiho a propálil Hadžikiće. Ten ale téměř nechytal, periferně totiž viděl, že sudí mává ofsajd.

89
    Džeko se dostával na hranici vápna k míči. Zkusil vystřelit, ovšem jeho pokus byl zblokován.

87
    Římští opět dobývají obranu hostí, kteří cítí naději na prodloužení venkovní série. Nikoliv vítězstvím, ale minimálně remízou.

86
    Nyní bohužel započíná nešvar forbalu. Vídeň, jistá si dobrým výsledkem, začíná natahovat čas. Na zemi leží Kayode a jsem si jist, že mu téměř nic není.
    84. Olarenwaju KAYODE - 3:3

84
    Austria právě vstřelila branku!
    To je neuvěřitelné, AS během dvou minut přichází o dvougólové vedení. Z pravé strany poslal centr do vápna Tajouri-Shradi a obrana domácích neuvěřitelně zaspala. Nechala na malém vápně zcela volného OLARENWAJU KAYODEHO, který zblízka jen nastavil nohu a překonal Alissona, který ani nyní nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Ismael Tajouri-Shradi.

83
    Útok domácích opět nemůže pokračovat, Salah byl totiž znovu v ofsajdu.
    82. Dominik PROKOP - 3:2

Tomáš Lysý

Branky: 19. El Shaarawy (Gerson), 34. El Shaarawy (Totti), 69. Florenzi (Totti) – 16. Holzhauser (Kayode), 82. Prokop, 84. Kayode (Tajouri-Shradi)

Karty:   45+1. Fazio (ASR), 90+4. Paredes (ASR) – 90+3. Hadžikić (AUV)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:13.
    AS Řím: Alisson – Florenzi (76. Emerson Palmieri), Manolas, Fazio, Juan Jesus – Nainggolan, Paredes, Gerson – Iturbe (81. Džeko), Totti (C), El Shaarawy (64. Salah).
    Náhradníci: Szczęsny – Strootman, Džeko, Salah, Emerson Palmieri, Grossi, Marchizza.

FK Austria Vídeň: Almer (C) (25. Hadžikić) – Stryger Larsen, Stronati, Filipovic, Martschinko – Holzhauser, Serbest – Venuto (76. Tajouri-Shradi), A. Grünwald (78. Prokop), Pires – Kayode.
    Náhradníci: Hadžikić – Vukojevič, Kadiri Mohammed, Tajouri-Shradi, Prokop, Salamon, Kvasina.

Rozhodčí: Vladislav Bezborodov – Maksim Gavrilin, Valerij Dančenko – Andrej Vereteškin (vš. Rusko)