Zlín – Olomouc 9:1 (kon.) | Ústí n/L – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Poruba – Přerov 3:2 (kon.) | Třinec – Vsetín 5:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 12.11.2016, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den všem příznivcům mládežnického hokeje! V dnešním utkání změří své síly domácí Bílí Tygři a hosté z Českých Budějovic. V posledním vzájemném utkání se radovali Jihočeši, kteří dokázali Tygry udolat poměrem 6:5.

Severočeši se po patnácti odehraných zápasech drží na šestém místě tabulky. Celkem získali 23 bodů při skóre 49:45. V posledním utkání Tygři podlehli brněnské Kometě 2:3.

Jihočechům se v této sezóně vede opravdu dobře a tomu odpovídá i jejich postavení v tabulce. Z patnáci utkání jich Motor dokázal jedenáct vyhrát a se ziskem 33 bodů vede tabulku. Úctyhodné je i celkové českobudějovické skóre 78:48.

Bílí Tygři Liberec: Zajíček (Hosnedl) – Holec, Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Starý, Kollert – Pray, Rychlovský, Dospěl, Jansa, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág

HC Motor České Budějovice: Dvořák (Ludvík) – Dvořák, Kubíček, Procházka, Dekret, Řehout, Svach, Remta, Grossmann, Beránek, Novák, Škvarek, Čížek, Houdek, Ryba, Schwartz, Janoch

Rozhodčí: Horinek – Kettner, Svobodová.

00:01

00:46
    Tygři se ihned pouští do útoku, ale ani jedno z nahození netrefilo Dvořákovu branku.

01:19
    Strnad v rohu důrazně napadá českobudějovického obránce, ten si ale v obtížné situaci dokázal poradit.

02:13
    Tyčka českobudějovické branky teď zacinkala! Jiruš se elegantně protáhl po levé straně a bekhendem mířil nad rameno Dvořáka.

03:23
    Liberecký obránce trefil svým nahozením jen svého spoluhráče clonícího před brankou. Liberec je v prvních minutách výrazně aktivnější.

04:16
    Průnik libereckého Strnada po levé straně zastavil obětavým zákrokem Janoch.

04:31
    Motor se dopustil úmyslného ofsajdu a bude se vhazovat před jeho brankou.

05:56
    Rozjetý Dospěl dostal ve středním pásmu přesnou přihrávku, zavezl puk do útočného pásma a z mezikruží vypálil do horní poloviny branky. Brankář Českých Budějovic ale pohotově máchl lapačkou a střelu chytil.

06:52
    Ani jeden z celků svého soupeře nešetří a tak je k vidění tvrdá hra.

07:48
    Rychlovský zavezl puk, obkroužil branku a přihrával Vomáčkovi, který však svou střelou mířil pouze doprostřed branky, kde byl připravený Dvořák.

09:16
    Liška teď využil střídání Českobudějovických a v liduprázdném středním pásmu nabral rychlost. Jeho následná střela však byla zblokována.

10:28
    Jeden z Jihočechů teď mířil do úniku, ale na poslední chvíli mu Adamec stačil nadzvednout hokejku a připravit ho o puk.

11:19
    Hra se teď odehrává především ve středním pásmu.

12:26
    Jiruš se Strnadem byli důslední v napadání za brankou a získali puk. Vzápětí o něj ovšem přišli.

13:09
    Českobudějovičtí se teď sami vyhnali z útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

13:54
    Křepelka se zjevil před Dvořákem, ale brankář Motoru skvěle zasáhl betonem!

14:11
    Kubíček (CEM) se provinil podražením a Tygři si zahrají první dnešní přesilovku.

14:57
    Tygři se usadili v pásmu a kombinují.

15:19
    Dobrá práce budějovických útočníků přesouvá hru do středního pásma.

15:54
    Jansa teď vypíchl puk, ale po dlouhém střídání už neměl sílu ujet liberecké obraně.

16:31
    Hosté v plném počtu. Liberec se během přesilovky do žádné větší příležitosti nedostal.

17:06
    Střelu Rychlovského z pravého kruhu schoval Dvořák ve své výstroji.

17:39
    Stejně tak jako nahození Adamce o několik okamžiků později.

18:16
    Vomáčka se tlačil do zakončení, ale obránce Českých Budějovic byl důraznější.

18:56
    I Motor dostane výhodu přesilové hry. Za podražení si půjde odpykat dvouminutový trest Vomáčka (LIB).

19:19
    Tvrdá střela Kubíčka od modré čáry orazítkovala mantinel za libereckou brankou.

19:52
    Liberci se podařilo vyhodit.

20:00

První třetina gól nepřinesla. Jeho vstřelení byl nejblíže liberecký Jiruš, který už ve třetí minutě bekhendovou střelou trefil tyčku branky Jihočechů. Oba týmy si vyzkoušeli i přesilovou hru, ale ani jeden z celků ji nedokázal využít. Druhá třetina začne přibližně v 12:43.

20:01

20:19
    Druhá třetina začíná nepřesnou přihrávkou Liberce, která jde přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Zajíčkem.

21:49
    Budějovický Beránek se šikovně prokličkoval z rohu za vlastní brankou až do útočného pásma. Jeho střela z úhlu však libereckému brankáři problémy nezpůsobila.

22:28
    Liberec právě vstřelil branku!
    Rychlovský zavezl do útočného pásma, šikovně přenechal JANU CIKHARTOVI, který si vybruslil mezi kruhy a přízemní střelou překonal Dvořáka. Asistence: Rychlovský, Dospěl.

22:39
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Blesková odpověď Českých Budějovic! Novák ideálně našel svého kapitána JAKUBA ČÍŽKA, který dokázal dostat puk za Zajíčkova záda a srovnává stav na 1:1. Asistence: Novák, Houdek

24:13
    Jakub Rychlovský (LIB) si pomohl nedovoleným sekáním a odsedí si dvě minuty.

25:16
    Bombu Beránka od modré čáry chytá Zajíček do lapačky. O několik okamžiků později vyráží betonem podobnou ránu z hole Kubíčka.

26:13
    Liberec vyhazuje, současně s tím skáče Rychlovský zpět do hry.

26:51
    Dospěl, kterého skvěle našel právě Rychlovský, jel sám na Dvořáka, ten ovšem dokázal včas zasáhnout hokejkou a puk mu vypíchl.

28:04

Jihočeši se ujímají vedení. šikovně přistrčil puk LUKÁŠI ŠKVARKOVI, který střelou zápěstím k tyči překonává Zajíčka a posílá Motor do vedení. Asistence: Ryba

29:39
    Po několika odrazech se puk dostal až k budějovickému Čížkovi, který ale nezamířil přesně a brankář Liberce puk bez problémů chytil.

30:26
    V posledních minutách je tým z jihu Čech aktivnější.

31:46
    Starý vystihl rozehrávku Motoru, ukořistil puk a posunul ho na Dospěla, ten ho ale nedokázal zpracovat.

32:20
    Vomáčka ukázkově prošel přes celé hřiště, jeho střela ale neměla dostatečnou intenzitu a Dvořák ji bez problému vyráží do rohu.

34:06
    Rychlovský teď operoval za brankou Českých Budějovic a svým spoluhráčům připravil několik zajímavých přihrávek.

34:13
    Tvrdý střet za brankou Liberce! Českobudějovický Beránek nevybíravě fauloval kolenem libereckého Dospěla a od rozhodčích dostává trest do konce utkání! Tygři si navíc zahrají pětiminutovou přesilovku. Trest odpyká Filip Řehout (CEB).

35:01
    Tygři jsou usazení ve svém útočném pásmu, ovšem Dvořák je pozorný.

35:20
    Dvojnásobná přesilovka pro Liberec! Obránce Dvořák (CEM) vyhodil puk mimo hřiště Tygři budou hrát proti třem!

35:52
    Pětice Bílých Tygrů kombinuje a očividně se snaží unavit trojku Jihočechů.

36:13
    Ke střele z vrcholu kruhů se dostal Dospěl, ale ta byla zblokována klubkem těl před brankou.

36:24

A je vyrovnáno! Dospěl našel střílenou přihrávkou JAKUBA RYCHLOVSKÉHO a ten se nemýlil a poslal puk do českobudějovické sítě. Asistence: Dospěl, Cikhart.

37:43
    Dále pokračuje pětiminutová přesilovka Tygrů. Aktuálně z ní zbývá něco přes jeden a půl minuty.

38:05
    Dirigenty přesilové hry jsou Rychlovský s Dospělem, kteří si vyměňují přihrávky.

39:20
    Teď na Dvořáka přilétlo během chvilky několik libereckých střel, brankář Motoru ale byl pozorný a se všemi si poradil.

40:00

Ve druhé třetině jsme už góly viděli. A to hned čtyři. Úvodní branku utkání vsítil domácí Cikhart, ale už od deset vteřin bylo vyrovnáno, když se prosadil hostující kapitán Čížek. Ve dvacáté deváté minutě už šel Motor do vedení zásluhou Škvarka. Poté ovšem Budějovičtí nabídli Liberci dvojnásobnou přesilovku, kterou Tygři využili zásluhou spolupráce dvojice Dospěl – Rychlovský. Třetí perioda začne přibližně v 13:33

40:01

40:38
    Třetí perioda je tady a začíná náporem Liberce, který hned vyslal na Dvořáka dvě střely.

41:33
    Jiruš získal kotouč za brankou soupeře a v rohu spolupracuje se Strnadem

42:30
    Žůrkovi se ve středním pásmu zamotal puk mezi bruslemi, ale nakonec si jej stáhl na hokejku a rozehrává.

43:14
    Křepelka se snažil prohodit si puk okolo jednoho ze soupeřů, ale nakonec o něj přišel.

43:23
    Adamec (LIB) se dopustil krosčeku a Motor si zahraje v početní výhodě.

44:00
    Jihočeši si v útočné třetině vyměnili několik přihrávek, ale pak jim puk utekl do středního pásma.

45:05
    Kubíček napřáhl až ke stropu a následně vyslal na Zajíčka tvrdou ránu. Liberecký brankář ale předvedl jistý zákrok lapačkou.

45:32
    Přesilovka Motoru je u konce, Adamec je na ledě.

46:03
    Žůrek teď obětavě nastavil svoji hruď a zblokoval letící puk.

47:01
    Jiruš si svojí aktivní hrou vynutil faul Nováka (CEB), který ho podrazil.

47:19

A Liberec přesilovku vzápětí využívá! Střelu ALEŠE DOSPĚLA od modré čáry Dvořák přes klubko těl neviděl, a tak zapadla do levé šibenice jeho branky. Asistence: Adamec, Rychlovský.

48:58
    Motor se na změnu skóre snaží odpovědět aktivní hrou a důrazným napadáním.

49:52
    A je tu další přesilovka pro Liberec. Grossmann (CEB) podrazil jednoho z Tygrů.

50:48
    Žůrek dobře pracuje na modré čáře a rozdává puky. Střelou se nyní prezentoval Jiruš.

51:37
    Motoru se daří vyhodit a liberecká přesilovka se chýlí ke konci.

52:16

53:38
    Dospěl s Křepelkou operují za brankou Budějovic. Obránci Jihočechů jsou ale důrazní.

54:46
    Dospěl se protáhl okolo obránce Kubíčka, připravil ho o puk a nahrál Rychlovskému, který ovšem promáchl.

55:59
    Janoch hledal zadovkou zpoza branky někoho ze svých spoluhráčů, Liberčtí ale byli u puku dřív.

56:36
    Strnad neúnavně napadá rozehrávku Motoru.

57:25
    Žůrek teď přihrávkou trefil jen brusle svého spoluhráče a nescházelo mnoho aby se puk odrazil na hůl jednoho z Jihočechů.

58:13
    Liška přihrával na volného Vomáčku, tomu se ale nepodařilo Dvořáka překonat!

58:47
    Puk si vyměnili Rychlovský se Starým, druhý jmenovaný vystřelil, ale střela se mezi tři tyče nevešla.

59:05
    Dvořák se patrně srazil s některým z hráčů, protože leží na ledové ploše. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:45
    Nahození sbírá Zajíček do rukavice a rychle rozehrává na svého obránce.

59:49
    Křepelka teď zblokoval střelu a následně se u podařilo puk vyhodit.

Ve třetí třetině nakonec padla jediná rozhodující branka, vstřelil jí v přesilovce liberecký útočník Dospěl a tak rozhodl o zisku třech bodů pro Tygry. Motor se k závěrečnému tlaku dostal až v poslední minutě, Tygři však i díky veliké obětavosti dokázali domácí branku uhájit a připisují si skalp lídra tabulky z Českých Budějovic.

Děkuji za pozornost a těším se u dalších onlajnů! (14:08:30)

Jaroslav Vondrák

Branky a nahrávky: 23. Cikhart (Rychlovský, Dospěl.), 37. Rychlovský (Dospěl, Cikhart), 48. Dospěl (Adamec, Rychlovský) – 23. Čížek (Novák, Houdek), 29. Škvarek (Ryba)

Rozhodčí: Horinek – Kettner, Svobodová