Třebíč – Kadaň 1:4 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 1:2 (po pr.) | Benátky n/J – Motor ČB 2:3 (po pr.)
Litoměřice – Most 3:1 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Kladno – Přerov 6:2 (kon.)
Havířov – Prostějov 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 14.11.2016, 18:00Chance liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný pondělní podvečer z vršovického Edenu. První pracovní den je za námi a je proto čas na trochu zábavy, kterou by nám měly dopřát celky HC Slavia Praha a HC Slovan Ústí nad Labem.

HC SLAVIA PRAHA

Slavia měla výborný vstup do sezóny, ale po tzv. redukční dietě, kterou byl kvůli nedostatku financí nucen zavést Vladimír Pitter, odešlo z pražského klubu několik hráčů, v čele s hvězdami typu Hylák, Markovič, Jiránek a mnoho dalších. Sešívaní se však z toho šoku velice rychle vzpamatovali a opět už okupují příčky nejvyšší. Aktuálně se nacházejí na čtvrté pozici a na první České Budějovice ztrácejí jen šest bodů. Naposledy se slávisté utkali s Frýdkem-Místkem na jeho ledě a dva body trefil v prodloužení nejlepší střelec týmu Šafránek. Slavia tak pokračuje ve vítězné sérii, která čítá již čtyři zápasy.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Slavia není pro celek ze severu Čech příliš oblíbeným soupeřem. Loni dostalo Ústí v jednom zápase se sešívanými hned sedm branek a vyhrálo jen jedno ze čtyř vzájemných zápasů. A lépe to nedopadlo ani v letošním zápase, ve kterém Pražané zvítězili na ledě Slovanu 2:1 v prodloužení.
    Ústečtí lvi se ale celkově letos spíše hledají a jejich výkony mají k ideálu zatím dost daleko. Třicet pět bodů a osmé místo tabulky určitě není to, co by si Severočeši přáli. Nejvíce je asi trápí nestálost výsledků, které jsou jako na vodě, vždyť jen dvakrát v sezóně vyhráli více jak dva zápasy po sobě.

01. 10. 2015 HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem 7:1

Ještě jednou Vás všechny zdravím z Edenu. Hráči končí s rozbruslením, rolba se chystá na led a my se tak můžeme podívat na sestavy obou celků. Premiéru v dresu Slavie zažije čerstvá posila Martin Šagát. Slovenský centr dnes se sešívanými podepsal hostování do konce sezóny a začne ve středu čtvrté lajny.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, Knot (C), Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kubica, Šafránek, Rys – Endál, Dušek, P. Beránek – Jankovský, Kverka, M. Kadlec – Schleiss, Šagát, Tejral.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Zajíc, Husák – Melka, Roubík, Z. Doležal – J. Kloz, Vrdlovec, Dalecký – Moučka, Beran, Poulíček – Gengel, Loskot, Macek.

Pořádek na ledě bude mít na starosti hlavní rozhodčí Grech, kterému budou na čarách pomáhat pánové Beneš a Štofa.

Oba celky již vstupují na led a utkání tak za pár okamžiků může začít.

00:01

00:20
    Jako první se dostali ke střele hosté, ale sražený pokus Roubíka letěl jen do ochranné sítě.

01:09
    Domácí si zahrají přesilovku. Ve středním pásmu do s bráněním Beránka přehnal Kasík a míří na samotku.

01:40
    Jako první pálil za červenobílé Kverka, ale od mantinelu nemířil přesně.

01:58
    Ústí vyhazuje až k Frodlovi, ale cestu do pásma našel opět Kubica.

02:25
    Ke střele v oslabení se dostal Moučka, ale Frodl by připraven.

03:09
    Hosté v plném počtu, tahle přesilovka se Slavii vůbec nepovedla.

03:36
    Beránek s Tejralem jeli dva na jednoho, ale vracející se obránci na poslední chvíli vypíchli zakončujícímu Tejralovi puk od hokejky.

04:08
    Úmyslný ofsajd a hra se stěhuje před Volkeho.

05:34
    Frodl v pohodě chytá střelecký pokus Moučky.

05:48
    A další střelecký pokus, tentokrát z hole Husáka, ale Frodl zatím předvádí přesvědčivý výkon.

06:16
    Endál si vyjel s pukem zpoza brány, ale jeho nabídka před bránu nikoho nenašla.

06:40
    Kotouč už už klouzal do brány Volkeho, nakonec však narazil do tyčky a dorážející Endál puk netrefil.

07:47
    Domácí zatím dobře brání vlastní modrou a nyní donutili Ústecké k ofsajdu.

08:25
    Rozjetý Kverka se pěkně protáhl do útočného pásma, ale jeho přihrávka na kolegu Kadlece byla sražena do rohu kluziště.

09:01
    Šafránek mohl jet sám na bránu, ale Rys trošku zazmatkoval a přihrávku hodně pokazil.

10:02
    Slavia právě vstřelila branku!
    Dlouhotrvající slávistický tlak nakonec nese ovoce. Po kombinaci v útočném našel Beránek mezi čárkami úplně volného DAVIDA ŠAFRÁNKA, který táhlou střelou přesně trefil šibenici hostující brány. Asistence: Petr Beránek.

10:40
    Tvrdá střela letí kousek nad břevno Frodlovy brány.

11:15
    Vrdlovec získal puk v rohu kluziště, dostal ho na modrou ke Klozovi, jehož sražená střela však letí vstříc fanouškům v Edenu.

11:50
    Kadlec dostal tvrdý hit na středu kluziště a domácí publikum se bouří, že rozhodčí neposoudili zákrok jako nedovolený.

12:58
    Útok dvou na jednoho zastavuje Holý (SLA) jen za cenu nedovoleného zákroku a Ústí si zahraje svou první přesilovku.

13:10
    Beránek vyhazuje přes všechny čáry.

13:50
    Těžkou přihrávku dostal na modrou Bernad a útočné pásmo neudržel.

14:17
    Slávisté opět dostávají kotouč na opačnou stranu hřiště.

14:48
    Sešívaní jsou v plném počtu.

14:56
    Chyba v obraně Ústí končí další brankou Slavie. Puk za branou ujel jednomu z obránců, odrazil se na kruh k DAVIDU ŠAFRÁNKOVI a slávistická gólová mašina si může na pažbu přidat další zářez. Bez asistence.

15:30
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., držení protihráče).

16:48
    V dobré střelecké pozici byl Kadlec, ale hostující obránci na poslední chvíli jeho pokus zablokovali.

17:20
    Hosté se dvakrát po krátké době osvobozují dlouhým vyhozením.

17:30

18:01
    Rys nezachytil rychlou přihrávku a je z toho zakázané uvolnění Slavie.

18:38
    Slávisté se již dopředu moc nehrnou a soustředí se na pečlivou obranu.

19:02
    Bača (SLA) za bránu spíše z nešikovnosti podrazil Daleckého a půjde na trestnou.

19:18
    Bernad pálil z bezprostřední blízkosti, ale Frodl v těžkém momentu podržel své spoluhráče.

19:28
    A na slávistické brankáře si následně nepřišel ani Moučka.

19:44
    Puk letí od Kolaříka až za bránu Ústí.

20:00

První třetina je minulostí a slávisté po ní zcela zaslouženě vedou 2:0. O obě branky se postaral v tuto chvíli již nejlepší střelec WSM Ligy David Šafránek. Ústní se do mnoha šancí nedostalo, naopak má velké problémy se vůbec probojovat do útočného pásma. V jediné kritické chvíli podržel domácí gólman Frodl. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

Hosté ještě budou dohrávat minutu dlouhou přesilovou hru.

20:01

20:10
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, kde se ho ale zmocil Pohl a vyhazuje.

20:40
    Mezi kruhy našla přihrávka Doležala, ale ten si musel přehazovat puk na forhend a přišel o něj.

21:00

21:51
    Tři na jednoho jel domácí druhý útok, ale Endál nevyřešil situaci dobře a slávisté nakonec ani nezakončili.

22:21
    Kverka nebral zřetel na signalizaci čárového a slávisté jsou vykázáni až do vlastního pásma.

22:34
    Kverka se zmocnil po buly puku a dojel s ním až na levý kruh útočného pásma, ale jeho střela postrádala jak razanci, tak umístění.

23:22
    Tejral našel před bránou Šagáta, ale jeho pohotovou střelu Volke zastavil.

24:12
    Krušné chvilky zažil Dominik Frodl, který ale zlikvidoval jak střelu od modré, tak i v následné tlačenici před bránou našel vyražený kotouč jako první.

24:35
    Doležal se krásnou kličkou protáhl před bránu, ale z blízka Frodla nepřekonal.

24:38
    Byl ale faulován a na trestnou lavici putuje Bača (SLA).

25:02
    Kasík trefil od modré jen clonícího Šagáta.

25:27
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hosté nám nyní v útočném pásmu předvedli ukázkový přesilovkový ťukes, na jehož konci stál do prázdné brány pálící JAN DALECKÝ. Asistence: Daniel Vrdlovec, Jan Kloz.

26:22
    Domácí publikum je po neodpískaném zákroku na Ryse opět hodně neklidné.

26:37
    Endálova přihrávka před bránu na volného Duška byla sražena do rohu kluziště.

27:06
    Loskot pálil bekhendem do betonu Frodla.

27:20
    Na modré si zpracoval a vypálil Knot, ale nemířil však přesně.

27:46
    Pekná přihrávka našla na kruh najíždějícího Husáka, ale jeho střela šla přímo doprostřed brány.

28:02
    Slovanisté jeli dva na jednoho a situaci vyřešili perfektně. Vrdlovec poslal milimetrovou přihrávku na JANA KLOZE, proti jehož střele neměl Frodl šanci se včas přesunout. Asistence: Daniel Vrdlovec, Jan Dalecký.

28:58
    Jako nůž máslem projel Beran domácí obranou a jeho střela orazítkovala tyč Frodlovy brány.

29:40
    Frodl tentokrát zasahuje betonem proti střele Brože.

30:34
    Sešívaní si berou vedení zpět. Endál vyjel zpoza brány, ale ani jeden pokus přes Volkeho neprošel. Druhá střela se však odrazila k číhajícímu PAVLU KOLAŘÍKOVI. Jeho první pokus zastavil obránce, ale další dělovka již překonala vše, co jí stálo v cestě.

31:25
    Kverka nabil na střelu Knotovi, který poslal puk do čekajícího Volkeho.

31:40
    Frodl nemusel zasahovat proti puku letícímu nad bránu.

32:10
    A ani dva pokusy Kasíka se do brány nevešly.

32:49
    Endálův pokus zastaven na brankovišti clonícím obráncem.

33:13
    Ústečtí vyhazují jen na zakázané uvolnění.

33:35
    Beran se na modré srazil s vlastním spoluhráčem a puku se ujímají slávisté.

34:04
    Od mantinelu si vyjel Kverka, dostal nabídku od Jankovského, ale puk kolem přední tyče do brány neprocpal.

35:12
    Holý vyhodil puk mimo hrací plochu, ale ten byl na cestě ještě tečován.

35:36
    Krásná individuální akce. ANTONÍN DUŠEK se chopil puku, protáhl se s ním až před Volkeho, kterého krásnou dlouho kličkou překonal rovněž. Asistence: Petr Beránek, Jan Novák.

36:15
    Před brankou plácl do neposedného puku Kadlec, ale na Volkeho si nepřišel.

36:38
    Obrovská šance Brože, který jel sám na Frodla. Na pořádné zakončení ale neměl dostatečnou rychlost a gólmana nepřekonal.

37:59
    Endál hledal před bránou Beránka, bohužel však nepřesně.

38:27
    Vágner od modré hodně minul domácí bránu.

38:48
    Výborný obraný zákrok Nováka znemožnil zakončit Melkovi.

39:03
    Hosté chyceni v ofsajdu.

39:50
    Pohl objel s kotoučem celé útočné pásmo, nahrál Jankovskému, kterému ale střela nesedla.

40:00

Druhá třetině zastihla v lepší formě hostující hokejisty, kteří zásluhou slepených gólů Daleckého a Kloze během tří minut srovnali skóre zápasu. Ústečtí sešívané dále tlačili, ale ti se dostali k ojedinělému útoku, po kterém vrátil Slavii vedení sváteční střelec a matador Kolařík. O pět minut později se po krásné individuální akci prosadil ještě Dušek a Slavia tak opět vede o dvě branky.

40:01

40:20
    Sražený kotouč se plazil nebezpečně blízko domácí brány, ale nakonec ji minul.

40:40
    Domácí nahazují puk do útočného pásma a mohou jít střídat.

41:05
    Endál pálil z kruhu, avšak bránu Volkeho netrefil.

41:14
    Následně ale domácího forwarda zahákoval Kasík (UNL) a míří na trestnou.

41:42
    Slávisté až napodruhé zavezli puk do útočného pásma.

41:55
    Dlouho se v něm ale neudrželi a až do jejich obrané třetiny vyvezl puk Poulíček.

42:36
    Po zásahu slávistické střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu.

42:44
    Frodl nám ukázal, že hra hokejkou mu nedělá nejmenší problém a založil útok Slavie.

43:12
    Hosté v plném počtu, nebylo moc poznat, že slávisté hrají přesilovku.

44:25
    Bernad od modré jen protáhl nudícího se Frodla.

45:02
    Už jsem chtěl psát, že sledujeme nudnou pasáž hry, když tu náhle domácí udeřili. RONALD KNOT zavezl puk do pásma a následně si sjel před bránu, kde tečoval střelu Jankovského. Asistence: Václav Jankovský, David Šafránek.

45:30
    Po první brance ve Slavii sahal Šagát, který se dostal k dorážce vlastní střely, kterou ale na poslední chvíli zablokoval hokejkou obránce Kasík.

46:10
    Do útočné třetiny vyslal Rys Jankovského, který však minul bránu.

46:23
    Obrovský vlna nebole se strhla v Edenu po vyloučení Šafránka(SLA), který u mantinelu dle domácích fans zahrál čistý hit, ale patrně trefil svého soka i hokejkou do obličeje.

47:16
    Téměř minutu se drželi hosté v pásmu Slavie, ale k zakončení se vůbec nedostali.

47:36
    Dalecký z pravého kruhu netrefil bránu.

48:16
    První střelu Brože vyrazil Frodl a následný druhý pokus mířil mimo jeho bránu.

48:23

49:13
    Beranova střela šla nejspíše mimo bránu, ale Frodl ji raději vyrazil betonem.

49:50
    Krásnou stahovačku předvedl Endál, ale rovněž velmi dobrým zákrokem se blýskl Volke.

50:22
    Dalecký zavezl puk podél mantinelu, ale Knot s Pohlem mu nedovolili zakončit.

51:37
    Poulíček vystřelil mezi nohama Bači, ale Frodl včas sklapl betony.

51:59
    Tvrdá boxerská vložka mezi Bačou a Přindišem skončila nerozhodně. Oba dostávají 2+2 minuty a navíc 10 OT.

52:59
    Volke chytá tvrdou střelu Tejrala.

53:38
    Přihrávku mířící do nebezpečného prostoru zastavil Kolařík.

54:01
    Volke teď hodně zariskoval a hokejkou rozehrával před dojíždějícím Šafránkem, ale risk mu vyšel.

54:25
    Frodl si pohlídal dalekonosnou střelu od Daleckého.

55:06
    Hokejka Berana zasáhla Duška do obličeje, následuje menší trest za vysokou hůl.

55:18
    Po střele Holého Volke vůbec nevěděl, kde má puk. Ten se mezitím šoural do rohu kluziště.

55:58
    Volke máchl lapačkou proti střele Nováka.

56:26
    Ústečtí vyhazují pře všechny čáry.

57:03
    Knot prověřil pevnost Volkeho vyrážečky, která i této dělovce odolala.

57:07
    Rys dostal u mantinelu tvrdý hit a jen s podporou spoluhráčů odjíždí z ledu.

57:31
    Endál velmi šikovně objel bránu, ale Volke stačil mezírku u své tyče ucpat betonem.

57:59
    Brož od mantinelu pálil hodně nepřesně a bránu minul o dobré dva metry.

58:54
    Doležal se usadil v brankovišti Frodla a hosté jsou vykázáni z útočného pásma.

59:25
    Husák tvrdě poslal k ledu u mantinelu Beránka a svého spoluhráče jel mstít Endál.

59:25
    Endál (SLA) bude pykat za hrubost, Husák (UNL) za napadení.

59:38
    Nepřesné nahození na Šagáta končí icingem.

Zápas je u konce. Třetí třetina se nesla spíše v duchu nervozity a podrážděnosti hostujících hokejistů a viděli jsme i dva pěstní souboje. Nezapomínejme ale ani na branku Knota, která dala výsledku konečnou podobu. Slávisté se tak bodově dotáhli na Jihlavu, která prohrála v prodloužení ve Frýdku-Místku, ale zásluhou lepšího skóre zůstává před červenobílými, Ústí zůstává na osmém místě.

Z Edenu je to pro dnešek již vše. Přeji Vám příjemný zbytek pondělního večera a těším se opět někdy na počtenou. (20:17:40)

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 11. Šafránek (P. Beránek), 15. Šafránek, 31. Kolařík, 36. Dušek (P. Beránek, J. Novák), 46. Knot (Jankovský, Šafránek) – 26. Dalecký (Vrdlovec, J. Kloz), 29. J. Kloz (Vrdlovec, Dalecký)

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, Knot (C), Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kubica, Šafránek, Rys – Endál, Dušek, P. Beránek – Jankovský, Kverka, M. Kadlec – Schleiss, Šagát, Tejral.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Zajíc, Husák – Melka, Roubík, Z. Doležal – J. Kloz, Vrdlovec, Dalecký – Moučka, Beran, Poulíček – Gengel, Loskot, Macek.

Rozhodčí: Grech – Beneš, Štofa