Třebíč – Kadaň 1:4 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 1:2 (po pr.) | Benátky n/J – Motor ČB 2:3 (po pr.)
Litoměřice – Most 3:1 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Kladno – Přerov 6:2 (kon.)
Havířov – Prostějov 2:1 (kon.)
AZ Havířov
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 14.11.2016, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • Chance liga • 24. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších onlajnů. (20:17:46)

Tak je dobojováno. Hosté se ve třetí třetině zlepšili a dali i kontaktní gól, ale více už jim Laco nedovolil a tak zůstávají tři body tentokrát v Havířově.

59:56
    Nakonec se vhazuje ve středovém kruhu, prostějovská klec zůstává prázdná.

59:56
    Icing hostů vypadá to, že je rozhodnuto.

59:45
    Také Bednář míjí od modré prázdnou hostjucí klec.

59:37
    Tomi od útočné modré trefuje tyč prázdné branky.

57:55
    Boj o puk ve středním pásmu, před domácí střídačkou.

57:26
    Zadražilova bomba končí v Lacově lapačce – krásná střela i zákrok gólmana.

57:05
    Hlinka táhne po křídle akci AZetu, ale jeho přihrávka před branku spoluhráče nenachází.

56:56
    Hosté nahazují puk do útočného pásma.

56:39
    Ofsajd AZetu.

Hostující útočník už jede sám na střídačku.

56:25
    Po srážce s Krislem zůstal ležet v domácí třetině Luňák, hra přerušena.

55:53
    Domácí na puku, ale za svou brankou.

55:25
    Petran zkouší Neužilovu pozornost z velké dálky.

55:08
    Hosté zakládají útok od své branky.

54:28
    Škůrek nahazuje puk do útočného pásma.

54:04
    Na druhé straně Tomi svou bombou z levé strany vystrašil Neužila, který se musel hodně vyšponovat, aby puk vyrazil.

53:25
    Krisl puk nejdříve vybojoval, ale pak přihrál Protivnému, ten trefuje chumel hráčů před Lacem.

53:06
    Vhazování před Lacem.

52:30
    Korhoň měl na hokejce vyrovnání, ale přihrávku z poza branky v ideální pozici nasměřoval jen do Laca!

51:55
    Vhazování na prostějovské modré.

51:37
    Teď je to spíš boj o každý puk než hokej.

51:12
    Kanko zavezl puk na útočnou modrou, ale už jsou opět hosté na puku v rohu domácí třetiny.

50:32
    Boj o puk v rohu domácí třetiny.

49:23

49:21
    Obrovská šance Prostějova, Laco nadvakrát puk vyráží a odpaluje z brankoviště.

49:05
    AZ se osvobozuje.

48:32
    Holíkova střela do ochranné sítě, hra přerušena.

48:22
    Hosté nyní AZeťáky mohutně svírají.

47:56
    Puk za prostějovskou brankou.

47:37
    Hra přerušena, útočící hráč v brankovišti.

47:30
    Holík trefil Hlinku do kolene.

47:23
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Radek Hubáček – 2 min., podražení).

47:05
    Hubáček to přehnal s agresivitou při napadání a fauloval, zatím je hostům poskytnuta výhoda.

46:30
    Petranova střela od modré jde mimo branku.

46:25
    Další icing Jestřábů.

45:51
    Kanko s Bednářem si něklikrát vyměnili puk v útočném pásmu, trochu zamotali hostům hlavu, ale vše nakonec končí zákrok Neužila.

45:21
    Nakonec si to hosté nekomplikovali a vyhazují na icing.

45:16
    Gřeš aktivní v pásmu hostů a na chvíli vybojoval puk.

44:45
    Hosté po vstřelení branky viditělně ožili a domácím se nedaří udržet na puku.

44:25
    Zadražiova bomba také míří mimo.

44:05
    Protivný se tlačil v mezikruží do zakončení, jeho pokus nakonec míří těsně mimo.

43:15
    Krejčíkovu střelu sráží Krislova brusle do rohu.

42:22
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Blesková akce na druhou stranu končí první brankou Prostějova. Venkrbec ujel po levém křídle, poslal puk před branku a tam jej z první nasměřoval LUKÁŠ ZÁLČÍK pd břevno domácí branky. Asistence Matouš Venkrbec a Lukáš Luňák.

42:06
    Hlinka kombinoval s Kotalou, vše ukončuje Neužilův zákrok.

41:38
    Icing hostů.

41:16
    Na druhé straně akci domácích ukončuje nepřesná Štumpfova přihrávka.

40:21
    Luňák to vzal rychle po pravé straně do útočného pásma, puk po jeho střele skončil na síťce.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla. Nutno říct, že je to hlavně díky Jakubu Neužilovi v prostějovské brance, který zlikvidoval několik havířovských tutovek. Hosté měli sice taky pár šancí, ale Marek Laco je zatím bezchybný.
    AZ má k výhře o něco blíže, ale definitivní rozhodnutí musí přinést až třetí třetina, která začne v 19:42.

40:00

39:53
    Ofsajd hostů.

39:05
    Rychlá protiakce hostů, Laco nakonec nemusel zasahovat, obránci byli pečliví při odebírání puku.

38:48
    Bednář dostal nabito z poza branky, ale puk se mu zamotal mezi brusle.

Už odjíždí za pomoci spoluhráče na střídačku.

38:22
    Hra přerušena, Kolář leží zraněný na ledové ploše.

38:18
    Na druhé straně kouzlí s pukem Štumpf, ale trefuje boční síť.

38:05
    Šance hostů o střele z pravé strany puk projel kolem domácího brankoviště.

37:46
    Luňák zavezl puk do útočného pásma.

37:10
    Hra vysokou holí, vhazuje se na prostějovské modré.

37:05

37:00
    Vhazování před Neužilem.

36:42
    Novák s Krejčíkem jeli v oslabení 2 na 1, ale Laco Novákovu střelu i dorážku bravurně zlikvidoval.

36:05
    Nepřesnost na domácích hokejkách, puk je ve středním pásmu.

35:29
    Ale domácí rychle zavezli puk zpět do útočného pásma, Neužil jej zalehl a hra je přerušena.

35:19
    Hosté se osvobozují.

35:05
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Lukáš Žálčík – 2 min., vysoká hůl).

34:49
    Kanko zavezl puk do pásma a nahodil jej na Neužila, ten raději přerušuje hru.

34:34

33:41

33:30
    Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu.

33:16
    Tomi ve vlastním oslabení v další gólovce, tentokrát puk letí mimo branku.

32:10
    Kanko se dostal k puku v útočném pásmu a jen Neužilův semafor lapačkou teď zachránil hosty od pohromy.

31:50

31:41
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (David Dvořáček – 2 min., vysoká hůl).

31:35
    Až nyní Haasova střela zaměstnala Neužila.

31:25
    Hosté stále nepouští domácí k útočné akci.

30:11
    Luňák motá domácí obranu za Lacovou brankou, ale nakonec je kotouč ve středním pásmu.

29:40
    Icing Azetu.

29:18
    Hosté nyní dobře napadají havířovskou rozehrávku, domácí potřebovali tři pokusy na přejití červené čáry.

28:46
    Trochu kostrbatě, ale přeci jen se dostali i k zakončení. Venkrbcovu přízemní střelu likviduje Laco lapačkou.

28:34
    Jestřábi zakládají útočnou akci.

28:00
    Pořízek chtěl schovat svou střelu za obránce, ale trefil jeho hokejku a puk končí vysoko nad.

27:45
    Boj o puk na domácí modré čáře končí ofsajdem hostů.

26:25
    Přetlačovaná o puk v pásmu Jestřábů.

25:50

25:45
    Hosté dohrávají přesilovku, Augustin dostal přihrávku z poza branky, ale trefuje Lacův beton.

25:12

24:47
    Tlak AZetu pokračuje, teď hosty zachránila tyč!

24:37
    Lukáš Bednář ani napodruhé blafákem Neužila nepřekonává!

24:37
    Jenže byl při tom faulován a je nařízeno TS.

24:35
    Bednář jel sám na Neužila, ale svůj blafák v gól neproměnil.

23:41
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Jiří Krisl – 2 min., nedovolené bránění).

23:12
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Lubomír Korhoň – 2 min., podražení).

23:05
    Rychlý kontr AZetu, Dvořáček si mohl v přečíslení vybrat zda střílet či přihrát – zvolil střelu, která jen těsně minula šibenici.

22:45
    Šlahařovu střelu po ledě vyráží Laco hokejkou nad.

21:49
    Vypadá to, že druhou třetinu začali aktivněji domácí, Neužil už má dva zákroky.

20:38
    Hra v pásmu hostů, zatím "jen" duní mantinely.

20:01

První třetina začala oboustranně opatrně, ale postupně získával AZ převahu a tu také vyjádřil dvěma brankami. Góly Hlinky a Haase tak posunuly Havířov do vedení 2:0.
    Co přinese 2. třetina uvidíme od 18:50.

20:00

19:56
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak tohle je opravdu gól do šatny. Tlak AZetu pokračoval i po předchozí šanci a nakonec se puk dostal zpět na brankoviště, kde jej MAREK HAAS u tyčky došťoural za brankovou čáru. Asistence David Dvořáček a Marcel Petran.

19:38
    Kalus se tlačil do zakončení, ale byl už moc blízko branky.

19:12
    Po buly v útočné třetině se dostal k zakončení Pořízek, ale jeho pokus je sražen vysoko nad.

18:18
    Bednář byl sám před Neužilem, ale dostal přihrávku o trochu delší než potřeboval a tak nakonec hostující gólman tentokrát nemusel zashovat.

18:00
    Hosté v ofsajdu.

17:42
    Kanko to zkoušel šikovně po objetí branky, ale puk se mu sklouzl z čepele.

17:10
    Další zákrok Neužila, tentokrát proti střele Hubáčka z pravé strany.

16:40
    Hosté jsou pod tlakem, jejich další útok končí už záhy za modrou a na druhé straně prověřil Neužila tvrdou střelou Haas.

15:12
    Korímova bomba od modré se otřela o jednoho z obránců a proskákala těsně kolem hostujíí branky.

15:06
    Hosté rozehrávají poněkud kostrbatě a nakonec o puk přicházejí.

14:16
    Chroboček to zkusil od modré, Neužil vyráží.

13:48
    Venkrbcův bekendový pokus má Laco v lapačce.

13:26
    Dohady domácích hráčů s rozhodčími, kde se bude vhazovat. nakonec se buly z obranné třetiny AZetu přesouvá do středního pásma.

13:06
    Venkrbec protalčil puk do útočného pásma přes obránce, ale druhý havířovský bek Škůrek jej hned získal pro svůj tým. Nakonec po teči končí kotouč v hledišti.

12:44
    Korímova jedovka z pravé strany, Neužil chytá a přerušuje hru.

12:10
    Korhoň sice vnikl do útočného pásma rychle, ale taky ofsajdově.

11:27
    Laco se musel roztáhnout na svém brankovišti jak jen to bylo možné, ale nakonec svou holí dostal puk do bezpečí.

11:20

11:04
    Krásná dlouhá přihrávka na Bednáře, ale jde do ofsajdu.

10:50
    Rychlá akce Jestřábů končí zákrokem Laca.

10:41

10:11
    Tak do třetice to už domácím vyšlo. Hned po buly se dostal puk z rohu na brankoviště a tam jej pod ležícím Neužilem MICHAL HLINKA poslal za brankovou čáru. Asistence Jakub Kotala a Radek Pořízek.

09:26
    Štumpf si šikovně sklepl před obráncem puk do jízdy a sám najížděl na Neužila, ten však sklepl mezírku mezi betony včas!
    Druhá góloka AZetu a opět ji řeší hostující gólman.

09:13
    Další přerušení, tentokrát po zákroku Laca.

08:54
    Tvrdou Krislovu střelu tlumí Neužil na hrudi, hra přerušena.

08:36
    Laco si povyjel pro puk až na kruh a byl u něj o chviličku dříve než dojíždějící Korhoň.

08:00
    Chroboček precizně zastavil útok hostů a hned rozehrál na Gřeše, který táhne akci AZetu.

07:20

06:54
    V první velké šanci zápasu se ocitl domácí Dvořáček, ale sám před Neužilem trefuje jen jeho beton.

06:20
    Rudovský kličoval s pukem na hokejce domácím pásmem, ale ke střele se nakonec nedostal.

05:53
    Teď hosté dobře napadali havířovskou rozehru a vybojovali icing.

05:22
    Laco vyráží střelu z dálky až do ochranné sítě, hra přerušena.

05:12
    Hosté opět rozvážně zakládají útok od své svatyně.

04:48
    Dlouhá přihrvka na Kanka byla zbržděna, takže hrozil ofsajd, ale nakonec je přerušeno pro přihrávku rukou.

04:15
    Ale daleko se nedostali, už mají puk zase havířovští.

03:57
    Hosté zakládají útok za svou brankou.

03:34
    Icing AZetu po nepřesnosti v založení útoku.

02:27
    Domácí jsou o něco aktivnější a opět se natlačili do útočného pásma.

01:58
    Neužil po palbou, dvakrát nyní musel použít svou vyrážečku, ale vždy byl jeho zákrok precizní.

01:30
    Tomi to zkusil individuálně, ale ztroskotal na Grebenyukovi.

00:48
    První Neužilův kontak s pukem, rovněž po nahození ze středního pásma.

00:29
    Hosté ze středního pásma nahatují puk za havířovskou branku.

00:01

Oba týmy právě vyjíždějí na ledovou plochu, utkání za pár okamžiků začne.

Vítáme vás u on-line přenosu.

24. kolo WSM ligy přivede na havířovský led celek prostějovských Jestřábů.

Hosté se sice momentálně nacházejí na velmi dobré 6. příčce tabulky, ale v posledních dnech prošli určitou turbulencí. Po krátké sérii porážek byl odvolán úspěšný trenér Přecechtěl, Situace kolem jeho asistenta a sportovního manažera Vykoukala je poměrně nejasná, a ani on už zřejmě nebude v klubu pokračovat. V kádru skončil útočník Jan Káňa, naopak z Č. Budějovic přišel produktivní Lukáš Žálčík. V posledním utkání porhráli Jestřábi v sobotu doma s Benátkami 4:5. Nové trenérské dvojici Pavel Arnošt – David Kočí tak debut nevyšel.Uvidíme, jak si povedou Hanáci ve Slezku.

Havířovští hráli v sobotu s dalším klubem z Hané. V Přerově však vyšli střelecky naprázdno a tak zůstaly body po výsledku 3:0 Zubrům. V domácím prostředí se jim však i přes nedobré postavení v tabulce na 12. místě celkem daří, když vyhráli poslední tři zápasy. V kádru je několik čerstvých jmen, nejnověji po výměně za Antonína Pechance přichází na měsíc Petr Kanko, který už v AZetu tři sezony odehrál.

Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 11. Hlinka (Kotala, Pořízek), 20. Haas (Dvořáček, Petran) – 43. Žálčík (Venkrbec, Luňák)

AZ Havířov: M. Laco – Petran, Lenďák, Krisl (C), Chroboček, Škůrek, Korím, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Bednář, Kanko, Tomi – Pořízek, Hlinka, Kotala.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – A. Holík, Vokurka, V. Zadražil, D. Kolář, Grebeňuk, Protivný – Žálčík, Moskal, Luňák – Šlahař, Venkrbec (C), Korhoň – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Půhoný, Hozák, Augustin – Zabloudil.

Rozhodčí: Trombík – Poruba, Rožánek

Diváci: 1.567