Španělsko – Rakousko 0:0 (kon.) | Norsko – Srbsko 1:0 (kon.)
1:0 (0:0)
Srbsko
Úterý 15.11.2016, 19:00 • Marienlyst, Drammen • Kvalifikace ME U21 • Baráž

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:52:57)

Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byli aktivnější domácí mladíci, kteří nakonec zaslouženě vyhráli 1:0. Po závěrečném hvizdu se ale radují hráči Srbska, protože v úvodním utkání vyhrálo 2:0 a zajistil si tak účast na evropském šampionátu.

90+5

90+4
    V závěru ještě komplikace pro domácí celek, protože Trondsen vyfasoval červenou kartu.

90+3
    Rohový kop pro domácí.

90+2
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Grønner, přichází Samuelsen.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Po rohovém kopu se do zakončení dostal Jovanović, ale branku trefit nedokázal.

86
    Žlutou kartu dostává S. Milinković-Savić (Srbsko).

84
    Zasahovat musel i domácí Rossbach, ale zvládl to a okamžitě rozehrál akci svého celku, kterému se velmi rychle krátí čas.

82
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Daehli, přichází Sørloth.

80
    Domácí se stále tlačí dopředu. Snaží se přidat druhou branku, ale zatím se jim to nedaří a Srbsko po domácím vítězství 2:0 stále kráčí za postupem.

77
    Zasahovat musel i domácí brankář, ale se střelou, kterou se prezentoval Ožegović, si poradil.

75
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Djurdjević, přichází Ožegović.

74
    Žlutou kartu dostává Čavrić (Srbsko).

72
    Žlutou kartu dostává Elyounoussi (Norsko).

71
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Tak domácí se nakonec přeci jen dočkali a bude to ještě hodně zajímavé. Po další akci se do zakončení dostal MOHAMED ELYOUNOUSSI, který nezaváhal a Norsko vede 1:0!

69
    Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale po střele Ødegaarda se vyznamenal pozorný V. Milinković-Savić a stav se nemění!

67
    Žlutou kartu dostává V. Milinković-Savić (Srbsko).

65
    Žlutou kartu dostává Grønner (Norsko).
    Utkání je plné osobních soubojů a je vidět, že jde o hodně.

63
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

61
    Domácí se dokázali ubránit a už opět pospíchají dopředu, tak uvidíme, zda konečně něco vymyslí.

60
    Rohový kop pro hostující Srbsko.

59
    A další ofsajd, tentokrát v něm byl střídající Veton Berisha.

57
    Další akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

56
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Zahid, přichází Veton Berisha.

55
    Domácí se snaží vstřelit úvodní branku, ale v útočné fázi se jim příliš nedaří a za postupem tedy stále kráčí Srbsko.

54
    Je tu další rohový kop, tentokrát pro Norsko.

52
    Ze svého druhého rohu hosté nic nevytěžili a stav utkání se tedy ani tentokrát nemění.

51
    K míči se ale dostali hráči Srbska a vybojovali roh.

50
    Hosté to ale zvládli a hned vyrazili dopředu, ale z jejich akce nic nebylo a u míče už jsou opět domácí mladíci.

48
    Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a hned se usadili na polovině srbského celku.

46
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází A. Živković, přichází Gačinović.

46

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 20:02.

První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém je o něco aktivnější domácí celek, ale zatím se žádnou větší šanci nevytvořil. Do šance se nedostali ani hosté, takže Norsko hraje se Srbskem stále 0:0. Vzhledem k tomu, že úvodní duel vyhrálo Srbsko 2:0, tak domácí musí zabrat a je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

45+1

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Srbsko se opět v pohodě ubránilo. U míče jsou ale domácí fotbalisté, kteří se snaží něco vymyslet.

42

40
    Ale ani z tohoto rohu se nic neurodilo. U míče už jsou opět domácí mladíci, kteří se tlačí dopředu.

39
    Svůj první rohový kop vybojovali také hosté.

38
    Ale ani ze svého čtvrtého rohu Norsko nic nevytěžilo a vypadá to, že v prvním dějství se už branky nedočkáme.

37
    Rohový kop pro Norsko.

36
    Po kombinaci domácích mladíků to na sebe vzal Daehli, ale jeho rána se neujala a od své branky bude rozehrávat V. Milinković-Savić.

34
    Žlutou kartu dostává A. Živković (Srbsko).

32
    Hosté jsou u míče a trpělivě kombinují a snaží se trochu uklidnit hru, protože domácí jsou v posledních minutách lepším celkem.

30
    Hraje se hlavně na polovině hostujícího celku, ale daleko od branky, kterou střeží V. Milinković-Savić.

28
    Dopadlo to stejně, jako před chvílí. Ani z tohoto rohu nic nebylo a na první větší šanci tedy i nadále čekáme.

27
    Domácí jsou nyní jasně aktivnější a vybojovali další rohový kop, už třetí.

26
    Ale ani ze svého druhého rohu domácí nic nevytěžili. Srbsko zatím velmi dobře brání a stále tedy kráčí za postupem.

25

23
    Obraz hry je stále stejný. Oba celky se snaží, ale směrem dopředu se zatím ani jednomu nedaří podle představ.

21
    Úvodních dvacet minutek nic zajímavého nenabídlo. Sledujeme opatrný duel a je vidět, že se hraje o hodně.

19
    Domácí přidali a nyní jsou aktivnější. Zatím ale stále čekáme na první větší šanci.

17
    Z úvodního rohu nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění. Norsko hraje se Srbskem stále bez branek.

16

14
    V sestavě domácího celku nechybí nadějný mladík Martin Ødegaard, který obléká dres Realu Madrid. Ten nebyl nominován do seniorského týmu, protože měl ´jednadvacítku´ dotáhnout na evropský šampionát, tak uvidíme.

12
    Nakonec se domácí vydali dopředu a vyzkoušel to Zahid, ale hradbu těl nepropálil a na tahu je tedy Srbsko, které první zápas vyhrálo 2:0.

10
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy a k vidění je pouze mnoho nepřesností.

8
    Poprvé zahrozili také domácí fotbalisté. Své střelecké štěstí zkoušel S. Milinković-Savić, ale ani on nedokázal trefit zařízení.

6
    Hodně aktivní je hlavně hostující Grujić, který byl na konci další akce, ale ani tento projektil nebyl přesný a stav utkání se zatím nemění.

4
    V úvodu utkání jsou jasně aktivnější hosté, kteří mají míč stále na svých kopačkách a tlačí se dopředu.

2
    Ale hosté rychle získali míč a ke střele se dostal Grujić, ale Rossbach si s tímto pokusem dokázal poradit.

1
    Jako první se dopředu vydali hostující fotbalisté, ale z úvodní akce nic nebylo a na tahu je tak domácí Norsko.

1

Hráči obou celků jsou na trávníku, jdeme na to.

Norsko: Rossbach – Haraldseid, Grønner (C), Trondsen, Fossum, Zahid, Ødegaard, Meling, Daehli, Elyounoussi, Selnæs
    Náhradníci: Dyngeland, Veton Berisha, Rosted, Glesnes, Thorsby, Sørloth, Samuelson

Srbsko: V. Milinković-Savić – Gajić, Antonov, Lazić, Maksimović, Djurdjević, Čavrić, V. Jovanović, Grujić,A. Živković, S. Milinković-Savić
    Náhradníci: Radunovič, Filipović, Ožegović, Gačinović, Lukić, Ninković, Ristić

Rozhodčí: Kružliak – Slyško, Balko.

Poslední vzájemné zápasy

Srbsko – Norsko 2:0
    Srbsko – Norsko 3:2
    Norsko – Srbsko 0:1

Norsko nemá v posledních měsících vůbec špatnou formu. Domácí celek z posledních sedmi zápasů pětkrát vyhrál a dvakrát prohrál, když nestačil na Anglii a naposledy tedy na Srbsko. Dokázal ale porazit například Slovensko, Švýcarsko, Bulharsko či Bosnu. Dnes ale musí hodně zabrat a pokusit se otočit nepříznivý stav.

Srbsko hraje v posledních měsících fantasticky. Z posledních šesti zápasů pětkrát vyhrálo a jednou remizovalo, a to 1:1 v Itálii. Poté ale porazilo dvakrát Irsko, Slovinsko, Norsko a naposledy v přípravném utkání Černou Horu. Dnes mohou domácí mladíci jízdu zakončit a postoupit na evropský šampionát.

První zápas

První zápas, který se hrál pochopitelně v Srbsku, zvládl nakonec lépe domácí celek. Srbsko se dostalo do vedení už v šesté minutě, kdy se trefil Djurdevič. Druhou branku si hosté vstřelili ve druhém dějství sami a Srbsko tak první zápasy vyhrálo 2:0 a udělalo velký krok k postupu na evropský šampionát.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou odvetné zápasy o postup na ME hráčů do 21 let a my budeme sledovat duel mezi Norskem a Srbskem. Mírným favoritem je domácí celek, ale blíže k postupu mají hosté. Bude to hodně zajímavé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.