Olomouc – Havířov 1:2 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – Vsetín 4:3 (kon.) | Zlín – Třinec 3:0 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Slavia – Kladno 4:7 (kon.) | Chomutov – Sparta 3:7 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Jihlava 1:4 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Kolín 7:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 10:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
7:4 (1:0, 4:2, 2:2)
SC Marimex Kolín
Pátek 18.11.2016, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 23. kolo

To je od nás z Mladé Boleslavi vše. Na počtenou se u onlajnů těším znovu za týden. Dobrý večer a pěkný víkend. (19:39:20)

Boleslavští starší dorostenci tedy v poklidu získali tři body, když porazili Kolín 7:4. Rozhodl především úvod druhé třetiny, který domácí ovládli. Kolín však dokázal v některých momentech soupeře zatlačit, jenže na body to tentokrát nestačilo.

59:30
    Domácí dostali kotouč do středního pásma.

59:13
    Utkání se dohrává v útočném pásmu Kolína, který je v posledních minutách aktivnějším týmem.

58:39
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Kolín ještě dokázal snížit. O přesnou trefu z mezikruží se postaral JONÁŠ KRONUS. Asistence: Pavel Grauer, David Zdeněk.

57:28
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi po delší době přerušilo hru.

56:27
    Utkání už se víceméně dohrává. Aktivnější je možná o něco víc Kolín, který se snaží alespoň snížit, aby výsledek nevypadal moc krutě. Díky tomu je nejspíš častěji před brankářem.

54:22

54:04
    Tato početní výhoda není ze strany Kolína vůbec dobrá. Kozlové téměř nevystřelili.

53:13
    Oscar Flynn se dostal přímo před bránou k odraženému puku a svou tradiční kličkou chtěl gólmana rozhýbat, jenže ten se ani nehnul a nechal beton u levé tyče na zemi.

52:50
    Domácí se s pukem před Davidem Maškem zdrželi, Kolínu se vůbec nedaří usadit se před Radkem Haasem.

52:31
    Bruslaři vyhráli buly, přičemž Zdeněk Kříže zaváží kotouč do útočné třetiny.

52:26
    Krátce po buly hosté vystřelili. Radek Haas přerušil hru.

52:22
    Domácí se budou muset znovu bránit. Lukáš Kučera (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hrubost, když srazil jednoho z hostů u střídačky.

52:03
    Následně jsou v útočné třetině Kozlové, ale o puk zanedlouho přišli.

51:36
    Petr Foerster si najížděl k bráně, ale jeho přihrávka nezastihla žádného z jeho spoluhráčů.

49:49

49:09
    Než se Boleslavští stačili usadit v útočném pásmu, dokázali Kozlové znovu vyhodit kotouč až k Radku Haasovi.

48:43
    Hosté se osvobodili. Ani Bruslařům zatím přesilovka moc nejde.

48:00
    Domácí okupují útočnou třetinu, ale projektil Martina Nepokoje od modré se neujal. Puk rozezvučel plexisklo.

47:49
    První vyloučení na straně Kozlů. Za krosček byl vykázán na dvě minuty Miroslav Sýkora (KOL).

47:09
    Domácí šance v pásmu, ale před malou chvílí nemířili přesně.

46:27
    Na druhé straně přerušil hru Radek Haas. Vhazuje se tedy po jeho pravici.

46:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Desátou branku utkání vstřelili domácí. Při dalším závaru překonal Davida Maška střelou nejspíš mezi betony ŠIMON JINDRA. Asistence: Matouš Horský.

45:32
    Nyní se však domácí vymanili z tlaku za cenu zakázaného uvolnění. Nemohou tedy vystřídat.

45:11
    Kozlové jsou stále v útočné třetině, Boleslavští se snaží aktivně napadat.

44:44
    Hosté využívají přesilovou hru. Přesně mezi tři tyče dorazil kotouč z blízka PAVEL GRAUER. Asistence: David Zdeněk, Jonáš Kronus.

44:12
    Po tlaku Kolína v útočném pásmu byla branka domácích mimo svou polohu, a tak se přerušila hra.

44:03
    Druhé vyloučení zápasu. Za vražení na hrazení byl vykázán na dvě minuty Peter Novák (MBL). Kozlové mají tedy možnost odčinit předchozí bídnou přesilovku.

43:52
    Domácí poněkud ožili a častěji střílejí.

43:08
    Krátce poté, co se vrátil z trestné lavice, najel si po pravé straně ZDENĚK KŘÍŽEK do kruhu, odkud propálil Davida Maška pod víko. Asistence: Jiří Beneš, Martin Dlabola.

42:59

42:13
    Domácí poslali puk až za Davida Maška.

41:44
    Hosté okupují útočné pásmo, ale hrají přesilovku dost stabilně, moc se nehýbou.

40:59
    První vyloučení tohoto zápasu. Zdeněk Křížek (MBL) dostal dvě minuty za faul loktem. Dokáží toho Kozlové využít?

40:38
    Prudkou střelu Jana Červenky lapil David Mašek.

40:01

Druhé dějství nabídlo hned šest gólů, ale pořád mají utkání ve svých rukou domácí, kteří vedou 5:2. Bruslaři si počínají víc hokejově než jejich soupeř, který těží především z brejků.

Další třetina začne přibližně v 19:03.

40:00

39:09
    Bruslaři si nyní více hlídají modrou čáru a nechtějí Kolín pustit do brejků.

38:29
    Mezi kruhy se napřáhl OSCAR FLYNN a na tvrdou ránu z hole produktivního útočníka byl David Mašek krátký. Asistence: Matouš Horský, Petr Foerster.

38:20
    Bruslaři se však snaží odčinit inkasování a okupují útočnou třetinu.

37:57
    Bleskový gól Kolína. Z pravé strany si najel před bránu SAMUEL DOTTER a namířil kotouč do levého horního rohu. Brankář se téměř nepohnul, přičemž ani boleslavská obrana Dottera moc nebránila. Asistence: Pavel Grauer.

37:37
    Andrej Moravčík nejspíš zlomil za brankou hokejku, protože odjíždí na střídačku bez ní.

36:44
    Žádnou výraznější šanci si ale Kozlové nedokázali vytvořit.

36:23
    O kotouč se bojuje v rohu za boleslavskou brankou, nakonec jej však získali Kolínští.

35:20
    Utkání sleduje 65 diváků.

34:55
    Nyní se hraje bez větších šancí, hru přerušil ofsajd.

33:47
    Kozlové si nerozuměli v přihrávce, a tak nedokázali zakončit.

32:42
    Bezprostřední dorážka z hole Dominika Hrachovce byla tečována mimo.

32:23
    Domácí jsou stále v pásmu, ale po Horského střele dokázal David Mašek přerušit hru.

31:39
    Martin Dlabola zaváží puk do útočné třetiny Mladé Boleslavi.

30:34
    Domácí si berou zpět tříbrankový náskok. Hosté znovu nedokázali pokrýt boleslavské hráče ani přerušit hru. Toho využil opět JAN DVOŘÁK, který nasměroval od tyče puk do brány. Asistence: Jan Červenka.

30:26
    Obrovskou šanci dokázal spálit Petr Foerster, který z otočky nestačil zamířit a z bezprostřední blízkosti tak trefil ochrannou síť!

29:54
    Hosté jsou v poslední minutách aktivnějším týmem, Bruslaři se převážně brání.

29:19
    Kolín využil laxnosti boleslavské obrany a může se radovat ze snižovací branky. Z levého kruhu nasměroval puk do horní části branky TOMÁŠ GORÁS. Asistence: Samuel Dotter, Jonáš Kronus.

29:00
    Další závar před svou svatyní už David Mašek zvládl a přerušil hru.

28:24
    V útočném pásmu zůstal osamocen Ondřej Plíhal, ale jeho střela postrádala razanci.

27:04
    Hosté na chvíli uzamkli Bruslaře v pásmu, ale nakonec dokázali domácí dostat puk z pásma.

26:45
    Střela Daniela Rulce z pravého kruhu nebyla špatná, ale Radek Haas si s ní poradil.

25:31
    Tentokrát se však domácím nepovedla rozehrávka a je jím odpískáno zakázané uvolnění.

25:18
    Boleslavští obrali Kozly o kotouč a znovu se ženou do útočné třetiny.

24:21
    Domácí vedou již 3:0. Z levého kruhu vypálil ANDREJ MORAVČÍK a dokázal nasměrovat kotouč do horního rohu. Asistence: Šimon Jindra.

24:15
    Kozlové dokázali na čas zavézt puk do pásma, ale moc toho nevymysleli.

23:09
    To už bylo otázkou času. Domácí si vytvořili obrovský závar před kolínskou brankou, přičemž nakonec to byl JAN DVOŘÁK, kdo dokázal přehodit brankářův beton. Asistence: Petr Foerster, Oscar Flynn.

22:58
    Bruslaři jsou pořád útočném pásmu, stále mají více ze hry.

22:03
    Ani Šimon Jindra, ani Andrej Moravčík trestuhodně nedokázali nasměrovat puk do úplně prázdné branky!

21:05
    Ze své tradiční pozice na modré čáře vypálil Martin Nepokoj, i přes stínící hráče však zvládl David Mašek kotouč lapit.

20:58
    Puk se odrazil od boční plechové střechy malé haly, následuje buly v útočném pásmu domácích.

20:01

Domácí jsou znovu na ledě, tentokrát však přicházejí včas i Kozlové.

První dějství proběhlo bez výrazněji dramatických situací, přesto vedou těsným rozdílem Boleslavští. Ti měli více šancí. Kozlové sice dokázali chvílemi soupeře zatlačit, neměli však gólové šance.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:29
    Po další prudké střele domácích přerušil David Mašek znovu hru.

19:26
    Dorážku Dominika Hrachovce brankář dobře viděl a zvládl přerušit hru.

19:12
    Boleslavští dohrávají třetinu v útočném pásmu.

18:04
    Jonáš Kronus se přihnal bleskově do pásma, ale nedokázal zakončit.

17:41
    V posledních sekundách se hraje zejména ve středním pásmu, bez větších šancí.

15:48
    Jan Dvořák zavezl kotouč do pásma, přičemž Petr Foerster přihrál Matouši Horskému, který nasměroval kotouč ještě na Oscara Flynnovi, kterému se ale u pravé tyče nepodařilo protlačit puk do brány.

15:00
    Přesně pět minut před koncem prvního dějství je pískán icing i na straně Bruslařského klubu.

13:38
    Kozlové na chvíli zatlačili Mladou Boleslav v pásmu, ale výraznější šanci nezaznamenali.

12:48
    Zakázané uvolnění Kolína.

11:44
    Střela Matouše Horského z levé strany byla zblokována.

11:16
    Hraje se velice plynule bez přerušení i trestů, přesně tak, jak se to musí divákům zamlouvat.

09:59
    Dorážka z hole Petra Foerstera se neujala. David Mašek měl betony u sebe.

09:18
    Jeden z kolínských útočníků způsobil pořádný rozruch před brankou,ale Radek Haas i za pomoci Oscara Flynna udržel kotouč před brankovou čárou.

08:50
    Oba celky vystřídaly a před brankou dorážel Lukáš Kučera, jenže nedokázal zakončit do poloprázdné klece.

07:12
    Hynek Havelka zavezl puk do pásma a způsobil solidní rozruch před brankářem, ale kotouč zůstal před Maškovými betony.

06:43
    Kolínský odchovanec DOMINIK HRACHOVEC posílá Bruslařský klub do vedení a trefil se právě proti svým někdejším spoluhráčům. Z pravého kruhu přesně nasměroval kotouč do horní části hostující branky. Asistence: Martin Dlabola, Lukáš Kučera.

06:26
    Domácí mají tlak v útočné třetině, ale Kozlové zatím zvládají Bruslaře napadat.

05:58
    Z mezikruží vystřelil Samuel Dotter, puk však chytil Oscar Haas.

05:22
    Jan Dvořák a Oscar Flynn si rozuměli v útočném pásmu, ale k finální přihrávce si prvně jmenovaný sjel pozdě, a tak nestihl nasměrovat puk do odkryté brány.

05:05
    Z levého kruhu vystřelil Oscar Flynn, ale vyprášil jen Maškovy betony.

03:28
    Kvůli rozhodnutí sudích se trenér Kolína rozčiloval, a tak si hlavní rozhodčí Martin Horinek vzal kouče stranou a celou situaci mu osvětlil.

02:59
    Matouš Horský vystřelil skoro až od modré, přesto nikdo z hráčů v modrých dresech nedokázal zastavit puk. K dorážce se však žádný z Bruslařů nedostal.

02:23
    Kolín je v útočném pásmu, ale zatím si výraznější šanci nevypracoval.

00:39
    Z pravého kruhu vystřelil Oscar Flynn, ale puk se odrazil od břevna boleslavské branky. Velice smolná situace pro Mladou Boleslav.

00:01

Utkání začne s čtyřminutovým zpožděním, které zavinili hráči SC Kolín svým pozdním příchodem.

Hokejisté Kolína přicházejí pozdě, kvůli tomu začne déle i zápas.

Rozhodčí už přicházejí na led a následují i hráči. Za malou chvíli začne utkání.

BK Mladá Boleslav: Haas (V. Marek) – Horský, Červenka, Dlabola (A), Nepokoj, Beneš, Homolka, Imlauf – Dvořák, Foerster, Flynn, Hrachovec, Křížek, Kučera, Havelka, Jindra, Moravčík, Novák, Čermák

SC Kolín: Mašek (Mokrý) – Zdeněk, Grauer (A), Sýkora, Štěpánek, Nutil, Mikula – Gorás, Kronus (C), Dotter, Rulc, Vasilev, Zheliznyak, Dytrych, Plíhal, Kalista, Laube

Rozhodčí: Horinek – Hejl, Kettner.

Dobrý večer z malé haly, kde dnes nemrzne a pod stropem jsou čtyři stupně nad bodem mrazu. Po včerejším státním svátku k výročí 17. listopadu se znovu přihlásila o slovo NOEN Extraliga staršího dorostu. Oba týmy se nyní rozbruslují na ledě.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy se potkají už dost možná naposledy v sezóně, stoprocentně naposledy to pak bude v základní části. První utkání ovládli poměrem 5:1 Boleslavští, přičemž zvládli i to další na domácím ledě – taktéž 5:1. Na kolínském zimním stadionu zvítězili na konci října Kozlové 5:3.

Boleslavský tým bojoval v uplynulých zhruba deseti dnech s marodkou. Přesto museli svěřenci trenéra Jiřího Zörklera absolvovat páteční duel v Havlíčkově Brodě, který odmítl vyjít Mladé Boleslavi vstříc a odložit duel. Středočeši sice vedli 3:1, jenže nezvládli druhou polovinu zápasu a nakonec přivezli do města automobilů prohru 3:6. Navíc zvítězily České Budějovice, velký rival Bruslařů o přímý postup do play-off. Oba celky mají nyní 35 bodů. Pro domácí Mladou Boleslav je tedy bodový zisk velice nutný.

SC Kolín
    Kozlové za sebou nemají příliš povedené období. Po pěti neúspěšných duelech dokázali porazit na domácím ledě Hradec Králové. Středočeši tak dokázali, že ačkoliv jsou v extralize nováčkem, musí se s nimi počítat. O tom své vedení i Bruslaři, kteří navíc poslední dobou nezažívají povedené období.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Společně budeme sledovat souboj nedalekých celků – Bruslařů z Mladé Boleslavi a Kozlů z Kolína.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 7. Hrachovec (Dlabola, Kučera), 24. Dvořák (Foerster, Flynn), 25. Moravčík (Jindra), 31. Dvořák (Červenka), 39. Flynn (Horský, Foerster), 44. Křížek (Beneš, Dlabola), 47. Jindra (Horský) – 30. Gorás (Dotter, Kronus), 38. Dotter (Grauer), 45. Grauer (Zdeněk, Kronus), 59. Kronus (Grauer, Zdeněk)

BK Mladá Boleslav: Haas (V. Marek) – Horský, Červenka, Dlabola (A), Nepokoj, Beneš, Homolka, Imlauf – Dvořák, Foerster, Flynn, Hrachovec, Křížek, Kučera, Havelka, Š. Jindra, Moravčík, Novák, Čermák
    SC Marimex Kolín: Mašek (Mokrý) – Zdeněk, Grauer (A), Sýkora, Štěpánek, Nutil, Mikula – Gorás, Kronus (C), Dotter, Rulc, Vasilev, Zheliznyak, Dytrych, Plíhal, Kalista, Laube

Rozhodčí: Horinek – Hejl, Kettner