Hull City – Newcastle 1:1 (3:1 po pen.) | Liverpool – Leeds 2:0 (kon.)
Liverpool FC
2:0 (0:0)
Leeds United
Úterý 29.11.2016, 20:45 • Anfield Road, Liverpool • Anglický Ligový pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního čtvrtfinálového zápasu Anglického Ligového poháru mezi Liverpoolem FC a Leedsem United.

Liverpool se probojoval do čtvrtfinále Anglického Ligového poháru nejdříve přes Burton, který na své půdě rozstříleli 5:0. Poté se utkali s Derby County, který porazili 3:0 a probojovali se tak už do osmifinále. V osmifinále na ně čekal silný Tottenham. Liverpool si však i s tímto soupeřem poradil poměrem 2:1 a slavil tak postup do čtvrtfinále, ve kterém se utká právě s Leedsem United.

Posledních 5 zápasů

Liverpool – Sunderland 2:0
    Southampton – Liverpool 0:0
    Liverpool – Watford 6:1
    Crystal Palace – Liverpool 2:4
    Liverpool – Tottenham 2:1 (Anglický Ligový pohár)

Leeds United se do čtvrtfinále Anglického Ligového poháru probojoval nejdříve přes Fleetwood, se kterým měl velké problémy, ale nakonec zvítězil po penaltách. Ve druhém kole zvítězil Leeds 0:1 nad Lutonem. V šestnáctifinále se utkal s Blackburnem, který na své půdě porazil gólem z 85. minuty taktéž 1:0. V osmifinále je čekal Norwich, který ještě v 108. minutě vedl 0:1, ale nakonec podlehl po penaltách a Leeds United se tak mohl radovat z postupu do čtvrtfinále.

Rotherham – Leeds 1:2
    Leeds – Newcastle 0:2
    Norwich – Leeds 2:3
    Leeds – Burton 2:0
    Leeds – Norwich 3:2 po penaltách (Anglický Ligový pohár)

x

Poslední 3 vzájemná utkání

Leeds – Liverpool 0:1 (Anglický Ligový pohár)
    Leeds – Liverpool 2:2
    Liverpool – Leeds 3:1
    Dnešní utkání se odehraje na krásném stadionu Anfield Road.

Liverpool FC: Mignolet – Alexander-Arnold, Lucas (C), Klavan, Moreno – Ejaria, Stewart, Can – Mané, Origi, Wijnaldum
    Náhradníci: Karius – Lovren, Clyne, Henderson, Milner, Woodburn, Grujič

Leeds United: Silvestri – Berardi, Bartley, Cooper (C), Taylor – Vieira, O'Kane, Sacko, Roofe – Dallas, Doukara
    Náhradníci: Green – Ayling, Grimes, Phillips, Mowatt, Wood, Antonsson.
    Na dnešní utkán se přijel podívat i Steven Gerrard, který nedávno ukončil kariéru.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

1

1
    Domácí rozehráli první poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.

2
    Domácí se s míčem přesunuli na polovinu soupeře a momentálně si ho mezi sebou předávají poblíž hranice vápna.

3
    Sacko se s míčem řítil sám proti Mignoletovi. Ten však proti němu dobře vyběhl a jeho následnou střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče.
    3. Sacko v obrovské šanci selhal.

4
    Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.

5
    Origi si tak dlouho hrál s míčem poblíž hranice vápna soupeře, až o něj přišel.

6
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

7
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

9
    Stewart se dostal ke střele poblíž hranice vápna, ale trefil jen jednoho z obránců do zad.

9
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

10
    Tento rohový kop ale nenadělal hostům větší potíže.

11
    Roofe napřáhl ke střele z větší vzdálenosti. Jeho pokus ale Mignolet v pohodě chytil.

12
    Wijnaldum dostal skvělou přihrávku do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů. Jeho následnou střelu z první ale dokázal Silverstri fantasticky vyrazit do zámezí.
    12. Wijnaldum spálil obrovskou šanci!

12
    Následný rohový kop neznamenal pro hosty větší nebezpečí a jeden z nich dokázal míč odhlavičkovat mimo vápno.

13
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli na polovině soupeře a míč se od jednoho z nich dostal pouze do zámezí.

14
    Can poslal do vápna centr z levé strany, který se však dostal ve vápně pouze k Bartleymu.

15
    Hosté se po delší odmlce dostali opět k míči.

16
    Bartley přečetl přihrávku Ejarii na Wijnalduma a míč získal ve svůj prospěch.

17
    Klavan se dostal ke střele z větší vzdálenosti. Jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.

18
    Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal zpět do hry dlouhým odkopem.

19
    Moreno se dostal k míči na hranici vápna soupeře. Následně se s ním snažil dostat dovnitř vápna, kam ho však nepustil Berardi.

20
    Mané byl faulován zhruba pětadvacet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop, avšak z poměrně velkého úhlu.

21
    Alexander-Arnold poslal do vápna centr, který však přistál pouze na hlavě jednoho z hostujících hráčů, a ten míč následně neměl problém poslat mimo vápno.

22
    Domácí jsou opět u míče a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

23
    Wijnaldum si neporozuměl na hranici vápna soupeře se Stewartem a domácí tak o míč přišli.

24
    Dallas si špatně zpracoval míč poblíž hranice vápna soupeře a k tomu se tak následně dostal pouze Lucas Leiva.

25
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

26
    Míč se od rohového praporku dostal do rukavic Mignoleta, který ho však neudržel, ale následný střelecký pokus Vieiry zablokoval jeden z protihráčů.

26
    O'Kane zůstává ležet na trávníku a vyžaduje si ošetření.

27
    Vypadá to, že O'Kane už v zápase nebude moci dále pokračovat a bude tak muset být vystřídán.

28
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Eunan O'Kane, přichází Kalvin Phillips.

29
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli poblíž hranice vápna soupeře a míč tak získávají na své kopačky hosté.

29
    Phillips se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a k míči se tak opět dostávají domácí.

30
    Hosté se po získáném míči zhruba na polovině hřiště dostali do protiútoku, který ale Doukara pokazil, a tak z tohoto náznaku šance nic nebude.

30
    Hosté budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na pravé straně hřiště Doukara.

31
    Míč od rohového praporku dokázal odhlavičkovat mimo vápno Lucas Leiva.

32
    Doukara se skvěle vrátil společně s Canem, kterého zezadu překvapil a míč mu čistě odebral.

33
    Bartley si neporozuměl se Silvestrim a mohl z toho těžit Can. Ten se však této šance zalekl a míč poslal těsně vedle pravé tyče Silvestriho branky.
    33. Can nepotrestal chybu svého soupeře.

34
    Mané se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Jeho následný přízemní centr do malého vápna, ale zablokoval jeden z obránců.

36
    Moreno se nedokázal dostat s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, kam ho nepustil Berardi.

37
    Ejaria byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

38
    Ejaria převzal míč na hranici vápna soupeře. Následně se s ním dostal dovnitř, kde však upadl a o míč následně přišel.

39
    Mané poslal do vápna centr z pravé strany, po kterém však skončil míč pouze v rukavicích brankáře Silvestriho.

40
    Origi byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou opět domácí.

41
    Phillips napřáhl ke střele zhruba z pětadvaceti metrů. Jeho pokus však zblokoval jeden z obránců mimo tři tyče.

42
    Míč z následného rohového kopu dokázal odhlavičkovat mimo vápno jeden z domácích hráčů.

43
    Hosté ztratili míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou domácí.

44

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

45+1
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu už se příliš neženou. Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    Mané dostal příliš nepřesný lob za obráne od Cana a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Silvestriho.

45+2

První poločas je za námi. V prvním poločase byli mírně lepším týmem domácí. Do první vážnější šance se však dostali hosté. Sacko se ve třetí minutě řítil s míčem sám proti brankáři, kterého ale překonat nedokázal. O devět minut později se v obrovské šanci ocitl Wijnaldum, ale i on nechal vyniknout brankáře. Ve třiatřicáté minutě se po chybě hostů dostal ve vápně k míči Can, ale ten ho následně poslal jen těsně vedle pravé tyče Silvestriho branky. Po prvním poločase je tak stav utkání 0:0.

Držení míče: 75% – 25%
    Střely celkem: 5 – 4
    Střely na branku: 1 – 2

Druhý poločas začne přibližně v 21:51.

46

46
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Liam Cooper, přichází Luke Ayling.

47
    Taylor se snažil poslat do vápna centr z levé strany. Nepovedlo se mu to ale přes Alexandera-Arnolda, který tak získal míč pro svůj tým.

48
    Can poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany, který odhlavičkoval mimo vápno jeden z obránců. Tam se však k míči dostal Moreno, který ho následně poslal na branku, kterou ale vysoko přestřelil.

48
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

49
    Doukara dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

50
    Can našel šikovnou přihrávkou do vápna Maného. Ten ještě následně poslal míč k Origimu, který ale místo střely se snažil ještě vyhnout jednomu z obránců. To se mu však nepovedlo a o míč přišel.

51
    Moreno napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho pokus ale skončil daleko vedle levé tyče.

51
    Silvestri příliš nepospíchá s odkopnutím míče od své branky a rozhodčí ho tak popohání.

52
    Domácí kombinují s míčem zhruba na polovině hřiště.

53
    Roofe vyslal na branku nebezpečnou střelu poblíž hranice vápna, kterou však trefil pouze levou tyč Mignoletovy branky!
    53. Roofe trefil pouze tyč Mignoletovy branky.

54
    Taylor poslal do vápna centr z levé strany. Ve vápně se dostal k hlavičce Roofe, ale míč poslal daleko vedle levé tyče.

55
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

56
    Souleymane Doukara se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a od rozhodčího vyfasoval za svůj faul žlutou kartu.

57
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

58
    Alexander-Arnold se snažil odcentrovat míč do vápna z pravé strany. Míč si však na poslední chvíli příliš předkopl, a ten mu tak utekl do zámezí.

59
    Can se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho pokus ale zblokoval jeden z obránců do rukavic připraveného Silvestriho.

60
    Mané si špatně zpracoval pas za obranu od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak daroval svému soupeři.

61
    Can poslal příliš dlouhou přihrávku do vápna na rozeběhnutého Maného a míč tak skončil pouze v moci Silvestriho.

62
    Moreno poslal do vápna přízemní centr, který však zablokoval jeden z obránců.

62
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Stuart Dallas, přichází Chris Wood.

63
    Stewart má nějaké zdravotní potíže a momentálně je tak ošetřován na hrací ploše.

64
    Stewart už je za pomezní čárou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

65
    Roofe se snažil poslat do vápna centr z pravé strany, ale jeho pokus zblokoval Klavan do zámezí.

65
    Míč od rohového praporku skončil na hlavě Bartleyho. Ten ho však poslal zhruba metr a půl vedle pravé tyče.

66
    Roofe se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho povedenou střelu ale dokázal Mignolet chytit!
    66. Roofe v další velké šanci nedokázal prostřelit Mignoleta.

67
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Kevin Stewart, přichází Benjamin Woodburn.

68
    Doukara ztratil míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou domácí.

69
    Origi poslal do vápna centr z pravé strany. Míč však dokázal odhlavičkovat do zámezí Ayling.

69
    Ejaria napřáhl ke střele z větší vzdálenosti. Jeho pokus ale skončil daleko vedle levé tyče.

70

71
    Doukara si špatně zpracoval přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.

72
    Wijnaldum dostal skvělou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů, ale svou následnou střelou ke vzdálenější tyči trefil pouze tyčku!
    72. Wijnaldum trefil tyč Silvestriho svatyně!

73
    Woodburn se dostal ke střele z hranice vápna. Střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil daleko vedle levé tyče.

74
    Wood se dostal k míči poblíž hranice vápna soupeře, ale při snaze obejít Alexandera-Arnolda o míč přišel.

75
    Mané tak dlouho držel míč na polovině soupeře, až o něj přišel.

76
    Je za námi pětasedmdesát minut a stav utkání je stále bezbrankový. Dočkáme se snad dnes prodloužení?

76
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! DIVOCK ORIGI dostal od Alexandera-Arnolda parádní přízemní centr do malého vápna, a ten se tak následnou střelou k přední tyči nemýlil!
    76. Divock ORIGI - 1:0

78
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

79
    Roofe poslal do vápna nepřesný centr z levé strany a míč tak skončil pouze v rukavicích Mignoleta.

79
    Origi má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

80
    Milner se už chystal na trávník za Origiho. Ten však hodlá v zápase pokračovat a Milner se tak zas obléká do své bundy.

81
    Domácí vedou už 2:0! Origi se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně poslal přihrávku do míst, kde se nacházel Wijnaldum. Ten však ještě nevolil střelu a přihrál míč úplně volnému sedmnáctiletému BENJAMINU WOODBURNOVI, a ten se následnou tvrdou střelou pod břevno nemýlil.
    81. Benjamin WOODBURN - 2:0

83
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Oviemuno Ejaria, přichází James Milner.

84
    Sacko se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Míč však poslal pouze nad branku.

86

87
    Wood se už už dostával k míči uvnitř vápna soupeře. Nakonec se však k němu nedostal, neboť u něj byl dříve Mignolet.

88
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

89
    Phillips to zkusil přímo na branku, kterou ale vysoko přestřelil.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

90
    Doukara teď celkem tvrdě fauloval jednoho z protihráčů, ale jelikož už jednu žlutou kartu má, tak rozhodčí byl vůči němu belevolentní a druhou mu nedal.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Žlutou kartu dostává Divock Origi (Liverpool FC).

90+1
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Marko Grujič.

90+3
    Už nám běží poslední nastavená minutka utkání a vypadá to, že Liverpool postoupí do semifinále EFL Cupu!

90+4
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště a oba celky už jen čekají, až rozhodčí foukne do píšťalky a ukončí zápas.

90+4

Dnešní utkání je za námi. Domácí byli v dnešním utkání lepším týmem, ale hosté určitě nebyli o tolik horší, než Liverpool. Na branky jsme si dnes museli počkat až prakticky na konec utkání, neboť se poprvé trefil v 76. minutě Origi, který využil skvělého přízemního centru od Alexandera-Arnolda. O pět minut později to bylo už 2:0. Po přihrávce Wijnalduma se přesně trefil teprve sedmnáctiletý Woodburn. Hosté se dnes dostali také do pár velkých šancí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

Držení míče: 72% – 28%
    Střely celkem: 13 – 13
    Střely na branku: 4 – 4

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:43:41)