Novokuzněck – Omsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Barys 2:4 (kon.)
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Avangard Omsk
Pátek 09.12.2016, 13:00 • Metallurgs Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Novokuzněck – Avangard Omsk.

Avangard Omsk z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se Záhřebem 4:1, Bratislavou 5:3 a Novosibirskem 3:1. Nestačil na Nižněkamsk 1:3 a v prodloužení podlehl Kazani 2:3.

Metallurg Novokuzněck z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Ladou 3:2, Záhřebem 3:2, na nájezdy s Bratislavou 5:4 a Novosibirskem 2:1. Nestačil pouze na Kazaň 1:2.

V tabulce Východní konference jsou hosté na druhém místě (22-4-3-10; 77 bodů) a domácí na patnáctém místě (7-3-2-27; 29 bodů).

Z posledních pěti zápasů je domácím nejproduktivnějším hráčem Ignat Zemčenko se čtyřmi body (1+3) a na druhé straně je to Anton Burdasov s pěti body (2+3).
    Hosté se na zápas těší.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Skutar, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Arbuzov, Vasilčenko, Titov, Akišin – Zemčenko, Solovjov, Komaristyj – K. Semjonov, R. Berdnikov, Taratuchin – Zinovjev, Jazkov, Poliščuk – Razumov, Jemec, A. Michejev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Martynov, Nikitin, A. Osipov, Gustafsson, Ahnelöv, Nazarkin – Sobotka, Pestuško, Pěrežogin – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – I. Michejev, Pjanov, Fajzullin – Juňkov, Lemťugov, Fiščenko..

00:01

00:01
    Vladimír Sobotka z Omsku vyhrává úvodní vhazování zápasu. Hosté do vrací do obranného pásma, odkud nahazují do útočného.

00:30
    Vladimír Sobotka se probojoval do útočného pásma, jeho přihrávka na střed hrací plochy, kde byl volný jeho spoluhráč, nebyla přesná.

01:02
    Dominik Furch kryje střelu jednoho z domácích hráčů, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Novokuzněcku.

01:22
    Nikita Jazkov zakončoval rychlou akci domácích hokejistů, výborně zasáhl český brankář ve službách Avangardu.

01:48
    Jegor Martynov jako správný obránce nahazoval na branku s myšlenkou možné teče. Jeho spoluhráči však byli obsazení. Domácí beci otáčejí směr hry.

02:27
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce chybovat.

03:20
    Omsk se snaží vstřelit první branku zápasu, ale domácí brankář je pozorný. Mnoho práce nemá, neboť mnoho střel zblokují obránci.

04:04
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., krosček).

04:52
    Domácí hokejisté se nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma, obrana Omsku působí velmi koncentrovaně.

05:21
    Omsk znovu vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí od své branky, Kirill Zinovjev zakládá další pokud o získání útočného pásma.

05:44
    Dominik Furch kryje kotouč po střele Alexandra Titova od modré čáry.

06:27
    Pjotr Chochrjakov v útočném pásmu bojuje o puk, ale proti přesile domácích hráčů mnoho šancí neměl.

06:55
    Nikita Nikitin se propracoval do střelecké pozice. Jeho nahození na branku bylo tečované a domácí brankář měl plné ruce práce.

07:31
    Avangard Omsk má ponechanou výhodu, kombinuje v útočném pásmu. Střelba zatím chybí.

07:49
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Fjodor Poliščuk – 2 min., nedovolené bránění).

09:30
    Hostující hokejisté se nemohou dostat do střelecké pozice. V útočném pásmu se zabydleli, ale k zakončení se ne a ne propracovat.

09:49
    Domácí v plném počtu. Ani jednou se nedostali hráči Omsku do střelecké pozice, velmi dobře fungovala obranná hra.

11:33
    Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Hraje se zejména ve středním pásmu.

12:10
    Alexandr Pěrežogin se nedokázal probojovat přes střední do útočného pásma.

12:25
    Andrej Karejev musel zasahovat po tvrdé střele od modré čáry.

13:40
    Omsk se pokouší skórovat, ale domácí obranné formace hrají zodpovědně.

14:30
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nepřináší.

15:58
    Valentin Pjanov byl před brankou zcela volný, ale přihrávka na něho nebyla přesná.

16:24
    Domácí se tak tak brání a momentálně jsou horším týmem. Andrej Karejev má mnoho práce. Avangard je nyní aktivnějším týmem.

16:25
    Následovat bude reklamní přestávka.

16:45
    Po dlouhé době se domácí dostali do útočného pásma, ale zakončit se Novokuzněcku nepodařilo.

17:24
    Domácí hokejisté se nyní musí znovu bránit tlaku soupeře. Sledujeme rychlý hokej.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:30
    K vidění není mnoho zajímavých momentů, třetina se v poklidném tempu dohrává.

19:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry.

19:45
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

8:17 vedou střelecky hosté, nicméně na úvodní braku zápasu se stále čeká. Po dvaceti minutách platí bezbrankový stav.

20:01

20:59
    Aktivní hra hostujícího celku pokračuje i na začátku druhé třetiny.

21:30
    Anton Burdasov se probojoval do zakončení, s jeho ránou z pravé strany neměl domácí brankář Andrej Karejev problém.

22:47
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexandr Titov – 2 min., hrubost).

23:07
    Sledujeme přesilovou hru hostujícího týmu a Omsk se hned dostal do útočného pásma. S pokusem Alexandra Pěrežogina si poradil domácí brankář.

23:16
    Anton Burdasov čekal před brankou na přihrávku, ta se k němu ale nedostala, neboť domácí vyhodili přes všechny čáry.

23:43
    Avangard se znovu nastěhoval do útočného pásma, ke střele se dostal Alexandr Osipov. Andrej Karejev má kotouč v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.

24:14
    Metallurg posílá kotouč znovu přes všechny čáry až za branku Dominika Furcha.

24:47

25:05
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Krásná akce znamená úvodní branku zápasu. K samostatné akce se odhodlal KIRILL SEMJONOV, který si vybruslil před branku a přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Dominik Furch neměl nárok.
    25:05 Kirill SEMJONOV - 1:0

26:17
    Omsk se snaží vyrovnat co nejrychleji.

26:43
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Osipov – 2 min., sekání).

27:00
    Přesilovou hru mají nyní k dispozici domácí hokejisté, kteří se pokouší vstřelit další branku.

27:15
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek vyloženě nedominuje dění na ledové ploše.

27:50
    Metallurg Novokuzněck hraje dobře v přesilové hře, probojoval se do útočného pásma, ale do vyložené pozice se nemůže probojovat.

28:43

28:50
    Dominik Furch si připisuje úspěšný zákrok po střele domácího Alexeje Vasilčenka.

29:18
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Andrej Karejev – 2 min., podražení).

29:24
    Domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře. Omsk se snaží vyrovnat, zatím ale marně.

30:11
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Nyní mají hosté přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma.

31:18
    Omsk nedokázal přesilovou hru proměnit, navíc si ani nevypracoval žádnou vyloženou střeleckou pozici.

31:40
    Domácí mají kotouč za svou brankou a snaží se něco vymyslet, ale dlouhá přihrávka na útočnou modrou postrádala přesnost a i smysl.

32:10
    Valentin Pjanov se dostal do zakončení, brankář Metallrgu byl pozorný a nenechal se zaskočit.

32:58
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hostující celek je za svou aktivitu odměněný vyrovnávací brankou, po přihrávce Vladimíra Sobotky se do kotouče opřel MAXIM PESTUŠKO. Asistence: Vladimír Sobotka.
    32:58 Maxim PESTUŠKO - 1:1

34:50
    Sledujeme rychlý hokej, momentálně mají více ze hry hosté, který se snaží vstřelit další branku. Proti je pochopitelně domácí defenziva.

35:01
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, stav zápasu je nyní vyrovnaný a oba týmy mají stejně daleko či blízko k výhře.

Dnešní utkání sleduje 2 869 diváků.

36:15
    Hostující celek si pomohl faulem, bude následovat přesilovka domácích.

36:27
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dominik Furch – 2 min., podražení).

36:45
    Domácí hokejisté mají k dispozici početní výhodu, snaží se vstřelit rozdílovou branku, ale zatím si obrana Omsku počíná zodpovědně.

37:30
    Díky proměněné přesilové hře se domácí dostávají do vedení. IGNAT ZEMČENKO usměrnil za záda brankáře střelecký pokus Marka Skutara. Asistence: Mark Skutar.
    37:30 Ignat ZEMČENKO - 2:1

38:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, nyní jsou hosté v útočném pásmu.
    38:43 Ilja MICHEJEV - 2:2

38:43
    Bleskově hosté odpovídají. Valentin Pjanov našel před brankou volného spoluhráče, tím byl ILJA MICHEJEV. Jeho rychlé zakončení nedokázal domácí brankář zastavit. Asistence: Valentin Pjanov.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Hned čtyři branky přinesla druhá třetina. Na jejím konci je stav zápasu vyrovnaný. Dvakrát se prosadili domácí, dvakrát hosté. Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou a jsem moc zvědavý, jak bude hra vypadat ve třetí třetině.

40:01

41:27
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Razumov – 2 min., držení protihráče).

41:40
    Přesilovou hru mají k dispozici hokejisté Omsku. Ti se také dostali do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Ovšem do střelecké pozice se ne a ne probojovat.

42:14
    Metallurg velmi dobře brání, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru. Omsku nelze odepřít snahu, ale zatím však marně.

43:27
    Domácí v plném počtu. Výborně oslabení odehrála bránící se čtveřice hráčů.

44:20
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Domácí hokejisté mají zápas pod kontrolou, Omsku nedávají mnoho prostoru pro útočnou hru.

46:43
    Střelecké pozice k vidění nejsou, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.

47:04
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

47:36
    Alexandr Titov se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.

48:30
    Maxim Pestuško se probojoval k ráně od modré čáry, ale kotouč končí mimo branku.

49:01
    Hraje se ve středním pásmu, pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

49:23
    Timur Fatkullin zahajoval akci od své branky, ale puk vybojovali hosté, a tak se směr hry otáčí.

49:51
    Avangard Omsk má kotouč za svou brankou, nemůže se probojovat do útočného pásma. Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence.

50:31
    Alexandr Komaristyj se probojoval před branku soupeře, ale do zakončení se už nedostal. Velmi dobře zapracoval Erik Gustafsson.

51:33
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidný hokej.

52:26
    Omsk je nyní lepším týmem, ale Andrej Karejev mnoho práce nemá. Domácí beci se snaží střely soupeře blokovat.

53:09
    Jevgenij Solovjov nikam nespěchal, čekal na dostřídání spoluhráčů. Následně mizí na střídačce o in.

55:16
    Valentin Pjanov to zkoušel z velké dálky, s jeho pokusem neměl domácí brankář výraznější problémy.

56:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, šancí na vstřelení branky je k vidění minimum.

56:44
    Nikita Ljamkin se ve vlastním obranném pásmu, jeho chybu nedokázal protihráč využít.

57:34
    Alexandr Osipov se dostal do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.

58:09
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

58:31
    Více ze hry mají nyní hostující hokejisté, kteří se snaží vstřelit rozdílovou branku.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:43
    Už se pravděpodobně nic nestane.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

21:52, tak vypadá statistika střel. Omsku dvaapadesát střel stačilo na dvě branky, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:50
    Omsk má v prodloužení více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím marně, neboť Andrej Karejev kryje kotouč.

61:54
    Avangard se nastěhoval do útočného pásma, ale zakončit se nepodařilo.

62:40
    Vše napovídá tomu, že uvidíme nájezdy. Ani jeden celek si totiž šance nevytváří.

63:20
    Anton Burdasov vystřelil od modré, ale minul.

63:36
    Dva domácí hokejisté mířili na jediného obránce. Přihrávka se však nepovedla podle představ.

64:21
    Domácí fanoušci velmi hlasitě podporují své oblíbence.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy.
    O atmosféru se starají také cheerleaders.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Vladimír SOBOTKA proměňuje.

1. série
    0:1
    Kirill SEMJONOV neproměňuje. Branku trefit nedokázal.

2. série
    0:2
    Nikolaj LEMŤUGOV proměňuje. Tvrdá střela k tyčce.

2. série
    1:2
    Jevgenij SOLOVJOV proměňuje.

3. série
    1:3
    Maxim PESTUŠKO proměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
    Autorem vítězné branky je NIKOLAJ LEMŤUGOV.
    Nikolaj LEMŤUGOV - 2:3

Hostující celek vyslal na domácí branku celkem 54 střeleckých pokusů. Andrej Karejev si připsal dvaapadesát zákroků. V nájezdové loterii vyhráli hostující hokejisté, když proměnili všechny nájezdy.

Československá stopa v zápase
    Dominik Furch (OMS) 65 minut, 24 střel, 22 zákroků;
    Vladimír Sobotka (OMS) 0+1, 4 střely, čas na ledě 21:02. (15:35:05)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. K. Semjonov, 38. Zemčenko (Skutar) – 33. Pestuško (Sobotka), 39. I. Michejev (Pjanov), rozh. náj. Lemťugov