Pittsburgh – Arizona 7:0 (kon.) | Montreal – Boston 1:2 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Úterý 13.12.2016, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Sledovali jsme zápas, který nabídl jednoznačnou výhru domácích hokejistů. Pittsburgh Penguins svého dnešního soupeře přehrál rozdílem třídy, hned třináct domácích hráčů si připsalo alespoň jeden kanadský bod. Tučňáci porážejí svého soupeře vysoko 7:0. (03:42:14)

59:26
    Matt Murray si nejprve ožil skandování svého jména vyprodanými tribunami, poté zastavil další střelecký pokus Coyotes.

59:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry zápasu, fanoušci začínají slavit.

58:30
    Penguins dostávají hru do neutrálního pásma.

57:51
    Tobias Rieder se probojoval do střelecké pozice, ale nedokázal brankáře domácích překonat.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty zápasu.

56:20
    Ani jeden tým se nikam nežene. Nicméně Arizoně nelze odepřít sympatická snaha vstřelit čestný úspěch. Matt Murray pro tento čin pochopení nemá.
    Schultz prožívá povedené období. Posledních šest zápasů - 8 bodů (3+5).

55:21
    V poklidném tempu se zápas dohrává, o tom, kdo vyhraje, je jasno.

54:54
    Další zákrok pro domácího brankáře, rychlou ránou jej zkoušel překonat s jedenáctkou hrající Martin Hanzal.

54:10
    Matt Murray stále drží čisté konto, zneškodnil zatím všech 25 střeleckých pokusů Arizony.
    52:26 Justin SCHULTZ - 7:0

52:26
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné, další gól domácích. Conor Sheary a Nick Bonino dostali kotouč na modrou čáru, kde byl JUSTIN SCHULTZ. Jeho rána, kterou brankář Louis Domingue, viděl na poslední chvílí, končí za brankovou čárou. 7:0 pro Pittsburgh. Asistence: Nick Bonino a Conor Sheary.

52:04
    Nechybělo mnoho a Nick Bonino dostal puk před prázdnou branku. V rozhodujícího chvíli se přihrávka nepovedla.

51:37
    Přesilovou hru hrají domácí hokejisté zodpovědně, snaží se přidat další branku, hosté se s vypětím všech sil brání tlaku soupeře.

50:57
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Martin Hanzal – 2 min., vražení na hrazení).

50:14
    Radim Vrbata se dostal do postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

49:37
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté v tomto zápase přehrávají ve všech směrech soupeře. Penguins míří za výhrou.

48:48

48:25
    Dlouhou dobu jsou hosté před brankou soupeře, ale domácí celek se může na Matta Murrayho spolehnout.

47:54
    Oliver Ekman-Larsson vyslal jedovku od modré čáry, domácí brankář zasahovat nemusel, kotouč mířil nepřesně.

47:00
    Radim Vrbata se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána od modré končí jen malý kousek mimo tyčku.

46:48
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., podražení).

46:48
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

46:34
    Nick Bonino mohl přihrávat volnému spoluhráči, rozhodl se pro střelu. Branku vůbec netrefil.

46:10
    32:20, tak vypadá aktuálně statistika střelby v tomto zápase.

45:58
    Matt Murray mnoho práce v tomto zápase nemá. Není to pro něho snadný zápas. Jsou pasáže, kdy na něho dlouhé minuty neletí ani jedna střela.

44:55
    Nyní už sledujeme hru pět na pět. Jevgenij Malkin se probojoval s kotoučem do útočného pásma, zakončit však nedokázal.

43:11
    Přesilovka domácích pokračuje dál, nyní se ale nemohou probojovat do útočného pásma. Fanoušci Pittsburghu jsou s vývojem zápasu spokojení.

42:48
    Tým Pittsburgh Penguins je jednoznačně lepší, vede o šest branek a Arizona je bezradná. Neví, jaký styl hry praktikovat.

42:01
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., podražení).
    41:20 Phil KESSEL - 6:0

41:20
    Domácí přidávají další gól, tentokrát s pořadovým číslem šest. Tvrdou střelou bez přípravy se prosazuje na vzdálenější tyč PHIL KESSEL. Asistence: Jevgenij Malkin a Carl Hagelin.

40:36
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do které si domácí hokejisté nesou vedení o pět branek. S trochou nadsázky, jediné, o co se nyní hraje, je čisté konto brankáře Penguins.

40:01
    Není to špatné, ne?

Ve druhé třetině jsme viděli, jak se hostující obrana v prach a popel proměnila. Domácím vyšlo úplně všechno. Po čtyřiceti minutách dominují hráči Penguins a vedou výrazně 5:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:01
    Matt Murray kryje nebezpečný pokus od modré čáry. Buly před brankou Pittsburghu.

38:43
    Český Martin Hanzal se pokoušel probojovat do zakončení, domácí obránci mu ale nedali prostor.

38:05
    Christian Dvorak odchází s bolestivým výrazem ve tváři z ledové plochy. V této třetině již do hry nezasáhne.

36:44
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, Matt Murray raději přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou. Domnívám se, že tento zápas má svého jasného vítěze. Arizona si nedokáže vytvořit výraznější šance.

36:11
    Nick Bonino vystřelil od modré, přesilovka domácích pokračuje dál. Tentokrát však Bonino nevystřelil přesně.
    35:13 Sidney CROSBY - 5:0

35:13
    SIDNEY CROSBY se vrací do hry a dává gól. Nejlépe se zorientoval v předbrankovém prostoru a dokázal basebalovým způsobem dorazit puk za brankou čáru. Dominance domácích pokračuje dál. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.

34:32
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., nesportovní chování + 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

34:22
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

33:45
    Hostující brankář nyní přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Penguins.

33:43

33:10
    Laurent Dauphin hraje v oslabení hodně aktivně, ale nedokázal vystřelit. Na druhé straně musel Louis Domingue zasahovat proti střele Nicka Bonina.

32:55
    Pittsburgh má hru zcela pod kontrolou, ovšem se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Arizona zlepšila obrannou hru.

32:20
    Do brejku se dostal Ryan White, který nedokázal v rychlosti prostřelit brnakáře Matta Murrayho.

32:00
    Arizona Coyotes dokázala vyhodit přes všechny čáry, domácí tak musí zakládat akci od své vlastní branky.

31:43
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., hákování).

31:01
    Osobních soubojů začíná přibývat, Chris Kunitz se probojoval do další dobré střelecké pozice. Rukavicí dokázal Louis Domingue vytěsnit jeho dobře myšlený pokus.

30:30
    Nechybělo mnoho a k odraženému puku se dostal jeden z domácí hráčů, který byl zakončoval do odkryté branky.

30:03
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny a tím také zápasu. Domácí tým vede o čtyři branky a míří za snadnou výhrou. Nutno ale napsat, že všechny góly v této části hry vyplynuly z individuálních chyb hráčů Coyotes.

28:30
    Střídání brance týmu Arizona Coyotes: odchází Mike Smith, přichází Louis Domingue.
    28:30 Bryan RUST - 4:0

28:30
    Mike Smith rozehrál puk před sebe, tam byl Olli Määttä, který rychle našel BRYANA RUSTA. Domácí hráč si počkal na správný moment a rychlou střelou překonal znovu brankáře. Smith v brance přenechává své místo Louisi Domingueovi. Asistence: Olli Määttä.

28:12
    Hra je přerušena, brankář Mike Smith kryje kotouč po střele od modré čáry.

27:17
    20:10, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Domácí hokejisté jsou lepším týmem, navíc na poslední dva góly jim takřka přihrál soupeř sám.
    26:58 Trevor DALEY - 3:0

26:58
    Velmi rychle přidávají domácí hokejisté třetí branku, prosazuje se střelou bez přípravy TREVOR DALEY. Třetí gól v této sezóně a moc se na něj, upřímně, nenadřel. Bez asistence.

25:40
    Coyotes se probojovali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet před brankou domácích. Defenziva Pittsburghu působí velmi koncentrovaně.
    24:30 Nick BONINO - 2:0

24:30
    Oliver Ekman-Larsson v obranném pásmu velmi špatně rozehrál. Našel zcela volného soupeře, tím byl NICK BONINO. Domácí hráč měl velmi snadnou práci, zakončil do odkryté branky. Bez asistence.
    Když tučňák, tak každým coulem.

23:57

23:35
    Pittsburgh Penguins se nemůže v závěru početní výhody propracovat do útočného pásma.

23:04
    Jevgenij Malkin si od modré sjel mezi kruhy, do lepší střelecké pozice, ale kotouč k němu spoluhráči dopravit nedokázali.

22:30
    Domácí hokejisté hrají přesilovou hru dobře, dostali se do útočného pásma, zakončit se ale nepodařilo. Následně Arizona vyhodila kotouč přes všechny čáry.

21:57
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Shane Doan – 2 min., sekání).

21:20
    Phil Kessel se dostal do útočného pásma, přihrávkou na blízko hledal Jevgenije Malkina, ale jeho pas byl nepřesný.

21:00
    První minuta druhé třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

20:19
    Matt Murray musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí hokejisté vybojovali kotouč a směr hry se otáčí.

20:01

Podle dostupných informací není Sidney Crosby připraven na střídačce pro start druhé třetiny.
    Vybrané statistiky první třetiny.

Úvodní třetina přinesla rychlý hokej, který více vyhovoval domácím. Ti jsou střelecky aktivnější, jednu branku vstřelit dokázali. Arizona musí zabrat, pokud chce pomýšlet na vyrovnání.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    Ne, vylučovat se nebude.

19:57
    Sidney Crosby s bolestivým výrazem opouští hrací plochu. Martin Hanzal jej nechtěně zasáhl holí do obličeje. Domácí trenéři žádají trest pro českého hráče. Fanoušci to cítí velmi podobně.

19:50
    Radim Vrbata se probojoval ke střele, kterou domácí gólman celkem snadno dokázal vyrazit.

19:37
    Coyotes posílají puk do středního pásma, následně se dostali do postavení mimo hru domácí.

19:14
    Pittsburgh kontroluje hru ve středním pásmu, nikam se nežene, třetina se v poklidném tempu dohrává.

18:47
    Martin Hanzal a Christian Dvorak se pokoušeli něco vymyslet před brankou soupeře. Do zakončení se probojovat nedokázali.

18:15
    Mike Smith má kotouč za svou brankou, Laurent Dauphin jej zavezl do útočného pásma a šel střídat. Hosté posílají na led odpočinuté hráče.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, která zatím nabízí pohledný a rychlý hokej.

17:42
    Zakázané uvolnění znamená buly před brankou Penguins.

17:07
    15:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Aktivnější jsou jednoznačně domácí hokejisté, kterým vytvářejí fanoušci výbornou atmosféru.

16:19
    Scott Wilson se probojoval do zakončení, jeho rána z kruhu byla snadnou prací pro brankáře.

15:52
    K vidění je rychlý hokej, ovšem vyložených šancí už rozhodně tolik ne.

15:27
    Matt Murray si dokázal celkem snadno porodit s dalekonosnou střelou, kterou hostující hráč vyslal ze středního pásma.

14:57
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Arizoně se úvod zápasu nedaří podle představ.

14:01
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí zejména domácím fanouškům líbit. Penguins jsou aktivnější, lépe bruslí, jsou důraznější v osobních soubojích.

13:30
    Nick Bonino dostal výbornou přihrávku, měl dostatek prostoru pro zamíření, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ. Mike Smith podržel nyní své spoluhráče.

13:05

12:47

12:42
    Chris Kunitz vystřelil z velkého úhlu, brankář Mike Smith byl pozorný a odrazil střelu do rohu.

11:54
    Pittsburghu evidentně více vyhovuje hra čtyři na čtyři. Domácí se snadno dostávají do útočného pásma, ale do výraznější pozice se útočníci probojovat nemohou.

11:11
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Aktivnější sou dál domácí hráči, kteří míří na branku Coyotes z každé pozice.

11:05
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Trevor Daley – 2 min., hákování).

11:05
    V oslabení se do brejku dostal hostující Tobias Rieder, který si vysloužil faul soupeře.

10:47
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Ryan White – 2 min., hákování).

10:25
    Osobních soubojů začíná výrazně přibývat. Převahu v nich mají hráči Penguins.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí díky aktivní hře vedou o jednu branku, nyní jsou na tahu hosté.

09:40
    Arizona se snaží co nejrychleji vyrovnat. Na gólmana domácích si nyní nepřišel Lawson Crouse. Pokoušel se tečovat střelu od modré, ale neuspěl.
    08:40 Scott WILSON - 1:0

08:40
    Aktivněji hrající domácí hokejisté se dostávají před polovinou první třetiny do vedení. Matt Cullen našel volného SCOTTA WILSONA, který obkroužil část útočného pásma a následně rychlou střelou prostřelil brankáře Arizony. Asistence: Matt Cullen.

08:03
    Martin Hanzal vedl akci, ve které pokračoval Tobias Rieder. Druhý jmenovaný se probojoval do střelecké pozice, Matt Murray pozorný, a tak kotouč v pohodě vyrazil mimo branku.

07:20
    Zakázané uvolnění se nepíská, hostující brankář musí z branky, aby pomohl s rozehrávkou. Následně se ale Coyotes dopustil zakázaného uvolnění. Buly před Smithem.

06:47
    Jevgenij Malkin byl v dobré střelecké pozici, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát. Směr hry se tak otáčí.

06:17
    6:1, dominance domácích je optická i střelecká. Mike Smith si na nedostatek práce naříkat nemůže.

Pittsburgh Penguins právě dnes slaví výročí. Přesně před rokem byl do organizace přijatý kouč Mike Sullivan, který následně pomohl týmu k zisku Stanley Cupu.

06:07
    Na úvodní branku stále čekáme, vyložených gólových pozic jsme také mnoho neviděli. Následovat bude komerční přestávka.

05:28

05:12
    Brendan Perlini byl před brankou zcela volný, ale přihrávka se k němu nedostala. Domácí se celkem v pohodě brání tlaku soupeře.

05:02
    Rána jednoho z hostujících hráčů byla tečována mimo hrací plochu, buly před brankou Penguins.

04:36
    Coyotes mají velké problémy se založením útočné akce. Nemohou se stabilněji dostat před branku soupeře. Pens vyhazují.

04:00
    V oslabení vybojoval kotouč Carl Hagelin, který se řítil sám na branku. Hostujícího brankáře nepřekonal.

03:40
    Arizona se dostává do útočného pásma, kde se ovšem nemůže stabilně udržet.

03:28
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Trevor Daley – 2 min., vysoká hůl).

03:10
    4:0, tak vypadá statistika střel na branku. Domácí celek je jednoznačně aktivnější.

02:25
    Nick Bonino stál na konci rychlé kombinace svého týmu, kotouč mu v poslední chvíli odskočil od hole, rána se domácímu hráči nepovedla.

01:13
    Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji, a tak musí hostující brankář Mike Smith zasahovat.

00:54
    Trevor Daley se probojoval do střelecké pozice, jeho zakončení nebylo přesné.

00:15
    Lawson Crouse se pokoušel dostat do útočného pásma, ale přihrávka na něho byla nepřesná. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Kunitz, Bonino, Rust – S. Wilson, Cullen, Kühnhackl.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Stone, Goligoski, DeAngelo, Chychrun, Schenn – Rieder, Hanzal, Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan – Crouse, Martinook, J. McGinn – Dauphin, White, Jooris..

Zápas za malý moment začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Noční Pittsburgh je městem romantickým.

Papírovým favoritem jsou tedy domácí, ale každý zápas začíná za stavu 0:0.

V tabulce Západní konference jsou hosté na posledním místě, naopak domácí jsou v tabulce Východní konference na třetí pozici.

Pittsburgh Penguins z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Dallasem Stars 6:2, Detroitem Red Wings 5:3, Ottawou Senators 8:5, Floridou Panthers 5:1 a Tampou Bay Lightning 4:3.

Arizona Coyotes z posledních pěti zápasů prohrála čtyři. Na nájezdy nestačila na Columbus Blue Jackets 2:3, v základní hrací době znovu na Columbus 1:4, Chicago Blackhawks 0:4, v prodloužení na Calgary Flames 1:2. Tým porazil Nashville Predators 4:1.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Pittsburgh Penguins a Arizona Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. S. Wilson (Cullen), 25. Bonino, 27. Daley, 29. Rust (Määttä), 36. Crosby (Malkin, Letang), 42. Kessel (Malkin, Hagelin), 53. J. Schultz (Bonino, Sheary)

Arizona Coyotes: M. Smith (29. Domingue) – Ekman-Larsson, Stone, Goligoski, DeAngelo, Chychrun, Schenn – Rieder, Hanzal, Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan – Crouse, Martinook, J. McGinn – Dauphin, White, Jooris.

Rozhodčí: Sutherland, Pochmara – Murphy, Sericolo

Diváci: 18 420