Úterý 13.12.2016, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Chakimov) – Kinrade, Ljamin, Lekomcev (A), Ogurcov, Bryncev, An. Sergejev, Berezin – Gynge, Brulé, Sexton – Milovzorov, Polygalov (A), Stoljarov (C) – Porjadin, Žukov, N. Kvartalnov – K. Makarov, Koňkov, Jakimov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Abrosimov, Elliott, S. Zacharčuk, D. Musin, Ohtamaa, Jarullin, Pajgin – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – Azevedo, Svitov (C), Lukojanov (A) – Varnakov (A), Malychin, Obuchov – Čibisov, D. Chlystov, J. Grigorenko.

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Palej, Sjusujev.

Oba týmy už jsou na ledě, probíhá představování zahajovacích formací.

00:01

01:05
    Nepřesnou úvodní minutu ukončila pěkná útočná akce Kazaně. Na pravém křídle pálil švihem volný Popov, ale mířil jen do středu branky, kde stál připravený Kolppanen.

01:17
    Abrosimov ve středním pásmu nepovedeným pokusem o bodyček složil na led hráče domácích a Nižněkamsk si zahraje přesilovku.

02:17
    Gynge na levém kruhu čekal na vhodný moment k přihrávce, ale tu nakonec pokazil. Hosté vyhazují.

02:50
    Padající kotouč vybojovala uprostřed svého pásma defenziva Kazaně a okamžitě odpaluje přes celé kluziště.

03:15
    Garipov si lapačkou vychutnal Ljaminovu střelu z vrcholu kruhu, na kterou dobře viděl.

03:17
    Hosté hrají v plném počtu.

04:44
    Hráči Kazaně zatáhli kotouč podél zadního mantinelu až za Kolppanenovu branku, ke střele se následně dostal Čibisov, ale byl hodně tísněn a nedokázal zakončit důrazně.

06:00
    Kazaň vyvinula před Kolppanenem tlak, nakonec domácí brankář skončil v brance místo puku. Hra je přerušena.

06:26
    Střela od modré v podání Pajgina nebyla přesná. Kazaň ale má více ze hry.

07:05
    Hosté získali puk ve středním pásmu a okamžitě vyrazili do brejku, Lukojanov měl velmi dobrou možnost mezi kruhy, ovšem střílí nad břevno.

07:52
    Garipov rychle vystartoval z branky a odpálil puk před dotírajícím domácím útočníkem.

08:44
    Polygalov šikovně clonil před brankářem, Garipov toho moc neviděl a střela z levé strany ho víceméně jen trefila do betonu.

09:24
    Zakázané uvolnění Kazaně.

10:04
    No, obránce Kazaně Musin teď měl řádně zamotanou hlavu. Brulé ho dokonale vymíchal při přechodu modré čáry, Musin spadl a uvolnil kanadskému útočníkovi cestu k brance. Brulé však sám před Garipovem míjí.

11:21
    Nižněkamsk přidal a dostává hostující tým pod tlak.

11:35
    Domácí Kvartalnov si teď doslova vymodlil faul na Čibisovi, pádu hodně přidal, ale Nižněkamsk si zahraje přesilovku.

12:26
    Nižněkamsk se tlačil do branky, nahození na Garipova poskakovalo po brankovišti, ale defenziva Kazaně zapracovala dobře a dokázala kotouč odpálit.

12:38
    Kinrade zblízka trefuje Garipovův beton!

13:05
    Kazaň na druhé straně zahrozila v oslabení, Varnakovův pokus chytá Kolppanen.

13:35

14:53
    Glinkin se už už dostával do zakončení v pásmu domácího týmu, nakonec byl o kotouč obrán.

15:44
    Další šance Kazaně: Svitov se prokličkoval až do zakončení před Kolppanena, nezjištně střílel bekhendem, ale branku míjí!

16:37
    Další zásah domácího brankáře, tentokrát vykopává Lukojanovovu střelu.

16:49
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Garipov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:18
    Koňkov pálil do klubka hráčů z levého kruhu, Garipov si poradil.

17:52
    Kazaň je v oslabení nebezpečná, Varnakov střelou přes obránce prověřil Kolppanena.

18:37
    Gynge to zkoušel opět z levé strany, Garipov zasahuje lapačkou.

18:49

19:23
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku.

19:45
    Glinkinovu střelu z levého kruhu vyráží Kolppanen do ochranné sítě. Ještě jedno buly v pásmu domácího celku.

19:55
    Domácí vhazování vyhráli a dohrávají třetinu s kotoučem na holi.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První část hry končí bezbrankově. Domácí hráli tři přesilovky, ale využít je nedokázali a paradoxně největší šanci si vypracovali díky individuálnímu průniku Brulého. Hosté si také dokázali vypracovat několik možností, ale Lukojanov ani Svitov síť nerozvlnili. Další třetina začne přibližně v 17:58.

20:01

20:20
    První vhazování vyhrál domácí Brulé. Následně se domácí probojovali po pravém křídle do útočné třetiny, ale Sexton pálil jen do připraveného Garipova.

21:03
    Velký zmatek byl před Garipovem. Hostující gólman musel řešit nepříjemnou situaci, ale nakonec dokázal vyrazit puk před sebe, kde už si s ním poradila obrana.

21:38
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Čibisov – 2 min., sekání).

22:55
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min., hákování).

23:09
    Hosté hrají netradiční přesilovku čtyř proti třem, ale v útočném pásku se jim nedaří přejít přes bránící trojici.

23:45
    Už se pokračuje tradiční přesilovou hrou. Z velké dálky zkusil připravenost Garipova Sexton, ale ten byl připraven na zákrok.

24:02
    Nyní si vytvořil prostor v pravém kruhu kapitán Kazaně Svitov, ale jeho prudká rána šla jen nad do ochranné sítě.

24:55
    Domácí přežili dlouhou přesilovku a nyní jsou to právě hráči Nižněkamsku, kteří se hnali do útoku. Po přihrávce Polygalova pálil Stoljarov, ale ani on nebyl přesný.

26:06
    Obuchov si pomohl malým seknutím a jde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. Nyní mohou využít přesilovou hru domácí hráči.

26:45
    Nahození od modré čáry si Garipov pohlídal. Bude se však vhazovat po jeho pravici.

27:05
    Je to právě hostující brankář, který je nyní hlavním zachráncem svého týmu. Připsal si dva těžké zákroky v krátké době.

27:56
    Domácí hráči se na dlouhé sekundy usadili v útočném pásmu, ale další nebezpečnou střelu v přesilové hře si již nepřipsali.

28:42
    Po oslabení mají nyní chuť do útočení hosté. Musin hledal před brankou Svitova, ale ten byl střežen hned dvojicí obránců a k nahození se nedostal.

29:05
    Také Kolppanen se musel zapojit do hry. Po dělovce od modré ještě zasahovat nemusel, ale z následné dorážky od Jarulina už ano.

30:20
    Kolppanen neviděl dobře na střelu od modré lajny, kterou vyslal Ohtamaa. Před ním ještě zastavil puk Malychin, který se snažil obtočit s pukem brankáře. To se mu nepodařilo.

31:02
    Po rychlém prolétnutí do útoku musel zasahovat Garipov. Žukov si nepřišel na hostujícího brankáře zakončením bekhendem.

31:43
    Vhazovalo se po pravé ruce Kolppanena. Popov se však provinil proti pravidlům a byl vykázán. Z následného buly se dostali k puku domácí.

31:51
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min., vysoká hůl).

32:28
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., podražení).

32:56
    Hosté mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, ale po křížné přihrávce před Kolppanena skvěle zasáhl domácí gólman a drží svůj tým.

33:07
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté nakonec využívají dvojnásobnou přesilovku. Od modré lajny napřáhl ke střele ZIJAT PAJGIN. Kolppanen příliš neviděl přes hráče před ním a tak nemohl zasahovat. Hosté se dostávají již ve druhé polovině zápasu do vedení. Bez asistence.
    33:07 Zijat PAJGIN - 0:1

34:12
    Kazaň využívá i zbytek klasické přesilovky. Domácí celek již byl vyčerpán dlouhou kombinací soupeře v útočném pásmu. Nyní měl jako poslední puk na hokejce kapitán ALEXANDR SVITOV. Asistence: Pajgin, Elliot.
    34:12 Alexandr SVITOV - 0:2

36:02
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí snižují. Po pohledné kombinaci se prosazuje hráč s osmičkou na zádech KINRADE. Prostřelil několik hráčů před sebou a puk zapadl přesně puk horní tyčku. Asistence: Ljamin, Žukov.
    36:02 Geoffrey KINRADE - 1:2

38:36
    Garipov měl znovu hodně práce. Před ním byl zcela osamocený Gynge, ale byl již příliš blízko a nedokázal ho překonat.

39:21
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stefan Elliott – 2 min., sekání).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině již další branku neuvidíme. Domácí byli aktivnější, ale paradoxně do vedení šli hosté, když dvakrát využili přesilovku. Nejdříve proti třem otevřel skóre zápasu Pajgin, aby o několik sekund přidal druhý gól Svitov. Za domácí snížil v závěru třetiny Kinrade.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

40:01

40:45
    Domácí rozehráli úvod třetí třetiny v přesilové hře a hned se nahrnuli před hostujícího brankáře.

41:23
    Hosté již jsou v plném počtu. Domácí drželi soupeře v zámku před brankářem, ale povedenou střelu vyslat nedokázali.

42:12
    Před Garipovem bylo rušno. Nakonec je ale odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

42:58
    Tentokrát musel zasahovat Kolppanen. Po rychlém průniku do útočného pásma pálil z ostrého úhlu Musin.

43:47
    Před Garipovem bylo opět horko. Domácí chtějí vyrovnat, ale nedaří se jim překonat pevnou obranu soupeře.

44:35
    Znovu je hlavní postavou Garipov. Před ním se strhla mela, ale on zachoval klidnou hlavu a s přehledem chytá.

46:34
    Domácí jsou čím dál více v útoku, ale na vyrovnávací branku čekáme. Garipov zatím drží šance Kazaně.

47:56
    Lekomcem posílal puk před brankáře, ale hostující obrana si s nahozeným pukem poradila.

49:37
    Puk téměř nevyjede z obranného pásma hostujícího celku, ale domácí hráči se ne a ne prosadit. Kazaň zatím skvěle brání.

50:08
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Varnakov – 2 min., vysoká hůl).

51:23
    Domácí mají přesilovou hru. Možná jedna z posledních šancí na vyrovnání. Zatím se ale ke střele nedostali.

52:14
    Garipov nemusel řešit ani jednu nebezpečnou střelu při oslabení a jeho tým je tak znovu blíže zisku třech bodů.

53:02
    Už už se dostával do šance domácí Sexton, ale vjel příliš rychle do útoční třetiny a tak se bude vhazovat ve středu pole.

54:23
    Kazaň stále drží jednobrankové vedení. Garipov je stále hrdinou zápasu. Nyní zastavil pokus Stoljarova z velkého úhlu.

55:29
    Nyní ale musel zachraňovat svůj tým také Kolppanen, který vychytal střelu z pravého kruhu od Musina.

56:36
    Velký boj na brankovišti hostujícího brankáře pokračuje. Domácí celek ale nemá potřebné štěstí, aby procpal puk do sítě.

57:00
    K odraženému puku se dostal v předbrankovém prostoru domácí Palygalov. Jeho bekhend šel však jen vedle pravé tyče.

57:53
    Domácí musí být také v pozoru v obraně. Do útočného pásma se dostal Svitov, ale už nedokázal zakončit po zákroku Ljamina.

58:46
    Domácím již nezbývá příliš mnoho času na vyrovnání. Nyní ještě navíc připisují na své konto zakázané uvolnění.

59:23
    Již v poslední minutě třetí třetiny se vydal do útoku domácí Stoljarov. Jeho počínání nebylo ale vůbec povedené. Přihrávka na Polygalova končí jen na hostujících hokejkách.

Zápas končí vítězstvím Kazaně. Ta dokázala ve střední třetině využít dvě přesilovky a tím si zajistila i tři body. V závěru druhé třetiny ještě stihl snížit Kinrade, ale na víc se už ani ve třetí čísti domácí nezmohli a i proto dnes odcházejí bez bodu.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (19:30:57)

Vít Schück

Branky a nahrávky: 37. Kinrade (Ljamin, Žukov) – 34. Pajgin, 35. Svitov (Pajgin, Elliott)

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Palej, Sjusujev