Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Minsk 1:3 (kon.) | Omsk – Riga 9:3 (kon.) | Záhřeb – Magnitogorsk 6:3 (kon.)
HC Slovan – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 21.12.2016, 10:30 • Platinum Arena • KHL

První třetina přinesla celkem 25 střel (13:12). Ujala se jedna jediná. Prosadili se hostující hokejisté, kteří se zejména v úvodu zápasu museli bránit tlaku soupeř. Juga tak po dvaceti minutách vede o jednu branku.

Ve druhé třetině se hosté dostali do dvoubrankového vedení, pak domácí snížili. Velmi rychle si Jugra vzala vedení o dva góly zpět. Zatím mohou být spokojenější hokejisté Jugry.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, hostující celek vyhrává tento duel 3:1 a získává body do tabulky. (12:39:28)

Československá stopa v zápase
    Jan Kolář (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:11

59:47
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve střední pásmu.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, hostující celek kontroluje hru.

59:15
    Vjačeslav Litovčenko to zkoušel od modré, ale jeho rána byla zblokovaná obráncem.

59:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu ve třetí třetině.

58:33
    Kristian Kuusela to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma a vystřelil. S jeho pokusem si hostující gólman poradil.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny, hosté drží puk v útočném pásmu. Amuru mnoho času už nezbývá.

57:34
    Domácí mají kotouč ve svém obranném pásmu a snaží se rychle dostat do útočné třetiny.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí stále ztrácí dvě branky.

56:44
    Jugra se dostala do útočného pásma, kde šetří čas.

56:24
    Čas pro domácí běží velmi rychle, naopak hosté hrají velmi takticky a daleko od své branky.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny.

54:01
    Nyní se domácí musí bránit tlaku soupeře. Ilja Andrjuchov musel být pozorný.

53:34
    Nikita Chlystov se probojoval do zakončení, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný.

52:24
    Amur je nyní aktivnějším týmem, čas do konce třetiny se krátí a náskok hostů je stále dvoubrankový.

52:00
    Elitní domácí formace se dostala do útočného pásma, snažila se něco vymyslet, ale nepodařilo se.

50:25
    Andrej Alexejev se dostal do střelecké pozice, domácí brankář Ilja Andrjuchov byl pozorný.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, Jugra hraje zodpovědně.

49:20
    Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, ale jejich soupeř hraje velmi dobře a nedává Chabarovsku mnoho prostoru pro zakončení.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

48:00
    Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, ale domácí by co nejrychleji potřebovali snížit.

47:30
    Vitalij Aťušov na poslední chvíli musel hasit špatnou rozehrávku spoluhráče, nakonec domácí situaci vyřešili dobře.

45:45
    Amur se snaží něco udělat s výsledkem, ale nemůže se dostat do blízkosti branky.

45:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté hrají velmi zodpovědně před vlastní brankou.

44:28

43:33
    Maxim Kondratěv to zkoušel z horní hranice kruhu, ale puk netrefil ideálně. Následně musel zasahovat Alexandr Šaryčenkov.

43:05
    Jugra Chanty-Mansijsk se osvobozuje, a tak může jít kvarteto hráčů hostů střídat.

42:44
    Domácí jsou aktivnější, mají k dispozici dlouhou přesilovou hru, ale do střelecké pozice se nemohou probojovat.

41:52
    Chabarovsk se znovu dostal před branku Jugry, ale rána od modré čáry byla zblokovaná nad bránu.

41:17
    Amur se probojoval do útočného pásma, o které následně vlastní chybou přišel.

40:52
    Pokračuje dlouhá přesilovka domácích, ti tak mají šanci na snížení náskoku soupeře.

40:50

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Sledujeme hru čtyři na čtyři.

Dnešní utkání sleduje 5 600 diváků.

39:28
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Panov – 2 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).

39:17
    Jeden z hostujících hráčů měl před sebou odkrytou část branky, ale nedokázal ji trefit.

38:50
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 2 min., držení protihráče).

38:40
    Jugra Chanty-Mansijsk se usadila v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Výborně ale hrají domácí.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, nyní jsou aktivnější hosté.

37:34
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácího celku, který se ze snížení neradoval příliš dlouho.
    36:19 Arťom BULJANSKIJ - 1:3

36:19
    Jugra právě vstřelila branku!
    Bleskově odpovídají hosté. Důležitou práci ovedl Sergej Kupcov, který připravil situaci pro ARŤOMA BULJANSKÉHO, který měl snadnou práci, dorazil kotouč do odkryté části branky. Asistence: Sergej Kupcov.
    36:04 Denis ORLOVIČ-GRUDKOV - 1:2

36:04
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Před koncem druhé třetiny domácí celek snižuje. Tvrdou střelou se po výborné akci spoluhráčů prosazuje DENIS ORLOVIČ-GRUDKOV. Asistence: Anton Krysanov a Dmitrij Kirillov.

35:38
    Vjačeslav Litovčenko udržel puk na modré čáře, následně se jeho spoluhráč dostal do zakončení. Alexandr Šaryčenkov drží čisté konto i hluboko ve druhé třetině.

35:06
    Nyní už ale nedokázali hosté vyhodit do středního pásma tak, aby z toho nebyl icing. Oba týmy střídají.

34:32
    Amur se po delší době zabydlel před brankou Jugry. Tomáš Zohorna výborně u mantinelu zapracoval, a tak Chabarovsk dál drží útočnou třetinu.

34:00
    Oleg Pogorišnyj ze svého obranného pásma poslal do zakončení Romana Ljudučina. Druhý jmenovaný nedokázal kotouč zkrotit, puk odhopkal do rohu.

33:10
    Konstantin Panov se z ničeho nic dostal do výrazné střelecké pozice. Sám byl před domácím brankářem, ale nedokázal trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

31:46
    Alexandr Šaryčenkov kryje střelecký pokus domácího Vjačeslava Litovčenka. Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

30:50
    Nikita Chlystov vystřelil od modré čáry, ale jeho projektil tečoval jeden z domácích hráčů mimo branku.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, hostující hokejisté vedou o dvě branky a nyní kombinují v útočném pásmu. Ke střele se druhá formace nedostává.

29:27
    Alexandr Akmaldinov vedl akci Jugry, ale ani on se do výraznější střelecké pozice nedostal. Ilja Andrjuchov celou situaci zkontroloval.

28:40
    Denis Orlovič-Grudkov stál na konci pohledné akce, ale jeho rána minula branku. Spíše možná trefila boční brankovou konstrukci.

27:51
    Kirill Kapustin se probojoval do útočného pásma, před brankou hledal volného spoluhráče, ale nepodařilo se mu přesně přihrát.

27:15
    Amur se snaží s výsledkem něco udělat, ale nemůže se stabilněji probojovat do útočného pásma. Obrana Chanty-Mansijsku hraje zodpovědně.

26:46
    Další důležitý zákrok předvedl brankář Chabarovsku. Ten si na nedostatek práce naříkat nemůže. Následovat bude komerční přestávka.

26:16
    Ilja Andrjuchov kryje kotouč po střele Konstantina Panova. Hosté jsou nyní lepším týmem, ale domácí se tak tak brání.

25:04
    Andrej Alexejev se dostal do útočného pásma, jeho střelu tečoval jeden z domácích obránců mimo branku. Ilja Andrjuchov zasahovat nemusel.

24:00
    Amur hraje nyní ve svém obranném pásmu, snaží se něco vymyslet a dostat se do útoku, ale Jugra hraje v neutrální zóně zodpovědně.

23:38
    Sledujeme nyní rychlý hokej, domácí se snaží co nejrychleji vstřelit kontaktní branku, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.
    21:32 Jevgenij LAPENKOV - 0:2

21:32
    Po rychlé akci se hosté dostali do situace dva na jednoho. Anton Kurjanov našel lépe postaveného JEVGENIJE LAPENKOVA, který z první posílá Jugru do vedení o dva góly. Asistence: Anton Kurjanov a Pavel Varfolomejev.

20:45
    Kotouč je za brankou Jugry, oba týmy střídají. Do hry přicházejí odpočinutí hráči.

20:27
    Zápas pokračuje druhou třetinou, do níž vstoupili domácí hokejisté aktivněji.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53
    Dmitrij Kirillov se probojoval pravděpodobně jako poslední hráč ke střele v první třetině. Alexandr Šaryčenkov kryje jeho pokus.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:48
    Brankáři mají poměrně hodně práce, oba týmy hrají útočně a obránci mnoho nechají své brankáře v těžké pozici.

17:20
    V poklidném tempu se dohrává první třetina. Sledujeme rychlý hokej, domácí jsou mírně aktivnější.

16:22
    Jugra se dostala do útočného pásma, pokusila se něco vymyslet před brankou soupeře, ale vlastní chybou o kotouč i pásmo přišla.

15:31
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Útočná akce Chabarovsku tak končí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny a hosté stále vedou o jednu branku.

14:50
    Oleg Li udělal chybu v rozehrávce a jeho omyl musel na poslední chvíli řešit Ilja Andrjuchov.

14:24
    Domácí Amur zlepšil hru, zpřesnil přihrávky na střední vzdálenost a na obrazu hry je to vidět.

12:30
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene, jsme svědky klidnější pasáže hry.

12:01
    Ilja Andrjuchov kryje ránu ze střední vzdálenosti. Následovat bude komerční přestávka.

11:24
    Vitalij Šulakov je za svou brankou a čeká na dostřádání spoluhráčů. Rychlým pasem založil přechod do útočné třetiny. Do zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.

11:00
    Arťom Buljanskij zavezl puk do útočného pásma, před brankou hledal spoluhráče, ale finální pas postrádal přesnost.

10:20
    Amur má na ledě první formaci, která se pokouší o vyrovnání. Zatím ale marně.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, hostující celek vede o jednu branku.

09:33
    Kristian Kuusela se dostal do zakončení, s jeho pokusem si celkem hravě poradil brankáře Chanty-Mansijsku.

08:54
    Domácí hokejisté se snaží co nejrychleji odpovědět, ale Jugra hraje zodpovědně před vlastní brankou. Chabarovsk nemá tolik prostoru pro zakončení, kolik by potřeboval.
    07:58 Arťom BULJANSKIJ - 0:1

07:58
    Hostující celek se dostává do vedení. Výbornou přihrávkou našel Oleg Pogorišnyj ARŤOMA BULJANSKIJE, který se prosazuje povedenou střelou. Asistence: Oleg Pogorišnyj.

07:30
    Sergej Kupcov se dostal do útočného pásma, přihrával Romanu Ljudučinovi, který minul.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Optickou i střeleckou převahu má Amur.

06:15
    Domácí hokejisté jsou aktivnějším týmem, do výraznější střelecké pozice se ale probojovat nemohou.

06:10
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

04:45
    Hra je přerušena, píská se postavení mimo hru domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:02
    Alexandr Jelesin měl puk na modré čáře, napálil jej na branku, ale neuspěl. Následně zakončoval akci domácích Teemu Ramstedt. Ani on nezamířil přesněji.

03:00
    Tři minuty zápasu jsou pryč, zatím jsme vyloženou šanci neviděli, a tak čekáme také na úvodní gól utkání.

02:21
    Kristian Kuusela byl v dobré střelecké pozici, jeho pokus celkem snadno vyrazil hostující brankář před sebe, a pak už hráli obránci Jugry.

01:48
    Dmitrij Ljutov se dostal do útočného pásma a rychlou střelou prověřil připravenost brankáře Alexandra Šaryčenkova.

01:26
    Domácí celek špatně rozehrál, kotouč přejel přes všechny čáry, a tak se píská icing. Vhazovat se bude před brankou Andrjuchova.

00:41
    Úvod zápasu nabízí bruslivý rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene, brankáři mnoho práce nemají.

00:15
    Domácí vstoupili do zápasu lépe, probojovali se do útočného pásma, ale zakončit se jim nepodařilo.

00:01

Amur Chabarovsk: Andrjuchov (Metsola) – Tichonov, Aťušov, Kamalov, J. Kolář, Kondratěv, Jelesin, Ljutov – Byvalcev, Litovčenko, Kapustin – Kuusela, Ramstedt, T. Zohorna – V. Popov, O. Li, Nazarov – Krysanov, Kirillov, Orlovič-Grudkov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – N. Chlystov, Gladun, Pogorišnyj, Ugolnikov, Valentěnko, Orlov, Al. Makarov – Šulakov, Panov, Koroljov – A. Alexejev, Varfolomejev, Lapenkov – Kurjanov, Dvurečenskij, Kupcov – Akmaldinov, Buljanskij, Ljudučin..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V tabulce Východní konference jsou hosté čtrnáctí (12-3-1-26; 43 bodů) a domácí třináctí (11--3-6-23; 45 bodů).

Amur Chabarovsk z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Čerepovcem 4:2. Nestačil na Traktor Čeljabinsk 1:3, v prodoužení na Ufu 3:4, na Jekatěrinburg 2:5 a Barys Astanu 1:2.

Jugra Chanty-Mansijsk z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Poradila si s Podolskem 3:2. Nestačila na Dynamo Moskvu 0:6, Barys Astanu 2:4, Jekatěrinburg 0:1 a na nájezdy 2:3 Kunlunu.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Amur Chabarovsk a Jugra Chanty-Mansijsk

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Orlovič-Grudkov (Krysanov, Kirillov) – 8. Buljanskij (Pogorišnyj), 22. Lapenkov (Kurjanov, Varfolomejev), 37. Buljanskij (Kupcov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – N. Chlystov, Gladun, Pogorišnyj, Ugolnikov, Valentěnko, Orlov, Al. Makarov – Šulakov, Panov, Koroljov – A. Alexejev, Varfolomejev, Lapenkov – Kurjanov, Dvurečenskij, Kupcov – Akmaldinov, Buljanskij, Ljudučin – Fefelov.