NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Tampa 4:0 (kon.)
Columbus – Montreal 2:1 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 4:7 (kon.) | Florida – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.)
Carolina – Boston 3:2 (po pr.) | Chicago – Colorado 1:2 (po pr.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Calgary – Vancouver 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 1:4 (kon.) | San Jose – Edmonton 3:2 (po pr.)
San Jose Sharks
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 24.12.2016, 04:40 • SAP Center, San Jose • NHL
    Pacifická divize patří San Jose Sharks.

S konstatováním, že dnešní utkání v SAP Center v San Jose sledovalo 17 562 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (07:32:03)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Andrej Sekera 0+1, 1 střela, čas na ledě 23:07

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Kevin Labanc (SJS) 2+0
    2. Joe Pavelski (SJS) 1+1
    3. Connor McDavid (EDM) 1+1

Dnešní utkání je tedy u konce a dva body získává domácí San Jose. To bylo střelecky výrazně aktivnější a ve 21. minutě se taky po střele Joea Pavelskiho dostalo do vedení, avšak Edmonton zápas dotáhl až k zisku jednoho bodu. Ve 47. minutě totiž nejprve se štěstím vyrovnal Connor McDavid a v čase 48:45 pak Patrick Maroon skvěle odpověděl na trefu Kevina Labanca, jenž se prosadil o 24 vteřin dříve.

Utkání se tedy dostalo do prodloužení, které bylo dlouho vyrovnané, avšak nakonec přeci jenom rozhodlo. Po 3 minutách a 22 vteřinách hry v nastavené době totiž rozhodl Kevin Labanc, který Žralokům zajistil bonusový bod.

63:22 Kevin LABANC - 3:2

63:22
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Logan Couture přihrávkou od zadního mantinelu našel KEVINA LABANCA, který měl obrovské množství prostoru a Talbota na bližší tyči překonal střelou do horní části brány! Asistence: Logan Couture, Brent Burns

62:49
    Draisaitl na druhé straně našel volného Maroona, který si kotouč zpracoval na bekhend, ale zakončením trefil jen boční síť.

62:11
    Joe Pavelski se s Thorntonem dostal do přečíslení. Celou akci však řešil sám a Talbotovu bránu poměrně výrazně přestřelil.

61:53
    Na obou stranách jsme zaregistrovali nepřesné pokusy o založení útoku. K puku se dostávají znovu domácí.

61:17
    Na ledě jsou čerstvé síly. Burns zatím vyčkává za bránou a rozhlíží se zda přihrát Donskoiovi nebo Marleauovi.

60:48
    Edmonton se zatím téměř nedostal ke kotouči. Kombinace domácích je ale momentálně velmi rozvážná.

60:14
    Jako uragán do prodloužení vlétl Marc-Edouard Vlasic, který si udělal výlet přes celé kluziště a Talbota od zákroku ochránila až Sekerova hůl.

60:01

Ani třetí třetina nám nepřinesla rozuzlení zápasu. Po malé přestávce bude následovat prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Ke střele se naopak dostal Davidson. Jones ale zasahovat vůbec nemusel.

59:21
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny. Domácí se sice snaží prokombinovat do útočného pásma, nicméně Edmonton pozorně brání modrou čáru.

58:46
    Na druhé straně se k zakončení prodíral Connor McDavid. Jeho prúnik podél mantinelu přinesl zakončení, avšak Jones byl pozorný.

58:38
    Thornton se předvedl parádní přihrávkou na rozjetého Pavelskiho. Domácí centr si to namířil mezi kruhy, ale rychlou střelou trefil jen lapačku Cama Talbota.

58:20

57:42
    Lucic za bránou prohrál souboj s Burnsem a ten puk bleskově vyhazuje přes všechny čáry.

57:10
    Aktivní napadání Logana Couture končí úmyslným ofsajdem. Buly tedy nařízeno po pravici Martina Jonese.

56:42
    Hosté se dobře rozestavěli v útočném pásmu, ale Draisaitl to u mantinelu neudělal příliš dobře a Melker Karlsson puk posouvá do středního pásma.

56:20
    Při dalším pokusu o založení útoku domácích se kotouč zjevil mezi diváky. Je tady dvouminutový trest pro Tima Meiera (SJS).

55:58
    Na obou stranách teď zaskřípala kombinace na poměrně malém prostoru. Kotouč se dostává až na čepel Erica Gryby.

55:28

54:59
    Zdá se, že Edmonton nevyužije ani tuto přesilovou hru. Sharks se dnes v oslabení prezentují opravdu výborně.

54:25
    Úmyslný ofsajd je odpískán Edmontonu. Vhazovat se tedy bude až u Talbota.

54:19
    Mark Letestu se skvěle proháčkoval do šance. Ani jeden z obránců k němu nestihl přistoupit a zaskvět se proto musel Martin Jones!

53:58
    Hosté se až nyní usadili v útočném pásmu. Zatím je jejich kombinace hodně neurovnaná.

53:28
    Maroon udělal skvělou kličku Justinu Braunovi (SJS), jenž nestačil reagovat a nakonec si pomohl podražením soupeře.

52:53
    Okamžitě po buly ve středním pásmu se do šance dostal Draisaitl, na kterého zapomněla obrana San Jose. Jones však předvedl skvělý zákrok pravým betonem.

52:49
    Lucic si dobře najížděl na přihrávku podél mantinelu, avšak kotouč byl ve středním pásmu lehce zpomalen a je z toho ofsajd.

52:20
    Znovu je Žralokům odpískáno zakázané uvolnění. Martin Jones tedy musí zůstat připravený.

51:54
    Ani další souhra Olejářů nebyla ideální. Sharks se však ne a ne dostat do útočné fáze.

51:16
    Zajímavá kombinace hostujícího celku nepřinesla další ohrožení Jonesovy brány. Gryba se navíc musí vrátit až k modré čáře, která je blíže k Talbotovi.

50:44
    Nepřesnost v rozehrávce San Jose teď přináší zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Jonese.

49:51
    Utkání má nyní opravdu strhující tempo. Po vyrovnávací brance Maroona se více snaží domácí, avšak Oiler se v posledních desítkách vteřin dobře brání.

48:59
    Sharks se mohli dostat zpátky do vedení! Střelu z pravé strany však Talbot vyrazil betonem a následně si poradil i s Meierovým pokusem z mezikruží.
    48:45 Patrick MAROON - 2:2

48:45
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Jenže máme tady okamžité vyrovnání. Hosté se dostali do rychlé kombinace v útočném pásmu, McDavid našel výborně postaveného PATRICKA MAROONA a jeho svižná střela si našla cestu po pravou rukou domácího gólmana. Asistence: Connor McDavid, Eric Gryba
    48:21 Kevin LABANC - 2:1

48:21
    Domácí si berou vedení zpátky na svou stranu. Logan Couture skvěle vstoupil do kombinace ve středním pásmu, uzmul kotouč Klefbomovi a s KEVNEM LABANCEM se dostal do přečíslení. Druhý zmíněný obdržel přesnou přihrávku a střelou z první propálil Talbota. Asistence: Logan Couture, Joe Pavelski

47:47
    Namotivovaný Joe Pavelski rychle naskočil ze střídačky a namířil si to do útočného pásma. Následná střela mu ale byla sražena.

47:10
    Při souboj v rohu kluziště teď Melker Karlsson ztratil hokejku a především díky tomu se Edmonton dostal znovu ke kotouči.

46:47
    Oilers se okamžitě vrátili před Jonese, který měl opět plné ruce práce. Tentokrát to z dobré pozice zkoušel Nugent-Hopkins, avšak brankář Sharks byl na správném místě.
    46:17 Connor MCDAVID - 1:1

46:17
    Zničehonic máme vyrovnáno! Nedůrazně bráněný CONNOR MCDAVID se na pravém kruhu dokázal dostat až ke střele, která se otřela o brusle dvou bránících hráčů a zamířila si to za záda bezmocného Jonese. Velká smůla pro domácího gólmana. Asistence: Andrej Sekera

45:55
    Po úvodní malé převaze Edmontonu se hosté postupem času ne a ne prodrat až do blízkosti Jonesovy brány.

45:16
    Dillon s DeMelem teď na modré čáře pracovali výborně a díky nim se první útočná trojice domácích dlouho držela v útočném pásmu.

44:44
    DeMelo měl dostatek času na střelu od modré čáry, ale tvrdým projektilem napálil jen dobře clonícího Pavelskiho.

44:12
    Po chvíli je ale odpískáno zakázané uvolnění v podání hostujícího celku. Hra se vrátí před Cama Talbota.

44:03
    Tierney měl na levé straně trochu prostoru, nicméně bekhendovou přihrávku přesto nedokázal propasírovat až před bránu.

43:10
    Dopředu se nyní vydala dvojice McDavid – Draisaitl, avšak výsledkem byl jen ofsajd jednoho z mladíků.

42:58
    V útočném pásmu se pro změnu předvedli také borci z elitní formace Žraloků. Pavelski ale nemířil přesně.

42:27
    Jones výborně zasáhl do kombinace hostujícího celku, když puk hokejkou jemně tečoval tak, aby se k něm nedostal trochu volnější hráč soupeře.

41:53
    Kotouč se ve středním pásmu dostal až za plexisklo. Hra je tedy opět přerušena a následuje vhazování.

41:32
    Jeden z hostů se odhodlal ke střele od modré čáry, avšak ta letěla mimo prostor brány a Sharks už hru otáčejí na druhou stranu.

40:58
    Ani další ofenzíva Oilers neskončila úspěchem. Nutno však konstatovat, že hosté do třetí části vstoupili výrazně aktivněji než jejich soupeř.

40:29
    Edmonton se pokusil usadit v útočném pásmu. Kombinace však výrazně zaskřípala a domácí se rychle osvobozují posunutím puku mezi modré čáry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:32.

Také druhá třetina utkání je minulostí, ale nyní už jsou spokojenější domácí. San Jose mělo povedený vstup do třetiny a již po 31 vteřinách hry dokázalo využít přesilovou hru. Po výborné přihrávce od Burnse se totiž prosadil Joe Pavelski. Následně bylo k vidění pár přesilových her a několik šancí, ale gólmani se na obou stranách předvádějí ve skvělém světle. Před třetí části tedy Žraloci vedou o jednu branku.

Střely na bránu

San Jose Sharks – 22 (10, 12)
    Edmonton Oilers – 9 (5, 4)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51
    Záhy po nepřesném zakončení Tierneyho se puk dostává za bránu San Jose. Tam už třetina bude dohrána.

39:20
    Po rychlém přechodu do útočného pásma se hostům podařilo přesunout puk k Davidsonovi, ale jeho dělovka letěla pouze do Jonesovy vyrážečky!

38:53
    Thornton chvíli podržel puk u červené čáry, ale poté se ho pokusil předat více do strany. Výsledkem je sražená přihrávka a puk mezi diváky.

38:16

38:04
    Snad poprvé v utkání se nám výrazněji předvedl Caggiula. Jeho zakončení však neletělo mezi tři tyče a puk se posléze vyvezl do středního pásma.

37:30
    Eberle využil prostoru na levé straně, přes obránce se dokázal prodrat k zakončení, ale střelou z pravého kruhu trefil jen Jonese.

37:12
    Edmonton sice chvíli kombinoval v útočném pásmu, avšak nyní už je puk opět až u Talbota.

36:32
    Domácí již hrají v oslabení a tak puk okamžitě posílají až k Talbotově bráně. Mezitím jde na led čtveřice určená na hru proti přesilové hře.

36:22

36:16
    Na trestnou lavici jde navíc Joe Pavelski (SJS), jenž byl penalizován za hákování vůči McDavidovi.

36:07
    Edmontonu se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Přesilovou hru už domácí zřejmě nevyužijí.

35:47
    Po dalším zakončení se puk zjevil u Bødkera, ale Talbot počítal s jeho střelou zpoza brankové čáry a udržel pak kotouč mezi betony.

35:31
    Až Vlasic nyní vyprodukoval další zakončení domácího celku. Střela od modré čáry letěla pouze mimo tři tyče.

34:50
    Opět se domácím nepodařilo natrvalo se usadit před Talbotem. Kotouč už je opět pouze ve středním pásmu.

34:22
    Logan Couture teď zavezl kotouč do útočného pásma. Mezitím je u konce první polovina Kassianova trestu.

34:04
    Joonas Donskoi to vzal na sebe, ale zakončením z levého kruhu trefil jen Talbota.

33:28
    A znovu je puk až u Martina Jonese. Na led přichází druhá přesilovková pětice domácích.

33:06
    Podruhé během pár desítek vteřin je touš vyhozen až k Jonesovi. Začátek přesilové hry San Jose zatím není ideální.

32:34
    Kotouč se po buly odrazil před úplně osamoceného Burnse, který volil rychlé zakončení, avšak Talbot se dokázal přesunout.

32:22
    Zack Kassian (EDM) je dnes jako smyslů zbavených. V rohu kluziště nejprve příliš důrazně atakoval Dillona a poté ho ještě počastoval prudkým krosčekem. Domácí obránce udržel nervy na uzdě a je z toho čtyřminutová přesilová hra pro Sharks.

31:54
    Souboj elitních formací obou celků nyní jednoznačně vyhrála ta domácí vede Pavelskim. Díky dobrému tlaku se Sharks dostali k dalšímu zakončení, které Talbot likvidoval až na druhý pokus.

31:29
    Joe Thornton u mantinelu zastavil rozehrávku soupeře, nicméně okamžitým zakončením trefil jen blokujícího soupeře.

31:18
    Poměrně dlouhou pasáž bez přerušení ukončila až nepřesnost jednoho z hostů ve středním pásmu. Puk je mezi diváky a nás čeká komerční přestávka.

30:37
    Poprvé od nevyužité přesilové hry se na ledě objevil Brent Burns a ten si okamžitě připisuje střelecký pokus. Svižné nahození od modré však Talbot vyrazil.

29:53
    DeMelo se zničehonic zjevil kousek od brány, dostal přihrávku, avšak Talbot se bleskově přesunul a velkou gólovou šanci zneškodnil levým betonem.

29:29
    Hra se nyní hodně rychle přenáší ze strany na stranu. Ani jeden z celků tak nezískává trvalejší převahu.

28:58
    Connor McDavid se pokusil využít trochy prostoru navíc, nicméně tvrdou střelou trefil jen clonícího Eberleho.

28:23

28:17
    Teď se navíc sražená přihrávka dostala až mezi diváky a přesilová hra Sharks bude za chvíli minulostí.

27:54
    Thornton puk šikovně nabídl na teč Marleauovi, ale jeho usměrnění letělo znovu pouze mimo tři tyče.

27:23
    Až nyní se San Jose vrátilo před Talbota, nicméně rychlé zakončení po pěkné souhře letělo přesně do brankáře Edmontonu.

26:57
    Kombinace domácího celku zatím není příliš uspořádaná. Marleau sice vypálil zleva, avšak těžkou střelu poslal pouze mimo tři tyče.

26:23
    Nyní si přesilovou hru vyzkouší také domácí. NA lavici hanby totiž usedá Taylor Beck (EDM), jenž podrazil Pavelskiho.

26:07

25:42
    Letestu minul, Lucic minul a kotouč jde až k Talbotovi. Přesilová hra Edmontonu bude za chvíli u konce.

25:11
    Po Sekerově dobré střele od modré čáry teď hosté předvedli opravdu velký tlak do brankoviště. Martin Jones na chvíli ztratil hokejku, ale nakonec vše ustál.

24:58
    První polovině přesilové hry zatím není povedená. San Jose se brání parádně a opět puk dostává aspoň do neutrální zóny.

24:35
    Znovu je kotouč až u Talbota a San Jose na led posílá čerstvou čtveřici bránících.

24:14
    Okamžitě po buly u Jonese se kotouče zmocnili domácí, kteří touš po mantinelu vyhodili přes všechny čáry.

24:07
    Justin Braun (SJS) teď musel hasit rodící se přečíslení Edmontonu a ze souboje s McDavidem odchází s dvouminutovým trestem za držení protihráče.

23:56
    Patrick Marleau výborně počkal u mantinelu a pěknou přihrávkou našel Thorntona, jenž pálil z levého kruhu. Talbot zasáhl ramenem!

23:30
    Nepřesnou rozehrávku Edmontonu se snažil dohnat McDavid, ale výsledkem je pouze zakázané uvolnění. Hra se vrací před Talbota.

23:22
    DeMelo se jakožto obránce zjevil na útočné modré čáře, nicméně nahozením z pravé strany se kotouč po chvíli odrazil jen do ochranné sítě.

22:34
    Micheal Haley (SJS) se hned po vhazování dostal do rvačky se Zack Kassianem (EDM) a z krásného pěstního souboje vyšel vítězně! Pětiminutový trest pro oba kohouty.

22:33
    Brent Burns rozjel ofenzívu San Jose, nicméně přihrávkou na osazeného Marleaua neuspěl. Kotouč se však dostal do brankoviště a Talbot hru raději přerušil hru.

21:56
    Edmonton stále zůstává nastěhován v útočném pásmu. Střelu od modré čáry však znovu zlikvidoval výborně chytající Jones.

21:41
    Connor McDavid se snažil překvapit Jonese, avšak nahození ze záporného úhlu si to namířilo pouze do boční sítě.

20:51
    Hosté se pokusili o rychlou odpověď. Zakončení z pravé strany si ale pohlídal pozorný Martin Jones.
    20:31 Joe PAVELSKI - 1:0

20:31
    Úvod druhé třetiny se domácím při přesilové hře příliš nedařil, ale nyní už se Sharks dostali do pásma a slaví! Thornton podržel kotouč u mantinelu a poté našel Burnse. Domácí obránce na nic nečekal a přihrávkou oslovil JOEA PAVELSKIHO, jenž byl sám na levém kruhu a střelou z prvního doteku propálil přesunujícího se Talbota. Asistence: Brent Burns, Joe Thornton

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:33.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu je u konce a stav utkání je zatím vyrovnaný. V první polovině třetiny se sice oba týmy dostaly do jedné solidní šance, ale jinak sledujeme poměrně vyrovnané utkání s minimem gólových příležitostí. Doufejme, že se v druhé části dočkáme aspoň nějaké branky.

San Jose Sharks – 10
    Edmonton Oilers – 5

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    V závěru třetiny se ještě San Jose pokusilo ohrozit Cama Talbota, nicméně ten byl připraven a nyní už je puk ve středním pásmu.

19:21
    Brendan Dillon (SJS) se dostal do křížku s Kassianem, ale zničehonic se v situaci zjevil Hendricks (EDM), který se pustil do domácího obránce. Přesto měl lehce navrch Dillon, což bylo odměněno potleskem. Domácí navíc dostávají přesilovou hru, neboť Matt Hendricks byl kromě pěti minut za rvačku potrestán i dvěma minutami za hrubost.

19:05

18:52
    Teď se navíc kotouč dostal až do lapačky Cama Talbota, jenž byl donucen k přerušení hry. Přesilová hra Oilers bude za chvíli u konce.

18:30
    Další nepříliš povedená kombinace hostujícího celku. Pavelski tak kotouč obloučkem pohodlně vyhazuje až do pásma Edmontonu.

18:07
    Na chvíli se sice kotouč zjevil až ve středním pásmu, ale nyní už je na modré čáře Sekera, který čeká na rozestavení spoluhráčů.

17:28
    Svým včasným přístupem teď domácí soupeři dělají problémy. Puk je sice v moci Olejářů, ale ti se ne a ne dostat do střelecké pozice.

17:05
    Edmonton si zahraje druhou přesilovou hru. Nedovoleným bráněním se totiž provinil Mikkel Bødker (SJS). Domácímu kouči se to vůbec nelíbí, ale na rozhodnutí sudích už nic nezmění.

16:49
    Registrujeme další nepovedený přechod do útočného pásma Oilers. Znovu je pískán ofsajd a následuje buly ve středovém kruhu.

16:24
    Gryba sice přehrál napadajícího Meiera, ale jeh spoluhráči si na útočné modré čáře vůbec neporadili a puk se vrací do pásma Edmontonu.

15:59
    Další ofenzíva Olejářů přinesla pouze ofsajd jednoho z hostů. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

15:19
    Na druhé straně měl dostatek prostoru Lucic, ale ten nezvolil souhru se spoluhráčem a přečíslení řešil nepřesnou střelou.

15:07
    Hned po zisku kotouče s Couture vybruslil k pravému kruhu a pokusil se ohrozit Talbota. Svižné zakončení letělo mimo prostor brány.

14:55
    Domácí se ještě pokusili o jeden návrat do útočného pásma, ale výsledkem byl ofsajd. Následuje komerční přestávka.

14:09
    Pavelski se Marleauem dobře zapracovali za bránou Talbota a kotouč se rázem zjevil u osamoceného Thorntona. Jeho přihrávku však Pavelski proměnil pouze ve střelu do brankáře Edmontonu.

13:49
    Mark Letestu se prodral k volnému kotouči, nicméně jeho zakončení z pravé strany bylo zablokováno a kotouč si to namířil do ochranné sítě.

13:18
    Teď už je hra přerušena a McDavidova pětka jde střídat. Vhazování se navíc stěhuje až před Cama Talbota.

12:57
    Proti Mcavidovi nyní domácí na led poslali trio Labanc – Couture – Bødker a to se ukázalo jako dobrá volba. Agilní formace domácích totiž zatím kombinuje v pásmu soupeře.

12:34
    Pokračuje se ve hře, nicméně ofenzíva Edmontonu byla zastavena vinou ofsajdového postavení jednoho z hostů.

12:16
    Komerční přestávka.

11:56
    Hosté teď kotouč pouze vyhodili z vlastního pásma a posílají na led čerstvé síly. Stejně tak činí i domácí, kteří proto čekají s rozehrávkou.

11:00
    Na druhé straně se v šanci zjevila dvojice Marleau – Vlasic. První jmenované se rozhodl vyřešit přečíslení střelou, ale Tablot puk vyrazil mimo dosah potenciálně dorážejícího Vlasica.

10:48
    McDavid zakombinoval s Eberlem, nicméně ten už zprava nedokázal přesněji zakončit.

09:56
    Nepřesná rozehrávka Žraloků se podél mantinelu dostala do středního pásma. Kotouč tak zadarmo získávají hosté.

09:32
    Joe Thornton si nevšiml signalizace čárového rozhodčí a pokračováním v napadání tak zavinil ofsajd domácího celku.

08:58
    Martin Jones si nyní nepřidělával zbytečné problémy a nahození v poklidu podržel v lapačce. Naprosto stejně učinil i proti následnému pokusu po vhazování.

08:26

08:18
    Teď se ale hosté dostali do dobré kombinace a z pravé strany to zblízka zkoušel Jordan Eberle. Jones se stihl přesunout!

07:54
    Obránci Edmontonu si zatím vůbec neví rady. Další nepřesnost téměř přinesla šanci Labanca.

07:38
    Ve vlastním oslabení nyní ujel Melker Karlsson, který dlouho čekal se zakončením, pokusil se puk zasunout až za Talbotem, ale ten měl lapačku na správném místě!

06:59
    Domácí hokejisté se zatím brání ve velké pohodě. Edmonton se dosud nedokázal usadit v útočném pásmu.

06:26
    Domácí hokejisté se dopustili technického přestupku. Na ledě totiž bylo šest hráčů Žraloků a je tady první přesilová hra zápasu. Trest odsedí Micheal Haley.

06:26

06:19
    Donskoi výborně pracoval v útočném pásmu a nakonec se také dostal k zakončení. Střelu z levého kruhu si Talbot pohlídal.

05:40
    Nyní už se sice kotouč dostal do pásma San Jose, avšak právě od jednoho z domácích šel puk do ochranné sítě a akce Edmontonu je tak zastavena.

05:12
    Andrej Sekera se dlouhou přihrávkou pokusil založit ofenzívu hostujícího celku, nicméně výsledkem byla jen ztráta kotouče.

04:52
    Buly v pásmu Edmontonu vyhráli právě hosté, kteří puk rychle dostali za modrou čáru. San Jose se poté dostalo jen k nahození kotouče na zadní mantinel.

04:28
    Po rychlém přechou do útočného pásma se kotouč dostal na hokejku Bødkera, nicméně ten vypálil pouze do Talbotovy rukavice.

03:51
    Až na útočnou modrou čáru si nyní dojel Brent Burns, kterému bylo nabito a Talbot musel po chvíli znovu na led.

03:27
    Další zakončení se pokusil nachystat Pouliot, nicméně ten byl Donskoiem obrn o kotouč u modré čáry.

02:54
    Lucic měl hodně místa u levého kruhu, ale přihrávku dostal na paty a musel ještě kombinovat s obráncem. Následně se sice sám dostal ke střele, avšak Jones byl připraven.

02:16
    Dvakrát se nyní Olejářům nepodařilo natrvalo obsadit útočné pásmo. Kotouč se proto rychle vrací do neutrální zóny.

01:51
    Talbot měl znovu práci, ale tentokrát čelil jen slabšímu nahození od modré čáry.

01:37
    V první solidní příležitosti se zjevil Logan Couture. Domácí útočník využil špatného střídání Edmontonu a svižným zakončením donutil k zákroku Cama Talbota.

01:06
    Začátek zápasu je velmi opatrný. Sharks se ale nyní dopustili zakázaného uvolnění a buly je nařízeno těsně před Jonesem.

00:25
    Milan Lucic se jako první pokusil proniknout do útočného pásma, ale u mantinelu na modré čáře byl zastaven a Tierney už spěchá na druhou stranu.

00:01

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Labanc, Couture (A), Bødker – Meier, Tierney, Donskoi – J. Ward, Haley, M. Karlsson.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Sekera, Russell, Klefbom, A. Larsson, Davidson, Gryba – Lucic, McDavid (C), Eberle (A) – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Draisaitl – Hendricks, Letestu, Kassian – Pouliot, Caggiula, Beck.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Justin St.Pierre – John Grandt, Ryan Galloway.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

EDMONTON OILERS

Také hosté si zatím vedou opravdu výborně. Po fantastickém vstupu do sezóny sice přišel menší útlum, ale nyní už je menší krize zřejmě zažehnána. Edmonton je tedy se stejným počtem bodů jako jeho dnešní soupeř na pátém místě Západní konference a především v ofenzívě doslova řádí. Se 103 vstřelenými brankami je totiž nejčastěji skórujícím týmem konference a dnes se tedy můžeme těšit na pikantní souboj nejlepšího útok s nejlepší obranou Západu.

SAN JOSE SHARKS

Domácí celek zatím potvrzuje pozici druhého nejlepšího celku loňského ročníku a po 33 zápasech se drží na třetí příčce Západní konference. Sharks těží především z domácích zápasů, které dosud prohráli jen čtyři a navíc se v utkáních odehraných v SAP Center drží na výborném průměru 1,87 obdržené branky na zápas. Celkově je pak San Jose nejlépe bránícím týmem celé konference.

Joe Thornton 22 (2+20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 21. Pavelski (Burns, J. Thornton), 49. Labanc (Couture, Pavelski), 64. Labanc (Couture, Burns) – 47. McDavid (Sekera), 49. Maroon (McDavid, Gryba)

Rozhodčí: Chris Schlenker, Justin St.Pierre – John Grandt, Ryan Galloway

Diváci: 17 562