5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Lugano
Sobota 31.12.2016, 12:00 • Davos • Spengler Cup • Finále
    Kanada vyhrává Spengler Cup.

Nyní se předávají medaile hokejistům Kanady a následně tento tým dostává také Spengler Cup. Za zvuků známé písničky od skupiny Queen se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost, přeji co nejpříjemnější vstup do roku 2017. (14:39:13)

Nyní se předávají medaile Luganu za druhé místo na Spengler Cupu.
    Kanada slaví.

Dario Bürgler (Lugano) a Cory Emmerton (Kanada) vyhlášeni jako nejlepší hráči zápasu.

Kanada vyhrává díky finálové výhře 5:2 Spengler Cup.

Po první třetině platilo vyrovnaná stav. Skóre zápasu otevřel Dario Bürgler. V sedmé minutě vyrovnal domací Chay Genoway. Sledujeme rychlý hokej, který si diváci obou týmů musí užívat. Střelecky aktivnější byly hráči Kanady. Vedli 19:12.

Z kraje druhé třetina přidala Kanada dva góly. Prosadil se Marc-Antoine Pouliot a Cory Emmerton. Ve 38. minutě navýšil vedení svého týmu povedenou střelou z předbrankového prostoru Andrew Ebbett. Kanada dominuje na hrací ploše.

Ve třetí třetině padly ještě dvě branky. Ve 45. minutě Lugano snížilo, prosadil se Bürgler. Konečný výsledek na 5:2 stanovil střelou do prázdné branky Spaling.

59:43
    Vyloučení v týmu Team Canada (Chris DiDomenico – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:43
    Vyloučení v týmu HC Lugano (James Wisniewski – 2 min., vysoká hůl).
    59:43 Nicholas SPALING - 5:2

59:43
    Kanada právě vstřelila branku!
    Pátý gól domácích dává do prázdné branky NICHOLAS SPALING. Asistence: Andrew Ebbett

59:30
    A znovu skandovaný potlesk.

59:15
    Lugano se snaží, ale není kudy vést útok a snížit.

58:50
    Linus Klasen pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný obráncem.