5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Lugano
Sobota 31.12.2016, 12:00 • Davos • Spengler Cup • Finále
    Kanada vyhrává Spengler Cup.

Nyní se předávají medaile hokejistům Kanady a následně tento tým dostává také Spengler Cup. Za zvuků známé písničky od skupiny Queen se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost, přeji co nejpříjemnější vstup do roku 2017. (14:39:13)

Nyní se předávají medaile Luganu za druhé místo na Spengler Cupu.
    Kanada slaví.

Dario Bürgler (Lugano) a Cory Emmerton (Kanada) vyhlášeni jako nejlepší hráči zápasu.

Kanada vyhrává díky finálové výhře 5:2 Spengler Cup.

Po první třetině platilo vyrovnaná stav. Skóre zápasu otevřel Dario Bürgler. V sedmé minutě vyrovnal domací Chay Genoway. Sledujeme rychlý hokej, který si diváci obou týmů musí užívat. Střelecky aktivnější byly hráči Kanady. Vedli 19:12.

Z kraje druhé třetina přidala Kanada dva góly. Prosadil se Marc-Antoine Pouliot a Cory Emmerton. Ve 38. minutě navýšil vedení svého týmu povedenou střelou z předbrankového prostoru Andrew Ebbett. Kanada dominuje na hrací ploše.

Ve třetí třetině padly ještě dvě branky. Ve 45. minutě Lugano snížilo, prosadil se Bürgler. Konečný výsledek na 5:2 stanovil střelou do prázdné branky Spaling.

59:43
    Vyloučení v týmu Team Canada (Chris DiDomenico – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:43
    Vyloučení v týmu HC Lugano (James Wisniewski – 2 min., vysoká hůl).
    59:43 Nicholas SPALING - 5:2

59:43
    Kanada právě vstřelila branku!
    Pátý gól domácích dává do prázdné branky NICHOLAS SPALING. Asistence: Andrew Ebbett

59:30
    A znovu skandovaný potlesk.

59:15
    Lugano se snaží, ale není kudy vést útok a snížit.

58:50
    Linus Klasen pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný obráncem.

57:32
    Elektrizující atmosféra v aréně, skandovaný potlesk doprovází hokejisty posledními minutami zápasu.

56:49
    Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, v poklidném tempu se dohrává. Fanoušci se baví, hokejisté se baví. Turnaj se dohrává, Kanada vede o dva góly a míří za ziskem Spenglerova poháru.

56:34
    Hraje se čtyři na čtyři.

56:03
    Vyloučení v týmu Team Canada (Colby Genoway – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Raffaele Sannitz – 2 min., hrubost).

55:51
    Zápas se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

55:00
    Další minuta hry je pryč. James Wisniewski vedl akci svého celku, na útočné modré však udělal kličku a o puk přišel.

54:30
    Znovu se ozývají trumpetisté, kteří se starají o výbornou atmosféru nejen během tohoto zápasu.

53:55
    Šest minut zbývá do konce třetí třetiny, Kanada pokračuje v aktivní hře. Lugano se musí bránit tlaku soupeře.

53:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hokejisté Lugana vědí, že cesta za vyrovnáním je velmi velmi trnitá a času už mnoho není.

51:48
    Domácí hokejisté se snaží přidat další branku, nyní se dostali do útočného pásma, kde kombinují. Naopak Lugano se musí bránit.

51:10
    Sledujeme hru pět na pět, vyloučený Shaun Heshka se vrací do hry.

50:56
    Grégory Hofmann se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. V aréně je parádní atmosféra, všechna místa jsou snad vyprodaná.

50:28
    Zachary Fucale kryje další pokus hráčů Lugana.

49:53
    Sledujeme přesilovku Lugana, které se snaží snížit a dostat se do výhodnější pozice pro finální část zápasu. Zatím se to ale nedaří.

49:25
    Linus Klasen se dostal v přesilové hře do zakončení, s jeho pokusem si poradit brankář soupeře.

49:01
    Vyloučení v týmu Team Canada (Shaun Heshka – 2 min., držení protihráče).

48:35
    Stefan Müller výborně zasáhl proti střele Gregoryho Campbella. Poradil si s jeho dorážkou.

47:30
    Alessio Bertaggia vedl akci svého celku středem hrací plochy. Vzal to na sebe, dostal se do zakončení, ale přesněji trefit branku nedokázal.

47:10
    Kanada velmi zkušeně drží náskok dvou gólů, Lugano se snaží, ale nemůže se dostat do výraznějších střeleckých pozic.

46:23
    Shaun Heshka se probojoval do zajímavé pozice. Za doprovodu Kalinky z hlediště od skupiny trumpetistů minul branku.

46:05
    James Wisniewski vedl akci hostujícího celku, ale nepřekonal brankáře soupeře. Buly před brankou Kanady.

45:45
    Zachary Fucale musel zasahovat po jedné ze střel soupeře.

45:11
    Luganu se podařilo snížit, nyní ovšem pokračuje Kanada v aktivní hře a snaží se co nejvíce znepříjemnit hru soupeři.
    44:08 Dario BÜRGLER - 4:2

44:08
    Lugano vstřelilo branku! Hostující celek proměnil přesilovou hru a dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Povedenou střelou po dobré přihrávce se prosazuje DARIO BÜRGLER. Asistence: James Wisniewski.

43:45
    Vyloučení v týmu Team Canada (Mark Flood – 2 min., podražení).

43:26
    Patrik Zackrisson tvrdě vystřelil z hranice kruhu, brankář Kanady musel zasahovat. Kotouč dokázal zastavit.

43:02
    Zachary Fucale nyní musel zasahovat brankář Kanady. Sledujeme poměrně rychlý zápas.

41:57
    Sledujeme hru pět na pět. Více ze hry má Kanada, která nedává soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Ozývají se kanadští trumpetisté, kteří věrně doprovázejí své hráče na tomto turnaji.

41:26
    Tým vedený jako domácí se probojoval do útočného pásma a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Stefan Müller musí být pozorný.

41:00
    Do třetí třetiny si Kanada přinesla vedení o tři góly a vypadá to, že si tento náskok pohlídá.

40:46
    Stefan Müller je ve třetí třetině v brance Lugana a hned musel zasahovat.

40:01

Z kraje druhé třetina přidala Kanada dva góly. Prosadil se Marc-Antoine Pouliot a Cory Emmerton. Ve 38. minutě navýšil vedení svého týmu povedenou střelou z předbrankového prostoru Andrew Ebbett. Kanada dominuje dění na hrací ploše, vede o tři góly a míří za výhrou v turnaji.

40:00

39:50
    Uvidíme přesilovou hru Kanady.

39:47
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Tony Mårtensson – 2 min., podražení).

39:37
    Buly před brankou Kanady.

39:08
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:48
    Kanada dominuje v tomto zápase. Vede o tři góly a míří za výhrou v turnaji.

38:20
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, Lugano se brání tlaku soupeře, mnoho střel nyní domácí celek nemá.
    37:17 Andrew EBBETT - 4:1

37:17
    Po velké chybě hostující obrany se k puku dostal Mason Raymond. Ten rychlou přihrávkou našel před brankou postaveného ANDREWA EBBETTA, který neměl se zakončením problém. O tři góly vede Kanada. Asistence: Mason Raymond.

36:53
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, Kanada stále vede o dva góly a hraje takticky velmi dobře.

36:32
    David McIntyre vedl akci Kanady, a následně musel Elvis Merzlikins zasahovat proti střele Charlese Genowaye.

35:31
    Jeden z hráčů Lugana se dostal do brejku, ale brankáře Kanady nedokázal překonat. Obrovská šance hostů zůstává neproměněná.

35:12

34:45
    Přesilovou hru hrají hosté dobře, dostali se stabilně do útočného pásma, problémy mají ale se zakončení.

34:01
    Atmosféra je velmi dobrá, kanadský tým má v hledišti mnoho fanoušků, podobně jako Lugano.

33:36
    Kanada velmi dobře vystihla rozehrávku, a tak puk dostává do středního pásma.

33:11
    Vyloučení v týmu Team Canada (Chris DiDomenico – 2 min., sekání).

33:05
    Grégory Hofmann to myslel dobře, dostal se ke střele, ale jeho pokus byl zblokovaný.

32:30
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek vyloženě nedominuje dění na hrací ploše.

31:30
    Po střele Raffaele Sannitz vylétl puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu Lugana.

31:00
    Tým Kanady se dostal do přečíslení tři na jednoho, ale finální pas byl velmi nepřesný. Elvis Merzlikins zasahovat nemusel, střela na něho neletěla.

30:42
    Přesilová hra končí, kanadský hráč se vrací do hry.

29:58
    Zachary Fucale kryje střelu od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

29:27
    Lugano se nastěhovalo do útočného pásma, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Kanada hraje oslabení velmi dobře, puk vyhazuje přes všechny čáry.

28:41
    Vyloučení v týmu Team Canada (Marc-Antoine Pouliot – 2 min., podražení).

28:22
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit.

27:33
    Brankáři Kanady nyní pomohla horní tyč, od které se puk odrazil mimo hrací plochu. Buly před brankou kanadského týmu.

27:24
    Tony Mårtensson se dostal do zakončení, brankář Zachary Fucale byl pozorný a nenechal se překonat.

26:52
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Čeká se na chyby. Ty ale zatím nepřicházejí.

25:52
    Přesilovka končí, sledujeme hru pět na pět. Více ze hry má nyní hostující celek, ale Davos se nemůže probojovat do útočného pásma.

25:20
    Elvis Merzlikins kryje střelecký pokus obránce Brandona Gormleye od modré čáry.

24:48
    Maxim Lapierre se dostal do zakončení, brankář Kanady byl připravený, kotouč rychle vyklepal z rukavice.

24:39

24:16
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Hraje se v obranném pásmu Kanady.

23:45
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Grégory Hofmann – 2 min., hákování).
    22:59 Cory EMMERTON - 3:1

22:59
    Gól v oslabení! Kanada navyšuje své vedení.Blake Parlett přihrál zcela volnému CORYMU EMMERTONOVI, který střelou mezi betony posílá své spoluhráče do vedení o dva góly. Asistence: Blake Parlett.

22:38
    Vyloučení v týmu Team Canada (Colby Genoway – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

22:35
    Elvis Merzlikins byl natlačen do branky, hra je tedy okamžitě přerušena.

22:04
    Kanada pokračuje v aktivní hře, snaží se své vedení navýšit. Naopak Lugano se musí bránit tlaku soupeře.
    20:59 Marc-Antoine POULIOT - 2:1

20:59
    Kanada se dostává do vedení. Po pěkné kombinaci se posadil MARC-ANTOINE POULIOT. Domácí celek se po pohledné akci dostává do vedení. Asistence: Jacob Micflikier a Chris DiDomenico.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaná stav. Skóre zápasu otevřel Dario Bürgler. V sedmé minutě vyrovnal domací Chay Genoway. Sledujeme rychlý hokej, který si diváci obou týmů musí užívat. Střelecky aktivnější jsou hráči Kanady. Vedou 19:12.

20:00

19:48

19:14
    Mason Raymond to zkoušel na bližší tyč, ale brankář Elvis Merzlikins byl pozorný. Buly před jeho brankou.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:25
    V poklidném tempu se dohrává první třetina. Přesilovou hru má Lugano, které se nemůže dostat do útočného pásma.

17:48
    Vyloučení v týmu HC Lugano (James Wisniewski – 2 min., hákování).

17:40
    Dostáváme se do finální části první třetiny, uvidíme přesilovou hru.

16:16
    Cory Emmerton se dostal do zakončení, bekhendovou stranou hole vystřelil do středu branky, kde byl pozorný brankář Lugana. Buly před brankou hostujícího celku.

16:00
    Maxim Lapierre se dostal do zakončení, následně musel zasahovat brankář Kanady. Buly v útočném pásmu Lugana.

15:24
    Blake Parlett stál mezi kruhy, dostal přihrávku a okamžitě vystřelil. Elvis Merzlikins zasáhl.

15:00
    Dominik Heinrich se probojoval do zakončení, s jeho pokusem z bezprostřední blízkosti si brankář poradit dokázal.

14:30
    Dostáváme se do finální části první třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

13:43
    Kanada hraje aktivněji, hostující celek se musí bránit tlaku soupeře.

13:16
    Stefan Ulmer skvěle vybojoval puk v obranném pásmu, následně se dostal do zakončení, ale kotouč mířil mimo branku.

11:51
    Vyrovnaný stav zápasu evidentně oběma týmům vyhovuje, sledujeme bojovný hokej, který se hraje zejména ve středním pásmu.

11:25
    K vidění je rychlý hokej, který se musí divákům líbit.

10:43
    Elvis Merzlikins musel zasahovat proti střele soupeře od modré čáry.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, aktivně hrají hosté. Při vlastním oslabení se probojovala Kanada ke střele na branku, domácí gólman Zachary Fucale byl pozorný.

09:21
    James Wisniewski založil akci v útočném pásmu, jeho spoluhráči pokračovali v akci. Následně musel zasahovat brankáře Kanady.

08:52
    Vyloučení v týmu Team Canada (Charles Genoway – 2 min., sekání).

08:35
    Jeden z hráčů Kanady vystřelil od modré čáry, následně puk ukryl do výstroje brankář Lugana.

07:53
    Sledujeme rychlou pasáž hry, stav zápasu je vyrovnaný. Více ze hry mají nyní domácí hokejisté, kteří se snadněji dostávají do útočného pásma.
    05:03 Charles GENOWAY - 1:1

05:03
    Kanadský tým vyrovnává, Cory Emmerton vystřelil od modré a Nicholas Spaling tečoval puk před brankou, následně se ke kotouči dostal CHARLES GENOWAY, který se nejlépe zorientoval před brankou, položil si gólmana a do horní části branky poslal puk. Asistence: Nicholas Spaling, Cory Emmerton

05:01
    James Wisniewski vybojoval kotouč za svou brankou, ale nedokázal spoluhráči přesněji přihrát. Následně hrají domácí.

05:00
    Pět minut hry je pryč. Střelecky jsou aktivnější hokejisté Lugana, v tomto ohledu vedou 2:0 a jedna ze střel se ujala.

04:12
    Kanada se snaží co nejrychleji vyrovnat, ale nemůže se stabilněji prosadit v útočném pásmu Lugana. Obrana hostů hraje zodpovědně.

03:34
    Chris DiDomenico se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale nepodařilo se mu zakončit. Lugano otáčí směr hry.

03:00

02:45
    Přesilovka se blíží ke svému konci, Kanada se nedokázala stabilně probojovat do útočného pásma.

01:48
    Kanadský tým má možnost vyrovnat v přesilové hře. Lugano se zatím velmi dobře brání.

01:00
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Maxim Lapierre – 2 min., nedovolené bránění).
    00:32 Dario BÜRGLER - 0:1

00:32
    Lugano vstřelilo branku! Hosté se dostávají do vedení, po výborné přihrávce se do zakončení dostal DARIO BÜRGLER. Jeho tvrdá rána pod horní tyčku znamená vedení o jednu branku. Gólman nedokázal zasáhnout. Asistence: Patrik Zackrisson.

00:15
    Lugano hraje aktivněji.

00:01

Team Canada: Fucale (MacIntyre) – Gormley, Noreau, Ch. Genoway, Heshka, Parlett, Flood, Vukovic, Katic – Micflikier, Pouliot, DiDomenico – Ebbett, Raymond, McIntyre – G. Campbell, Paré, Sheppard – Co. Genoway, Spaling, Emmerton.

HC Lugano: Merzlikins (Müller) – Furrer, Chiesa, Wilson, Wisniewski, Ulmer, Heinrich, Ronchetti, Hirschi – Mårtensson, Klasen, Vesce – Hofmann, Zackrisson, Bürgler – Lapierre, Sannitz, Walker – Bertaggia, Fazzini, Gardner.

Rozhodčí: Winneborg, Wiegand – Kaderli, Wüst.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je s osmi body James Sheppard, na druhé straně má nejvíce kanadských bodů Tony Martensson. Přihrál na čtyři branky.
    Znovu po roce se ve finále potkávají tyto týmy.

Team Canada v základní skupině jeden zápas prohrál, a tak musel bojovat o postup do semifinále ve čtvrtfinále. V něm si poradil s Hradcem Králové 5:1. V dramatickém semifinále přehrál Dinamo Minsk, a tak se Kanada probojovala do finále. Na svém kontě má o jeden zápas více než její soupeř.

HC Lugano si díky výsledkům ze základní skupiny vybojovalo přímý postup do semifinále, ve kterém porazilo pořádající HC Davos 4:0 a finálová brána se otevřela.

Zápasy Kanady
    Kanada – HK Dinamo Minsk 4:7 (základní skupina)
    Kanada – HC Davos 4:3 (základní skupina)
    Kanada – Mountfield Hradec Králové 5:1 (čtvrtfinále)
    Kanada – HK Dinamo Minsk 3:2 (semifinále)
    Kanada znovu postoupila do finále.

Zápasy Lugana
    HC Lugano – Avtomobilist Jekatěrinburg 4:2 (základní skupina)
    HC Lugano – Mountfield Hradec Králové 4:3 (základní skupina)
    HC Lugano – HC Davos 4:0 (semifinále)

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům klubového mezinárodního hokeje. V tomto finálovém zápase proti sobě nastoupí Team Canada a HC Lugano.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Ch. Genoway (Spaling, Emmerton), 21. Pouliot (Micflikier, DiDomenico), 23. Emmerton (Parlett), 38. Ebbett (Raymond), 60. Spaling (Ebbett) – 1. Bürgler (Zackrisson), 45. Bürgler (Wisniewski)

Rozhodčí: Winneborg, Wiegand – Kaderli, Wüst