Minnesota – Columbus 2:4 (kon.) | Tampa – Carolina 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 4:3 (po pr.)
Winnipeg – NY Islanders 2:6 (kon.) | Dallas – Florida 1:3 (kon.) | Colorado – NY Rangers 2:6 (kon.)
Calgary – Arizona 4:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (kon.)
Toronto – Detroit 5:4 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 01.01.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

61:10
    Montreal špatně střídal a dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Artturi Lehkonen. Penguins mají obrovskou šanci rozhodnout dnešní utkání a ukončit prodloužení.

56:32
    Paul Byron dostal menší trest za držení a Pittsburgh má obrovskou šanci vyrovnat. Penguins si během dosavadního průběhu utkání zahráli tři přesilové hry, z nichž nevyužili ani jednu.

35:52
    Trevor Daley těsně před modrou čárou zasáhl vysokou holí Torreyho Mitchelle a na dvě minuty usedl na trestnou lavici.

31:18
    Patric Hörnqvist v levém rohu obranného pásma zezadu nepříjemně dohrál Nathana Beaulieua a po úderu ramenem do jeho hlavy dostal menší trest za hrubost.

15:21
    Phillip Danault se ocitl u mantinelu v souboji rameno na rameno s Bryanem Rustem a vzápětí útočníka Penguins nedovoleně zastavil. Danault dostal dvě minuty za sekání a Pittsburgh má k dispozici třetí přesilovou hru.

08:34
    Tomáš Plekanec vyhodil puk přes ochranné sklo a krátce po reklamní přestávce dostal dvouminutový trest za zdržování hry. Penguins mají k dispozici druhou přesilovou hru.

05:05
    Jeff Petry dostal menší trest za podražení a Penguins se mohou pokusit vyrovnat v přesilové hře.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Hörnqvist (Malkin, Hagelin), 25. Kessel (Hagelin, Määttä), 60. Sheary (J. Schultz, Letang), 62. Malkin (Kessel, Letang) – 5. Radulov (Byron, S. Weber), 40. Byron (Petry), 43. Flynn (Carr)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Daley, Letang, Cole, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Sheary, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Kunitz (A), Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Fehr. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber (A), Beaulieu, Petry, Barberio, Johnston – Pacioretty (C), Danault, Gallagher (A) – Byron, T. Mitchell, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Flynn – Carr, McCarron, Terry. Hlavní trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Dave Lewis, Ian Walsh. Čároví: Tim Nowak, Brad Kovachik

Diváci: 18633