Finsko – Lotyšsko 2:1 (kon.) | Dánsko – Rusko 0:4 (kon.) | Švédsko – Slovensko 8:3 (kon.)
USA – Švýcarsko 3:2 (kon.)
Finsko
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Lotyšsko
Pondělí 02.01.2017, 17:00 • Centre Bell, Montréal • Mistrovství světa do 20 let • O udržení

59:48
    Posledních dvanáct vteřin a Lotyši budou hrát přesilovku! Räsänen jde na dvě minuty na trestnou za krosček. Protože je Mitens pryč z branky, početní výhoda je dokonce 6 na 4.

59:30
    Lotyši opět vyhráli buly, spěchají do útoku a Mitens na střídačku.

59:10
    Lotyši hrají opět bez brankáře a dokonce si vytvořili vynikající příležitost k vyrovnání. Vehviläinen podržel svůj tým.

58:55
    Oddechový čas pro Lotyšsko.

58:50
    Teď už ale hrají Lotyši v šesti.

51:47
    Mohlo to být o dvě branky – Tolvanen střílel z otočky, puk poté poskakoval v brankovišti a šoural se za čáru. Mitens se na poslední chvíli otočil a zastavil jej. Každopádně se bude volat videorozhodčímu, bylo to velmi těsné.
    49:00 Kristian VESALAINEN - 2:1

49:00
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové se se štěstím dostávají do vedení. Nahození od modré čáry sice Mitens vyrazil, kotouč se ale poté odrazil od kalhot jeho spoluhráče do branky. Autorem gólu je KRISTIAN VESELAINEN. Asistence: Miro Heiskanen, Eeli Tolvanen.

39:55
    A na závěr ještě vzájemné vyloučení. Čukste s Nättinenem odpykají dvě minuty po předchozím osekávání.

35:04
    Čtvrtá přesilovka pro Finy – Blugers sekl Björkqvista do hokejky.

31:20
    A navíc bude hrát přesilovou hru. Vaakanainen podrazil protihráče a vyfasoval dvě minuty.

26:59
    Lotyšsko bude hrát přesilovku 4 na 3! Jesper Mattila odpyká dvě minuty za držení.

26:04
    Současné vyloučení. Na finskou trestnou lavici zamířil kvůli nedovolenému bránění Saarijärvi, na lotyšskou Blugers, který filmoval. Dvě minuty se tak bude hrát ve čtyřech.
    24:37 Maksims PONOMARENKO - 1:1

24:37
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne – Lotyšsko vyrovnává. MAKSIMS PONOMARENKO vyslal od modré čáry střelu zápěstím, která překvapivě skončila v brance. Asistence: Renars Krastenbergs, Eduards Tralmaks.

21:55
    Björkqvist se z ničeho nic objevil v dobré pozici. Střílel golfákem z mezikruží. Což o to, tvrdost tam byla, chyběla ale přesnost. Mitens druhý inkasovaný gól nedovolil.

18:42
    Luota vybojoval v předchozí akci třetí přesilovku pro svůj tým. Blugers hákoval a rozhodčí mu udělili dvě trestné minuty.

16:01
    Kuokkanen byl nebezpečně sražen u mantinelu a jen těžce se zvedá z ledu. Eduards Jansons si odsedí dvě minuty za faul kolenem.

12:30
    Smirnovs dostal přihrávku zpoza branky a objevil se zcela sám před Vehviläinenem. Jenže byl příliš blízko, takže nedokázal kotouč zvednout nad jeho beton, případně rameno.
    07:43 Vili SAARIJÄRVI - 1:0

07:43
    Důležitá branka pro sebevědomí Finska. Přesnou střelou z mezikruží, krátce po vyhraném vhazování, se prosadil obránce VILI SAARIJÄRVI. Suomi využívá početní výhodu a vede 1:0. Asistence: Aapeli Räsänen.

06:45
    Tralmaks oslabuje svůj tým na dvě minuty za nedovolené bránění. Finsko má první přesilovou hru v zápase.

05:06
    Finové teď dvakrát trefili tyčku! V Centre Bell to zahučelo.

Marek Hedbávný

Branky a nahrávky: 8. Saarijärvi (Räsänen), 49. Vesalainen (Heiskanen, Tolvanen) – 25. Ponomarenko (Krastenbergs, Tralmaks)

Finsko: Vehviläinen (Kaarlehto) – Juolevi (C), Heiskanen, Välimäki, Saarijärvi (A), Je. Mattila, Vaakanainen, Rautanen – Vesalainen, Räsänen, Tolvanen – Palmu, Ju. Nättinen, Koivula – Björkqvist (A), Borgström, Kuokkanen – Ruotsalainen, Ju. Mattila, Luoto – Väyrynen.
    Lotyšsko: Egils Mitens (Grigals) – Rubins, Čukste (A), Ponomarenko, Zile (C), E. H. Jansons, G. Jansons, Zeile, Zeilis – Balcers, Buncis (A), Dzierkals – Krastenbergs, Tralmaks, Baranovskis – Puide, Klavinš, Apfelbaums – Blugers, Smirnovs, Bernhards.

Rozhodčí: Sheva (USA), Sidorenko (RUS) – Goljak (BLR), Haurum (DEN)