Nový Jičín – Opava 2:5 (kon.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 6:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 1:5 (kon.)
Technika Brno – Vsetín 5:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 5:2 (kon.) | Nymburk – Žďár n/S 6:0 (kon.)
Kolín – Pelhřimov 9:4 (kon.) | Písek – Tábor 2:6 (kon.) | Bílina – Děčín 5:4 (kon.)
Klatovy – Klášterec nO 2:4 (kon.) | David Servis – Jindř. Hradec 5:6 (kon.) | Vrchlabí – Sokolov 11:0 (kon.)
Kobra – Řisuty 4:0 (kon.) | Jablonec n/N – Trutnov 3:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Sobota 07.01.2017, 17:00 • ZS Kotlina • 2. liga skupina Střed (ČR) • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kozlík, Voříšek, Beneš – Chlubna, Ludvík, Navrátil – Křížek, Tecl

HC Moravské Budějovice 2005: Dusík (Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Mikeš "C", Nováček, Rytnauer "A", Krutiš, Horký, Havel, Matějka, Hačecký, Šurý, Kondratěv

Rozhodčí: Josef Barek – Martin Klouda, David Urubčík.

Na zamrzlé ploše Kotliny se už sešli všichni aktéři, kteří nám předvedou své výkony. Věřme, že budeme sledovat napínavý mač, přeji příjemný sportovní zážitek.

00:01

00:05
    Miroslav Třetina sebral puk z buly a Tomáš Semrád zakládal první útok, jeho přihrávku ale nikdo nezpracoval a hrát mohou hosté.

00:47
    Krutiš vedl kotouč po pravé straně a hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, střelu Rytnauera z levého kruhu Novák ovšem vyrazil.

01:17
    Miroslav Duben vyslal nenápadnou střelu od modré čáry přes bránícího hráče a puk zazvonil na tyč!

01:37
    Oba celky se snaží přejít do útoku, jejich snažení ale většinou končí už ve středním pásmu.

02:14
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Teď tomu ale bylo jinak. Frederik Šurý poslal dopředu LUKÁŠE HAVLA, který přešel modrou čáru, prosmýkl se mezi dvěma beky a sjel si do levého kruhu, odkud vystřelil zápěstím přesně mezi Novákovy betony! Asistence: Frederik Šurý, David Horký.

03:31
    David Horký měl dost prostoru na pravé straně, u mantinelu se napřáhl, střela mu ale nesedla a kotouč se pomalu dokutátel pod Novákovu lapačku.

03:55
    Podruhé už si vedl Horký o mnoho lépe. Znovu nabral rychlost a vpadl do útočného pásma po pravé straně, na kruhu vyslal jedovatou střelu zápěstím, která se od břevna odrazila do ochranné sítě!

04:33
    Miroslav Třetina předvedl efektní otočku ve středním pásmu, po něm puk převzal Tmáš Semrád a dostal se ke střele z pravého kruhu, ta ale byla zablokován a skončila mimo.

05:31
    Jevgenij Kondratěv připomněl havlíčkobrodským fanouškům svoji šikovnost, když se na pravé straně pěknou stahovačkou dostal za obránce, jeho střelu zápěstím ale Novák zastavil betony.

05:53
    Hosté teď sevřeli svého soupeře, po přihrávce Mikeše vypálil od modré čáry Ondřej Šťáva, domácí brankář jeho pokus vyrazil pravým betonem.

06:23
    Domácí mají jedinečnou šanci k vyrovnání, Roman Mikeš (MBU) je potrestán 2 minutami za vysokou hůl.

06:32
    Bruslaři vyhráli buly a hnedka pálili z pravého kruhu, Dusík puk udržel v náruči.

06:49
    Od modré čáry vypálil Kulhánek jenom do betonu Dusíka, odražený kotouč sebrali hosté a osvobodili se. Následně domácí nedokázali přejít modrou čáru a píská se ofsajd.

07:36
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí se dokázali vrátit do pásma a udržet se v něm. Tomáš Semrád od modré čáry přihrál doprava na Lukáše Endála, který zvedl hlavu a okamžitě cpal puk před bránu, kde operoval DAVID KOZLÍK, jenž nadvakrát dokázal dorazit puk do brány! Asistence: Lukáš Endál a Tomáš Semrád.

08:28
    Bruslařům se podařilo i ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě sevřít soupeře, jenže z toho nevyplynula žádná střela.

09:02
    Havlíčkův Brod se dokázal zvednou a teď je lepší. Michal Kliment (MBU) si při bránění pomohl hákováním a putuje na trestnou lavici.

09:35
    Havlíčkobrodští díky vyhrané buly mohli hned začít kombinovat a postupně si vypracovali palebnou pozici na pravém kruhu, Dusík jejich střelu ale zneškodnil.

09:52
    Hosté se osvobodili a klid domácích beků narušoval Filip Matějka, který aktivně napadal, domácí to al zvládli a už jsou zase v útoku.

10:26
    Tam se ale dlouho neudrželi. Kondratěv získal puk a vyvezl ho až do pásma Havlíčkova Brodu.

10:46
    Domácí budou hrát 16 sekund v 5 proti 3, Jiří Peroutka (MBU) se provinil napadením a míří za to na lavici hanby.

11:02
    Žihadla ovšem získala puk z vhazování a poslala puk přes celé hřiště ven z pásma.

11:47
    Tomáš Semrád pálil od modré čáry, puk před brankovištěm ještě tečoval Miroslav Třetina, Dusík ale betonem dokázal střelu vytěsnit.

12:03
    Vrátka hostující trestné lavice se nezastaví. Už jsou zase otevřená, míří za ně Ondřej Šťáva (MBU) za podražení.

12:54
    Tahle přesilovka se ale domácím vůbec nepovedla. Lukáš Nováček se chopil puku a řítil sám na bránu. Jeho původní blafák Novák sice vyrazil a poradil si i s první dorážkou, napotřetí mu už ale kotouč mezi betony proklouzl po dorážce PETRA KRUTIŠE! Asistence: Lukáš Nováček.

13:49
    Po kombinaci Dubna s Voříškem na modré čáře servíroval z levé strany puk před bránu David Kozlík, puk ale brankovištěm proletěl jenom na opačnou stranu pásma.

14:03
    Šťáva se vrací na led, hosté jsou kompletní.

14:16
    Hosté už se bránili se všemi pěti hráči na ledě, stále ale byli v sevření Bruslařů. Filip Navrátil zpoza brány přihrál Luboši Voříškovi, jenž nabil JAKUBU LACINOVI a ten z dobré pozice prostřelil Lukáše Dusíka! Asistence: David Kozlík, Filip Navrátil.

15:40
    Jenže teď se budou domácí zase bránit. Miroslav Třetina (HBR) míří za vrátka trestné lavici za nedovolené bránění.

16:03
    Rytnauer objel bránu a poslal puk mezi bránícími hráči do mezikruží, kam si sjel Petr Krutiš, jeho střela bez přípravy ale skončila ve výstroji Nováka.

16:29
    Hosté vyhráli buly a mohli znovu kombinovat, pak ale u mantinelu o puk přišli a Bruslaři se osvobodili.

17:04
    Lukáš Havel vyslal z pravého kruhu střílenou přihrávku, tu ale Čeněk Novák srazil za bránu.

17:40
    Třetina si svůj trest odpykal a může naskočit zpátky do hry.

17:44
    S koncem trestu domácího kapitána se ještě dostal do šance Jevgenij Kondratěv, jenž dostal přihrávku na vrcholek levého kruhu, mířil dobře do horního rohu brány, tam se ale mrskla Novákova hbitá lapačka.

18:13
    Po zakázaném uvolnění Žihadel se vhazovalo před brankou Dusíka. Po buly se puku ujali domácí, od modré čáry vystřelil Michal Semrád a puk ještě tečoval Patrik Přidal, hostující gólman si ale připsal úspěšný zákrok.

19:17
    Do konce první části hry už zbývala necelá minuta, domácí se v ní ale dokázali prosadit a dostali se do těsného vedení. David Kozlík mířil kolem hrazená za bránu, ještě před ní ale poslal přesný pas před brankoviště, kde číhal LUBOŠ VOŘÍŠEK, který z voleje napálil kotouč nad Dusíkův levý beton! Asistence: David Kozlík, Filip Beneš.

19:58
    Ještě jednou se bude v první třetině vylučovat, Filip Navrátil (HBR) napálil puk z prav strany a tlačil se ještě za dorážkou, vrazil při tom do bránícího hráče a uklidil ho i s gólmanem do sítě. Vyfasoval za to menší trest za nedovolené bránění.

20:00

První dějství nabídlo divákům v Kotlině 5 gólů, k jejich smutku ale skóre otevřeli hosté. Po vyrovnání Havlíčkova Brodu se dostali zpátky do vedení, i na to ovšem domácí našli odpověď a v poslední minutě průběh zápasu dokonce zvrátili a dostali se do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

20:01

20:27
    Hosté se po vyhrané buly usadili v pásmu Bruslařů, Peroutka střílel od modré čáry a před bránou ještě tečoval Matějka, ale pouze do Novákova betonu.

21:05
    Kombinace hostů pokračovala a na jejím konci byla rána z levé strany, kterou Novák bezpečně uklidil do lapačky.

21:30
    Na modré čáře se znovu napřáhl Jiří Peroutka, jeho ránu ale zablokoval holí Tomáš Chlubna, který stál hned před ním, a puk skončil v ochranné síti.

21:48
    Ludvík obral Kondratěva puk a poslal do úniku Tomáše Chlubnu, ten si sjel před brankoviště, puk ale poslal jenom do betonů Dusíka.

21:58
    Navrátil je zpátky ve hře, domácí se ubránili.

22:36
    Havlíčkovu Brodu se nepodařilo rozehrát přesně a puk doputoval až na zakázané uvolnění.
    Které celky se udrží v čele tabulek druhé ligy?

23:19
    Domácí se budou opět bránit, David Kozlík (HBR) se provinil podražením.

23:57
    Hosté se dlouho drželi v pásmu a vyzkoušeli pozornost Nováka i střelbou, pak ale o kotouč přišli a domácí se osvobodili.

24:27
    Bruslaři vyvezli kotouč až před Dusíka, kde se dostal do nebezpečného zakončení zblízka Voříšek, hostující gólman si ale poradil. Hosté ovšem potom vyhodili puk jenom na zakázané uvolnění.

24:48
    Bruslaři se teď brání úspěšně a další kotouč končí až za Dusíkovou svatyní.

25:07
    Dobrou práci teď odvedl Ludvík, který obral soupeře o kotouč a vyvezl jej až do útočného pásma.

25:19
    Dvě minuty z trestu Davida Kozlíka jsou pryč, domácí jsou kompletní.

26:21
    Po menší strkanici v pásmu Moravských Budějovic jsou vzájemně za hrubost vyloučeni Erik Polívka (MBU) a Patrik Přidal (HBR).

26:31
    Domácí využili více volného prostoru na ledě a odskakují soupeři do dvoubrankového vedení. Miroslav Třetina od pravého mantinelu přihrál mezi kruhy na DAVIDA VALU, který se opřel do puku a tvrdou ranou se trefil nad Dusíkovu lapačku! Asistence: Miroslav Třetina a Lukáš Endál.

26:54
    Bruslaři budou hrát ve 4 proti 3, hostující hráč (MBU) je potrestán za držení protihráče.

27:39
    Domácí vypálili od modré čáry a dostali se k několika dorážkám na brankovišti, puk ale za záda Dusíka nedostali.

28:09
    Hosté se osvobodili, Lukáš Endál ale mohl využít špatného střídání hostů a jet z levé strany sám na bránu, zastavil ho ale ofsajd.

28:54
    Kovář je zpátky ve hře, hosté se ubránili.

29:17
    Domácí jsou v těchto chvílích pány na hřišti a opět zasypali Dusíka slušnou sprškou střel, gólman Žihadel si ale poradil.

29:48
    Domácí se stále drží v pásmu soupeře, teď je jejich kombinace ale trošku krkolomná a ke střele to nevede.

30:12
    Moravské Budějovice se dostali ze sevření a samy vyrazily dopředu, na modré čáře jejich akci ale zastavil hvizd sudího kvůli ofsajdu.

30:47
    Jakub Lacina zavezl puk do pásma po levé straně a nabízel puk před bránu, tam byl ale Chlubna obsazený. Snažil se ještě dostat puk na modrou čáru, skákavou přihrávku ale Duben nezpracoval.

31:32
    Hosté se ujali kotouče a po pravém křídle se vrhli do útoku. Po získání pásma hned vypálili a bránu, Čeněk Novák po svém zákroku přerušuje hru.

32:30
    Miroslav Třetina zůstal sám mezi kruhy a z voleje zakončoval, jeho přízemní střelu, která mířila k tyči, ale Dusík levým betonem vykopl!

33:29
    Filip Matějka (MBU) se při napadání provinil sekáním a oslabí své mužstvo.

33:43
    Třetina zavezl puk do rohu a pak nabídl kotouč Kryštofu Kulhánkovi, ten se mezi kruhy opřel do kotouče, vyprášil ale jenom Dusíkovy betony.

34:28
    Hosté se osvobodili, ale Lukáš Endál hned vtrhl zpět. Objel bránu a bekhendem poslal puk před brankoviště, kam sjížděl Patrik Přidal, ten to měl ale na dlouhou hůl a na přihrávku nedosáhl.

35:16
    Miroslav Duben obdržel pas na modrou čáru a zkušený bek vypálil přes skrumáž těl, Dusík si ale našel výhled a kotouč vyrazil.

35:29
    Matějka opouští trestnou lavici, Moravské Budějovice oslabení přežily a jsou v plném počtu.

36:31
    Po špatné rozehrávce se mohl řítit sám na bránu David Horký, puk se ale dostal za modrou čáru a Bruslaře tak zachránil ofsajd.

37:03
    Znovu se vylučuje, tentokrát je potrestán Miroslav Třetina (HBR) za vysokou hůl.

37:28
    Ve vlastním oslabení zahrozil David Kozlík, který na zádech udržel bránícího hráče, pak ale z ostrého úhlu už neměl moc místa, kudy by puk dostal do brány.

37:48
    Hosté po Kozlíkově akci okamžitě otočili hru a dostali se ke střele z pravého kruhu, tu zastavil Čeněk Novák.

38:11
    Tomáš Chlubna obral hosty o kotouč a vyrazil po levé straně dopředu, spolu s ním se vrhl do útoku také Tomáš Ludvík a rázem z toho bylo přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný útočník ale zblízka nepropálil Dusíkovy betony!

39:03
    Třetina je zpátky ve hře, v nerovnovážném počtu hráčů na ledě byli paradoxně nebezpečnější domácí.

39:28
    Hosté se snaží založit rychlou útočnou akci, ta ale končí už ve středním pásmu. Jenže ani domácí se dál nedostali.

40:00

Druhá třetina přinesla výrazně méně gólů, o to ale mají domácí fanoušci více radosti. O jedinou trefu se totiž postaral domácí David Vala, po jehož dělovce se Bruslaři radují z dvoubrankového vedení. Třetí perioda začne přibližně v 18:42.

40:01

40:45
    Hosté se chvíli drželi v útočném pásmu, pak ale o puk přišli. Lukáš Endál upaloval na pravém křídle dopředu a hledal před bránou Tomáše Semráda, přihrávka byla ale nepřesná.

40:57
    Domácí hned z kraje třetiny čeká početní výhoda, Jevgenij Kondratěv (MBU) je potrestán za nedovolené bránění.

41:27
    Bruslaři kombinovali v útočném pásmu a dostali se ke střele z levé strany, odražený kotouč ale hosté dopálil přes celé hřiště.

42:12
    Domácí nabrali rychlost ve středním pásmu z levé strany se cpali před brankoviště, Dusík ale jejich akci zastavil.

42:44
    Moravské Budějovice se ujaly kotouče, dostaly se až do útoku a z levého kruhu dokonce vypálily, Novák byl ale připraven.

42:57
    Kondratěv je zpátky ve hře, Žihadla jsou kompletní.

43:40
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, puk mířil na Ladislava Rytnauera, který okamžitě vystřelil a trefil břevno!

44:30
    Filip Matějka ve středním pásmu spoluhráče nenašel a tak puk jenom nahodil za bránu Nováka. Tam jej sebrala domácí obrana.

45:12
    Čeněk Novák vyjel z brány až na spodek kruhu, aby rozehrál před dojíždějícím útočníkem hostů, a našel ve středním pásmu rozjetého Beneše, ten se ale do zakončení neprocpal.

45:57
    Bruslaři teď zaútočili z pravé strany, střelu ale do své výstroje schoval Lukáš Dusík a bude se vhazovat po jeho levici.

46:23
    Petr Krutiš se na vrcholku levého kruhu odhodlal ke střele zápěstím, ta ale byla zablokována obráncem a skončila v ochranné síti.

46:37
    Bruslařům se nepodařilo rozehrát, a i když Lukáš Endál spěchal za dlouhým kotoučem, píská se zakázané uvolnění.

47:15
    Miroslav Třetina získal puk ve středním pásmu a dostal se s ním do útočného pásma. Zdálo se, že tam o kotouč přijde, v akci po něm ale pokračoval Voříšek.

47:27
    Mezi kruhy obdržel pas Michal Semrád, který si navedl puk na bekhend a chtěl ho dostat na bránu, hostující bek jeho pokus ale zablokoval.

48:18
    Hostům se nedaří a jejich nepřesnou rozehrávku teď ukořistil Filip Beneš. Obránci před ním couvali a nechali mu dostatek prostoru na střelu zápěstím. Ta byl tvrdá, ale příliš vysoká.

49:14
    Bezmoc hostů teď demonstrovali Rytnauer s Kondratěvem, kteří o sebe zakopli v útočném pásmu a málem skončili až v bráně.

49:47
    Teď ale pozor, po sražené střele od modré čáry z pravé strany zakončoval v dobré pozici Krutiš, bekhendem ale nepřestřelil Novákův natažený beton.

50:37
    Hosté se teď brání, Bruslařům se ale nedaří dostat do útočného pásma.

51:12
    Frederik Šurý (MBU) oslabí své mužstvo, je vyloučen za sekání.

51:47
    Bruslaři na levé straně z dobré pozice minuli bránu, dál se ale drží v pásmu soupeře a kombinují.

52:07
    Tak už ně. K puku se dostaly Moravské Budějovice a vyhodily jej přes všechny čáry.

52:42
    Po dalším vyhození hostů se Bruslaři nadechovali k útoku, na modré čáře je ale zastavil ofsajd.

53:12
    Šurý je na ledě, hosté se ubránili.

53:24
    A teď budou Žihadla hrát naopak v početní výhodě, David Kozlík (HBR) je vyloučen za držení protihráče.

53:39
    Jevgenij Kondratěv zpracoval přihrávku na vrcholku levého kruhu, než si ale připravil puk ke střele, dostal se k němu bránící hráč a jeho střelu srazil do ochranné sítě.

54:04
    Jiří Peroutka od modré čáry nahazoval puk před brankoviště na teč, hrací předmět se ale odrazil do rohu kluziště.

54:36
    Bruslaři získali kotouč pro sebe a dlouhým vyhozením přes všechny čáry se osvobodili.

54:58
    Hosté získal puk po buly v útočném pásmu, Jiří Peroutka ale neposedný kotouč ani natřikrát nezpracoval a puk je ve středním pásmu.

55:11
    Žihadla se do pásma rychle vrátila, stejně tak rychle ale o kotouč zase přišla a domácí puk znovu vyhodili až za bránu Dusíka.

55:24
    David Kozlík se rozloučil s trestoměřiči a skáče zpátky na led.

56:24
    Jevgenij Kondratěv se obtáčel kolem tyče před brankoviště, tam bylo ale příliš bránících hráčů na to, aby se ruský útočník dostal do zakončení.

56:52
    Moravské Budějovice si nepotykaly s rozehrávkou a puk skončil na zakázaném uvolnění. Stejný problém měli o malý okamžik později i domácí.

57:47
    Lukáš Havel to zkoušel podobně, jako při svém prvním gólu, teď ale narazil na beky, kteří ho o kotouč připravili.

57:53
    A hned z následného protiútoku se domácí dostávají do tříbrankového trháku! David Kozlík poslal dopředu LUBOŠE VOŘÍŠKA, který šel sám na bránu a zblízka Lukáše Dusíka propálil! Tím tak zřejmě pojistil vítězství Havlíčkova Brodu. Asistence: David Kozlík a Miroslav Duben.

58:55
    Ladislav Rytnauer nevybíravým zákrokem sestřelil k zemi Filipa Navrátila, který zůstal otřesený ležet na ledě. Teď už se ale šikovný útočník zvedá a snad bude v pořádku.

58:55
    Ladislav Rytnauer (MBU) je za svůj výpadek potrestán 5 minutami plus osobním trestem do konce utkání za faul loktem.

59:27
    Miroslav Třetina pohotově střílel z pravého kruhu, Lukáš Dusík jeho ránu vytáhl koncem pravého betonu.

59:47
    Ještě se bude vylučovat, Petr Krutiš (MBU) a Miroslav Třetina (HBR) dostávají shodně menší trest za hrubost.

Také ve třetí části hry padla jenom jediná branka, a to do sítě Moravských Budějovic. V samotném závěru se o ni postaral Luboš Voříšek, který proměněným samostatným únikem pojistil Havlíčkova Brodu.

Hráči Havlíčkova Brodu si užívají zaslouženou děkovačku se svými fanoušky a já se s vámi již rozloučím. Přeji příjemně strávený zbytek víkendu a u dalších onlajnů se s vámi těším zase na počtenou. (19:21:23)

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 8. Kozlík (Endál, T. Semrád), 15. Lacina (Kozlík, Navrátil), 20. Voříšek (Kozlík, Beneš), 27. Vala (Třetina, Endál), 58. Voříšek (Kozlík, Duben) – 3. Havel (Šurý, Horký), 13. Krutiš (Nováček)

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Dusík (Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Mikeš "C", Nováček, Rytnauer "A", Krutiš, Horký, Havel, Matějka, Hačecký, Šurý, Kondratěv

Rozhodčí: Josef Barek – Martin Klouda, David Urubčík