New Jersey – Florida 0:3 (kon.) | Montreal – Washington 1:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:0 (kon.)
Los Angeles – Dallas 4:6 (kon.)
Montreal Canadiens
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Washington Capitals
Úterý 10.01.2017, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn, ať už Vás čeká odchod do práce či školy, nebo ještě jdete zalehnout! (04:27:37)

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 5 střel, čas na ledě 18:15

1. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+2
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
    3. Braden Holtby (WSH) 22 zák., 1 gól, 95,7 %
    Alexe Ovečkina dělí jediný kanadský bod od dosažení magické tisícovky!

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:39 (7:12, 8:16, 8:11)
    Zblokované střely – 18:24
    Vyhraná vhazování – 31:27
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 27:17

Hokejisté Washingtonu Capitals vítězí v Montrealu naprosto zaslouženě 4:1. Hosté byli většinu zápasu lepším týmem, Habs to dnes, jak se říká, vůbec nelepilo.

Ve 48. minutě sice domácím svitla naděje, když vteřinu před konce přesilové hry srovnal Tomáš Plekanec, jenž se přitom ocitl na početní výhodě vůbec poprvé v utkání. Hned o 54 sekund později však vycvičil obranu Montrealu krásnou individuální akci Jevgenij Kuzněcov, a když v 51. minutě zamířil do černého i Brett Connolly, bylo jasné, že dnes Canadiens zřejmě pšenka nepokvete. V čase 56:36 naopak využil přesilovku Alexandr Ovečkin, který tak v historické tabulce střelců NHL dorovnal domácí legendu Maurice Richarda. Caps potvrdili, že se jim v Bell Centre dlouhodobě daří.

59:52
    Puk je v rohu za brankou Montrealu, kde se hosté rozhodli dohrát zápas.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:43
    Zápas se již jen dohrává, domácí už vědí, že je hotovo.

57:25
    O osudu zápasu je rozhodnuto. Ovečkina dělá jediný kanadský bod od dosažení tisícovky!
    56:36 Alexandr OVEČKIN - 1:4

56:36
    Washington právě vstřelil branku!
    ALEXANDR OVEČKIN střílí svůj 544. gól v NHL a v historické tabulce střelců soutěže vyrovnává legendu domácího Montrealu Mauriceho Richarda! Nicklas Bäckström nahrál Rusovi na jeho oblíbený levý kruh a Ovie se nemýlil – 1:4. Asistence: Nicklas Bäckström a Marcus Johansson.

56:04
    S Montrealem to vypadá zase o něco hůře. Alexandr Radulov zahákoval Jevgenije Kuzněcova a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

55:14
    Tomáš Plekanec připravil jasnou šanci pro Artturiho Lehkonena, který ale nepochopitelně selhal! Z bezprostřední blízkosti totiž zvedl puk až do ochranné sítě!

54:28

53:56

53:26
    Ránu Petryho vyráží Holtby. Ten chytá v poslední době ve velké pohodě.

52:55
    U hostujícího brankoviště operoval Max Pacioretty. Domácí kapitán na Holtbyho nevyzrál.

52:44
    Domácí se snažili rychle zakombinovat, ale vyhodili se z útočného pásma.

51:56
    Domácí dostávají šanci na snížení. Brett Connolly před malou chvílí skóroval, ale nyní putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.
    51:00 Brett CONNOLLY - 1:3

51:00
    Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek a to už s Montrealem vypadá hodně špatně! Svůj podíl viny nese na tomto gólu i Carey Price, jenž chtěl přenechat puk obránci, ale jeho úmysl vystihl Jevgenij Kuzněcov, který kotouč sebral a po objetí branky ho naservíroval BRETTOVI CONNOLLYMU, jenž přesnou střelou navyšuje náskok celku z hlavního města USA. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

50:43
    Braden Holtby vyjel daleko z branky a hodně zariskoval při rozehrávce. Byl ale úspěšný.

50:17
    Z osy kluziště vypálil Jevgenij Kuzněcov. Price má puk ve své lapačce.

50:06
    Po ráně Ščerbaka opět přerušil hru Holtby. Jsme už ve druhé polovině třetí části.

Alexandr Ovečkin dnes přihrál na oba góly Capitals a ztrácí dva kanadské body na magickou tisícovku!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:24
    Rána Andrighetta z pravého křídla skončila ve výstroji Holtbyho. Následuje komerční přestávka.

48:54
    Domácí se tedy musejí snažit znovu. Na vyrovnání se přitom hodně natrápili.
    48:12 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:2

48:12
    Neuběhla ani minuta a hosté si berou vedení zpět! Krásnou individuální akcí se blýskl JEVGENIJ KUZNĚCOV, který drze prohodil obránce Petryho a střelou k bližší tyčce pokořil brankáře Price. Asistence: Alexandr Ovečkin a Justin Williams.

47:18
    Gól platí, Canadiens vyrovnávají na 1:1! Tento moment by mohl zcela změnit obraz hry.

47:18
    Ještě se ale bude zkoumat video! Hostující kouč Barry Trotz reklamuje nedovolené bránění brankáři a využil coaching challenge!
    47:18 Tomáš PLEKANEC - 1:1

47:18
    Montreal právě vstřelil branku!
    Vteřinu před koncem domácí přesilovky vyrovnává TOMÁŠ PLEKANEC! Český útočník nejprve trefil tyčku, ale po následném závaru, který rozpoutali Byron s Lehkonenem, už dopravil kotouč do odkryté klece. Asistence: Paul Byron a Artturi Lehkonen.

46:49
    Poprvé v zápase se dostal na přesilovku Tomáš Plekanec. Jeho bekhendový pokus skončil na hrudi Bradena Holtbyho.

46:15
    Další bomba Webera už nebyla přesná a puk se odrazil do středního pásma.
    45:50 Shea Weber nádhernou ránou od modré orazítkoval tyč!

45:50
    Od modré vypálil Shea Weber a jeho dělovka rozezvučela tyčku!

45:19
    To se ale může rychle změnit! Lars Eller je vyloučen za nedovolené bránění a a Canadiens si zahrají další přesilovku.

44:50
    Fanoušci se nyní snaží probudit domácí tým. Ten ve třetí třetině zatím nepředvedl vůbec nic.

44:32
    Eller nabil na modrou Schmidtovi. Ránu hostujícího obránce vyrazil Price.

43:46
    Od modré nahazoval puk Torrey Mitchell, branku ovšem netrefil.

42:25
    Washington už je v plném počtu, tuhle přesilovku sehráli domácí velmi špatně.

42:01
    Ze strany Habs je to opravdu bída. Hosté opět vyhazují.

41:15
    Domácí se ani teď neusadili v útočném pásmu. Musejí začínat od znovu.
    Braden Holtby ukazuje, proč byl zvolen třetí hvězdou týdne.

40:57
    Orpik vyhazuje kotouč až k brance Montrealu.

40:24
    Hosté špatně vystřídali a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Na trestnou lavici usedá Alexandr Ovečkin.

40:11
    Braden Holtby musel přikrýt kotouč před dotírajícím Lehkonenem.

Hity – 20:15

Ve druhé třetině gól nepadl a Montreal tak stále prohrává s Washingtonem 0:1. Domácí i nadále hrají se zataženou ruční brzdou a především přechod do útoku se jim vůbec nedaří. O tom, že Caps vedou zaslouženě, vypovídá i poměr střel na branku.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Mohlo být vyrovnáno! Tomáš Plekanec obkroužil branku a připravil gólovou šanci pro Artturiho Lehkonena. Ten zblízka nedostal puk za záda Holtbyho!

39:13
    Domácím odpískána hra vysokou holí, buly je nařízeno ve středním pásmu.

39:01
    Běží už poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Dlouhý pas Jemelina našel Radulova. Ten byl ale v útočném pásmu sám a nakonec o puk přišel.

38:09
    Domácí zahráli jen na icing. Jejich trápení pokračuje. Stále však může vše změnit jediný gól...

38:02
    Hosté jsou dravějším týmem. Vyhrávají osobní souboje a dostávají tak soupeře pod tlak. Ránu Matta Niskanena musel opět likvidovat Price.

37:44
    Pro střelu Andreho Burakovskyho si sáhl lapačkou Price.

37:28
    Brooks Orpik nabízel kotouč spoluhráčům na zadní tyčku. Puk prolétl kolem brankoviště, aniž by ho někdo zasáhl.

36:38
    Radulov poslal na modrou čáru nepřesnou přihrávku, kterou domácí připravil o pásmo.

36:07
    Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, přikryl Braden Holtby. Ten má mnohem méně práce než kolega Price.

35:46
    Ránu Alznera Price vyrazil a následně tygřím skokem zalehl kotouč. Reklamní přestávka.

35:16
    Teď měli velké štěstí domácí! Tom Wilson totiž nastřelil tyčku za Pricem!

34:09
    Po nepřehledné situaci se dostal k pohotové střele z předbrankového prostoru Brian Flynn a Holtby měl co dělat, aby kotouč zastavil!

33:31
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:59
    Jevgenij Kuzněcov naskočil na led z trestné lavice a hned se dostával do šance. Mířil jen do Price.

32:30
    Za bránícího hráče schoval svou střelu Pacioretty. Netrefil však branku.

32:02
    Nathan Beaulieu neudržel útočnou modrou. Domácí musejí vyklidit pásmo.

31:31
    Hosté se již osvobodili.

31:10
    Z mezikruží těsně minul branku Shea Weber! Domácí měli velkou šanci hned v úvodu přesilovky.

30:48
    Za podražení je vyloučen Jevgenij Kuzněcov. Přesilová hra Montrealu začne po reklamní přestávce.

30:35
    Domácí budou hrát přesilovku! Při signalizované výhodě spálil obrovskou šanci Bobby Farnham, proti jehož zakončení se skvěle přesunul Holtby!

30:06
    Tomáš Plekanec vyvezl kotouč do středního pásma a domácí jsou kompletní.

29:32
    Orlov neudržel útočné pásmo a domácí mohou obměnit sestavu na oslabení.

28:53
    Alexandr Ovečkin se opět opřel do puku na svém oblíbeném místě. Tentokrát mu střela vůbec nesedla.

28:39
    Ze své typické pozice na levém kruhu pálil Ovečkin. Carey Price má puk ve výstroji.

28:22
    Braden Holtby vyjel proti vyhozenému kotouči daleko z branky a musel se vypořádat s napadajícím Byronem. Hostující gólman vše zvládl.

28:03
    Hosté si zahrají první přesilovku! Bobby Farnham vyloučen za nedovolené bránění.

27:53
    Zakázané uvolnění hostí.
    27:09 Tomáš Plekanec neproměnil obrovskou příležitost!

27:09
    Po pěkné kombinaci se ocitl ve velké šanci Tomáš Plekanec, který z bezprostřední blízkosti nastřelil jen beton Holtbyho! Český útočník tak stále zůstává jen na třech gólech v této sezóně.

27:00
    Washington vede na střely 19:9, z toho 7:2 ve druhé třetině.

26:33
    Habs se snaží trošku rozproudit hru. Nyní se hraje v jejich útočném pásmu.

26:01
    Nahození Jeffa Petryho od modré čáry pokryl Braden Holtby. Následuje reklamní přestávka.

25:09
    Domácí se opět nezdrželi v útočném pásmu dlouho. Dopředu se tak rozjel John Carlson, který dalekonosnou střelou otestoval Price. Ten vyrazil prudký kotouč.

24:38
    Hokejisté Montrealu dnes zatím nehrají vůbec dobře. Působí unaveným dojmem, schází jim pohyb a tlak do branky.

24:26
    Dmitrij Orlov poslal před branku střílenou přihrávku, po které se natáhl Tom Wilson. Carey Price ale dokázal zareagovat a puk končí pod jeho betony!

23:20
    Lars Eller nedostal puk až před Price. Trefil pouze bránícího Johnstona.

22:53
    Hosté v postavení mimo hru.

22:35
    Velký tlak Washingtonu pokračuje! Z úhlu střílel Orlov a Price opět musel do akce.

22:00
    A hosté soupeři pořádně zatopili. Dvakrát musel zasahovat Price a rána Carlsona prolétla těsně vedle branky!

21:34
    Domácí se vytlačili z útočného pásma, dopředu vyrážejí Caps.

21:02
    Od modré vypálil Alexej Jemelin, puk skončil na zadním mantinelu.

20:08
    Rozhodčí hned v úvodu třetiny přerušili hru a nařídili buly v útočném pásmu Capitals.

20:01
    Porovnání letošních čísel Careyho Price a Bradena Holtbyho.

Tonight’s Goaltender matchup powered by @AlarmDotCom: Braden Holtby and Carey Price. #CapsHabs

Další třetina začne přibližně ve 2:33.

První třetina utkání, které by mělo být z dnešní nabídky NHL nejatraktivnější, zůstala kvalitativně za očekáváním. Viděli jsme minimum šancí, ale spokojenější mohou být přeci jen hosté z Washingtonu, kteří se už jednou prosadili. Ve 12. minutě vyrazil Ovečkinovu střelu Price jen k Nicklasovi Bäckströmovi a ten už měl snadnou úlohu. Myslím, že domácí kouč Michel Therrien má v šatně svým svěřencům co vysvětlovat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42
    Domácí v závěru třetiny přeci jen přitlačili! Nejprve tečoval Paciorettyho další nabídku Alexandr Radulov a Holtby musel proti puku bleskově vytrčit pravý beton. Vzápětí se Weberova střela odrazila od brusle obránce Alznera tak, že hosté mohli hovořit o štěstí, když kotouč neskončil v jejich brance!

19:18
    Max Pacioretty poslal od mantinelu před branku centrovaný puk, na který nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.

19:00
    Začíná poslední minuta úvodního dějství.

17:56
    Z pravé strany pálil Artturi Lehkonen. Holtby puk, který mířil nad branku, kontroloval.

16:59
    Nyní však dokázal puk pohotově tečovat Torrey Mitchell a jen díky reakci Bradena Holtbyho Caps stále vedou!

16:50
    Ne, Canadiens se prostě nedaří přechod do ofenzivy. Vše je od domácích pomalé a kostrbaté.

15:56
    Od modré čáry střílel John Carlson. Carey Price byl na místě.
    Hráči, kteří dosáhli 500 asistencí během méně než 700 zápasů.

15:45
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

14:57
    Hosté se teď sami vyhodili z útočné třetiny. Na to, jak kvalitní týmy proti sobě nastoupily, se hraje nemastný neslaný hokej.

14:09
    Střelu Jaye Beagla srazil do hlediště Andrighetto. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před Pricem.

13:40
    Domácím to dnes zatím moc nelepí. Nyní byli vytlačeni za branku, kde musejí bojovat o puk u mantinelu.

12:12
    Daniel Winnik měl mezi kruhy dostatek prostoru. Carey Price svůj tým tentokrát podržel.

11:41
    Rychle odpovědět mohl Tomáš Plekanec. Ten dostal v útočném pásmu pěknou přihrávku, ale z první pálil vedle hostující branky.
    Nicklas BÄCKSTRÖM - 0:1

11:03
    Caps se ujímají vedení! Alexandr Ovečkin dostal na modré čáře příliš mnoho prostoru a to se domácím zle vymstilo! Rus si tak mohl popojet a vystřelit, přičemž Price jeho jedovku vyrazil jen na hůl NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který už to měl poměrně jednoduché. Asistence: Alexandr Ovečkin a Karl Alzner.

10:55
    Střela Bretta Connollyho od mantinelu byla sražena za branku.

10:46
    Je tu další reklamní přestávka. Zatím sledujeme opatrné utkání.

10:40
    Kličkovaná Connollyho skončila neúspěchem, hostující forvard nechal v rozhodující chvíli puk za sebou.

10:09
    Od modré vyslal prudkou střelu Beaulieu. Projektil obránce Canadiens nebyl přesný.

09:22
    Daniel Winnik to zkusil bekhendem z ostrého úhlu. Price byl pozorný.

08:45
    Sledujeme spíše oboustranné oťukávání. Domácí teď nahodili puk za Holtbyho branku.

07:59
    Washington je střelecky aktivnější. Na pokusy, které mířily na branku, vede 5:1.
    Tomáš Plekanec dnes proti Capitals nechybí v sestavě Habs.

Jour de match ! / Game Day! #GoHabsGo

Fotka zveřejněná uživatelem Canadiens de Montréal (@canadiensmtl),

07:16
    Alex Ovečkin jel s Brettem Connollym na jediného obránce. Tím byl však Shea Weber, který celou situaci dokázal vyřešit ve prospěch Habs!

06:53
    Danault vjel do útočného pásma v momentě, kdy už tam měl spoluhráče. Pískán je tedy ofsajd domácích. Následuje komerční přestávka.

06:16
    Obránce Shea Weber si sjel až před branku a dostal přesnou přihrávku. Z ostrého úhlu však netrefil branku.

05:19
    Z pravého kruhu to zkoušel Burakovsky. Jeho střelu zblokoval Barbiero.

04:37
    První formace Montrealu strávila své střídání v útočném pásmu. Holtbyho však nikdo z hráčů domácího týmu nezaměstnal.

03:40
    Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru.

02:59
    Také Habs na sebe v útoku upozornili. Barberio prověřil Holtbyho ranou od levého mantinelu, vzápětí střílel z druhé strany Tomáš Plekanec, ale ten minul.

02:07
    Capitals začali aktivněji. Od modré pálil Nate Schmidt a Price si připisuje další zákrok.

01:38
    Nahození Orpika od modré čáry opět likvidoval Price.

00:56
    Alex Ovečkin se dostal k první střele. Carey Price předvedl jistý zákrok.

00:16
    Hned náznak šance pro domácí. Max Pacioretty ale volil místo střely přihrávku, na kterou jeho spoluhráč nedosáhl.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber (A), Jemelin, Petry, Beaulieu, Johnston, Barberio – Radulov, Danault, Pacioretty (C) – Andrighetto, Plekanec (A), Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Byron – Ščerbak, McCarron, Farnham.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Schmidt, Orpik (A) – Connolly, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Winnik – T. Wilson, Beagle, O'Brien.

Rozhodčí: Hebert, St. Laurent – Berg, Barton.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
    Tomáš Plekanec (MTL) – 40 zápasů, 17 (3+14)
    Jakub Vrána (WSH) – 12 zápasů, 3 body (1+2)

Montreal Canadiens:
    Hokejisté Montrealu nasbírali 56 bodů a tabulce Východní konference jim patří čtvrté místo. Canadiens dlouho dokonce vedli, ale v posledních týdnech byli předstiženi Columbusem, Pittsburghem a Rangers. Forma Habs ale není špatná, o čemž svědčí čtyři výhry z posledních pěti zápasů. Naposledy hráči Montrealu zvítězili 5:3 na ledě rivala v Torontu. Canadiens hodně spoléhají na vynikajícího brankáře Careyho Price. Když byl většinu sezóny zraněn, tak jeho spoluhráči nedokázali postoupit do play off, s ním mezi tyčemi naopak patří k nejlepším mužstvům v soutěži.