Heerenveen – Den Haag 2:0 (kon.) | Heracles – Groningen 1:4 (kon.) | Eindhoven – Excelsior 2:0 (kon.)
Sparta Rotterdam – Utrecht 1:2 (kon.)
Heracles Almelo
1:4 (0:3)
FC Groningen
Sobota 14.01.2017, 19:45 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie • 18. kolo

Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera! (21:40:11)

Dnešní utkání je u konce a končí zaslouženým a hlavně jednoznačným vítězstvím pro FC Groningen. Hosté měli v průběhu celého zápasu více méně navrch a ve druhé půli již spíše bezpečně kontrolovali průběh hry, navíc se jim ještě podařilo vstřelit čtvrtou branku. Jedinou kaňkou pro hosty je dnes inkasovaná branka v poslední minutě hry, kdy po jinak bezchybném výkonu přišel brankář Padt o čisté konto. Na adresu domácího celku se toho moc říci nedá, ve druhém poločase se mu rozhodně nedala upřít snaha, avšak bylo to již s křížkem po funuse.

90
    89. Daryl van Mieghem - 1:4

89
    Heracles právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se domácí dočkali alespoň čestného gólu! Po rozehraném rohovém kopu se nedlouho poté podařilo domácím navrátit míč do šestnáctky, odražený balón se dostal k DARYLOVI VAN MIEGHEMOVI, jenž perfektní střelou do levého horního růžku o tyč připravuje Padta o čisté konto.

88
    Rohový kop pro Heracles Almelo.
    87. Mimoun MAHI - 0:4

87
    Groningen právě vstřelil branku!
    Čtvrtý gól do sítě Heraclesu! Bacuna vyslal z dálky razantní skákavou střelu, kterou brankář Castro pouze vyrazil před sebe, k dorážce se následně dostal MIMOUN MAHI, jemuž nedělalo z blízkosti sebemenší problém podruhé zasunout balón do sítě.

85
    Týmy nyní spustily rozsáhlou „hlavičkovanou“ v pokutovém území hostí, která trvala minimálně minutu. Groningen se ale dokázal ubránit a nepustil svého soupeře k zakončení.

83
    Do konce zápasu nám zbývá něco málo něco přes deset minut včetně nastaveného času. Domácí hráči se stále marně snaží vsítit alespoň čestný gól.

82
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Lerin Duarte, přichází Vincent Vermeij.

80
    Navrátil nyní sice výborně vybojoval balón u rohového praporku, ale následně se hostům podařilo míč odkopnout za půlící čáru.

78
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Ruben Yttergård Jenssen, přichází Samir Memišević.

76
    Armenteros končí ležíc na zasněžené hrací ploše, rozmachování rukami mu však příliš nepomůže. Dle hlavního rozhodčí se o faul nejednalo.

75
    Gólman Castro si teď všemi možnými způsoby zastavil přetažený centr a následně se po zemi s míčem vysouvá vpřed.

74
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Jesper Drost.

72
    Na druhou stranu Heracles by si alespoň vstřelení čestné branky zasloužil, v uplynulých dvaceti minutách od toho rozhodně nebyl daleko.

71
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Joey Pelupessy, přichází Peter van Ooijen.

69
    Hra je znovu v plném proudu, zbývá zhruba dvacet minut do konce. S největší pravděpodobností se již nic závratného nestane.

67
    Duarte pravděpodobně v předešlé srážce špatně došlápl na trávník a má pochroumanou nohu, na hřiště přibíhají ošetřovatelé.

66
    O centr na hranici velkého vápna se popral Duarte společně s Reijnenem. Mezitím co došlo ke srážce obou hráčů, se k balónu dostal Armenteros, jenž zakončil do Padtových rukavic.

65
    Sorloth si velmi dobře povodil balón po pravé straně hřiště až do šestnáctky, odkud pálil směrem do vzdálenějšího horního rohu brány. Nechybělo mnoho!

64
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Brandley Kuwas, přichází Jaroslav Navrátil.

62
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Simon Tibbling, přichází Oussama Idrissi.

60
    Na Polman Stadionu teď znovu začíná hustě sněžit, v prvním poločase tato klimatická změna přinesla hostům štěstí. Co bude následovat teď?

58
    Následně se proti pravidlům čisté hry provinil obránce Payne, jenž ve snaze zabránit protiakci přirazil u postranní čáry soupeře k zemi.

57
    Padt teď musel zasahovat proti Mahiho přízemní střele, kterou nakonec vyrazil do strany.

56
    Groningenští bezpečně kontrolují průběh hry.

54
    Také na druhé straně vidíme rychlou protiakci, Sorloth si zpracoval skákavý míč a svou levačkou zamířil těsně vedle pravé tyče.

53
    Z rychlého brejku se odhodlal k nouzové střele Kuwas, jenž ale nezamířil mezi tři tyče.

52
    Groningen kolaboruje s balónem na soupeřově polovině hřiště, domácím se nedaří balón vyvézt za půlící čáru.

50
    Gosensův vysoký centr do šestnáctky spadl v pokutovém území pouze na kopačku Larsena, který míč okamžitě odklízí.

49
    Mohlo to být už 4:0! Hosté v zelených dresech se již počtvrté v dnešním zápase radovali, jenže čárový rozhodčí signalizuje Mahiho ofsajdové postavení.

47
    Domácí vstupují do druhého poločasu kombinačně, avšak pouze na vlastní polovině hřiště.

46

Zejména hráči domácího celku odcházejí do šaten za hlasitého pískotu, který zapříčinil debakl v podobě třech inkasovaných gólů. Oba týmy od sebe před zápasem dělil pouhý bod, a takto se tedy rozhodně o přímé postavení v tabulce nebojuje. Hostujícímu celku prakticky nejde nic vytknout, ctižádostivě se vydává do útoku a v případě potřeby si i splní nutnou defenzivní činnost. Naopak domácí v defenzivní činnosti doslova „hoří", respektive vůbec nestíhají.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Zbytek prvního poločasu se již pravděpodobně dohraje pod taktovkou hostí na polovině hřiště.

43
    Druhá žlutá karta zápasu a rovněž pro hráče Groningenu. Alexander Sorloth si počal až příliš důrazným způsobem při snaze získat míč na útočné polovině a vidí od sudího žlutou kartu.

42
    Náznak útočné akce Heraclesu k ničemu vážnějšímu nevede.

40
    Z ochozů je slyšet místy hlasité pískání, aby také ne, když milovaný klub domácích příznivců obdržel 3 branky v průběhu 9 minut.
    39. Alexander SØRLOTH - 0:3

39
    Začíná to být velká potupa pro domácí! Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Bacuna, jenž z otočky nastřelil pouze obránce. Ovšem následně se míč odrazil před ALEXANDERA SORLOTHA, jenž pohotově uklízí balón za Castrova záda.

37
    Na hráčích hostujícího celku je vidět evidentní pohoda, tohle už je výsledek, který by na výhru, když pomineme nějaká velká zaváhání, měl stačit.

35
    Groningen má díky dvěma slepeným brankám herně navrch.
    33. Desevio PAYNE - 0:2

33
    Hosté jsou do dvoubrankového vedení! Groningenští na sebe na levém kraji nalákali všechny obránce Almela a následně rychle přenesli míč na pravou stranu hřiště. Bacuna usměrnil balón na neobsazeného DESEVIA PAYNEA, jenž razantní přízemní střelou zpoza vápna, možná trochu smolně, propálil brankáře Castra.

32
    Heracles Almelo se marně snaží zareagovat na inkasovanou branku.
    30. Mimoun MAHI - 0:1

30
    Velké zaváhání obránce Drosta a je z toho úvodní branka! Po odkopu brankáře dokázali zelení hlavičkou ihned vrátit balón směrem vpřed, na vzdušný balón si naskočil obránce Droste, jemuž se však nepodařilo míč zachytit a navíc jej usměrnil přímo na Sorlotha, který následně vybídl do šestnáctky navzdory drobnému ofsajdu MIMOUNA MALIHO, jenž bezpečně překonal domácího brankáře.

28
    V ofenzivní části je na straně hostí aktivní zejména útočník Sorloth, tentokrát mu chybělo jen pár centimetrů, aby zasáhl dobře mířený míč na hranici malého vápna.

26
    Heraclesští se proviňují útočným faulem, výkopu z vlastní poloviny hřiště se ujme gólman Padt.

25
    Groningenu se nyní navzdory rychlému úvodnímu tlaku nedaří rozjet žádnou lepší akci.

23
    Balón se ocitá mimo hrací plochu, vhazovat budou hosté.

22
    Na Polman Stadionu nyní začalo z ničeho nic velmi hustě sněžit! Uvidíme, jak moc ovlivní počasí další průběh hry.

20
    Míč se v posledních chvílích pohybuje zejména v oblasti středového kruhu.

19
    První žlutá karta zápasu! Provinilcem na straně hostí je hráč s číslem 19, tedy Simon Tibbling.

18
    Sorloth se se štěstím dostal ve vápně k odraženému balónu a ocitl se tváří v tvář Castrovi. Útočník Groningenu zakončil přízemní střelou do protipohybu a tyč minul doslova v řádech centimetrů.

17
    I nadále je k vidění velmi svižná hra, která musí přítomné diváky na stadionu zajisté bavit.

15
    Před pronikajícím Duartem se teď otevřel prostor ke střele, gólman Padt se musel velmi natáhnout, aby vytěsnil jeho razantní ránu k levé tyči.

14
    Bruns dokázal u postranní čáry vytěžit z nátlaku napadajících hráčů hostí, když vybojoval alespoň autové vhazování.

13
    Centrovaný balón se snesl na hranici malého vápna přímo na hlavu Armenterose, který svou hlavičkou umístil míč těsně vedle vzdálenější tyče!

12

10
    Kuwas teď zbytečně až příliš důrazně dohrál souboj o míč na soupeřově polovině hřiště, může být rád, že z toho není žádný karetní postih.

8
    Tibblingův nízký centr hlavičkoval ve vápně Sorloth mimo bránu, dobíhající Mahi se pokusil ještě zastavit balón vně hřiště, ale čárový rozhodčí signalizuje odkop od brány.

6
    Úvodní minuty nám nabízejí vyrovnanou aktivní hru obou celků.

5
    Hoogma dlouhým centrem našel volného Van Mieghema, který z levého křídla centroval míč do pokutového území. Rychle vedená akce však končí pouze na kopačkách hráčů hostí.

3
    Prudkou střelu Van Mieghema gólman Padt nejprve vyrazil před sebe, ale napodruhé již ukryl míč pevně ve své náruči.

2
    Hostující Groningen vstupuje do utkání po úvodním výkopu aktivně, Jenssen si připisuje první střelu, která míří mimo bránu.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

V Almelu je dnes vše připraveno na utkání 18.kola mezi domácím Heraclesem a FC Groningenem.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Hoogma, Gosens – Bruns (C), Pelupessy, L. Duarte – Kuwas, Armenteros, van Mieghem.
    Náhradníci: Brouwer, Fij – Breukers, Navrátil, Niemeijer, R. Pröpper, van Ooijen, Vermeij, Vujičević.

FC Groningen: Padt (C) – Payne, Reijnen, K. Larsen, van Nieff – Tibbling, Bacuna, Jenssen, Linssen – Sørloth, Mahi.
    Náhradníci: van der Lei, van der Vlag – Davidson, J. Drost, Hiariej, Hoesen, Idrissi, Memišević.

Rozhodčí: Van Boekel P..

Příjemný sobotní večer! Po zimní přestávce se dnes společně v rámci 18.kola nizozemské Eredivisie podíváme na střetnutí mezi Heraclesem Almelo a FC Groningen, tedy utkání dvou celků z přesného středu tabulky.

Domácí jsou na tom v tabulce o jeden bod lépe, s 21 body se umisťují na průběžné 9.pozici. Heracles si z posledních pěti zápasů připsal 3 výhry a 2 prohry, nicméně vzhledem k bezmála měsíční pauze je tento údaj poměrně nepodstatný. Almelo navíc dlouhodobě trápí poměrně početná marodka, do dnešního zápasu dnes nebude schopno zasáhnout až 5 hráčů. Nejlepším střelcem týmu je s 8 vstřelenými góly Samuel Armenteros.

Hosté vstupují do utkání z 10.příčky s 20 body na kontě. Posledních 5 zápasů hovoří pro Groningen takto – 3 výhry, remíza a prohra. Zápasová bilance je tedy pro hosty krapet lepší, nicméně je to způsobené také aktuálním losem soupeřících celků, jelikož Groningen měl proti sobě před zimní pauzou rozhodně lehčí soupeře. Gólovým tahounem celku je s 6 brankami Mimoun Mahi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Petr Hluchý

Branky: 89. van Mieghem – 30. Mahi, 33. Payne, 39. Sørloth, 87. Mahi

Karty:   19. Tibbling (GRO), 43. Sørloth (GRO)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 10:8. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:16.
    Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Hoogma, Gosens – Bruns (C), Pelupessy (71. van Ooijen), L. Duarte (82. Vermeij) – Kuwas (64. Navrátil), Armenteros, van Mieghem.

FC Groningen: Padt (C) – Payne, Reijnen, K. Larsen, van Nieff – Tibbling (62. Idrissi), Bacuna, Jenssen (78. Memišević), Linssen (74. J. Drost) – Sørloth, Mahi.

Rozhodčí: Van Boekel P.