NY Rangers – Los Angeles 3:2 (kon.) | Washington – Carolina 6:1 (kon.) | Toronto – Calgary 4:0 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 2:5 (kon.) | Arizona – Florida 3:2 (po pr.)
Washington Capitals
6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 24.01.2017, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL
    Dmitrij Orlov byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Dnešní utkání sledovalo 18506 diváků. (03:45:34)

1. Dmitrij Orlov (WSH) 2+0
    2. André Burakovsky (WSH) 0+3
    3. Karl Alzner (WSH) 0+2

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:26 (12:6, 4:8, 9:12)
    Zblokované střely – 20:11
    Vyhraná vhazování – 36:25
    Trestné minuty – 15:11
    Hity – 19:27
    Washington bodoval už počtrnácté v řadě.

Hokejisté Washingtonu dnes potvrdili skvělou formu a po vítězství 6:1 se vyhoupli do čela tabulky celé ligy! Capitals bodovali už počtrnácté v řadě. Ve třetí třetině si už domácí hlídali svůj náskok a v závěru ho ještě dvěma góly navýšili. Nejprve vyzval Ovečkin ke skórování T. J. Oshieho a v čase 57:13 uzavřel skóre duelu Lars Eller.

Po skončení zápasu se pustili do pěstního souboje Taylor Chorney a Joakim Nordström! Domácí obránce na body vyhrál.

59:35
    Domácí v postavení mimo hru.

59:15
    Rána Dmitrije Orlova z pravé strany skončila v lapačce Warda. Domácí bek myslí na hattrick.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:20
    Tohle už je exhibice! Alex Ovečkin nahrával z pozice, ze které by asi jindy střílel. Nicklas Bäckström ale trefil jen hruď brankáře Warda!

58:08
    Bekhendovou střelu Jeffa Skinnera sebral Holtby svou lapačkou. Domácí gólman chytá v dobré pohodě.
    57:13 Lars ELLER - 6:1

57:13
    Washington právě vstřelil branku!
    Carolina si odveze z Verizon Center solidní příděl! Obránce Nate Schmidt, který podpořil domácí útočnou akci, ještě Warda nepřekonal, ale LARS ELLER svou dorážku propasíroval mezi rukou gólmana Canes a bližší tyčkou do sítě – 6:1. Asistence: Nate Schmidt a André Burakovsky.

56:38
    Po střele Rona Hainseyho si stáhl kotouč holí pod lapačku Holtby, jenž tak přerušil hru.

55:52
    Z levé strany pálil Skinner, jeho rána byla sražena mimo.

54:58
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

54:02
    Vyloučení na obou stranách. Za hrubost byli odesláni na trestnou lavici Lars Eller a Matt Tennyson.
    53:30 T. J. Oshie - 5:1

53:30
    Krásná akce domácích končí pátým gólem v síti Caroliny! Nicklas Bäckström zavezl kotouč do útočného pásma a předal ho doleva Alexovi Ovečkinovi, který se tentokrát přeměnil do role nahrávače, když nalezl před brankou úplně osamoceného T. J. OSHIEHO. Ten ukázal, že má velmi šikovné ruce a kličkou do bekhendu rozesmutněl brankáře Cama Warda – 5:1. Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.

52:22
    Ránu Sebastiana Aha vyrazil gólman Washingtonu.

51:40
    Už se opět hraje. Holtby je v pořádku.

51:31
    Braden Holtby dostal při závaru před svou brankou úder holí do masky a rozhodčí raději přerušili hru. Gólman Caps totiž vypadal trochu otřeseně.

50:56
    Puk skončil mezi střídačkami. Následuje reklamní přestávka.

50:05
    Nyní vystřelil z dálky Jevgenij Kuzněcov. Jeho projektil skončil na zadním mantinelu.

49:56
    Individuální akci Johanssona hosté zastavili na modré čáře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:06
    Justin Faulk zavezl puk až před branku Capitals. Jeho bekhendová přihrávka však nikoho neoslovila.

48:16
    Pesce nahodil puk do útočného pásma, ale u své branky jej získal Niskanen.

47:10
    Hosté by potřebovali co nejrychleji snížit a získat novou energii. Capitals jinak kontrolují průběh třetí třetiny.
    V hledišti jsou přítomni také otcové hráčů Caroliny.

46:12
    Po střele Teräväinena zakročil Holtby, který kotouč raději přikryl. Reklamní přestávka.

45:49

45:20
    Winnik s Beaglem vyrazili v oslabení dopředu. Zasahovat nakonec musel Ward, který má puk v lapačce.

45:03
    Teď hosté dobře zakombinovali, ale proti střílejícímu Faulkovi se stačil přesunout Holtby.

44:40
    Hosté pro změnu v postavení mimo hru.

44:30
    Hosté se nedokázali usadit v útočném pásmu. Beagle dostal puk daleko od branky Caps.

43:48
    Nicklas Bäckström zasáhl vysokou holí Pesceho. Hosté si zahrají přesilovku.

43:44
    Tečovanou střelu Ovečkina z levého kruhu vyrážel Ward.

43:14
    Lapačka Bradena Holtbyho si sáhla pro pokus Stålberga. Šlo o poměrně jednoduchý zákrok.

42:27
    Domácí kontrolují kotouč ve svém útočném pásmu. Nechtějí připustit žádné komplikace.

41:27
    Aho si šikovně obhodil Niskanena, ale neměl rychlost a do nájezdu na Holtbyho se tak nemohl vydat.

40:52
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

40:17
    Do šance se dral hned v úvodu periody Alex Ovečkin. Na poslední chvíli byl zastaven.

Hity – 14:17

Ve druhé třetině přidali hráči Capitals další dva góly a kráčejí za vítězstvím. Ve 29. minutě se nejprve podruhé v utkání prosadil Dmitrij Orlov a 80 sekund před sirénou se trefil také Jevgenij Kuzněcov. Vypadá to, že Carolina dnes na body nedosáhne.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.
    38:40 Jevgenij KUZNĚCOV - 4:1

38:40
    Tentokrát se JEVGENIJ KUZNĚCOV tlačil do zakončení a byl za to sladce odměněn! Jeho první střelu hosté zblokovali, ale Kuzněcov se ještě dostal k odraženému kotouči a poslal ho do odkryté branky. Ward byl po předchozím pokusu domácího forvarda mimo svou pozici. Asistence: Karl Alzner a Justin Williams.

38:04
    Kuzněcov z mezikruží nestřílel, ale ještě hledal Justina Williamse. Ten nedokázal puk trefit.

37:38
    Další přerušení hry. Victor Rask v postavení mimo hru.

37:05
    Nyní byla sražena mimo hrací plochu střela Slavina. Hra je opět přerušena.

36:48
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Holtbyho. Vhazuje se v obranném pásmu Caps.

36:32
    Domácí jsou v plném počtu.

36:17
    Jay Beagle hostům zkomplikoval rozehrávku a díky jeho dobré práci se vhazuje ve středním pásmu.

35:52
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Buly je tedy nařízeno ve středním pásmu.

35:39
    Teď už domácí vyhazují.

35:15
    Nahození Hanifina tečoval Jordan Staal mimo.

34:31
    Přesilovku si zahrají hosté. Tom Wilson dostává trest za podražení. Nyní tu však máme reklamní pauzu.

34:03
    Nadějnou akci domácí překombinovali. Burakovsky už měl střílet.

33:33

33:14
    Nordström vystihl nahrávku Burakovskyho a vyrazil dopředu. Skončil za brankou, ale opět hostům ušetřil cenné sekundy.

33:00
    Domácí v postavení mimo hru. Tahle přesilovka jim zatím hrubě nevychází.

32:41
    Dobré oslabení ze strany Canes. Hosté nyní šetřili čas v útočném pásmu.

32:11
    Slavin dokázal vyhodit až k Holtbymu.

31:32
    Hostů bylo na ledě šest! Trest za tento prohřešek odsedí Jeff Skinner.

31:17
    Hosté odehráli toto střídání v útočném pásmu. Z rohů ale Holtbymu nebezpečí nehrozí.

30:17
    Na modré se dostal k puku Matt Niskanen, který na nic nečekal a vystřelil. Cam Ward si stačil povyjet a úspěšně zasáhl.

30:01
    Puk skončil na střídačce Capitals. Je tu další komerční pauza.

29:38
    Rána Alexandra Ovečkina byla sražena do ochranné sítě. Domácí začínají dominovat.

29:09
    Mohlo to být 4:1! Beagleovu nabídku tečoval těsně mimo Tom Wilson.

28:35
    Střelu Joakima Nordströma ukryl ve výstroji Holtby. Následuje reklamní přestávka.
    28:06 Dmitrij ORLOV - 3:1

28:06
    Domácí zvyšují na 3:1! Podruhé v utkání se prosadil obránce DMITRIJ ORLOV, který se na modré opřel do přihrávky Connollyho a polovysokou střelou na lapačku propálil Cama Warda. Asistence: Brett Connolly a André Burakovsky.

27:30
    T. J. Oshie se pokusil o individuální průnik. Obrana Caroliny ho zastavila včas.

26:32
    Jay Beagle se natlačil před bránícího hráče a bekhendem se pokusil překvapit Warda. Po jeho zákroku se puk odráží za branku.

25:34
    Nate Schmidt se na útočné modré trochu zadrhl a je z toho postavení mimo hru.

24:46
    Jeff Skinner si vyjel do zakončení zpoza branky. Holtby jeho střelu pokryl.

24:32
    Hosté teď hráli velmi aktivně. Jejich snahu utnul až Holtby, jenž přerušil hru.

23:30
    Justin Faulk vypálil v momentě, kdy stáli před Holtbym dva jeho spoluhráči. Domácí brankář se musel roztáhnout, jak jen to šlo, aby zabránil Sebastianu Ahovi ve skórování!

22:52
    Od modré čáry pálil Niskanen. Ward měl odkrytý výhled a vyrazil puk do rohu.

22:32
    Další pokus Teuva Teräväinena. Holtby tentokrát přerušil hru.

22:13
    Z ostrého úhlu vystřelil Teräväinen. Holtby zakročil vyrážečkou.

21:31
    Je to tak. Jay Beagle je na ledě.

21:19
    Domácí opět vyhazují a zřejmě se ubrání.

20:56
    Hurikáni moc nevědí, kudy se dostat do útočné třetiny.

20:34
    Domácí vyhazují.

20:03
    Hosté mají k dispozici ještě minutu a půl z přesilové hry.

20:01
    Rozesmátý domácí útočník André Burakovsky.

Hity – 8:13

Hokejisté Washingtonu odcházejí do šaten s vedením 2:1. Zápas ale začali vlažněji, za což je potrestal v 5. minutě Jordan Staal, který bleskově využil přesilovku svého týmu. Také domácí srovnali v početní výhodě, ve 12. minutě propálil Warda obránce Dmitrij Orlov. Za zády gólmana Canes pak ještě skončilo skryté nahození Justina Williamse, které stanovilo stav zápasu po první části.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:51
    Domácí vyhodili a v první třetině se zřejmě už nic nestane.

19:30
    Vyloučeným hráčem je Jay Beagle, který bude pykat za podražení. Hurikáni mají půl minuty na využití přesilové hry. Jinak bude jejich početní převaha rozdělena přestávkou.

19:01
    Poslední minuta první třetiny. Signalizováno vyloučení na domácí straně.

18:21
    Vynikající zákrok Cama Warda! Lars Eller nahrál zpoza branky Andrému Burakovskymu, který zblízka mířil nad beton hostujícího gólmana. Ward tam ale měl ještě lapačku!

18:02
    Domácí chybovali v rozehrávce, ale Stempniak pálil z první nad branku.
    17:05 Justin WILLIAMS - 2:1

17:05
    Domácí otáčejí skóre utkání! JUSTIN WILLIAMS nahodil od modré kotouč na Cama Warda, který přes dvojici Johansson – Slavin nic neviděl a poměrně lehký kotouč zapadl kolem jeho lapačky do sítě. Asistence: Karl Alzner a Matt Niskanen.

16:51
    Karl Alzner si dobře vylepšil pozici na střelbu, když si od mantinelu sjel na osu. Jeho ránu ale Ward pokryl.

16:35
    Domácí vedou na střely na branku 9:5.

15:58
    Po pravé straně ujel Connolly a jeho dělovka jen prosvištěla kolem Wardovy branky.

15:28
    T. J. Oshie čaroval za brankou Caroliny. Hosté se ale dokázali ubránit a vyvážejí puk do bezpečí.

14:48
    Kotouč, do kterého plácl Aho, skončil v ochranné síti. Zřejmě to bylo přes hůl protihráče, protože se vhazuje v obranné třetině Washingtonu.

14:13
    Jay Beagle vystřelil z první, ale jeho pokus byl sražen až do hlediště. Poslední reklamní přestávka první třetiny.

13:19
    Justin Williams hledal před brankou Johanssona. Puk se zastavil o brusli bránícího hráče.

12:37
    Domácí pokračují v náporu. Cama Warda nepřekonal Burakovsky.
    11:49 Dmitrij ORLOV - 1:1

11:49
    Je vyrovnáno! Jevgenij Kuzněcov nabil na levou stranu DMITRIJI ORLOVOVI, jehož rána z první zapadla k bližší tyčce Wardovy svatyně – 1:1. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a André Burakovsky.

11:40
    Velký závar před hostující brankou! Cam Ward se dokázal rychle přesouvat a pokryl i dorážku Ovečkina!

11:27
    Hosté se osvobodili. Capitals se musejí znovu probojovat do pásma.

11:11
    Ovečkin dostal přihrávku na levý kruh, ale trefil jen Slavina.

10:51
    Pískán dotek hostující střídačky. Vhazuje se před Wardem.

10:16
    Justin Faulk je vyloučen za držení Niskanena. Domácí si poprvé zahrají přesilovku.

10:05
    Střelu Tye Rattiego pokryl Holtby. Následuje reklamní přestávka.

09:41
    Alexandr Ovečkin si připsal dva hity v útočném pásmu. Kapitán Caps se snaží probudit své spoluhráče.

08:48
    Hainsey před sebe nepustil Burakovskyho. Hosté zatím hrají velmi dobře.

08:00
    Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Brock McGinn. Puk byl ale sražen do rohu.

07:56
    Po zákroku Bradena Holtbyho následuje reklamní přestávka.

07:41
    Tom Wilson trefil u mantinelu Jeffa Skinnera. Diváci reagují aplausem.

07:00
    Hosté najížděli ve dvou na jediného obránce! Jeff Skinner ale nedokázal protlačit kotouč před branku na svého spoluhráče.

06:24
    Tečované nahození Nateho Schmidta vyráží do rohu Ward. Domácí se snaží o vyrovnání.

05:11
    Od modré vypálil Orpik, Ward jeho ránu vyráží.
    04:39 Jordan STAAL - 0:1

04:39
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovku bleskově využívají! Puk se odrazil mezi kruhy k JORDANU STAALOVI, který zápěstím vystřelil mimo dosah rozhozeného Holtbyho. Asistence: Elias Lindholm a Sebastian Aho.

04:33
    Za držení je vyloučen T .J. Oshie. Domácí se tak budou muset bránit.

04:11
    Rattieho nahození šikovně tečoval Jeff Skinner a Holtby puk vyrazil jen k Victoru Raskovi. Ten však z dorážky přestřelil odkrytou branku Caps!

03:25
    Capitals poprvé více zatlačili a Cam Ward si musel připsat dobré zákroky proti ranám Brookse Orpika a Marcuse Johanssona.

02:36
    Na druhé straně pálil vedle Brett Connolly.

01:51
    Právě Victor Rask donutil Bradena Holtbyho přerušit hru.

01:18
    Zajímavá akce hostí. Jeff Skinner hledal na zadní tyčce Victora Raska, jenž ale netrefil kotouč.

00:57
    Do první střelecké příležitosti se dostával Daniel Winnik. Domácí útočník trefil jen Slavina.

00:01
    Capitals zahájí utkání se čtvrtou útočnou formací.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik (A), Schmidt, Chorney – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Hainsey, Tennyson (A), Hanifin – Rattie, V. Rask, Skinner – E. Lindholm, J. Staal (A), Aho – Stempniak, D. Ryan, B. McGinn – Stålberg, Teräväinen, Nordström.

Rozhodčí: Brenk, Meier – Berg, Nowak.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals:
    V NHL momentálně není lepší tým než Capitals! Celek z hlavního města vyhrál 11 z posledních 12 zápasů a alespoň bod uhrál dokonce třináctkrát v řadě. Naposledy hráči Washingtonu zvítězili 4:3 po prodloužení v Dallasu, předtím rozstříleli St. Louis 7:3 na jeho ledě. Kouč Trotz bude postrádat zřejmě jen lehce obránce Johna Carlsona, nad jehož startem se vznáší otazník.