Skoky HS109, Seefeld Vítěz: J. Rydzek (GER) (kon.) | Běh 10 km, Seefeld Vítěz: J. Rydzek (GER) (kon.)
SP - skoky HS109, Seefeld

Vítěz: J. Rydzek (GER)

Sobota 28.01.2017, 13:30 • Seefeld (Rakousko) • Severská kombinace

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (14:32:01)

Konečné pořadí:

1. Johannes Rydzek (GER) – 133,4 bodů (0:00)
    2. Bernhard Gruber (AUT) – 133,3 bodů (0:00)
    2. Samuel Costa (ITA) – 133,3 bodů (0:00)
    4. Eric Frenzel (GER) – 132,5 bodů (+0:04)
    5. Mario Seidl (AUT) – 129,4 bodů (+0:16)
    6. Fabian Riessle (GER) – 127,6 bodů (+0:23)
    7. Akito Watabe (JPN) – 123,2 bodů (+0:41)
    8. David Pommer (AUT) – 122,9 bodů (+0:42)
    9. Terence Weber (GER) – 121,5 bodů (+0:48)
    10. Jan Schmid (NOR) – 121,1 bodů (+0:49)
    11. Franz-Josef Rehrl (AUT) – 121,0 bodů (+0:50)
    12. Manuel Faisst (GER) – 116,6 bodů (+1:07)
    13. Philipp Orter (AUT) – 116,3 bodů (+1:08)
    14. Jošito Watabe (JPN) – 116,2 bodů (+1:09)
    15. Ilkka Herola (FIN) – 115,8 bodů (+1:10)
    ...
    22. Tomáš Portyk (CZE) – 107,8 bodů (+1:42)
    41. Miroslav Dvořák (CZE) – 76,5 bodů (+3:48)

Tomáš Portyk (CZE) určitě nezaznamenal vůbec špatný výkon a skončil po skokanské části na 22. pozici. Miroslav Dvořák (CZE) se umístil na 41. příčce, tedy skoro na chvostu průběžného pořadí.

Byl to poměrně hodně kvalitní závod, ve kterém jsme viděli mnoho dalekých skoků, z nichž si ten nejlepší na své konto připsal Johannes Rydzek (GER). Ovšem byl první jen o malinký kousek před Bernhardem Gruberem (AUT) a Samuelem Costou (ITA), se kterými bude vyrážet do závodu z naprosto stejné pozice.Čeká nás určitě hodně zajímavá běžecká část.

Závod skončil.

50
    Poslední skok byl vůbec ten nejlepší. A zaznamenal ho Johannes Rydzek (GER). Získal 133,4 bodů, byl jen o jednu desetinu lepší než Griber a Costa. Každopádně všichni tři budou startovat do běhu ze stejného času.

49
    Eric Frenzel (GER) jen o kousek nestačil na vedoucí dvojici. To mu ale vlastně vůbec nemusí vadit. Slabé manko dokáže bez větších problému stáhnout na běžecké trati.

48
    Samuel Costa (ITA) doletěl daleko! A získal celkově 133,3 bodů. Dělí se tak o první místo s Gruberem. Ital se po můstkem pochopitelně smál štěstím do kamery.

47
    David Pommer (AUT) se zařadil těsně za A. Watabeho. 123,2 bodů pro Rakušana. Nemůže být vyloženě nespokojený. V běžecké části má na čem stavět.

46
    Akito Watabe (JPN) rozhodně nezklamal. A zase by měl bojovat o pódium. Je v první pětce, což je pro něj důležité. Získal celkem 12,2 bodů, ztrácí 40 vteřin.

45
    Bernhard Gruber (AUT) doletěl daleko! 106,5 metrů pro domácího závodníka, který seefeldským příznivcům určitě udělal radost. Po delší době je tu znova změna v samotném vedení.

44
    Fabian Riessle (GER) skočil daleko, ale Seidla na první příčce nakonec neohrozil. každopádně mu to vadit nemusí, ztrátu sedmi vteřin dokáže hravě stáhnout.

43
    Ilkka Herola (FIN) získal celkově 115,8 bodů, což je spíše jen takový průměr. Určitě umí skákat dále. Každopádně současné postavení není v žádném případě špatné.

42
    Manuel Faisst (GER) je aktuálně na pátém místě. Velmi dobrý skok od německého sdruženáře. Dohánět bude muset manko 1 minuty a 23 sekund.

41
    Jan Schmid (NOR) se zařadil na třetí příčku. I on byl na můstku poměrně úspěšný. 121,1 bodů pro Rakušana. Rozhodně si může brousit zuby na slušný celkový výsledek.

40
    Francois Braud (FRA) se dostal před Portyka, měl totiž stejný bodový zisk jako Klapfer. Francouz rozhodně nemůže smutnit za svůj zisk 110,7 bodů.

39
    Franz-Josef Rehrl (AUT) se zařadil na třetí příčku. I tenhle Rakušan bude spokojený. V běžecké části bude mít na čem pracovat, na první místo ztrácí v tuhle chvíli 34 sekund.

38
    Björn Kircheisen (GER), jeden z velkých favoritů tohoto závodu, neskočil asi úplně podle svých představ. 111,1 bodů pro Němce. takový lepší průměr pro Němce.