Motor ČB – Litoměřice 4:5 (po pr.) | Prostějov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Přerov – Havířov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Kladno 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 2:3 (kon.) | Kadaň – Jihlava 1:2 (po pr.)
Most – Třebíč 3:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Rytíři Kladno
Sobota 04.02.2017, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 49. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst.

Příjemný sobotní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 49. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým Rytíři Kladno.

Letošní bilance obou týmů v základní části:

HC Slovan Ústí nad Labem:

48 zápasů: 16 výher, 9 výher po základní hrací době, 7 proher po základní hrací době, 16 porážek; skóre 136:146, 73 body, v tabulce 6. místo.

Rytíři Kladno:
    48 zápasů: 25 výher, 8 výher po základní hrací době, 4 prohry po základní hrací době, 11 porážek; skóre 144:104, 95 bodů, v tabulce 3. místo.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

21 zápas: 6 výher, 4 výhry po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 9 porážek, skóre 57:77.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhra Slovanu 3:2 a prohry Slovanu 1:6 a 3:6 (vše 2x).

Mírným favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří celek Rytíři Kladno.

Poslední vzájemné ligové střetnutí (36. kolo WSM Ligy,
    28. 12. 2016):

Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem

3:2 po prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 17. Jánský (Burger, J. Kloz), 38. Jánský (Burger, J. Kloz), 61. J. Drtina (Ton, Tenkrát) – 3. M. Vágner (Melka, Roubík), 52. Navarra (Moučka, Gengel).
    Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil.
    Vyloučení: 3:7, navíc Soukup (UNL) 10 min. OT [NESP].
    Využití: 2:1.
    Diváci: 2 522.
    Střely na branku: 42:17 (12:6, 18:2, 11:9 – 1:0).

Antonín Melka (41 zápas; 10+16)

Jan Kloz (47 zápasů; 21+22, z toho Kladno: 19 zápasů: 7+10)

HC AZ Havířov 2010 – HC Slovan Ústí nad Labem

2:3 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 7. D. Dvořáček, 39. Kalus (Chroboček, Kanko) – 4. Roubík (Vl. Brož, Poulíček), 31. Z. Doležal (Vl. Brož), rozhodující nájezd Poulíček.
    Rozhodčí: Mikula – V. Hanzlík, Gančarčík.
    Vyloučení: 4:2.
    Bez využití.
    Diváci: 1 228.
    Střely na branku: 29:38 (8:11, 10:6, 9:16 – 2:5).
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Rytíři Kladno – HC Frýdek-Místek
    2:3 po prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 1. Jánský (R. Přikryl, Kehar), 40. J. Kloz (D. Tůma, Drtina) – 15. M. Kovařčík (Piegl, Jašek), 26. Pechanec (M. Růžička, Chmielewski), 61. M. Růžička (Pechanec).
    Rozhodčí: Zubzanda – Svobodová, Belko.
    Vyloučení: 2:3.
    Diváci: 1 505.
    Střely na branku: 23:27 (10:10, 6:7, 7:9 – 0:1).
    Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Porovnání obou týmů v aktuálním ročníku:

13,76 % využitých přesilových her (12. místo)
    86,57 % ubráněných oslabení (3. místo)
    31,6 průměrně vyslaných střel za zápas (10. místo)
    35,5 průměrně vyslaných střel proti za zápas (12. místo)
    586 trestných minut (9. nejhorší místo)
    průměrná domácí návštěvnost: 1 012 diváků (10. místo)

17,45 % využitých přesilových her (3. místo)
    87,68 % ubráněných oslabení (2. místo)
    29,3 průměrně vyslaných střel za zápas (14. místo)
    31,69 průměrně vyslaných střel proti za zápas (9. místo)
    552 trestné minuty (13. nejhorší místo)
    průměrná domácí návštěvnost: 2 065 diváků (3. místo)

Slovan z posledních pěti utkání vybojoval šest bodů, když zvítězil v Přerově a Havířově po samostatných nájezdech. Bod vytěžilo Ústí nad Labem z domácí porážky s Benátkami nad Jizerou, kdy Severočeši padli po prodloužení.
    Kladno zaváhalo z posledních pěti kol v předchozích dvou duelech, když v Kadani zvítězilo až po prodloužení a naopak doma s Frýdkem-Místkem v nastaveném čase padlo.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Kasík (A), Vl. Brož, Husák, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, D. Málek – Z. Doležal, Roubík (A), Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – Moučka, Gengel, Mical – Dalecký, Komárek, Macek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – Repe, J. Drtina (A), David Růžička, Kehar, Ptáček (A), Ulrych – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – Pekr, Zikmund, Redlich – Cetkovský, Gratton. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Rozhodčí: P. Würtherle – Kis, Potůček.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Pavel Würtherle.
    Čároví rozhodčí: Milan Kis, David Potůček.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

Martin Volke (12 zápasů; 6 výher; 38 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 90,62 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,12; 2 asistence; 4 trestné minuty).

Lukáš Cikánek (19 zápasů; 15 výher; 37 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 93,35 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 1,99; 1 asistence; 0 trestných minut).

Domácí nastupují v retrodresech žlutomodrých, hosté volí modrobílou kombinaci dresů.

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování uspěl Jiří Burger.

00:50
    Slovan se usadil v útočné třetině, ke střele se ale domácí zatím neodhodlali.

01:48
    Zikmundovu ránu se pokoušel dorážet Redlich, ležící Volke přes sebe kotouč nepustil.

01:54
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou rychle do vedení! DAVID TŮMA (15+9) z mezikruží bekhendem po vyhraném vhazování Rytířů otevírá skóre! Asistence: Josh Gratton (1+2).

02:08
    Zdeněk Doležal nastřelil tyč!

03:29
    Pokus Redlicha od levého mantinelu končí v lapačce Volkeho.

03:56
    Brožovo nahození usměrnil Melka nad.

04:20
    Brankář Ústí nad Labem zneškodnil střelu Ulrycha do ochranné sítě.

04:41
    Střela Kloze neprošla přese bránícího Málka.

05:26
    Tůma z pravého rohu nalezl v předbrankovém prostoru nikým nehlídaného Strnada, který nechal vyniknout Volkeho. Hájce domácí svatyně se prezentoval proti pokusu druhého jmenovaného efektivním semaforem.

05:53
    Zakázané uvolnění Severočechů (na icingy 1:0).

06:24
    Postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 1:0).

06:32
    Poměr ofsajdů je srovnán, v postavení mimo hru nyní Kladno (na ofsajdy 1:1).

06:53
    Početní výhoda pro domácí. Jan Kloz (KLA) obdržel menší trest za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 10, z toho na Kladně: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

07:31
    Kasík z pravé strany nevyzrál na Cikánka.

08:09
    Rytířům se podařilo vyhodit.

08:53
    Hosté v plném počtu, Slovan se střelbou v početní převaze váhal.

09:25
    Růžička od hranice ofenzivního pásma nepřelstil brankáře Ústí nad Labem.

09:55
    Tůma si vybruslil do prostoru mezi kruhy a volil střelu, Volke připraven.

10:24
    Pokus Zikmunda z pravé strany gólmana Ústí nad Labem nepřekvapil. Nepochopitelně v rohu hřiště začal útočit na protihráče Husák, čároví sudí zasáhli včas.

10:35
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! ZDENĚK DOLEŽAL (19+20) si z pravé strany sjel do mezikruží, odkud bekhendem prostřelil Lukáše Cikánka. Bez asistence.

11:39
    Přesilovou hru si zahrají také Rytíři. Jaroslav Moučka (UNL) vyfasoval menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 37.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

12:07
    Kasíkovi se podařilo vyhodit touš alespoň do středního pásma.

12:24
    Jedovka Drtiny na překonání Volkeho nestačila.

12:54
    Zkušený Volke lapil další střelu Drtiny, k dorážce byl připraven Cetkovský, avšak zbytečně.

13:10
    Využitá přesilovka! Matěj Pekr (1+5) adresoval přihrávku k opačnému mantinelu JIŘÍMU CETKOVSKÉMU (10+6), který nedal šanci přesouvajícímu se Martinu Volkemu. Asistence: Matěj Pekr (1+5), Roman Přikryl (4+22).

13:18
    Postavení mimo hru Rytířů (na ofsajdy 1:2).

13:58
    Druhá přesilovka ve prospěch Slovanu. Petr Ulrych (KLA) si musí jít odpykat dvouminutový trest za faul loktem.

Celkem TM v letošním ročníku: 46.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

14:59
    Kladnu se podařilo vyhodit.

15:40
    Ústí nad Labem se nedokáže usadit v pásmu soupeře.

15:58

16:32
    Přízemní střela Tůmy nenadělala Volkemu potíže.

17:21
    Roubík hledal křižnou přihrávkou Melku, který měl puk na dlouhou hůl.

18:04
    Lapačka ústeckého gólmana připravena na střelu vzduchem z čepele Kehara.

19:33
    Cikánek nyní nevěděl, kde mu hlava stojí, přesto vyrazil nevědomky tvrdou ránu Brože.

Vyhraná vhazování: 15:17.

Další třetina začne přibližně v 17:53 hod.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Martin Volke
    – 21;
    Lukáš Cikánek – 6.

Skóre mezi Ústím nad Labem a Kladnem otevřel ve druhé minutě exústecký David Tůma, jenž po přihrávce Joshe Grattona prostřelil Martina Volkeho. V minutě následující mohl vyrovnat Zdeněk Doležal, jeho pokus orazítkoval pouze tyč. Vysněného srovnání skóre se domácí dočkali v minutě jedenácté, kdy právě Zdeněk Doležal nalezl recept na Lukáše Cikánka. Vrátit vedení Rytířům dokázal o necelé tři minuty později Matěj Pekr, když zužitkoval přesilovou hru při vyloučení Jaroslava Moučky.

20:01

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.

Opraven střelec i asistenti u druhé branky hostů.

21:49
    Posunutá branka domácích je důvodem přerušení.

22:04
    Provizorní střela Pekra z levé strany nedošla k Volkemu.

22:47
    Pokus Roubíka ze středu byl pro Cikánka lehké sousto.

22:57
    Roubík z levého kruhu jen těsně přestřelil.

23:47
    Jánský zprava minul.

24:01
    Druhý icing Ústí nad Labem (na icingy 2:0).

24:35
    Doležal si vyměnil v protiútoku touš s Melkou, jehož ránu vytěsnil Cikánek.

25:01
    Přesně po minutě vyhazuje Slovan na další zakázané uvolnění (na icingy 3:0).

26:45
    Kasík neprošel přes pozornou defenzivu Rytířů.

27:32
    Postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 2:2).

27:45
    Potřetí si Ústí nad Labem zahraje dnes v početní převaze. Jiří Drtina (KLA) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

28:12
    Severočeši se při vlastní přesilovce proviňují icingem (na icingy 4:0).

28:50
    Kromě jedné střely Brože Slovan zatím svatyni soupeře v přesilové hře neohrozil.

29:45

29:49
    Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 3:2).

30:44
    Burger neprošel u mantinelu přes obránce domácích.

31:00
    Tutová šance Slovanu! Jaroslav Roubík přihrál na levou stranu Antonínu Melkovi, který hledal ještě Zdeňka Doležala. Posledně zmiňovaný odkrytou branku netrefil!

31:39
    David Růžička (3+16) nalezl v předbrankovém prostoru volného PETERA JÁNSKÉHO (16+13), který z bezprostřední blízkosti stvrdil nepsané pravidlo "nedáš – dostaneš". Asistence: David Růžička (3+16).

32:40
    Slovan se nevzdává a vymýšlí další ofenzivní akci.

33:42
    Roubík předal na levou stranu puk Doležalovi, Cikánek vyráží mimo ledovou plochu.

34:58
    Pekrův pokus končí v moci Volkeho.

35:29
    Gratton zpoza branky nepřekvapil domácího gólmana.

35:47
    Čtvrtý ofsajd Slovanu (na ofsajdy 4:2).

36:00
    Druhá přesilovka pro Rytíře. Zdeněk Doležal (UNL) míří za katr na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:3.

36:43
    Domácí se budou bránit ve třech. Martin Vágner (UNL) potrestán menším trestem za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 26.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

36:43
    Oddechový čas pro hosty.

37:02
    Střelu Drtiny vyrazil Volke do bezpečí pro domácí.

37:34
    Využitá dvojnásobná přesilovka! David Růžička (3+17; dnes 0+2) přihrál zpoza branky do levého kruhu JIŘÍMU DRTINOVI (4+15), který prostřelil vše, co mu stálo v cestě včetně ležícího Martina Volkeho. Asistence: David Růžička (3+17; dnes 0+2), Jan Kloz (21+23; na Kladně 7+11).

Vyhraná vhazování: 15:17, 10:12.

Další třetina začne přibližně v 18:44 hod.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

– 15;

Druhé dějství patřilo pouze Rytířům, když ve třicáté druhé minutě navýšil vedení Kladna Peter Jánský, o necelých šest minut později se do černého ve dvojnásobné početní výhodě trefil Jiří Drtina. Slovan má na zvrat střetnutí dvacet minut.

40:00
    Před začátkem třetí třetiny musí čároví rozhodčí za pomocí lahve s vodou zahladit menší nerovnost na ledové ploše před trestnými lavicemi.

40:01

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části zvítězili hosté.

40:06
    Rychlé zakázané uvolnění Rytířů (na icingy 4:1).

40:54
    K odražené střele Petera Jánského (16+14; dnes 1+1) se jako první dostal ROMAN PŘIKRYL (5+22; dnes 1+1), který zblízka dorazil touš za záda Martina Volkeho. Asistence: Peter Jánský (16+14; dnes 1+1), Jiří Drtina (4+16; dnes 1+1).

41:36
    Druhý icing Kladna (na icingy 4:2).

42:35
    Redlich se zmohl pouze na nahození za branku Volkeho.

43:07
    Slovan snižuje! Jaroslav Roubík (15+17) nabídl ZDEŇKU DOLEŽALOVI (20+20; dnes 2+0) gólovou přihrávku, kterou nešlo z bezprostřední blízkosti neproměnit v branku. Asistence: Jaroslav Roubík (15+17), Jaroslav Kasík (2+15).

44:40
    Volke vychytal zblízka dorážku Pekra.

45:43
    Melka neprošel přes defenzivu Rytířů.

46:37
    Třetí zakázané uvolnění hostů (na icingy 4:3).

47:11
    Kloz z levé strany nemířil přesně.

47:16
    Před brankou Volkeho se strhla bitka mezi Patrikem Husákem a Petrem Ulrychem.

47:16
    Po bitce se bude vylučovat na obou stranách. Patrik Husák (UNL; celkem TM v letošním ročníku: 58) i Petr Ulrych (KLA; celkem TM v dnešním utkání: 6; celkem TM v letošním ročníku: 50) potrestáni dvojitým menším trestem za hrubost.

Hra bude pokračovat pět na pět.

Vyloučení celkem v zápase: 5:5.

47:36
    Na zakázaná uvolnění stav srovnán, přes všechny čáry vyhazují hosté (na icingy 4:4).

48:23
    Přesilovka pro Ústí nad Labem. Jurij Repe (KLA) vyloučen na dva minuty za vražení na hrazení.

Celkem TM v letošním ročníku: 53.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:6.

49:05
    Kasík nepropálil obranný val soupeře.

49:37
    Další velká příležitost Slovanu gólem nekončí! Patrik Moskal v předbrankovém prostoru přihrál Martinu Vágnerovi, který z dobré střelecké pozice přestřelil.

50:23

Dnešní utkání sleduje 1 498 diváků.

51:44
    Nyní stálo při domácích i štěstí. Martin Volke zneškodnil střelu Petera Jánského i následnou dorážku Tomáše Redlicha.

52:42
    Drtinovu střelu se snažil dorazit Kloz, avšak přestřelil.

53:15
    Málek zblokoval pokus Jánského.

53:34
    Vladimír Brož (UNL) potrestán dvojitým menším trestem za vysokou hůl. Současně je povolán ledař k odstranění krvavých stop z ledu.

Celkem TM v letošním ročníku: 66.
    Vyloučení celkem v zápase: 7:6.

53:55
    Burger z pravé strany prověřil pozornost Volkeho.

54:42
    Puk po dorážce Burgera vytěsnil domácí brankář senzačně vedle.

55:09
    Postavení mimo hru Rytířů (na ofsajdy 4:3).

55:49
    Málek vyhazuje puk k brance maskovaného muže hostů.

56:11
    Kladno dnes počtvrté v ofsajdové pozici (na ofsajdy 4:4).

56:38
    Využitá přesilovka! Jan Kloz (21+24; na Kladně 7+12; dnes 0+2) adresoval křižnou přihrávku PETERU JÁNSKÉMU (17+14; dnes 2+1), který se trefil do odkryté branky. Asistence: Jan Kloz (21+24; na Kladně 7+12; dnes 0+2), Jiří Burger (12+29).

57:45
    Kladno kontroluje hru.

58:33
    Martin Mical (UNL) míří do boxu trestoměřičů, neboť obdržel menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 41; z toho v ÚNL: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 8:6.

59:12
    Melka z levé strany v oslabení nevystřelil podle svých představ.

59:58
    Vrdlovec posílá kotouč na svatyni Cikánka.

Nejlepší hráči:

Jaroslav Roubík (0+1)
    Rytíři Kladno: Peter Jánský (2+1)

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
    11. Z. Doležal, 44. Z. Doležal (Roubík, Kasík) – 2. D. Tůma (Gratton), 14. Cetkovský (Pekr, R. Přikryl), 32. Jánský (David Růžička), 38. J. Drtina (David Růžička, J. Kloz), 41. R. Přikryl (Jánský, J. Drtina), 57. Jánský (J. Kloz, Burger).
    Vyloučení: 8:6.
    Využití: 0:3.
    Diváci: 1 498.
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
    Zakázaná uvolnění: 4:4.
    Ofsajdy: 4:4.
    Vyhraná vhazování: 34:42 (15:17, 10:12, 9:13).
    Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík – Peter Jánský.
    Peter Jánský z Kladna dnes vstřelil dva góly a byl zvolen nejlepším hráčem zápasu na straně hostů.

Ústí nad Labem – Utkání 49. kola WSM Ligy mezi Slovanem Ústím nad Labem a kladenskými Rytíři vyzněl lépe pro Středočechy. Na první branku hostů dokázali ještě Severočeši odpovědět, ale i kvůli některým neproměněným brankovým příležitostem se Slovan musí smířit s porážkou 2:6.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:42:26)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 11. Z. Doležal, 44. Z. Doležal (Roubík, Kasík) – 2. D. Tůma (Gratton), 14. Cetkovský (Pekr, R. Přikryl), 32. Jánský (David Růžička), 38. J. Drtina (David Růžička, J. Kloz), 41. R. Přikryl (Jánský, J. Drtina), 57. Jánský (J. Kloz, Burger)

Rozhodčí: P. Würtherle – Kis, Potůček

Diváci: 1 498